Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
1209. Dorothy88
2009. aug. 6. 21:42

sziasztok!

Én ma irattam fel a yasminelle-t.remélem be fog válni, eddig nem szedtem fogamzásgátlót.Ti hallottatok olyanról, hogy a szőr növekedését csökkentené vagy ez hülyeség??:::Már alig várom, hogy megjöjjön és beszedhessem az elsőt!:D

Várom a válaszotokat!

1208. Awela (válaszként erre: 1206. - Angel Cicc)
2009. aug. 6. 21:09
Én tudok mellette fogyni rendesen, diétázok és sportolok is. Úgy megy, mintha nem is szednék bogyót. A szexuális étvágyamra se volt rossz hatással sőt!:)
1207. Mayuss (válaszként erre: 1206. - Angel Cicc)
2009. aug. 6. 19:40
Szia!én nem rég kezdtem el szedni,de csak jót tudok mondani róla neked.Szerintem nagyon jó!
2009. aug. 5. 22:17
Sziasztok! É szombaton fogom elkezdeni a yasminelle-t szedni, most váltottam 9 hónap után a belaráról (borzalmas volt). A nőgyógyászomnak mondtam, hogy fáj a fejem tőle, híztam is de nem írt fel másikat úgyhogy a bogyóval együtt nőgyógyászt is váltottam. Remélem beválik, sok jót olvastam róla, de az érdekelne, ha ezt szedem és sportolok mellette tudok fogyni? Mert az előzőnél nem igazán ment és még csak nem is ettem többet mint amikor nem szedtem mégis meghíztam. Ja és a másik, hogy a belara miatt csökkent a szexuális étvágyam... erről nem sokat láttam a yasminelle-el kapcsolatban, valaki tudna mondtani valamit róla? Köszi köszi köszi.
1205. baba1977
2009. aug. 5. 10:56
ilyen elsönél nekem is volt,2 hétig,aztán elmult.
1204. F.Netty
2009. aug. 5. 10:19

Sziasztok!

Én most kezdtem el szedni a yasminellet és az első levél 10. tablettájánál tartok, eddig minden rendben van. Csak kicsi pecsételős vérzésem van, ami a menzesz óta nem akar elmúlni. Ugye nincs nagy bajom? El fog múlni? Nektek volt ilyen? A betegtájékoztató azt írja, hogy előfordulhat ilyen és ha több hónapig nem múlik, el akkor keressem fel az orvost. Én mégis ideges vagyok, nyugtassatok meg hogy ez előfordult már veletek is és el fog múlni! Amúgy semmi más mellékhatást nem vettem még észre, bár lehet kicsit híztam, de az mástól is lehet!


Előre is köszönöm

1203. Annaaa
2009. aug. 5. 10:11
Köszi..végül nem jött ki...Estére minden "kiürült", így kibírta a 3-4órás felszívódási időt...mázli.. :)
1202. baba1977 (válaszként erre: 1201. - Katiiiii)
2009. aug. 4. 20:21
én sajna nem tudom,nekem nem volt ilyen panaszom:(
1201. katiiiii (válaszként erre: 1196. - Baba1977)
2009. aug. 4. 19:16
Sziasztok....még uj vagyok vagyis most regiztem.olvasgattam a fórumot...és ez a mellfeszüléses dolog tuti csak az elsö hónapban fordul elö?:S mert én most szedem az elsö levelet még 3 nap és befejezem,volt hasfájás,mellfeszülés,pecsételés...és most egy ujjab,barnás fojásom van,és fáj a hasam lent...de még 3 napnyi gyogyszerem van...ez a barnás folyás mitöl lehet,ja és még nem voltam együtt a barátommal,szoval semmiféle fertözés nem lehet....kérlek irjatok:(
1200. bjigicih
2009. aug. 2. 21:50
Hát bízok benne :) De majd azért meg írom hogy-hogy alakult a sorsom :P
1199. baba1977 (válaszként erre: 1198. - Bjigicih)
2009. aug. 2. 20:58
nálam is becsuszik + 1óra..nem hinném hogy lesz vmi rossz:)hisz pótoltad:D
1198. bjigicih (válaszként erre: 1196. - Baba1977)
2009. aug. 2. 20:50

Most már csak 1 szem van 21-ből :) Kíváncsi vagyok mikor fog meg jönni. Hát nagyon örülnék neki ha csak 3 napig lenne meg vagy 4 még azt sem bánnám mert nekem 6-7 napig volt meg mindig :S az meg olyan sok :S Én is be veszem mindig. 8 kor kezdtem el szedni, ha 8kor nem tudom be venni +-1 órával mindig be veszem. Mondjuk egyszer előfordult hogy a táskám a barátom kocsijában a gyógyszerrel. De azt pótoltam is 12 órán belül! Azt írta a tájékoztató hogy az nem gáz még. És este meg ugyan úgy be vettem a napi adagot.

Remélem még így sem lesz probléma:) Ahogy telnek a napok egyre kíváncsibb leszek, hogy mi lesz...

1197. 6f773a273c (válaszként erre: 1193. - B57cbfffd2)
2009. aug. 2. 16:35
köszönöm!csak bevallom őszintén,egy kicsit berezeltem,mert nagyon nagyon sokan írták,hogy nekik nem vált be,nekem viszont csak ez van,ráadásul nagyon drága volt,és nem tudok mostmár újat venni.Köszönöm,hogy megnyugtattál!:)Amugy négykor vettem be,remélem így jó:P
1196. baba1977 (válaszként erre: 1195. - Bjigicih)
2009. aug. 1. 20:14

nekem az elsö hónapban volt mellfeszülés,utána már semmi..még hasam sem fáj ha megjön..nálam a 4.napon szokott beköszönteni és 3 napig tart..

Én mikor elkezdtem szedni elsö mensi napján ,miután elmult nem védekeztem semmi mással..minden nap ugyan abban az idöben veszem be..vkinek itt irtam ,hogy a legjobb ha telodat beállitod napi figyelmeztetésnek,és igy sosem felejted el bevenni..

1195. bjigicih (válaszként erre: 1190. - Baba1977)
2009. aug. 1. 17:55

Hát még azért bennem is meg van az a minimális izgalom mert a napommal együtt van 3 szemem az első levélből. És kíváncsiságból is izgulok kicsit hogy fog megjönni a tabletta mentes héten. Mert a tájékoztató azt írja hogy 2-3. napon kell neki, de olvastam hogy valakinek meg sem jött... Na azért remélem én így nem járok :) Hát én még csak 17 éves vagyok , de eddigi tapasztalataim szerint nem bántam meg , hogy elkezdtem szedni a gyógyszert. Szerencsére nem híztam tőlle eddig remélem nem is is fogok :) Egyedül a mellem nőtt meg tőlle egy picit. De az sosem árt :)


Amugy valaki tudja, hogy a mell feszülés vagy a mellnövés meddig tart? vagy ez az első levél beszedtével elmúik ?

1194. Awela (válaszként erre: 1191. - Annaaa)
2009. aug. 1. 14:25
Én úgy csináltam, hogy a napi egyet vettem be (mivel nem láttam értelmét többnek) és amikor elmúlt, attól számítva egy hétig még kiegészítő védekezést alkalmaztunk.
2009. aug. 1. 09:58

Szia! én is anno a yasminelle-lel kezdtem és megbántam, hogy váltottam. Nekem ez volt a jobb (a másik a lindynette volt), ennél gyakorlatilag egy év alatt talán 1-2 kiló ment fel - ami lehet, hogy csak azért volt, mert kolis lettem :D

Én úgy kezdtem, ahogy a tájékoztatóban van, menstruáció első napján, és egy hét után már nem védekeztem mással. Nem volt semmi gond, de az egy hónapot talán mégis megéri megvárni (néhány orvos ajánlja, az enyém azt mondta, hogy nem szükséges).

2009. aug. 1. 09:49

Sziasztok!

most kezdtem el először fogamzásgátló tablettát szedni.a neve Yasminelle.Sokan ismeritek,láttam róla fórumokat,de arról egyikben sem írnak,hogyha életemben először szedek fogamzásgátlót,akkor hány napig kell várni,hogy biztonságosan elkezdhessük a nemi életet?előre is köszönöm a segítséget!!

és amúgy még annyit,hogyha van valamilyen tapasztalatotok vele kapcsolatban,akkor megköszönném,ha írnátok róla!

és esetleg,hogy Nektek melyik vált be a legjobban,azt is megoszthatnátok velem/velünk!

köszönöm:)

1191. Annaaa
2009. júl. 31. 20:25

Sziasztok!!


Egész nap hasmenésem van...(beteg vagyok) és félek így bevenni a gyógyszert...mert több mint valószínű, hogy mielőtt felszívódna, ki is jön..A betegtájékoztatóban ugye az van, h ilyenkor 12 órán belül vegyek be még egyet..e annak se lesz értelme! Mit csináljak?

Vegyem be..aztán addíg amíg bennt nem marad +7 nap..kiegészítő védekezés????

Írjatok! (ha lehet még ma)

1190. baba1977 (válaszként erre: 1189. - Bjigicih)
2009. júl. 31. 18:29
amugy meg én nem védekeztem az elején sem mellette mással,habár elsö hónapban bevoltam tojva ugyan:D vhogy féltem a gyogyotol,hisz vki terhes lesz mellette,de ennek annyira kicsi a százaléka,meg persze ha nem pontosan szedi be..Már bánom én is hogy nem hamarabb kezdtem el..
1189. bjigicih
2009. júl. 31. 17:22

Kahlan és baba1977!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsotokat és a segítségeteket! Kahlan ezzel a pár soroddal meg nyugtattál köszönöm! baba1977 elolvastam a betegtájékoztatót csak kicsit meg zavart, hogy elég sokféle reakciót láttam itt az interneten! De amúgy teljes mértékben igazad van az orvos nem igen szedte be a gyógyszert :) És aki gyártotta csak nem hülyeséget ír a betegtájékozatóra! :)

Még egyszer köszönöm a segítségeteket! :)

1188. baba1977
2009. júl. 31. 16:41
Sokan ugy látom,nem olvassák el a betegtájékoztatót,vagy csak átfutnak rajta..lányok ott van benne,ha az elsö nap kezded szedni,véd az elején is már..Az ,hogy kinek orvosa mit mond,sztem oly mind1..orvos szedte már a gyogyót?:)
1187. Kahlan
2009. júl. 31. 15:23

Sziasztok!

Én egy hónapja szedem a gyógyszert és nekem azt mondta az orvosom hogy az első 2 hétben védekezzünk másképp is,viszont ugye a betegtájékoztatón az áll hogy az első nap után véd.

Az 5. napig nem voltunk együtt,de utána folyamatosan, és nem vagyok terhes,úgy hogy sztem megnyugodhattok, nem hazugság amit írnak,az a lényeg h a ciklus első napján kezdjetek és nem lehet gond. ;)

1186. bjigicih
2009. júl. 31. 13:52

Sziasztok!

Július 14-én kezdtem el szedni a Yasminelle fogamzásgátló gyógyszert, a vérzés első napján. Ahogy tanácsolta az orvosom. Azt mondta hogy ha a vérzés első napján kezdem el szedni 7-10 nap után már biztos a hatása. Több véleményben láttam , hogy az orvos nekik azt mondta hogy a 21. tabletta után biztos a hatása.Nektek mit tanácsolt az orvosotok? Szerintetek teherbe eshetek a 13. szem gyógyszer után ? Ez az első fogamzásgátló gyógyszerem, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Semmi mellékhatást nem észleltem eddig , de remélem ez után sem fogom!

Várom a segítségeteket!Előre is köszönöm! :)

2009. júl. 29. 20:48
de olvasd el a betegtájékoztatót, arra a részre koncentrálj ahol arról ír mi van ha kéleltetni akarod a mensesed, ez pont annak az esetnek fog megfelelni!
2009. júl. 29. 20:47

Én úgy tudom hogy az sem probléma ha ezt a levelet végigszeded, és az sem ha most akarsz szünetet tartani: Az utóbbi esetben most 7 nap szünet utána be kell szedned mind a 21 tablettát!

Én az első esetet választanám! Nem lesz semmi gond!

1183. mango91
2009. júl. 29. 11:08
Sziasztok!a 2. levél után elfelejtettem szünetet tartani,és már 2 tablettát bevettem.most tartsak szünetet vagy szedjem tovább?nagyon fontos lenne,hogy még ma válaszoljatok! Köszönöm előre is!
1182. Mayuss
2009. júl. 29. 08:02
sziasztok!már 3 hónapja szedem a yasminelle-t,és még egy mellékhatása sem jelentkezett nálam.szerintetek ez normális?
1181. krisztinkaa (válaszként erre: 1173. - Zsuzsaeepc)
2009. júl. 28. 21:12
a kis vérfoltokat pecsételésnek hívják. ez a gyógyszer mellékhatása, és egy idő múlva el fog múlni.
1180. Sysv
2009. júl. 28. 11:23

Sziasztok!


Abba szeretném hagyni a fogamzásgátlót én is a yasminellét szedem már lassan 2 éve most kezdett hullani a hajam meg elég sokat híztam tőle és hiába futok meg tornázok nem akar lemenni.Az lenne a kérdésem hogy ha valaki abba hagyja a fogamzásgátlót és felborul a hormonháztartás attól is lehet hízni. Lehet buta kérdés csak kíváncsi vagyok rá.


Válaszatokat előre is köszönöm


Üdv: Sysv

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook