Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
1689. K.Adri22 (válaszként erre: 1685. - Tikus)
2010. jan. 7. 09:49

A tabletta mentes napokon nem nagyon kéne együtt lenni,amíg nem hat rendesen a gyógyszer.Tehát az első levél után még annyira nem hat,főleg,ha nem szedtél előtte mást gyógyszert(mármint foggátlót)

De nem hinném, hogy ez lenne a jele a terhességnek.

1688. tikus (válaszként erre: 1687. - Dori05)
2010. jan. 6. 22:16
Köszi a választ:)
1687. Dori05 (válaszként erre: 1686. - Tikus)
2010. jan. 6. 20:05
szerintem nem lehet baj de jobban kellett volna figyelnetek rá hogy mikor nem szeded a gyógyszert főleg az első levélnél védekezzetek mellette meg egy menstruáció nem egy napig tart... de szerintem ettől függetlenül nincsen baj, mert a tabletta a szünetben is véd
1686. tikus
2010. jan. 6. 12:33
Sziasztok most fejeztem be az első levél tablettát és a tablettamentes nap 2.napján meg is jött , de csak nagyon gynegén, ezért azt hittem a második nap végén, mivel nem volt jele, hogy elmúlt és együtt voltam a barátommal.Akkor derült ki hogy mégsem múlt el:( Eléggé félek,tegnap este óta ezen görcsölök, szerintetek ha vérzés közben történik a dolog a tabletta nyújt védelmet?:(
1685. tikus
2010. jan. 6. 12:29
Sziasztok most fejeztem be az első levél tabletták szedését és a második tabletta mentes napon meg is jött.Két napig volt meg, de egyáltalán nem erősen, ezért azt hittem tegnapra elmúlt és együtt voltam a barátommal, akkor derült ki, hogy még sem múlt el.Eléggé félek, tegnap este óta görcsölök ezen.Lehet, hogy terhes leszek?Ér valamit ha csinálok tesztet?
1684. Casia (válaszként erre: 1683. - Angel Cicc)
2010. jan. 6. 09:16
Szerintem ez is mindenkinél más. Nekem most fogyott el a negyedik levél, és már legalább két hónapja teljesen letisztult az arcom és a vállam. De a dokim pl azt mondta, hogy ne várjak csodát, mert csak hosszútávú szedés után kezd majd javulni a helyzet. Ehhez képest... Na mindegy, szóval embere válogatja, lehet, hogy nálad nehezebben indul be, lassabb lesz a javulás.
2010. jan. 5. 13:49
hát én msot szedem 9.hónapja de nemváltozott, gondolom már nem is fog
1682. Dori05
2010. jan. 5. 09:10
Nekem segített a bőrömön is valamennyit meg szerencsére nem is híztam tőle..pedig már lassan 2 éve szedem. Kellett egy kis idő kb. 6-8 hónap mire a bőrömön kezdtem javulást látni.
2010. jan. 4. 22:06
és csak azért nem akarok váltani megint mert az előzőtől híztam ettől msot tartom a súlyom és belepusztulnék ha mégegyszer elkezdenék hízni:S ja emg legalább ettől nem fáj a fejem se. az orvosom is egy majom nem tudok snekit aki normális lenne és tudna segíteni:(
2010. jan. 4. 22:04
Nekem a bőrömön nem segít semmit a bogyó, se az előző fajta se ez:(
1679. ac0b5922bb (válaszként erre: 1678. - Gubó)
2010. jan. 3. 11:57
köszönöm a válaszod, ma szedem be az utolsót, következő héten megyek dokihoz, majd rákérdezek!
1678. gubó (válaszként erre: 1677. - Ac0b5922bb)
2010. jan. 3. 09:52

szia !

nekem maximum a cicim nőtt tőle de az sem drasztikusan. barátnőim figyelmeztettek hogy az elején lehet, hogy nagyobb étvágyam lesz tőle akkor figyeljek oda , hogy ne egyek többet mint szoktam...de nekem túlzott étvágyam sem lett tőle...ez szerintem egyén függő , de nekem azt mondta a nődokim ha túlságosan elhíznék tőle akkor gyógyszert váltunk. de szerintem a yasminellebe van a legkisebb hormon mennyiség...nekem ez a véleményem , de szerintem kérdezed meg a nődokid!!!!!

2010. jan. 2. 22:06
Sziasztok! Hízott valaki drasztikusan a yasminellétől? 2 éve szedem lassan, és 20kg-al vagyok több, mint voltam! Szerintetek lehet köze hozzá?
1676. Casia (válaszként erre: 1674. - Dorcyka20)
2009. dec. 29. 19:49
Szívesen. Remélem teljesen megnyugodtál! Tényleg nagyon sokféle mellékhatása lehet, de azért ha bármi nagyon durvát tapasztalsz, mindenképp hívd fel a dokidat (biztos-ami-biztos-alapon).
1675. Casia (válaszként erre: 1672. - V.theme)
2009. dec. 29. 19:45
Szerintem is kezdd el nyugodtan. (Amúgy az én bőrömön is segített valamennyit.) Csak ne feledkezz meg róla, hogy az első hónap tabu, ha közbejönne egy srác! ;)
1674. Dorcyka20
2009. dec. 29. 12:08
Köszönöm a választ Casia! :) Csak azért ijedtem meg, mert túl sok volt a menstruációm! Nagyon sok jött. De mostmár csillapodott. Még egyszer köszönöm! :) Üdv ;)
1673. Awela (válaszként erre: 1672. - V.theme)
2009. dec. 28. 17:21
Szerintem nyugodtan elkezdheted most is.
1672. v.theme
2009. dec. 28. 11:48

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni. Mindenképp tanácsos megvárni újra az első vérzést mikor el szeretném kezdeni a yasminelle-t vagy elkezdhetem most is..?(a mensim 5. napjában járok) Azt írja a használati utasítás hogy el lehet kezdni a 2.-5. napon is csak akkor az első levélnél nem 100% a biztonság. Engem ez most nem igazán érdekel, nincs párom, a bőröm miatt szeretném elkezdeni újra a tabit mert nekem bevált régen is. Csak gondoltam rákérdezek hogy szerintetek nagyon összekavarná-e a dolgokat ha az 5. nap kezdem el és nem az 1.-őn. Előre is köszönöm!

1671. gubó (válaszként erre: 1668. - Kisvirág1990)
2009. dec. 26. 11:07

köszönöm szépen a válaszod! én is gondoltam a stresszre mert vizsgaidőszakom van és eléggé stresszes vagyok ilyenkor !!

Remélem a következő ciklusban semmi probléma nem lesz !

köszi még1* :)

1670. Casia (válaszként erre: 1669. - Dorcyka20)
2009. dec. 26. 08:04
Szia! Nyugi, nyugi és nyugi! Ez normális! Nekem az első hónapban ugyanígy volt, sőt, a második feléig. Ez nem menstruáció, hanem ún. pecsételő vérzés. A hormonok miatt van. Semmi baj, el fog múlni, remélhetőleg az első tablettamentes hét után nem sokkal. Ha nem, még akkor se pánikolj, van, aki jobban "megszenvedi" a dolgot. A dokim szerint az első három hónap alatt szinte minden megeshet (és annak az ellenkezője is). Szóval semmi baj nincs, majd szépen hozzászokik a szervezeted, és minden rendben lesz! ;) Remélem, megnyugodtál!
1669. Dorcyka20
2009. dec. 25. 12:53

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni. December elején kezdtem el szedni a Yasminelle tablettát, és a menstruációm azóta egyfolytában tart, és nem akar elállni. Nekem is nagyon rendszertelen volt előtte, volt h hónapokig nem jött meg. De most kicsit ideges lettem, amikor rájöttem hogy pár nap múlva megint meg kellene jönnie, és nekem még mindíg tart. Tudom azt is, hogy az első három hónap az az időszak, amig be kell állnia, de így hogy álljon be, ha el sem múlik? És nem csak pecsételő vérzésem van, hanem normálisan, és nem akar elmúlni. Vissza kéne mennem az orvoshoz? Légyszi, aki tud erre valamit mondani, vagy volt hasonló tapasztalata az írja le. Előre is köszönöm! Kellemes Ünnepeket Nektek! :)

1668. kisvirág1990 (válaszként erre: 1665. - Gubó)
2009. dec. 24. 07:28

szia

nekem nem rég volt ilyen problémám hogy még volt hátra 2 szem gyógyszer és megjött a menseszem, nagyon megijedtem és elmentem a dokihoz,ő meg mondta hogy előfordulhat ilyesmi. lehet a stressztől vagy egy megfázástól. és még mondta hogy ha a következő két ciklus alatt is előbb jönne akkor gyógyszert kell váltani


szerintem szedd végig ezt a csomagot és te is keresd fel az orvosod, az a legjobb megoldás

1667. baba1977
2009. dec. 23. 20:41
Békés Boldog Karácsonyt Nektek!
1666. baba1977 (válaszként erre: 1665. - Gubó)
2009. dec. 22. 19:56
Uhhh ez érdekes,nekem ilyen nem volt még:S
1665. gubó
2009. dec. 22. 10:44
sziasztok! nekem eddig semmi problémám nem volt a yasminellel olyan kérdésem lenne , hogy mult7en szedtem algopirint és yasminellet is szedtem mellette..mivel nem tudom h mien hatása van a gyógyszerre ezért jobban odafigyeltünk a barátommal..tegnap megjött a mensesem pedig csütörtökön szedem be az utolso tablettát a levélről , és 7főn kellene h megjöjjön....szedjem tovább a yasminellet,,??? kérlek segitsetek!
1664. mandalm (válaszként erre: 1663. - Baba1977)
2009. dec. 21. 17:44

Nagyon köszönöm a válaszod!

Igen, az első válasz valószínüleg félreértésből eredt, de a második már megnyugtatott! :)

Mégegyszer köszönöm Neked!

1663. baba1977 (válaszként erre: 1661. - Mandalm)
2009. dec. 21. 17:35

Lehet félre értettelek:))

Max egy héttel lesz tovább a vérzés,és elég a betét:)De ez ahogy irtad,változó:)Nekem anno egy hetet huzott rá,ugyhogy sztem 31re mehet a menet:D

1662. baba1977 (válaszként erre: 1661. - Mandalm)
2009. dec. 21. 17:31

szio..kitolni a mensi napját,annyit jelent,hogy pl.dec27én veszed be utolsó szem tabit,akkor nem hagysz szünetet,hanem dec 28 án már megkezded az ujabb csomagot és szeded rendesen,ezzel egyideüleg utána már más idöpontra fog esni a vérzés elsönapja,ami nálam,pár hónapig elég kellemetlen volt,fájt a hátam és majd szét szakadt a hasam,a pecsételés meg hol erösebb volt,hol gyengébb,elsö héten még nem is volt gond,de utána végig kinlodtam:(

Én az tuti többet ilyet nem csinálok,inkább szenvedés mint hogy öröm lett volna benne..

1661. mandalm
2009. dec. 21. 16:36

Sziasztok!

Én szombaton kezdtem el szedni a Yasminelle-t, és az első szem után egyhe szédülést éreztem, de ezen kívűl semmit. Ez a mensim első napján (este 21:00-kor)történt. Azóta minden a megszokott kerékvágásban zajlik. Elolvastam a hozzászólásaitok nagy részét, és többségében azt írtátok, hogy azoknál, akik először szednek fogamzásgátlót gyakran előfordul, hogy a mesi kitolódik akár 2-3 hétre is.

A kérdésem az volna (amellett, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez egyénenként változó), hogy én 31-én szeretnék együtt lenni "úgy" a barátommal, és ha kitolódna a mensi az pontosan mit is jelent? A pecsételő vérzés mennyire volt súlyos azoknál, akiknél előfordult? Mennyire lehet zavaró? (vagy csupán néhány csepp?) Ugye elegendő csupán tisztasági bet. használata?

Kérlek, aki tud, válaszoljon!


Előre is köszönöm!

1660. Casia (válaszként erre: 1656. - Cukorborsó88)
2009. dec. 21. 08:16
Szerintem sem okozhatná elvileg a tabletta, főleg nem ennyi idő után... de a legjobb megoldás az, ha nem találgatsz/találgatunk, hanem rövidre zárod a dolgot: menj el a dokidhoz és mondd el neki. Lehet, hogy elküld vérvételre meg ilyenek. Valahol el kell kezdeni.
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook