Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vitamin jód nélkül fórum

Kismama vitamin jód nélkül (beszélgetős fórum)


2015. jún. 26. 17:36
Sajnos mint kiderült, terhesen sem szedhetem :(
11. LiliumSouliei (válaszként erre: 10. - NLbaby)
2015. máj. 26. 22:25
Kár hogy itthon nem gondolnak erre :(
10. NLbaby
2015. máj. 26. 16:20
A femibion letezik jodmentes formaban is, csak Mo-on nem kaphato. Nemetorszagban biztosan beszerezheto, de talan Ausztriaban is. Illetve a holland Rossmann = Kruidvat sajat markas vitaminja is jodnelkuli.
2015. máj. 26. 15:42

Köszi nektek! Sajnos egyáltalán nem juttathatok be jódot, még só formában sem, de Betadint sem használhatok, a csökkentett adag sem jó. De szerintem hamarosan elkezdhetem :)


zanika1970, te melyiket ajánlod?


comediangirl, ilyen folyékony vitaminon már gondolkodtam, azoknak jobb a felszívódása ugye?

2015. máj. 26. 11:06
Hipp folyékony vitaminban nagyon kevés a jód.
2015. máj. 19. 20:34
Ma patikában is kérdeztem, nincs ilyen. Mivel kevesebb az ilyen kismama, akinek tilos a jód, mint akiknek kell, ezért szűntette meg a gyártó, ez volt a patikalátogató indoka. És a régit már nem lehet kapni :(
6. LiliumSouliei (válaszként erre: 4. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 19. 20:32
Igen, járok. Nekem tilos a jód. Amint terhes vagyok, szedhetem a jódos kismamavitaminokat, de addig amíg nincs pozi teszt a kezemben tilos.
5. LiliumSouliei (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2015. máj. 19. 20:30
Onnantól, hogy terhes vagyok oké a jód, de most még csak a babatervezésnél tartunk...
2015. máj. 17. 18:33
Jársz folyamatosan endokrinológushoz? Nekem most terhesség alatt endos doki mondta, hogy jodid 200 kellenne szednem ha Gravidában nem lett volna. Nekem Hashimoto-thyreoiditisem van(autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködés). Tökéletesek lett a tsh-m és a t4-m, és csak 8hetente jártam, és majd szülés után kell mennem, és nem kellett emelni sem a gyógyszer adagom. Tb-s alapon mentem, ha ez számít még.Kérdezz rá mindenképp mert nagyon egyén függő!!
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - LiliumSouliei)
2015. máj. 17. 18:07
A sima elevitet mar nem forgalmazzak? Mert a jodos elevit neve elevit plus.
2015. máj. 17. 18:07

Az elevitet mondtam volna, abban régen nem volt, most van?

Szerintem nézd meg az összetevőket és válassz egy közel olyan minőségű és hatóanyag tartalmú multivitamint.


Egyébként a babának kell a jód. Beszéld meg az endokrinológus doktoroddal és a nőgyógyászoddal.

2015. máj. 17. 17:52

Babát tervezünk, ezért szeretnék kismama/terhesvitamint szedni. Egyenlőre most több féle kapszulát kapkodok be nap mint nap, hogy nagyjából minden lényegest beszedjek, de szeretném ha nem kellene mindig nekem összeválogatni a termékeket.


A gondom az, hogy pajzsmirigygyulladásom van, ezért tilos jódot szednem! Korábban az Elevitben nem volt jód, de mióta újítottak rajta, már abban is van. Létezik jelenleg Magyarországon olyan kismama/terhesvitamin, ami nem tartalmaz jódot, de minden más ami kell benne van? Vagy tudtok olyan multivitamint ajánlani, ami megfelelne egy terhesvitaminnak, de nincs benne jód?


Előre is köszi a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook