Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1929. Casia (válaszként erre: 1928. - Dori05)
2010. ápr. 1. 20:00
Negatív. Tudom, hogy nem lehetne baj... elvileg... csakhogy akkor mitől van a pecsételés már három hete??? És kimaradt a mensim. Szóval aggódtam, de a teszt egyértelműen negatív. Nem akartam úgy elkezdeni a következő levelet, hogy nem vagyok teljesen biztos... Most nyugisan várom, hogy a dokim hazaérjen a nyaralásból. Időzíteni azt tudok!
1928. Dori05 (válaszként erre: 1924. - Casia)
2010. ápr. 1. 15:06
attól nem lehetne baj hogy két órával később vetted be.. van aki össze vissza szedi..12 óra után van gáz nincs olyan ember aki minden nap percre pontosan veszi be a gyógyszert.. meg elég régóta szeded...majd ird meg hogy mi lett de szerintem nyugodj meg
1927. juppi20 (válaszként erre: 1926. - Awela)
2010. ápr. 1. 11:04
Köszi a segítséget:) pedig azt hittem már nem vár rám több szenvedés, de remélem ez lesz az utolsó:)
1926. Awela (válaszként erre: 1925. - Juppi20)
2010. ápr. 1. 09:14
Ha este szeretnéd szedni, este kezdd el. Rögtön nem fog hatni, én is görcsökre kezdtem el szedni, de első alkalommal még nem volt hatása, csak a következő menses alkalmával.
1925. juppi20
2010. ápr. 1. 00:04

Sziasztok! Csak most regiztem ,mert láttam hogy elég rendszeresen látogatják ezt a cikket.

Remélem tudtok segiteni.

Ma vettem meg az elsö fogamzásgátlómat. Már idöszerű volt, mert egyre rosszabbodtak a tüneteim,erös görcsök,hányás,hasmenés,szédülés,többször ájulás is.

Jövö hét szerdán kell hogy megjöjjön, este szeretném szedni a fogamzásgátlót, mert reggelente összevissza kell felkelnem. Szóval abban az esetben ha szerda reggel jön meg, akkor bevegyem rögtön a gyógyszert, annak ellenére hogy esténként szeretném? Viszont nem akarok egész nap feküdni a görcsöktöl sem:S És ha reggel beveszem akkor másnap álljak át az estére? Mit tegyek? Légyszi írjatok.Köszi

1924. Casia
2010. márc. 31. 21:45
Hát ez klassz! Csak szólok, hogy a nyolcadik levéllel szedtem be, egyszer késtem a harmadik hét közepén két órát az egyik bogyesszal, és a tüneteim alapján a dokim kérése az, mielőtt megyek hozzá (mert csak két hét múlva tud fogadni), végezzek terhességi tesztet, mert hát... Akkor mit ér ez a bogyó, ha rendes szedése mellett ez van??? Mostmár ideges vagyok! És holnap fontos tárgyalás a minisztériumban... Hurrá!
1923. Dori05 (válaszként erre: 1919. - Roomservice)
2010. márc. 31. 09:06
Én is elég parás vagyok de ahogy a többiek is irták ha normálisan szeded akkor nem lehet gond bár szerintem nem kell percre pontosan nekem mondta a nőgyógyászom hogy közel azonos időben kell szedni ..
1922. kisvirág1990 (válaszként erre: 1919. - Roomservice)
2010. márc. 31. 06:02

én 9 hónapja szedem, és az első hónapokban én is nagyon aggódtam, sokat segít ha tényleg mindig ugyanabban az időben veszed be. nekem volt olyan hogy annyit stresszeltem hogy előbb jött meg, elmentem dokihoz és ő mondta hogy a stressz kihat erre, és hogy nem kell félni mert ha rendesen szeded nem lehet baj :)


úgy hogy nyugi és élvezd a velejáro örömöket

1921. Muki93 (válaszként erre: 1918. - Mancsi55)
2010. márc. 30. 21:17
Ez teljesen normális. Nekem is így volt,egész hónapban mensiztem. De amikor meg kellett jönnie a következő normálisnak akkor az tartott 4 napig és azóta minden jó. Türelem:)
1920. Barbee (válaszként erre: 1919. - Roomservice)
2010. márc. 30. 21:05
Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi gond:) ne stresszelj mert veszítesz az élvezetekből ezáltal. Szedd mindig ugyanabban az időben ha kell percre pontosan, ha ennyire aggódós vagy.
2010. márc. 30. 20:50

Sziasztok!

Szerintem én vagyok a legpánikolósabb a világon, de egyszerűen nem értem hogy a fogamzásgátló mellett hogy lehet teherbe esni.Folyton parázok, ezért kezdtem el fogamzásgátlót szedni (yasminelle-t) december óta, de az abajh a stresszem nem múlik el:S:S átlagosan oylan het 3x szexelünk a barátommal, d eén folyamatason azon stresszelek hogy nem e esek teherbe. és akkor itt még olvasok ilyen biztató dolgokat hogy : "lányok nekem az a tapasztalatom hogy semmi sem bombabiztos" hát köszi..nah mind1 csak az hogy van eitt még valaki aki ezt nem tudja leküzdeni vagy már leküzdötte, mert én egyzserűen öngyilkos lennék ha teherbe esnék:S:S:

1918. mancsi55
2010. márc. 30. 16:43

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. 2 hete kezdtem el szedni a yasminelle fogamzásgátló tablettát(pont aznap amikor megjött a menzeszem)és azóta folyamatosan menstruálok:S Ez normális?

Kérlek írjatok!

1917. Dori05 (válaszként erre: 1916. - Facsia)
2010. márc. 30. 10:08
szerintem nem gáz ha eddig rendesen szedted de jobb az elővigyázatosság
1916. facsia
2010. márc. 28. 09:53

Sziasztok! Kellene egy kis segítség!


3 hónapja szedem a Yasminelle-t, és most először fordult elő, hogy az aktuális levélnek az utolsó gyógyszerét elfelejtettem bevenni.


este 6 körül szoktam, pénteken bevettem 7-8 körül, és ugye a következőt szombaton 6 kor kellett volna, de mivel 7-8 körül vettem be pénteken, így gondolom ráért volna szombaton is 7-8 körül.


Na, én ezt nem tetem meg mivel elfelejtettem, hanem csak ma reggel 9 kor. Úgy, hogy előre volt állítva az óra.


Na most az a kérdésem, hoyg ha 12 óra helyett 13 órán belül vettem be, akkor ugye még nincs nagy gáz. ez volt az utolsó szem, elvileg szerdán kell megjönnie, kérdésem, hoyg így óvszer nélkül szerdáig lehetünk e együtt?


Szerintetek gáz az az 1 óra?

1915. baba1977 (válaszként erre: 1914. - Marcsikaa)
2010. márc. 26. 20:18
elsö hónapba ez elöfordul:)
1914. marcsikaa
2010. márc. 26. 19:59
Sziasztok! Nemrég kezdtem el szedni a yasminelle tabit. 10 szemet vettem eddig be belőle. az elején nem tapasztaltam semmi mellékhatást, de mióta elmúlt a menstruáció rá 2napra elkezdtem vérezni, olyan mintha a menstruáció utolsó 2naján lennék! Mit tegyek? forduljak orvoshoz vagy ez el fog majd múlni idővel???
1913. Dori05
2010. márc. 24. 09:45
Barbi remélem nálad is minden okés lesz de amúgy én simán fogyok a gyógyszer mellett is bár nem fogyózok ...de hízni egy dekát sem ugyhogy ebből is látszik hogy mindenkire máshogyan hat.. remélem hogy a libidód is visszaáll a normálisra
1912. Barbee (válaszként erre: 1898. - Zsanca81)
2010. márc. 23. 09:37

Szija!


Én most tervezem a gyógyszer abbahagyását mert a libidóm a béka segge alatt van, a hátam közepére nem kívánom a szexet:( pedig előtte...:( ez a 9ik hónap mióta szedem, még végigszedem ezt a hónapot és leállok. Szerintem ne aggódj, aki abbahagyja agyógyszer szedését menstruáció előtt megint szenvedni fog, a gyógyszer kicsit hozzászoktat ahhoz, hogy nem fáj annyira. Mondjuk nekem majdnem ugyanúgy fájt szal ezzel sem vagyok megelégedve, és nem is tudok mellette fogyni, akármennyit mozgok:( szóval nekem nem vált be, csak az első három hónapban:( de mindnekire másképp hat, talán nekem más lenne a megfelelő, csak sajnos gumira érzékeny vagyok,spirál kilőve mert nem szültem,a hormontól kikészültem, úgyhogy maradnak a kenceficék:( majd írj hogy milett veled, remélem hogy minden rendben.

1911. Syssi84 (válaszként erre: 1907. - Monika0104)
2010. márc. 22. 12:28
Akkor is kicsit megzavarodhat a szervezeted.Kb 1-2 hónap mire visszaáll.Pecsételős vérzés jelentkezhet.
1910. Virag09
2010. márc. 21. 20:39
köszönöm szépen a válaszokat :)
1909. Dori05
2010. márc. 21. 15:28
szerintem is védekezzetek még egy kicsit mert sneki nem tudhatja hogy hogyan reagál a szervezeted a gyógyszerre.. fő a biztonság. Amúgy nekem abszolút nem vette el a kedvemet a szextől.. sőt...:) ezek szerint szerencsés vagyok:)
1908. Anthico (válaszként erre: 1895. - LoisLane)
2010. márc. 21. 12:44

Gondolj bele, a fogamzásgátló miért is felelős, milyen folyamatokat ír felül a szervezetedben, mikre hat. Lehet, h kicsi a mostaniaknak a hormontartalma, de akkor is teljesen "belekutyul" nagyon sok fontos folyamatba. Eleve megakadályozza a peteérést, ami már magában egy durva erőszak a természet ellen...aztán a hormonok szabályozásáról, anyagcseréről ne is beszéljünk.

Ha már valaki minden áron ezzel akarja bombázni a szervezetét, kicsit gondoljon bele, mit is tesz. Ez nem egy kis cukorka, amit beveszek és annyi. Szervekre, agyalapi mirigyre hatással van. Nem hiába van kitalálva az adagolása. Ezeket nem szabadna elfelejteni, mert az ilyen "csúsztatom/kihagyom" dolgokból a nő csak annyit érez, h "jaj, hamarabb/később" jön most már meg, tök jó"...abba nem lát bele, mit is művelt mélyen a szervezetében!

1907. monika0104 (válaszként erre: 1902. - Syssi84)
2010. márc. 21. 12:11
Én arra a szünetre gondoltam, hogy a 7 nap betartása után nem kezdem el szedni a gyógyszert , hanem szüneteltetem?
1906. Sylvee
2010. márc. 21. 11:17
Én azt szedek. Első tabim, első levelem volt, semmi gond nem volt vele. Semmi mellékhatás. Az étvágyam kicsit megnőtt, többször eszek. A menzeszem rendben jött meg. Igaz én az 5. napon kezdtem el, első héten kiegészítő védekezési módszert alkalmaztunk... Pharmatex... aki nem ismeri, annak elmondom, hogy hüvelykrém. Kicsit drága, de jobb mint a gumi. :D
1905. Awela (válaszként erre: 1904. - Virag09)
2010. márc. 19. 23:24
Nekem azt mondta a doki, várjam meg a következő menzeszt. Végül is logikus: azt írja a tájékoztató is, hogy ilyen-olyan okok miatt egy hétig kell kiegészítő védekezés, akkor az első tablettától se nyújthat teljes biztonságot... Szerintem a biztonság kedvéért érdemes kivárni.
1904. Virag09
2010. márc. 19. 19:05

Sziasztok! 2 napja kezdtem el szedni a Yasminelle-t (akkor jött meg) és sokkal kevesebb a vérzésem mennyisége, a megszokottnál. Ez a gyógyszertől van?

Másik problémám: már nagyon várom, hogy óvszerhasználat nélkül lehessünk együtt a barátommal. A nőgyógyász azt mondta, hogy ha a menzesz első napján beszedem a tabit, teljes lesz a védettség. A tájékoztatóban is ez van. De beleolvastam a hozzászólásokba és azt írtátok, hogy az első hónapban még ajánlott védekezni más módszerrel is. Van valaki köztetek, aki nem védekezett máshogy? Elbizonytalanodtam :( légyszi segítsetek!

1903. Anita0027 (válaszként erre: 1900. - Awela)
2010. márc. 18. 22:23
Én sem hinném, hogy normális, de a város két nőgyógyásza mondta az előbbieket, egymástól függetlenül.
1902. Syssi84 (válaszként erre: 1897. - Monika0104)
2010. márc. 18. 21:44
Hogy érted a szünetet ? Két menstruáció közötti szünetre gondolsz a 7 napra ? Vagy a hónap kihagyására .? Mert a 7 napos szünetet ,ha nem tartod be akkor nagyon nagy baj lehet .Össze vissza lehet meg .Ha rendszeresen szeded és betartod a 7 napos szünetet akkor nem szabad pecsételni max az első pár hónapban .Utána be kell állnia. Viszont ,ha hirtelen arra jutsz ,hogy abbahagyod akkor is még fogsz pecsételni egy ideig .Mert eddig a gyógyszer szabályozta a szervezeted most meg saját ritmusra kell vissza állnia.
1901. Syssi84
2010. márc. 18. 21:39
Én is csináltam ezt a csúsztatást . De ez nem tesz jót a méhednek . Mert utána nehezen áll vissza a ciklus ,mert megzavarodik kicsit .
1900. Awela (válaszként erre: 1899. - Anita0027)
2010. márc. 18. 20:42

Nekem szerencsére a kedvem nem változott.:)


Viszont szerintem nem normális, hogy nincs vérzésed, nekem is csökkent, na de nem ennyire...

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook