Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
1749. facsia (válaszként erre: 1747. - Muki93)
2010. jan. 21. 14:37

Nekem is hasonló a "problémám". Én 12 napja szedem, az első naptól menstruációs naptól kezdve.

Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy 5 napot várjak,utána már "100%", hogy védve vagyok, meg ugye a tájékoztató is ezt írja.


De valahogy még mi sem mertük befejezni, inkább megszakítottuk.


Egyébként most ugye hamarabb fog megjönni, akkor, amikor elfogy a tabletta? Mert ugye 12 napja jött meg, akkor kezdtem, és még van 9 tabletta..

1748. Loleita (válaszként erre: 1747. - Muki93)
2010. jan. 21. 07:16
attól függ, hogy a menstruációd 1. napján kezted el szedni v nem. mondjuk attól függetlenül, az 1 hét szedés még kevés..
1747. Muki93
2010. jan. 20. 15:01

Sziasztok!

Egy hete szedem a Yasminelle fogamzásgátlót.Így már együtt lehetünk a barátommal másfajta védekezés nélkül?

1746. Dori05 (válaszként erre: 1744. - Delike)
2010. jan. 18. 13:52
szia szerintem vedd be visszamenőleg de ne egyszerre a 3-at hanem szünetekkel... a következő hónaptól már tutira védett leszel.
1745. Awela (válaszként erre: 1744. - Delike)
2010. jan. 17. 22:36
Kezdd el szedni már most, hogy több ne maradjon ki és folytasd rendesen, ha eddig rendesen szedted, egy hét után újra védett vagy.
1744. delike
2010. jan. 17. 21:39

Sziasztok!

3 éve szedek fogamzásgátlót, Yasminelle-t 2 éve. Csütörtökön kellett volna bevennem a szünet után az elsőt. Postán küldték és nem ért ide időre, tehát kimaradt az első 3 tabletta. Tudom, hogy erre a hónapra már lőttek a védelemnek... De szeretném tovább szedni. Anno amikor én elkezdtem szedni azt mondta a doki mindegy mikor veszem be az elsőt, csak szedjem és kb 2 hét után védett leszek.

Szerintetel bevegyem az első 3-at is és akkor majd csak a következő hónaptól már védett leszek megint? Elég kényes szitu, de így jött össze...

1743. Nana12
2010. jan. 17. 10:53

Szia!

Engem érdekelne a 3 levélnyi yasminelle. Mennyiért adnád?

1742. maya777
2010. jan. 17. 10:23

Szia Klaudia06!

Engem 1 havi adag érdekelne, ha így is eladnád, akkor írd meg mennyibe kerülne.

Köszönöm!

1741. Awela (válaszként erre: 1736. - Durst:))
2010. jan. 16. 10:55
Nos? Sikerült valamit megtudni?
1740. Casia (válaszként erre: 1739. - Facsia)
2010. jan. 13. 14:00
Ez normális! Az is az lenne, ha elmúlt volna. Mindenki másképp reagál. Az elsőnél nekem is ugyanolyan volt, mint szokott, csak az első tablettamentes héten változott a helyzet.
1739. facsia
2010. jan. 13. 12:20

Nekem még lenne egy kérdésem: nagyon sokatoknál olvastam, hogy amikor elkezdtétek szedni, 1-2 nap után elmúlt a menstruációtok. Ez normális?


Mert én ugye elkezdtem az 1. napon, most van a 4., és tök normálisan van meg, úgy ahogy szokott lenni, hasfájással,mindennel együtt.

Ugye ez is normális, hogy a az első, még megszokott ütemben zajlik le? Vagy mindenkinek bezavart először?

1738. mandalm
2010. jan. 13. 08:49
Köszönöm a vàlaszt baba1977! Ez nem tul biztato....
1737. baba1977 (válaszként erre: 1732. - Mandalm)
2010. jan. 13. 07:03

Elöfordul hogy elsönél kitolodik,és akár 2 hétig is meg van,utána beáll 3-4 napra majd..

Nálam is szokott lenni hogy hol "ömlik" hol alig,délelött semmi,délután meg mint a duna..

Mitöl van passz:S

1736. Durst:)
2010. jan. 12. 21:18
Köszi Mindenki, hogy segítetek, aranyosak vagytok. Majd megírom mi volt a dokinál!
1735. Dori05 (válaszként erre: 1728. - Durst:))
2010. jan. 12. 18:05
szerintem sincsen semmi baj... nem kell egyszerre a legrosszabbra gondolni, mondom ezt én :) szerintem annyi az egész, hogy nem tudták jól levenni a kenetet és meg kell ismételni vagy ilyesmi. De azért írd meg, hogy mi volt:) Ne aggódj nincs baj
1734. Durst:)
2010. jan. 12. 17:49
Köszönöm a válaszokat!:)
1733. Casia (válaszként erre: 1728. - Durst:))
2010. jan. 12. 14:47
Nyugi! Szerintem sem lehet gond, ha rendszeresen jársz szűrésre! Ha nagy baj lenne, akkor szerintem kaptál volna egy "fenyegető levelet" is, nem csak olyat, hogy menj be kontrollra! Fölöslegesen ne aggódj. Persze tudom, könnyű ezt mondani... de azért próbál megnyugodni kicsit!
1732. mandalm
2010. jan. 12. 10:25

Sziasztok!


Nos, én most végeztem pénteken az elsö levél tabival, és utàna gyakorlatilag meg is jött. De csak enyhe folyàsnak nevezhetö valami. Ma viszont meglapödve tapasztaltam, hogy kicsit komolyabbra fordultak odalenn a dolgok, ergo: olyan,mintha most jött volna meg igazàn. A kérdésem az lenne, hogy ez ilyenkor normàlisnak mondhato-e, vagy volt-e màr valaki, aki hasonlokat tapasztalt?

Illetve az elsé levél utàn a mensi àtlagosan hàny napig szokott tartani?

Elöfordulhat, hogy kitolodik akàr 2 hétre is?

Kérem, aki tud, vàlaszoljon, mert külföldön vagyok (és még leszek is egy jo ideig) és nem tudom, hogy mit gondoljak!


Köszönöm!

1731. Loleita
2010. jan. 12. 08:24

én ezt találra erről

* P0: a kenet nem értékelhető

* P1: ideális citológiai eredmény

* P2: jó citológiai eredmény, a szexuális életet élő nők nagyrészének ilyen eredménye van

* P3: enyhe fokban kóros citológiai eredmény

* P4: súlyos fokban kóros sejtek, közvetlen rákmegelő állapotra, vagy korai rákra utal

* P5: méhnyakrákra utaló citológiai eredmény



A kenet általános minősítése:


* Negatív, kóros, neoplasztikus hámelváltozásokra

* Kóros, neoplasztikus hámelváltozás azonosítható

* Egyéb



A daganatos jellegű kóros hámelváltozásokat leíró rész:

Kóros laphámsejtek:


* ASC-US, atípusos laphámsejtek meghatározható ok nélkül

* ASC-H, atípusos laphámsejtek, nem zárható ki HSIL

* LSIL, enyhe fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 1)

* HSIL, súlyos fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 2, CIN 3, invázió gyanúja)

* Carcinoma planocellulare (laphám sejt eredetű carcinoma )


Kóros mirigyhámsejtek:


* AGC - Endocervicalis eredetű

* AGC - Endometriális eredetű

* AGC - Mirigyhámsejtek - NOS (máskülönben nem részletezett)

* AGC - Endocervicalis eredetű mirigyhám, inkább rosszindulatú daganat

* AGC - Mirigyhámsejtek - NOS (máskülönben nem részletezett), inkább rosszindulatú daganat

* AIS - Mirigyhámsejt eredetű korai rák (Adenocarcinoma endocervicalis in situ)

* Adenocarcinoma - endocervicalis eredetű

* Adenocarcinoma - endometriális eredetű

* Adenocarcinoma - méhen kívüli eredetű

* Adenocarcinoma - máskülönben nem részletezett

1730. Durst:)
2010. jan. 11. 20:59
Köszi szépen Awela :), remélem nem lesz semmi gond!
1729. Awela (válaszként erre: 1728. - Durst:))
2010. jan. 11. 20:39
Tudom, hogy nehéz, de ne aggódj előre! Engem bőrrákkal paráztattak be, de aztán végül kiderült, hogy igazából kutya bajom, mert időben voltam. Ne izgulj, csütörtökön úgyis kiderül, de ha rendszeresen jársz szűrésre, nem lehet gond.
1728. Durst:)
2010. jan. 11. 18:15

Sziasztok Csajszik!


Én is szedem ezt a tabit, de most nem ezzel kapcsolatban, kérném a segítségeteket!


Kb egy hónapja voltam rákszűrésen, és most pár napja érkezett levelem, hogy megvan az eredmény és jelenjek meg a rendelésen. Nagyon aggódom, mert ugye úgy van, hogy csak akkor küldenek levelet ha valami gond van. De nekem az előző leletemen az van, amikor a szűrést csinálták, hogy: Javasolt: OC eredmény, kontroll. Akkor ez azt jelenti vissza kell menni, ha megvan az eredmény nem?

Arra is gondoltunk azért hívnak vissza mert nem sikerült levenni a mintát és meg kell ismételni. Remélem csak ez a "baj"


Egyébként még nagyon fiatal vagyok, és mióta szexuális életet élek rendszeresen járok vizsgálatra!


Kérlek benneteket segítsetek, mert csütörtökig megőrülök:$!

Előre is köszönöm!

1727. Durst:)
2010. jan. 11. 18:13

Sziasztok Csajszik!


Én is szedem ezt a tabit, de most nem ezzel kapcsolatban, kérném a segítségeteket!


Kb egy hónapja voltam rákszűrésen, és most pár napja érkezett levelem, hogy megvan az eredmény és jelenjek meg a rendelésen. Nagyon aggódom, mert ugye úgy van, hogy csak akkor küldenek levelet ha valami gond van. De nekem az előző leletemen az van, amikor a szűrést csinálták, hogy: Javasolt: OC eredmény, kontroll. Akkor ez azt jelenti vissza kell menni, ha megvan az eredmény nem?

Arra is gondoltunk azért hívnak vissza mert nem sikerült levenni a mintát és meg kell ismételni. Remélem csak ez a "baj"


Egyébként még nagyon fiatal vagyok, és mióta szexuális életet élek rendszeresen járok vizsgálatra!


Kérlek benneteket segítsetek, mert csütörtökig megőrülök:$!

Előre is köszönöm!

1726. vicuska089 (válaszként erre: 1721. - E52fb00b8c)
2010. jan. 11. 15:50
én híztam a yasminelltől kb 1 év alatt 10 kilót, és 1 számmal (kosárral) nagyobb melltartó is kell. Úgyhogy kitartás, talán neked is bejön (bár nekem inkább ne jött volna be:))
1725. Loleita
2010. jan. 11. 08:08
sziasztok. én már a 4.levélnél tartok és még mindig fájnak és dagadnak a cicijeim:D A bőröm viszont most kezdett tisztulni. Azt mondják a yasmi jó a pattis bőrre. Kitartás.
1724. Casia (válaszként erre: 1722. - Facsia)
2010. jan. 11. 07:58
Na látod! :) Mindenki másképp reagál. Nálam egy hónapig szinte minden mellékhatás előfordult, úgy tűnik, Te a szerencsések közé tartozol! Tessék örülni neki! ;)
1723. Casia (válaszként erre: 1721. - E52fb00b8c)
2010. jan. 11. 07:56
Sebaj, elmondhatod, hogy tényleg mindent kipróbáltál! Bár sejtem, hogy ez nem nagyon vigasztal...
1722. facsia
2010. jan. 10. 22:17
Na, végül is a kettő között döntöttem, uh.most elsőre 2 havit váltottam ki. Ma kezdtem, kíváncsi leszek:) De nem jelentkezett nálam az, amire sokan panaszkodtak, hogy az első tabi bevétele után szédülés, hányinger volt.
2010. jan. 10. 14:35
De ez érdekes,hogy eddig minden ismerősöm panszkodott hogy hízik a fog.gátlótól most meg itt olvasgatom hogy senki sem hízik....:( pedig én azt hittem ezzel megvan oldva a problémám...most akkor szedem feleslegesen...:(
1720. 01e901e781 (válaszként erre: 1719. - Casia)
2010. jan. 10. 12:24
hát az enyém egy melltartóméretet nőtt,látszott is nagyon,meg érezni is lehetett,mert alapjáraton elég pici mellem van. de most,hogy abbahagytam, rohadjon meg megint kicsi :S :)
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook