Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes összeboronálni valakit mással? fórum

Érdemes összeboronálni valakit mással? (beszélgetős fórum)


2015. máj. 19. 02:45
nem,mert ha megsem ertikmeg egymast lehet teged fognak okolni.
2015. máj. 18. 19:38

Igen, most tényleg azt érdemes tenni, hogy iskolán kívüli tevékenység kapcsán szerezni barátokat.

(Lányomnál abban bízom, hogy az egyetemen már hasonló érdeklődésűek lesznek eleve egy szakon, talán könnyebb lesz. Amúgy nemrég mondta, hogy ő milyen magányos volt 8 évig, mármint barátok szempontjából. Mert ez a gimi meg nyolcosztályos. Azért ledöbbentem én is...)

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Mosolyka1111)
2015. máj. 18. 19:03

Igen, sokat változtak ezek a rendszerek általánosban is, ezt látom a lányoméknál is.


De ezek szerint feljebb is sajna..


Sőt, a kilógók még jobban kilógók lesznek, akik nem követik az on-line létet, meg a tv-s hülyeségeket ész nélkül.. Nincs közös téma, még jobban felerősödik a leszakadás.. Pedig tényleg sokszor ők az értékek, mert ők még értelmes dolgokkal foglalkoznak..


Tényleg azt lehet tenni, mint pl a lányoméknál a zeneiskolában. Egyszerűen onnan fenntartani a kapcsolatokat.. Nem a normál suliból, ahol alacsonyabb a szint.. (Pedig a mienk egy jó suli..)


De 17 évesen valóban nehéz abba beleszólni, inkább előbb kell szülői segítséggel még olyan társaságot kialakítani.


Igen, ez régen nem volt így szülői feladat, de ma sajna az lett..

26. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 18. 15:52

Az "iskolai társaságról" annyit, hogy van egy 19 éves lányom nekem is, most tizenkettedikes gimis, érdekes, ahogy ott a kapcsolatok vannak az osztályban. Tulajdonképpen a nagy semmi.

Csak a lányom példáján: Van 4 barátnője, ő legalábbis így hívja őket, bár igazán felszínesek ezek a kapcsolatok. Az érdekes, hogy mind a négynek megvan a maga baráti köre iskolán kívül, és átjárhatóság nincs. Szóval, lányom is magányos, valahol azt hitte, hogy barátnők, de nem azok, csak vannak egymás mellett.

Ismerőseim hasonló korú középiskolás gyerekeitől is ezt hallom.

(Nekem anno ez elképzelhetetlen lett volna, a legjobb barátnőm a szakközépben volt, osztálytársnőm.)

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - 67d75b6c5b)
2015. máj. 18. 15:04
Érthető, a Hufnáger Pistiket csak utólag látja be az ember, hogy de jók is lettek volna..
24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - 67d75b6c5b)
2015. máj. 18. 09:34
Nem-e? Az már nem is jó neked? DD
23. 67d75b6c5b (válaszként erre: 22. - C40efa00cc)
2015. máj. 18. 09:20

Mert én szeretnék választani.

Olyannal akarnék randizni akit én nézek ki magamnak, aki tetszik.

Nem azzal akit nagyanyám 85 éves barátnője kinéz.

22. c40efa00cc (válaszként erre: 21. - 67d75b6c5b)
2015. máj. 18. 08:34
De miért?
2015. máj. 18. 08:32

Utáltam volna ha direktbe ez csinálják velem.

Csinálta két személy is, én dacból sem mentem bele.

2015. máj. 18. 08:29
Nem.
19. szomatikus marker (válaszként erre: 1. - Jonisigerius)
2015. máj. 18. 08:21
Szerintem,ne tedd! Nem érzem,hogy ti annyira közel lennétek egymáshoz.
18. pieta4
2015. máj. 18. 08:03
Mi a hobbija?
2015. máj. 18. 05:20

17 éves! Pfff!


Kivel akarod összeboronálni!???

Azt se tudja, mi az élet!


Atya ég!


Hova korcsosodunk már?

16. M0ncsa (válaszként erre: 12. - Jonisigerius)
2015. máj. 17. 10:19

Hat most nem azert, de ilyen "baratok" helyett en is inkabb lennek egyedul... ezert is baratkoztam fiukkal (ha egyaltalan), ok nem voltak ilyen unalmasak :D


Nem is tudom... attol fugg, mi erdekli: abban a temaban kellene keresgelni, mittomen beiratkozni adott szakkorre, ilyesmi. Igy nehez tanacsot adni, hogy kb. nulla infonk van a lanyrol.

2015. máj. 17. 08:07
Ne avatkozz mások életébe.
2015. máj. 17. 07:30
Vidd ki magadhoz dolgozni. Vagy ahhoz még fiatal?
13. jonisigerius (válaszként erre: 11. - M0ncsa)
2015. máj. 16. 23:15
Én kifejezetten ilyen lány voltam akkoriban, és ő is imád egyedül lenni, de nem ennyire.
12. jonisigerius (válaszként erre: 10. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 16. 23:15
Ez nyilván nekem is megfordult először a fejemben, rá is kérdeztem, de azt mondta, ő eleinte próbált odaverődni a lányokhoz, beszélgetni velük, de egyrészt a legtöbben már ismerik egymást, másrészt valahogy mindig kiesett a körből, mert a sminkekről meg a szexről volt szó állandóan. Tudom, hogy mivel érettebb a koránál, nehezebben üti meg a hangot, és nem olyan típus, aki a semmiről tud napokat csacsogni.
11. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Jonisigerius)
2015. máj. 16. 19:50

Lehet, hogy csak valogatos :) Meg 17 eves kislanynak minek meg fiu? Boven raer.

Persze tarsasagba elhivhatod, de ha egy kicsit is szociofob, nem fogja magat jol erezni.

Vegulis te ismered, en nem, csak arra proballak figyelmeztetni, hogy ne probald raeroltetni a sajat "izlesed". Lehet, hogy o igy erzi jol magat, vannak ilyen emberek.

2015. máj. 16. 19:44
Ha nem tud az iskolai társasággal egészséges kapcsolatokat kialakítani, nem másokban van a hiba. Vagy csak olyan "magánakvaló?"
9. jonisigerius (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 16. 18:27
Áhh, hülye azért nem vagyok :D amúgy azért beszélget neten, mert nincs más lehetősége, és mert nem valami nagyszájú. Úgy értettem az érettséget, hogy komolyabb témák érdeklik, mint a nagy átlagot, ilyenek.
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Jonisigerius)
2015. máj. 16. 18:23

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy aki csak a neten létesít kapcsolatot, az tényleg érettebb a koránál..

Akkor azt is tudnia kéne, hogy ez mit ér..


Én egy-az-egyben talit nem szerveznék, inkább valamilyen programot. Mondjuk "véletlenül" nem jön el valaki egy színházi estre, és be kellene ugrani valakinek.. Hát mit tesz Isten...


Valami ilyesmit.. Hogy annyira ne lógjon ki a lóláb, és legyen eleve valami téma, ami mentén el lehet indulni.


Én azt halál cikinek tartanám, hogy helló, ez itt Zoli, ismerkedjetek meg.. ........... aztán csönd..

7. jonisigerius (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2015. máj. 16. 18:19
Ennyi, a lényeg az lenne, hogy történjen vele valami társas.
6. jonisigerius (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 16. 18:18

Hát ez az. Érettebb a koránál, de mégiscsak 17, ezt senkiből nem lehet kinevelni.

Ő eddig jóformán csak a neten létesített kapcsolatot, azok az emberek meg egyfajta pótlékok, a suliban pedig nincsenek, csak ottani haverjai.

2015. máj. 16. 18:18

Hozd össze őket, szerintem egy tali belefér, aztán ha nem szimpatikusak egymásnak úgy sem lesz folytatása.

De, elsülhet jól is.

Én is csináltam régen ilyet, kerítőnősködtem picit, de nem jöttek össze a delikvensek, beszélgettek egy jót, beültek kávézni és mindenki ment az útjára tovább.

2015. máj. 16. 18:16

Szerintem nagyobb társaságot lenne érdemes, persze némi felügyelettel szervezni. Úgy értem, legalább 6-8 fő legyen. Mert akkor annak nincs olyan nagyon erőltetés szaga.


Önmagában nem lenne rossz ma azt megmutatni a fiataloknak, hogy a gépen meg a telefonon kívül másként is jól lehet maunkat érezni. Sőt, még csak nem is "párkapcsolat", meg a szex létezik. Pont azt kéne megmutatnod, hogy ezeken túl már önmagában a másik ember, és az azzal való kapcsolat is érték. Aztán párt meg majd ez alapján talál, ha eljön az ideje.


De azért nem egyszerű korosztály ez, pláne ma, és a felelősséget is kell értük vállalni.


Vigyázz, már majdnem felnőttek, de még nem. Ha kiengeded őket a palackból, irányítani is kell tudni ám őket..

3. jonisigerius (válaszként erre: 2. - 0c7adf8ee7)
2015. máj. 16. 18:14
Nem is szimpla ismerkedésre gondoltam... nyilván nem erőszakkal, de szerintem jó lenne neki, ha lenne egy fiúja. Félreértés ne essék, nem akarok helyette dönteni, csak ismerem.
2015. máj. 16. 18:12
Az "összeboronálás" mást jelent, nem ismerkedési lehetôséget.
2015. máj. 16. 18:08
Az unokahúgom mindjárt tizenhét lesz, és bár mikor chaten beszélgetünk, mosolyog meg elütjük az időt, tudom, hogy nagyon magányos. Nincsenek barátai, otthon is viszonylag sok veszekedést hallgat, én meg sajnálom, mert értelmes és szép. Mivel ismerem, tudom, hogy szomorú a magány miatt, ráadásul eljutott arra a szintre, hogy inkább mindentől csak elzárkózik, fikázza a többieket magában. Vannak családok, akikkel jó a kapcsolatom, és vannak vele egyidős fiú gyerekei, jó ötlet lenne valahogy találkozót szervezni nekik? Vagy hogyan segíthetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook