Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
1569. Anita0027 (válaszként erre: 1565. - Tidujka)
2009. okt. 29. 10:36

Nem tudom, nekem az orvos mondta ezt.

De ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban már többen is mondták, hogy sokkal kevesebb van meg nekik, mint gyógyszer nélkül vagy más gyógyszerekkel.

2009. okt. 29. 10:13

Én 5 évig szedtem,és egy grammot se híztam sem ettől,sem a diane 35-től.

Pedig nekem is vigyáznom kell a súlyommal.

2009. okt. 29. 09:57
Fél éve szedem, és nem tapasztaltam, hogy különösebben híznék tőle, pedig könnyen szedek fel kilókat. Egy-két kiló ingadozás van, de nem fognám a tablettára.
1566. Tidujka (válaszként erre: 1563. - Baba1977)
2009. okt. 29. 09:54

Nem értem miért normális ez, hogy egy ilyen alacsony hormontartalmú tablettánál ennyire lecsökken a havi vérzés mennyisége...

Ez a 3. féle gyógyszer amit szedek. 6 évig marvelont szedtem, fél évig milligestet- ezt nem ajánlom senkinek- és most a yasminelle-t.

1565. Tidujka (válaszként erre: 1561. - Anita0027)
2009. okt. 29. 09:51

Nem értem én ezt az egészet, és szerintem nem is normális, hogy pont egy ilyen alacsony hormontartalmú tabletta mellett ne legyen meg rendesen a havi vérzés...

Hogyhogy elvékonyodik a nyálkahártya?

1564. adrika88
2009. okt. 29. 09:42

Sziasztok!

Van olyan köztetek aki Yasminelle fogamzásgátló tabit szedett és hízott tőle?

1563. baba1977 (válaszként erre: 1559. - Tidujka)
2009. okt. 29. 06:53
Nekem is tabletta nélkül nagyon sok volt vérzésem:(De miota szedem hála 3nap alatt vége van,és alig van vmi..
1562. fruzsi0809 (válaszként erre: 1559. - Tidujka)
2009. okt. 28. 20:52
szia nekem is kevés volt,meg van is...én már 5levéllel beszedtem,nyugi jó az.Valami hasonló van a használati útmutatón is.
1561. Anita0027 (válaszként erre: 1560. - Tidujka)
2009. okt. 28. 18:57
Szia! Én kb 8-9 hónapja szedem. Nekem is sokkal több volt a régi gyógyszerekkel, ezzel szinte semmi. Annyira, hogy ebben a hónapban meg sem jött. 4teszt negatív és a doki azt mondta, hogy ez előfordul, mert annyira elvékonyodik a nyálkahártya, hogy nincs ami leváljon.
1560. Tidujka
2009. okt. 28. 18:13

Sziasztok!

MIk a tapasztalaitok a Yasminelle-ről? Nekem most fogyott el az első levél, és alig van vérzésem. Régen, mikor másfajta tablettát szedtem több volt. . . Normális az, ha lényegesen lecsökkent a mennyiség?

1559. Tidujka
2009. okt. 28. 18:11

Sziasztok!

MIk a tapasztalaitok a Yasminelle-ről? Nekem most fogyott el az első levél, és alig van vérzésem. Régen, mikor másfajta tablettát szedtem több volt... Normális az, ha lényegesen lecsökkent a mennyiség?

1558. Casia (válaszként erre: 1556. - Tünci6)
2009. okt. 27. 17:16

Na, itt egy újabb jó ok a leszokásra, lányok! ;)

(nekem meg a nem-rá-szokásra) :D

1557. Anita0027 (válaszként erre: 1555. - Hélène)
2009. okt. 27. 08:33

Szia! Mint ahogy itt is olvashattad, mindenkire másképp hat a gyógyszer. A dohányzás miatt nem tapasztaltam semmi negatívumot, a yasminelle előtt szedett gyógyszereknél sem volt kimondottan a dohányzás miatti panaszom. És az én környezetemben nem is ismerek olyat, akinek okozott volna bármi problémát.

De ezt nem lehet előre tudni.

Mivel ez a legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszer, próbálj meg bízni benne.

1556. Tünci6 (válaszként erre: 1555. - Hélène)
2009. okt. 27. 07:34

Szia!

A dohányzás hatással van az anyagcserédre,illetve a gyógyszerek metabolizmusára a szervezetben,felgyorsítja azt,ezért hamarabb kiürülhet a gyógyszer a szervezetedből ,és akkor már nem védhet kellően.

1555. Hélène
2009. okt. 26. 23:09

Szia Anita!!


Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Lenne még pár kérdésem: Említette neked valaki, aki dohányzik, hogy bármi baja lett volna?? Semmi jele nem volt neked sem, hogy bármi baj felmerülhetne...ugye? mit mondtak neked, hogy konkrétan miért lehet gáz, ha dohányosok szedik?? Nekem azt mondták nagy általánosságba, hogy mindent ráírnak a gyógyszerekre, ha még nem is feltétlenül igaz, csakhogy ne tudják őket perelni!! Nagyon remélem, hogy igazuk van!! Mindenesetre igyekszem visszafogni a cigi adagot!!

1554. Anita0027 (válaszként erre: 1552. - Hélène)
2009. okt. 26. 11:14

Szia!

Természetesen van kockázata a dohányosok számára a gyógyszer szedésének. De azt is tudnod kell, hogy ez mindegyik fogamzásgátló gyógyszernél ugyanúgy oda van írva. Úgy tudom, hogy a yasminelle tartalmazza a legkevesebb hormont, legalábbis a doki, aki nekem felírta, ezt mondta. Én is yasminelle-t szedek és én is dohányzom.

1553. Tünci6 (válaszként erre: 1444. - Time-a)
2009. okt. 26. 08:24

Szia!Hozzád hasonló helyzetben vagyok,nekem is csak olyan pecsételő vérzésem volt az első napon és Én is beszedtem az első tabit,ezután azonban semmi vérzés.Továbbra is szedted a gyógyszert?Utána megjött a tablettamentes szünetben?

Előre is köszönöm a választ!

1552. Hélène
2009. okt. 25. 22:53

Sziasztok!

Én még nem szedem a yasminelle-t de már felírta a nőgyógyászom és meg is vettem...viszont kétségeim vannak a yasminelle-el kapcsolatban. El kell mondanom, hogy még sosem szedtem fogamzásgátlót tehát semmit sem tudok a hatásáról. A lényeg, hogy olvastam, hogy DOHÁNYOSOKNAK nem ajánlják én eleve elég hipohonder természet vagyok...és dohányzok. Szerintetek szedhetem így hogy dohányzok??

1551. Abott... (válaszként erre: 1549. - Jégvirág81)
2009. okt. 25. 11:58

Na tegnap este bevettem az első szemet és annyira paráztam a lehetséges mellékhatásoktól, hogy szinte semmit nem aludtam éjjel és most hányingerem van meg émelygek , de nyilván a kialvatlanságtól és nem a gyógyszertől.

Amúgy én kb. ahogy írtam is másfél hónapja menstruálok és ma reggelre szinte teljesen elmúlt...

igaz az, hogy ebben a gyógyszerben kevesebb hormontartalom van , mint a többiben?

1550. Tünci6
2009. okt. 25. 08:49

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el szedni a yasminelle-t,mert megjött,és ugyebár a menstruáció első napján kell elkezdeni a szedését.Azóta semmi vérzést nem tapasztalok.Segítséget szeretnék kérni hogy szedjem e tovább a tabit,és várjam hogy majd beáll a vérzésem,ma vasárnap van és leghamarabb kedden rendel a nőgyógyászom.

Előre is köszönöm a választ!Tündi

1549. jégvirág81 (válaszként erre: 1548. - Abott...)
2009. okt. 25. 01:16

Szia! Igen, a libidóm csökkent, de ahhoz képest, hogy a fejfájásokkal mit éltem, nekem simán megéri. Én nem akarok több gyógyszerrel kísérletezni, ha ez az ár, akkor részemről megkötöttük az alkut.

A nőgyógyászommal nem nagyon tartom a kapcsolatot, egyszer felírta a gyógyszert, de még a nevemet is én írtam rá a receptre, mert ő azt nem töltötte ki. Úgyhogy nem mondhatom alapos ismeretségnek.

Még várok egy kicsit, ha a legközelebbi sem jön meg, elmegyek dokihoz. (a tájékoztatóban is ez van)

Jó éjszakát!

1548. Abott... (válaszként erre: 1547. - Jégvirág81)
2009. okt. 24. 21:43

szia

Valami miatt törölték a Juccos regemet... de a libidód csökkent tőle, nem?

amúgy szerintem simán felhívhatnád a nőgyógyászodat és megkérdezhetnéd, hogy miért nem jön meg...

1547. jégvirág81 (válaszként erre: 1546. - 1bfe9a9e87)
2009. okt. 24. 18:08

Szia! Én is lyndinette 20-at szedtem és nekem migrénes-hányós fejfájásom volt tőle, de a yasminelle-től ez elmúlt.


Pár hozzászólással ezelőtt írtam én is, de ezek szerint senkinek nem volt olyan, hogy gyógyszert szedett, mondjuk pont ezt és nem jött meg tőle? Ha van valaki aki járt már így, kérem írjon:)

2009. okt. 24. 11:34

sziasztok


2 éve lindynette 20-at szedtem, a 3. levél felénél hányingerem lett, émelyegtem, nem tudtam aludni egy percet sem, ideges voltam... 1 hétig nem ettem semmit és 1 hétig nem aludtam.. az orvosok pszichiáterhez küldtek, nyugtatót írtak fel, ..úgy gondolták pánikrohamom van és kikészültem idegileg, én viszont abbahagytam a gyógyszert és szép lassan helyrejöttem... most 2 hónapja folyamatosan menstruálok, a hasam görcsöl, kórházba küldtek kivizsgálásra, tegnap jöttem haza, cisztát találtak a petefészkemen...az orvos yasminelle-t írt fel nekem, azt mondta nagyon alacsony hormontartalmú és hogy kifejezetten fiatal lányoknak találták ki... most olvastam pár hozzászólást és nagyon megijedtem... ma kéne elkezdenem szedni, de már előre félek, hogyha a lindynettől rosszul voltam akkor ettől is... van valaki aki más fogamzásgátlótól rosszul volt és a yasminelle pedig bevált neki? kérlek válaszoljatok...

1545. baba1977 (válaszként erre: 1544. - C96ed308b4)
2009. okt. 23. 18:38
van aki vár több idöt...de én pl egyböl első mensi után már nem védekeztem mással..Ha vérzés elsö napjától szedted,akkor már védve vagy..
2009. okt. 23. 18:10
Sziasztok!Lenne egy kérdésem.Eddig 1 levéllel szedtem be a Yasminelle-ből,most vagyok az 1 hetes szünetben és azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek 3 hetes szedés után már elég védett vagyok ahhoz,hogy ne kelljen mással is védekezni?
1543. kisvirág1990 (válaszként erre: 1541. - Briiiee)
2009. okt. 22. 05:59

szia! én is az 5. napon kezdtem el. aztán 1 hónapig óvszert használtunk és amikor elmult a menszi akkor már el is dobtuk :)

ne aggódj ha rendesen bevetted védenie kell :)

2009. okt. 21. 20:32

Sziasztok! Én 8hónapja szedem ezt a gyógyszert. A többitől (minulet, lyndinette) migrénes-hányós fejfájásom volt.

A kérdésem az lenne, hogy nekem nagyon kicsit jön meg a menstruációm, már az elejétől kezdve. Hétfőn veszem be az utolsó bogyót, szombaton megjön és vas. elmúlik.

Viszont!! most egyáltalán nem jött meg!

Járt már valaki így közületek?

(minden szemet bevettem időben, 3teszt negatív).

Nekem amúgy a libidómat levitte a béka feneke alá, de a migrénes fejfájásom elmúlt tőle. Nem tudom melyik jobb:))

1541. Briiiee
2009. okt. 21. 19:51

Sziasztok!Lenne egy kérdésem hozzátok, és tudom hogy itt biztos hogy választ fogok rá kapni. A menszi 5. napján kezdtem el szedni a yasminelle-t. A 21 nap alatt védekeztünk, de félek hogy nem véd teljesen, ezt a köv időszakra értem, mivel most megjött :). Szerintetek lehet ez? Kezdte el más is az 5. napon?

A válaszokat előre is köszönöm.

1540. baba1977 (válaszként erre: 1539. - Katiiiii)
2009. okt. 21. 19:27
Hogy tenném vhova aki ezt kitalálta,mármint az óra átállitást:)Sztem ugyan abba az idöbe szed,egy óra késés még nem jelent veszélyt:)
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook