Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
1089. ptangel
2009. júl. 7. 12:06

Sziasztok!


Valaki próbálta már késleltetni a menstruációját? Mik a tapasztalatok? Légyszi írjatok! Köszönöm! :)

1088. ptangel
2009. júl. 7. 12:05

Sziasztok!


Valaki próbálta már késleltetni a menstruációját? Mik a tapasztalatok? Légyszi írjatok! Köszönöm! :)

1087. zsófyc (válaszként erre: 1075. - Renata 26)
2009. júl. 6. 23:21
HÜVELYGYŰRŰ?
1086. Annaaa (válaszként erre: 1084. - Kanalak)
2009. júl. 6. 19:03

Szia!


Betegtájékoztató!!!!! 1 hétig kell kiegészítő védekezés..utána már hat..

1085. Awela (válaszként erre: 1084. - Kanalak)
2009. júl. 6. 16:14
Nyugodtan eldobhatod, egy hónap alatt kialakul a védelem. Én védekeztem mellette, amíg végigszedtem az első levelet és megjött, utána már nem.
1084. kanalak
2009. júl. 6. 14:06

Sziasztok!

Az orvos szerint yasminelle csak egy hónap után hat ha először haszálom életemben, addig más védekezést is használni kell. Biztos hogy egy hónap után már rögtön eldobhatom az óvszert,vagy azért mg utánna is várjak egy kicsit?

1083. Dori05 (válaszként erre: 1082. - Mayuss)
2009. júl. 5. 22:17

szia

igen akkor kell elkezdeni szedni mikor megjön aznap.. vagy az utolsó de inkább az elsőnkezd el mert a dokik is azt ajálnják

1082. Mayuss
2009. júl. 5. 20:42

sziasztok!Nekem pénteken írta fel az orvos a Yasminelle-t...és azt szeretném kérdezni,hogy ugye akkor kell elkezdenem,mikor megjön?Annak az első napján,ugye jól tudom?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További kellemes estét!

1081. Annaaa
2009. júl. 5. 16:53

Sziasztok!


A napokban elkezdett hullani a hajam.. Ez lehet a gyógyszer miatt? Észrevett valaki magán ilyen tünetet a gyógyszerszedés alatt? (1,5 hónapja szedem)

1080. cukorborsó88 (válaszként erre: 1060. - Tono2323)
2009. júl. 5. 15:39
Szia Tono! Én megértem a helyzeted, én a 3. levéllel szedem, ugy alakult, hogy szakitottunk, de azota 2× voltam még vele, de egyiknél sem engedten h belemenjen:) Vhogy le kell "szoknunk" a parázásról, mert akik a legjobban görcsölnek rajta, azoknak szokott lenni mindig vmi baj:S
2009. júl. 5. 09:13

Gekko!!


Igen voltak tünetei a bajomnak, el is mentem orvoshoz. És hát egy picit félre kezeltek. Amikor tüdőembóliám volt, azt mondták, hogy csak egy bordaközi izomgyulladás. Amikor a lábam bedurrant, arra ideggyulladás. Ezek elmúltával ismét lábdagadás, de akkor nagyon csúnyán. Elmentem az orvoshoz, és megkérdeztem 100szor is. Azt mondta minden rendben! Akkor miről beszélünk? Hogy a pi*ába ne vettem volna észre, hogy bajom van? Csak ha egyszer nem ez a szakmám, sajnos én nem tudom megállapítani, hogy mi a bajom. Arról emg, hogy félre kezeltek, nem én tehetek. 1,5 elmúltával derült ki, hogy a vérrögök, amik a szívem körül voltak, nem frissek! Akkor?? Orvos-orvos. Ennyit róluk.

Elolvastam mindent a gyógyszerről, és megbízhatónak tűnt. De ne haragudj, ha már nem csak itthon vannak vele gondok, akkor valami nincs rendbe nem?!

A másik.. neked "csak a petefészked görcsölt", én viszont majdnem belehaltam. A kettő közt van egy kevés különbség úgy gondolom. Nem kívánom, hogy átéljed, sőt senkinek, főleg nem ennyi idősen. Gondolj bele, hogy mennyire tett tönkre lelkileg ez a dolog.

Akár bajom volt, akár nem, orvoshoz jártam. Most sajnos már muszáj, a kontrollok, stb, miatt.

Észrevettem én, de ha félrekezeltek, nem az én hibám.

GOndolkodj egy kicsit.......

1078. Awela (válaszként erre: 1075. - Renata 26)
2009. júl. 3. 20:11
Nézz körül a honlapon, biztos találsz magadnak megfelelőt.:) Én egyébként a gyógyszert szeretem a legjobban.
1077. Awela (válaszként erre: 1074. - Pucufalva)
2009. júl. 3. 20:09
A választ le is írtad magadnak: a menstruációs ciklus késleltetése lehetséges, ha a tablettamentes periódus helyett egy új csomag Yasminelle szedésével folytatja a második csomag végéig. Azaz szedd végig mind a két csomagot.
1076. Renata 26
2009. júl. 3. 11:28
Elore is koszi a valaszotokat ,tanacsotokat!
1075. Renata 26
2009. júl. 3. 11:27
Sziasztok! Szeretnek valami jo fogamzasgatlo otletet kerni valakitol,hogy kinek mi valt be.Eddig a spiralt szerettem volna de meggondoltam magam es valami mast szeretnek ,(gyogyszert nem igazan) Bar hizni is szeretnek 1 kicsiket:-)! Esetleg tud valaki valamit a 3 hos inyekciorol?,Mennyibe kerul esetleg azt is ha valaki tudna?!
1074. Pucufalva
2009. júl. 3. 10:33

Sziasztok,


Lassan több mint öt éve használom a yasminellét és eddig még nem próbálkoztam a ciklus késleltetésével,de most szeretném, mert megyek 3 hétre nyaralni Kanadába és a 3 hétbe pont beleesik a menszeszem.


A tájékoztatót elolvastam, értem is (a menstruációs ciklus késleltetése lehetséges, ha a tablettamentes periódus helyett egy új csomag Yasminelle szedésével folytatja a második csomag végéig )


Na de ennek ellenére a kérdésem: én csak egy héttel később szeretném , hogy megjöjjön. Vagyis szünet nélkül elkezdtem a 2. csomagot de csak első hetet szedem be és akkor tartok tabletta mentes időszakot. Lehet ilyet csinálni?


Előre is köszönöm a válaszotokat, tanácsotokat,


Kriszti

1073. Dori05 (válaszként erre: 1071. - Gabica091)
2009. júl. 2. 21:35
Gabica nekem is volt már ilyen hogy délután jött meg pedig előtte mindig megjött délelőtt..nyugi
1072. Awela (válaszként erre: 1071. - Gabica091)
2009. júl. 2. 18:40

Szia!

Ha szedted rendesen a gyógyszert, meg kell jönnie. Előfordulhat, hogy késik egy kicsit, stressz, gyógyszer, felfázás, stb. miatt.

1071. Gabica091
2009. júl. 2. 18:00

Sziasztok!

Ma kellene megjönnie a menszeszemnek!Eddig mindig megjött délelőtt,de most még mindig semmi!És egy kicsit félek,hogy nem vagyok e terhes,mert 2 hete minden nap együtt voltunk a barátommal,gumi nélkül!Szerintetek lehetek terhes?

1070. gekko69
2009. júl. 1. 12:51

Kedves Szandika!

Ahogy a beteg tájékoztatót elovasod(gondolom elvostad) leírják hogy amint a következő tüneteket (pl:izületi fájdalom) érzékeled akkor azonnal hagyd abba a szedést.

De az orvosodnak tájékoztatnia kell a mellékhatásokról és arról hogy ha valami különöset, szokatlant tapasztalsz akkor azonnal menj orvoshoz és hagyd abba addig a tablettát.

A betegségeknek amiket leírtál tünetei vannak!!!!!Ember nem vetted észre hogy valami nincs rendben???

Én aki aztán tényleg utálja az orvosokat, mégis elmentem amikor "probléma jelentkezett".2napig folyamatosan görcsölt a petefészkem a periódus 2 hetében, és kiderült hogy nem kéne egész nap a kertet rendzemnem megállás nélkül, egy pozicióba. Evvel csak azt akarom mondani hogy aki bármilyen fogamzásgátló gyógyszert szed, legyen az yasminelle, vagy akármi...és a beteg tájékozatatóban leírt mellékhatásokal találkozik a tabletta szedése közben, az azonnal forduljon orvoshoz.

Nem ciki, ha megnézed a betegtájékozattót, megkérdezed az orvosod 100-szor.A doktor azért van hogy diagnosztizálja a tüneteket!!! És ha elhajt keress mást, végülis a te egészségedről van szó!!!

Igazán sajnálom hogy ilyen fiatalon ennyi problémával küzdöttél, küzdesz, de akkor is oda kell figyelni magadra!


Gekko

2009. júl. 1. 11:37

sziasztok!

a legutóbbi levélben csak 20 bogyót szedtem be, a legutolsó 21-et már nem. eddig mindig csütörtökön kezdtem el szedni a bogyit. akkor most szerdán kell,nem csütörtökön,ugye?

1068. Orsova
2009. júl. 1. 10:18

Szia Awela!


Köszi szépen a választ! Megcsináltatom a vizsgálatot, aztán még meglátom hogy elkezdem e! :)

1067. Awela (válaszként erre: 1066. - Orsova)
2009. jún. 30. 19:39

Szia!


Mellékhatása természetesen lehet, ezt nem lehet csak így megmondani, ahhoz szedned kell. Szerintem egyébként jó szer, a dokid is jó lehet, ha kivizsgál előtte, mert azért olvastam már itt olyat, hogy csak úgy hasára csapva felírta valakinek. Szerintem egyébként egy próbát megér. Először egy havi adaggal próbáld ki, ha nem válik be, nem szeded tovább. Egyébként nálam is volt egy kis hízás, de cserébe nagyon szépen letisztította az arcomat és a mellem is nőtt. A menstruációs fájdalmaim pedig jócskán csökkentek.

1066. Orsova
2009. jún. 30. 16:05

Sziasztok!


20 éves csajszi vagyok. Komoly párkapcsolatom van, eddig óvszert használtunk, amivel teljesen meg vagyok elégedve. A párom viszont felvetette hogy jobb lenne ha tabit szednék.

Nekem is tetszene ha óvszer nélkül csinálhatnánk, de utána olvastam a tabiknak, olvasgattam ebben a topicban is hogy másoknak mik a tapasztalataik, és a mellékhatásoktól eléggé megrémültem!!

Elmentem nőgyógyászhoz, és rákérdeztem a fogamzásgátló tabikra. Ő a Yasminelle-t ajánlotta, és meggyőzően érvelt mellette. Mikor szóvá tettem hogy sok mellékhatásról olvastam, azt válaszolta hogy ennél nem jellemző semmilyen mellékhatás, csakis a pozitívumokról beszélt.. Azt mondta csinálnak egy vérvizsgálatot és fel is írja, és szedjem nyugodtan.

De én eléggé idegenkedek a tabitól, félek a hízástól/pattisodástól, de főleg a komolyabb mellékhatásoktól!

Most tök jól érzem magam a bőrömben, szinte mondhatni meg vagyok elégedve önmagammal, a testemmel. A szexuális életem is nagyon jó. Épp ezért félek hogy mi lesz ha tabit szedek.. Libidócsökkenés, hízás, patik, stb.. ezek nem hiányoznak nekem!

Szerintetek mit tegyek??

Előre is köszike!

1065. Dori05
2009. jún. 30. 16:03
teljesen egyet értek napocskával nemtudom hogy miért kel riogatni az embert nemhiszem hogy egy nőgyógyász felirná ezt valakinek akinek nem megfelelő...nem véletlen ez a legrdágább fogamzásgátló de köszi hogy sikerült mindenkit beilyesztened...remélem most jobban érzed magad... nagyon sajnálom hogy ez történt veled de ezt nem így kellett volna..
2009. jún. 30. 15:29

És még annyit,hogy tényleg nagyon sajnálom hogy veled ez történt,és remélem mással nem fog előfordulni!

De az előbbi az én saját véleményem!!!

2009. jún. 30. 15:09

Nem értem miért kell riogatni az embert,asszem többet be sem lépek ide! Ha elolvasod a betegtájékoztatót,akkor ugyis tisztában vagy vele hogy okozhat ritkán tüdőembóliát,trombózist...éppen elég azt elolvasni,és tudomásul venni,hogy előfordulhat!De ez mindegyik fog.gátló betegtájékoztatójában benne van!Neked ez nem jött be (és nagyon sajnálom a történteteket),vkinek más nem jön be!Sajnos előfordulhat!De ha a többi itt fórumozó most ezt elolvassa,sztem ők is rettegve szedik tovább a gyógyszert! Ráadásul én még csak tegnap kezdtem,így is féltem tőle,dohányzom is,most majd állandóan ezen parázhatok!

Amugy egy kislány hogy kaphatott ettől stroke-t?Kislányok miért szednek fog.gátlót?

Szóval igen nagyon sokat segítettél,legalább is nekem,most majd rettegve szedem azt,amit a dokim felírt...

2009. jún. 30. 12:24

Sziasztok!!!

Egy 17 éves lány vagyok!

Szedtem 3 hónapig a Yasminelle gyógyszert, és nekem sajnos elég súlyos gondjaim lettek tőle. Kezdve azzal, h a nőgyógyász meg sem vizsgált rendesen. Kaptam egy tüdőembóliát, és egy mélyvénás trombózist, amibe kishíján bele is haltam!

Most jöttem haza Svájcból, és az egyik ismerősöm mutatott egy cikket. Egy kislány ugyanettől a gyógyszertől agyvérzést (stroke) kapott!! Testi fogyatékos lett. Kint Svájcban már nekiálltak vizsgálni, sőt lehet hogy be is tiltják. Sajnos itthon is elég sok az ilyen, csak semmit nem írnak meg.

Nem akarok senkit elriasztani ettől a gygyszertől, de ajánlom mindenkinek ezt a cikket:

[link]


Ha lejjebb tekeritek vannak kapcsolódó témák!! Érdemes elolvasni, és nagyon figyeljetek oda erre. Főleg arra, h ne dohányozzatok mellette!!

Remélem tudtam segíteni nektek!

1061. baba1977 (válaszként erre: 1060. - Tono2323)
2009. jún. 29. 07:36
Ha ez megnyugtat,én nem használok mellé semmi más,és eddig nem volt gondom:)
1060. tono2323
2009. jún. 28. 21:38

:) most ugy megpróbáltam a fejemben rendet rakni.. Tuti Képtelenség h baj lehessen.. egyszerre 2 dologgal vagyok védve, mensim is volt ugyhogy oké :)

Köszi:)

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook