Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
1179. KisMaki
2009. júl. 27. 21:41

Sziasztok!

Korábban már írtam és most újra ugyanezzel kapcsolatban lenne kérdésem, csak kicsit bővebben.Szóval..nemrég kezdtem tablettát szedni és az orvosom azt mondta, hogy a tabletta már az első után hat, viszont a megszokottnál eltérő módon azt mondta, hogy a mensruációm második napján kezdjem el szedni.:O Így is tettem, az első tabletta bevétele után 8nappal volt szexuális kapcsolatom.remélem ugyanúgy védve vagyok,mintha az első nap kezdtem volna szedni!Dehát az orvos csak tudja, hogy mit beszél!Légyszii vmi véleményt!Köszi!

2009. júl. 27. 10:56

sziasztok! Én most tartok a 3.levél elején és abszolut jó véleménnyel vagyok a gyógyszerről! Kezdetben persze voltak kellemetlen mellékhatások, mint például a pecsételővérzés, már azonban minden a legnagyobb rendben.

Hozzátartozik az is, hogy a tabletta szedése előtt 70A-s melltartót hordtam, ez ma 75B-s pedig csak két és fél hónap telt el ;)

A gyógyszernek köszönhetően végre a menszeszem is pontos, méghozzá napra:)

Szóval én maximálisan elégedett vagyok a Yasminelle-lel.

1177. Annaaa
2009. júl. 23. 21:31

Sziasztok!


Lenne egy kis gondom..Most fejeztem be a 2. levél utáni 7nap szünetet! Viszont elfelejtettem bevenni az első tablettát..Így a 7napból 8 lett! Szerintetek ez nagy gond? Tegnap vettem be így a 3.levél első tablettáját..(biztos ami biztos tegnap védekeztünk óvszerrel)

Várjak 1 hetet?

1176. napocska23 (válaszként erre: 1175. - Baba1977)
2009. júl. 23. 21:09
Hát bizony sokkal jobb anélkül nyaralni!!!! Ráadásul mostanában nem tudtunk annyit együtt lenni a párommal amennyit akartunk,ugyhogy azt hiszem szedni fogom tovább!Csak nem lesz gond..
1175. baba1977 (válaszként erre: 1171. - Napocska23)
2009. júl. 23. 19:20
Sztem nincs mitöl félned,hisz hormont szervezeted megkapta,igy ha szeded tovább,hogy ne jöjjön meg,akkor nem lesz semmi baj:)Max pici pecsételés,de lehet ez se..Azért jobb nyaralni havi nélkül,nem?:D
1174. baba1977 (válaszként erre: 1172. - Cukorborsó88)
2009. júl. 23. 19:15
Nekem sincs pattanásom töle,elsö levélnél volt csak ,utána huss eltüntek:)Mell.hát igen,nekem nem nagyobb,hanem feszesebb lett inkább..Szültem 3 gyereket,de eddig nem mertem melltartó néklül toppot felvenni,most meg..
2009. júl. 23. 15:14
sziasztok.én ma veszem be a 13. darab gyogyszert az első levélről szoval most kezdtem szedni. És most nagyon ritkán tegnap este pl és ma délután a hüvelyváladékomban volt egy kis vér,de csak icipici és nem állandó,hanem néha foltokban csak.Ez a gyógyszer mellékhatása?igaz,tegnap egyutt voltam a barátommal gumi nélkül.Nemtudjátok mi okozhatja-e és hogy kellene-e aggódnom?:S légyszi segitsetek mert eléggé félek:S előre is köszönöm.
2009. júl. 23. 14:16
HELLOKA! Én most fogom befejezni a 3. levél Yasminelle-t, de én A mellékhatásokkal kapcsolatban kérdeznék. (arcbőr, stb) Előfordul, hogy később tapasztalom őket??? Pl. egy barátnőm fél év után tapasztalta ezeket (szép bőr, melle is nőtt picit) Mert én még semmi nem tapasztaltam, és még a "terhesség elleni hatását" nem élvezhettem, mert a pasimmal szétmentünk, ezért szeretnék legalább jo mellékhatásokat vmikor!:)
2009. júl. 23. 13:33

Uhh lányok segítsetek!

Pár hozzászólással ezelőtt már kérdeztem hogy nagy gond e ha az első levél yasminelle után nem jön meg!? Nos igazából megjött rendesen,ugyanúgy ahogy szokott,ahogy az előző gyógyszernél is!(az milligest volt,kb 3 évig szedtem,most váltottam..úgy,hogy a 7 napos szünet után ezt kezdtem szedni).

Féltem hogy az első levél után nem lesz mensi,de minden a megszokott kerékvágásban eddig!Mellékhatás nincs,vagy csak jó:a bőröm szebb lett,és fogytam is!Gondolom ez mind jó hír és örülhetek,mert talán a szervezetem jól tolerálja a gyogyit!!

De van egy problémám:ma számolgattam,és legközelebb aug.20-án kellene majd megjönnie,és természetesen pont attól a naptól nyaralok!Most mit csináljak? Ne hagyjak ki szünetet,és szedjem tovább a köv levéllel?De félek,akkor megzavarom a "rendszert",amit még elvileg a szervezetm is most kezd megszokni! (jó a fog.gátlót már megszokta,csak nem ezt..vagy lehet már ezt is?)

Szóval ti mit tennétek?

Vagy talán abból már nem lesz probléma?

Szóval most az a szitu,hogy most mensizek,és ezek után beszedek két levéllel egyszerre...ááá nem tudom,,segítsetek!

Mit tennétek? (bocs ha keszekusza voltam)

2009. júl. 23. 13:31
HELLOKA! Én most fogom befejezni a 3. levél Yasminelle-t, de én A mellékhatásokkal kapcsolatban kérdeznék. (arcbőr, stb) Előfordul, hogy később tapasztalom őket??? Pl. egy barátnőm fél év után tapasztalta ezeket (szép bőr, melle is nőtt picit) Mert én még semmi nem tapasztaltam
2009. júl. 23. 13:31
HELLOKA! Én most fogom befejezni a 3. levél Yasminelle-t, de én A mellékhatásokkal kapcsolatban kérdeznék. (arcbőr, stb) Előfordul, hogy később tapasztalom őket??? Pl. egy barátnőm fél év után tapasztalta ezeket (szép bőr, melle is nőtt picit) Mert én még semmi nem tapasztaltam
1168. K.andyka
2009. júl. 23. 13:08

Szia!en is szedtem kb ugy egy evig hat nemtudom hatas az van de en azelott sem voltam egy model alkatt de utana amig szedtem es utana amikor abba hagytam csak hizok.voltam dokinal hormonosnal de o azt mondta semmi koze

de en valltig erositem es erzem hogy attol van kb 20kg tulsulyom

1167. K.Adri22 (válaszként erre: 1159. - KisMaki)
2009. júl. 23. 09:48
Attól függ.......szedtél már előtte gyógyszert,vagy ez az első???
2009. júl. 23. 09:03

Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy ha a menstruáció első napján elkezdem szedni azonnal védettséget nyújt! Persze a biztonság kedvéért várni kell 3-4napot!

Azt az esetet sajnos nem tudom hogy mi van akkor ha elfelejted bevenni 12 órán belül:(

De sztem a betegtájékoztatóban benne van!!

2009. júl. 22. 21:51
Sziasztok. Én fél évig szedtem a yasminelle fogamzásgátlot, végülis azért hagytam abba, mert egy héttel korábban amikor szedtem megjött a mensesem aztán felhivtam az orvosomat, hogy mit tegyek azt tanácsolta hogy ugyanugy szedjem végig a csomagot. miután elszedtem ismét megjött, erre elmentem az orvoshoz megvizsgált és azt mondta hogy a gyogyszer rosszul szivodott fel és a szervezetem ugy reagált, hogy abbahagytam a gyogyszert és itt az ideje a havinak. Az a szerencsém hogy nem estem teherbe. Nos ezért az orvosom azt ajánlotta hogy használjam a nuvaring hüvelygyürüt csak felkell rakni és 3 hét mulva lekell venni :) ez a legbiztonságosabb fogamzásgátlo azt mondta és már fél éve használom. nincs vele semmi gond és kényelmes is :)
1164. baba1977 (válaszként erre: 1159. - KisMaki)
2009. júl. 22. 20:05
de véd,ha elsö vérzéstöl kezdve szeded..olvasd el a tájékoztatót benne van..
1163. WittyWish
2009. júl. 22. 16:53

Most szerettük volna már úgy h nem védekezünk,de most akk felborult és nem vok védett és még mennyit kell várni h teljes legyen megint?

Bocs a ha butaságokat kérdeztem...

1162. WittyWish
2009. júl. 22. 16:44

Most tartok a 2. havinál...És nekem az lenne a problémám h a 3. héten vagyis most tegnap elfelejtettem bevenni a tabit,reggel bevettem,de viszont túlment 12 órán..folytassam és legyen a 7napos szünet? mert nem szeretném folyamatosan egyből a másik levéllel...és bekavarni saját magam!

Eddig még mindig védekeztünk mellette a barátommal,szóval olyan baj nem lehet,igaz?

megköszönném ha válaszolna vki =)

1161. l.agnes
2009. júl. 22. 15:46
Köszi Rockribi :) Én még reménykedem, bár a mellnövekedés már "megvolt"
1160. rockribi
2009. júl. 22. 15:19
ha a yasminelle-ről érdeklődtök,akkor a mellékhatások később jelentkeznek.nekem 4-5 hónap volt,mire kitisztult az arcom.úgyhogy várjatok türelemmel
1159. KisMaki
2009. júl. 22. 14:26

Sziasztok!

Most kezdtem még tablettát szedni(Yasminelle), az első levélből eddig 3szem fogyott el.Az orvosom azt mondta, hogy már az első után védelmet nyújt,viszont az ismerőseim közül néhányan azt mondták, hogy az első egy hónapban még nem véd a tabletta.Szeretném, ha megosztánatok velem, hogy ti hogyan tudjátok! Előre is köszi!:)

1158. l.agnes
2009. júl. 22. 14:08
Cukorborsó, ez engem is érdekelne, és ilyet más én is hallottam.. És én szombaton kezdem a 4. levelet... Rem,élem tartogat még meglepiket a bogyi :)
2009. júl. 22. 13:59
HELLOKA! Nekem most fog elfogyni a 3.levéllel, és még nem tapasztaltam mellékhatást, de van ismerősöm, akinek fél év után jöttek a mellékhatások (szép bőr,stb) , bár más gyógyszernél!Ennél a gógyszernél is előfordul hogy később jelenteznek??
1156. rockribi
2009. júl. 21. 23:59
bocsi nem egy perc hanem 15:)
1155. rockribi
2009. júl. 21. 23:58

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni!kb 1 éve szedem a yasminelle-t.5 napja kezdtem el az új csomagot.viszont ma miután bevettem(kb1 perc múlva) hasmenésem volt.de csak egyszer.nyugtassatok meg hogy ennyi idő alatt a gyógyszer nem távozott a szervezetemből.

előre is köszönöm

2009. júl. 21. 17:31

sziasztok!

Milligest után tértem át yasminellere,eddig egy levéllel szedtem be,hál istennek eddig mellékhatás nem volt...talán nem is lesz!

Vasárnap vettem be az uccsó bogyót,na most itt sok helyen olvastam hogy az első levél után meg sem jött!Akkor ez nem nagy probléma?Jó végülis még csak 2 napja tart a szünet,de semmi jele annak hogy meg akarna jönni...

Gondoltam csak érdeklődöm:)

2009. júl. 21. 08:45
igen, azt tudom, h nem a gyógyszer miatt, csak a "majdnem hasmenés" miatt írtam. de igazából cska két óra telt el. most vegyme be az utolsót,vagy este 7-kor,ahogy szoktam?
1152. Annaaa (válaszként erre: 1151. - 01e901e781)
2009. júl. 21. 08:20

A gyógyszert időben bevetted... Az a hígamm széklet és a bogyó beszedés között eltelt 3 óra, akkor fel is szívódott...

Az utolsó előtti darabnál szerintem nincs gond! Szedd be az utolsót aztán tartsd be a 7nap szünetet.. Ha a szünet alatt is "betegeskedsz", akkor biztos, hogy nem a gyógyszer miatt van!

2009. júl. 21. 08:00

sziasztok

este 7-kor szoktam bevenni a bogyit, de tegnap elfelejtettem, ezért ma mikor felkeltem, 6-kor vettem be reggel. ez még benne volt a 12 órában ugye. két napja meg mintha betegeskednék,most voltam wc-n és hát..nem ment a hasam, de egy kicsit puhább volt a székletem. a bogyó amit bevettem, a havi adag utolsó előtti darabja volt. szerintetek mi a teendő?

2009. júl. 20. 21:49

Szia!

Ma kezdtem, remélem nekem is beválik. Én a diana 35-öt szedtem és attól nagyon nőtt a mellem és feszült, remélem most ez is elhanyagolható lesz:)

ha lesz vmi akkor kérdezek:)

köszönöm!

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook