Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Düh kezelés óvodásoknál fórum

Düh kezelés óvodásoknál (beszélgetős fórum)


15. vberni01 (válaszként erre: 14. - Zszszszs)
2015. máj. 26. 14:56

Köszönöm a tanácsod! Bár mintha látszana némi javulás...

:D


Mostanában próbálom beszéltetni, hogy mit érez, miért érzi, és hogy a felnőttek ezt hogy reagálják le.


Tehát ha dühös, hogy nem csúszhat 20adjára is a csúszdán, akkor elmondom, hogy már olyan sokszor lecsúszott, más gyerek is akar, ő is fárad, merülnek a tartalékai (nézzük az egyszer volt, hol nem volt az élet), nem tud olyan gyorsan a szervezete regenerálódni, kifárad, baleset, stb...


Kezdi megérteni. :)

2015. máj. 26. 10:06
Tudom, gúnylavinát indítok a hozzászólásommal, de én azt javaslom, hogy folyamatosan, minden nap, reggel és este is kérjed Isten segítségét, áldását a gyerekre, hogy folyamatosan, tökéletes testi-lelki harmóniában tartsa őt! Pár hét elteltével meg fogsz lepődni a változásokon!
2015. máj. 21. 15:13

Büntetés helyett célravezetőbb a helyes viselkedést megerősítő dicséret. Ha mégis büntetést kell alkalmaznunk, nem mindegy, hogyan tesszük. A „rossz vagy” kifejezés helyett mindig csak az adott cselekvést ítéljük el. A kirótt büntetés mellé magyarázzuk meg, miért kapja, mi volt a helytelen és hogyan kellett volna viselkednie.



Bár ezzel nem igazán vagyok előrébb....

2015. máj. 21. 15:11
bocsánat, Nyárs Mária. :D
2015. máj. 21. 15:11
akit érdekel, Nyers Mária pszichológustól való...
2015. máj. 21. 15:11
Óvodás korra az agresszív megnyilvánulások széles repertoárja alakulhat ki egy-egy gyermekben. Megüti testvérét, erőszakos más gyerekekkel, csíp, rúg, verekszik, bosszantja társait, tönkreteszi a többiek játékát, csúnyán beszél, csúfolódik. És míg korábban a düh a cél elérésnek meghiúsulásából fakadt, most már tudatos bántó szándék is benne van egy-egy cselekvésében. Az agresszív viselkedés lényegi mozzanata a támadó jellegű, fájdalmat, sérelmet okozó szándék.
2015. máj. 21. 15:04

Senki más?

Csak az én gyerekem szokott dühös lenni?


:D

8. vberni01 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2015. máj. 20. 15:35

Ezt megnézem köszi!

:)

7. szomatikus marker (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2015. máj. 18. 20:31
Ez egy gyermeki szint:))Gondolom ,hogy nem bírósági eljárásnak és arányos ezzel a büntetés?:))
6. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Zsazsanéni)
2015. máj. 18. 19:56
Akkor még nem volt vízdíj, ugye? D
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Zsazsanéni)
2015. máj. 18. 11:22

Micsoda rafinált technika. :P

Körös is volt régen, meg pajeszhúzogatás.

2015. máj. 18. 11:17

Ezektől nem fogja megtanulni levezetni a dühét, csak max elfojtja.

Ti, ha dühösek vagytok, hogy reagáljátok le? Esetleg rácsapni a kezére, fenekére szoktatok?

Van egy jó kis relax könyv gyerekeknek, A dühös polip.

Meg fogja tanulni ezt, csak ugye ez addig kellemetlen.

3. zsazsanéni (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2015. máj. 18. 11:13
Próbálkozik,hogy mit szólnak hozzá,ha ő bármit tesz.Ilyen korú volt az unokám és a konyhában kezdte a hisztit,fogtam egy pohár viet és jól szembe locsoltam.Meglepődött először,s utána nem volt gond.Ha kezde volna,csak annyit mondtam Kérsz vizet? Első osztályba jártam,és egy osztáltársam is cirkuszolt,és a tanítónő zsupsz egy pohár vizzel leöntötte.Soha többet nem csinálta.Nem fiatal volt a tanítónőnk,ismerte a technikát.
2015. máj. 18. 11:10

Biztos vagy abban hogy kinövi?

Nem akarlak elkeseríteni,de a szűkebb családomba sajnos van ilyen gyerek,és ő bizony már lassan felnőtt korba lép,de ezek a viselkedések most is jellemzőek rá!

Én javasolnám nektek ezügyben szakember felkeresését,nehogy elfajuljon nálatok is a dolog...

Ha másért nem legalább szuper ötleteket adhat a probléma kezelésére!

2015. máj. 18. 11:04

4 éves kisfiam ha nem az és úgy és akkor van, ahogy ő szeretné, dühös lesz.

Eddig magát ütötte, most már minket. Természetesen nem engedjük. Viszont megkérdezte, egy nyugodtabb pillanatában, hogy akkor mit csináljon ha dühös... Ez jó kérdés!


Ha otthon vagyunk vettünk neki egy felfújható box zsákot, mondtam, üsse ki magából a dühöt, vagy ugráljon a matracán ami a földön van.


De ha máshol vagyunk? Tipp?

Tudom hogy ki fogja nőni, de addig is jó volna néhány hasznos tanács!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook