Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2019. baba1977
2010. máj. 12. 21:15
3.vagy 4.nap általában,elsö hónapban elöfordul,hogy lehet ha letelik 7 nap ,mégvérezni fogsz,de utána majd beáll rendesen.
2018. Hanna92
2010. máj. 12. 19:48

Szijasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, eddigi tapasztalatitokat!! :)Ma van a 2. napja, hogy elfogyott az elsö levél tabi, és ebben a hónapban kezdtem el szedni, ez az első, hogy ilyen jellegű gyogyszert szedem. Várhatóan szerintetek mikor fog megjönni? Kicsit parázós vagyok, hogy nem fog megjönni, doki azt mondta h 12. nap után simán mehet a menet, de barátommal vigyáztunk, h semmiképpen se menjen el belém... Sztetek lehet baj? Elöre is köszönöm!!

2017. sydneyke (válaszként erre: 2016. - 5a2defa6a1)
2010. máj. 7. 19:33

jaaaa,hát ez marha nagy.

akkor ezért van.

én ha éjfélkor fekszem le akkor akkor veszem be, ha hajnali 3 kor akkor meg akkor.

ezek szerint emiatt ingadozik a hormonszintem.

remek

2016. 5a2defa6a1 (válaszként erre: 2013. - Szunika)
2010. máj. 7. 17:12
èvekkel ezelőtt hasznàltam, nekem is mindig ez volt a baj, a doki azt mondta, hogy ügyelni kell arra hogy tök ugyanabban az időben vedd be minden nap, pl negyed òràs eltèrès max, mert nagyon alacsony a hormontartalma ès màr kis ingadozàsok is köztes vèrzèst okozhatnak, ugyanez vonatkozik a hasmenèsre. aztàn besokalltam, mert egy nagy üzlet az egèsz, ès tönkreteszi a petefèszket, ezt egyik doki sem mondja, hogy azok akik 15-20 èvig szedik a fogamzàsgàtlòt, lehet, hogy utàna màr sosem esnek teherbe.
2010. máj. 7. 16:28

Sziasztok.

Nekem most fogyott el az első levél yasminellém most a most viszont meg kéne jönnie , de nem akar már lassan lejár a 7 nap és nem jön meg.

Bár a hasam nagyon görcsöl nap mint nap , de nem akar megjönni.

Most ilyenkor mit csináljak ha nem jön meg?

2014. sydneyke (válaszként erre: 2013. - Szunika)
2010. máj. 7. 15:47

Ezt nem mondod :O

Én 2 hónapja szedem.

Detto ugyanez.

Jön minden.

Már félek pisilni menni.


Még abba sem hagytam a gyógyszert hó végén és már megjön.

:S


Gondolom beáll majd.

Még csak másfél hónapja szedem.

2013. szunika
2010. máj. 7. 15:38

Amióta szedem a yasminell-t nekem csak problémáim vannak tőle..köztes vérzés..barnás folyás..sárgás színű folyás..a cicim is nagyon fáj mindíg..

Szerintetek ez természetes?

2012. maxité (válaszként erre: 1991. - Dóra.)
2010. máj. 6. 22:07

Mióta szeded?

Te hogyan váltottál, orvosod ajánlotta, vagy már úgy mentél, hogy ezt írja fel?

2011. Lindyy
2010. máj. 6. 19:58
Am azt még meg akartam kérdezni, hogy az normális hogy miután együtt voltam barátommal, fájni szokott a hasam? :/
2010. Lindyy
2010. máj. 6. 19:45
Hát mondjuk úgy h remélem nincs gond... tudom várhattam volna még csak hát... :) nem olyan könnyű az... :) mondjuk tényleg odafigyeltünk és elvileg már az 1. szem után véd, szóval bízom benne h nem lesz gond... Azért majd írok h mi lett....:)
2009. Melszisza
2010. máj. 6. 11:35

Köszönöm a választ Felhoo!

Ajj én is anyi reményt füztem ehhez a gyogyohoz...de ez a 3nap most naon elkeserit,miota szedem.Görcsöl a hasam,a fejem is megfájdul néha.A pozitiv hatásokat vártam volna pl mellnövekedés,mert rám téll rám férne,de ez igy naon nem jo h enyire fáj:(Bizok benne naon h elmúlik és jó lesz de most kicsit el vok keseredve...Több barátnöm is ezt szedi és nekik jo..Akinek volt hasonlo esetleg tudna nekem tanácsot adni h menyi ideig lehet ez igy és h hány nap vérzésre számithatok igy elöször(már 3 napja meg van)?:$

2008. Felhoo (válaszként erre: 2004. - Melszisza)
2010. máj. 6. 10:42
Én majdnem 2 évig szedtem, és velem is előfordult olyan, hogy görcsöltem, de közel sem volt olyan rossz mint mikor nem szedtem, illetve szedem...
2010. máj. 6. 10:31
Ha valakinek kell 2 havi bontatlan csomag Yasminelle szóljon!
2006. Casia (válaszként erre: 2005. - Lindyy)
2010. máj. 5. 19:34
Ez jó hír, de nem állom meg, hogy le ne írjam, Dórinak igaza volt, ami a megjegyzését illeti. Persze nem tisztünk megfeddni vagy beleszólni. A lényeg, hogy nincs gond, és úgy tűnik, jól tolerálja a szervezeted! :)
2005. Lindyy
2010. máj. 5. 16:15
kicsit megnyugodtam, mert 3. hete szedem és még nincs semmi mellékhatás... :) remélem normálisan megjön a jövő héten... :/
2004. Melszisza
2010. máj. 5. 14:30

Sziasztok!

2 napja kezdtem el bogyot szedni és most eléggé görcsöl a hasam:S:S ez normális??:$

2003. baba1977
2010. máj. 5. 08:54
Ne ijedjetek meg,ha mensi alatt,pl nappal ömlik,délután meg semmi...Nekem van ,hogy forditva van,olyan mintha elzárták volna a csapot:)de ez valszeg gyogyo hatása..
2002. Melszisza (válaszként erre: 1994. - F6b212c746)
2010. máj. 5. 08:21
Köszönöm szépen a segítséget:)!De szerencsére megoldodott a probléma mert a nap folyamán ujra elkezdtem menstruálni,szval vszinüleg elözö nap is akk az volt csak nem értem h akk abban a pár orában mért nem volt...
2010. máj. 4. 23:54

Sziasztok! Az én problémám annyiban megoldódott, hogy elmentem egy másik nőgyógyászhoz aki meg nyugtatott, hogy nagy valószínűséggel nem eshettem teherbe, mivel leghamarabb is a menstruációm első napjátől számított 10. napon van erre együttlétenként maximum 20% esélyem. De ő is azt mondta, hogy ő mindenesetben ajánlani szokta - nem csak az első 7 napban hanem - az első hónapban is a kiegészítő védekezést, mert mindenkinek máshogy reagál rá a szervezete. Úgyhogy lehet hogy érdemes lenne nőgyógyászt váltanom és inkább hozzájárnom... ingyen:)

Köszönöm Nektek a válaszokat!

2000. tono2323
2010. máj. 4. 21:44
Van valaki aki a gyógyszert már minimum 1 éve szedi és semi gond nincs?:)
1999. katiiiii
2010. máj. 4. 21:41
jolvan.köszönöm.amugy yasminelle mellet normaflore gyógyszert..folyadákot...alkalmazhatok?
1998. Anthico (válaszként erre: 1995. - Katiiiii)
2010. máj. 4. 16:54

Szerintem teljesen mindegy, h nagy hasmenésed volt-e vagy nem. A hasmenés során nem tud felszívódni a tabi "hatóanyaga".

Ilyenkor érdemes kiegészítő védekezést alkalmazni 1 vagy 2 hétig vagy a maradék ciklus végéig...de attól függ, h a ciklus melyik szakaszában történt.

1997. Anthico (válaszként erre: 1004. - Krisztinaaa)
2010. máj. 4. 16:51

Ez foggátló függő, de általában úgy működnek, h ha a ciklus első napján kezdi el a nő szedni, akkor onnantól védettséget nyújtanak. Bár itt is érdemes alkalmazni kiegészítő védekezést biztos-ami-biztos elv miatt. Viszont ha később kezdi el szedni, a ciklus későbbi napjaiban, ott nagyon nagy valószínűséggel nem véd az első 1 vagy 2 hétben.

Mindenesetre akármikor kezdi el a nő, első hónapban ajánlatos másképp is védekezni.


Eseményutánit nem szabad olyannak alkalmazni,aki eleve hormonális fogamzásgátló szert szed!


Hogy mit tehetsz? Jelenleg semmit. Az elején kellett volna utánanézni, h 100%-ig biztos legyél a dolgokban. Most azt teheted, h vársz 2 hetet a "vészes" aktusoktól számítva és csinálsz reggeli vizeletből tesztet.

1996. f6b212c746 (válaszként erre: 1995. - Katiiiii)
2010. máj. 4. 16:07
Hát nem tudom.Mindenesetre én biztosan védekeznék még legalább 2 hétig.
1995. katiiiii
2010. máj. 4. 14:53
nem hiszem h 12 órát kell várnom.a tájékoztató azt írja hogy a tabletta bevételekor 3-4órán belül hány,vagy súlyos hasmenése van,fennáll annak a veszélye hogy a tabletta hatóanyaga nem szívódik fel teljes mértékben a szerveztben....na most nekem le telett a 4 óra,sőt 20 perccel túlléptem a 4 órán...:Sugy h nekem elméletileg felszívódott..mellesleg nem hiszem h nekem annyira sulyos hasmenésem volt bár,azaz azt jelenti h a sulyos az olyan állagu mindt a viz...szóval nem tudom mitévö legyek:S
2010. máj. 4. 13:33

Sziasztok Mindenki!


krisztinaaa: Hát nem tudom...Ajánlatos lett volna az első hónapban védekeznetek,amíg a szervezeted megszokja a gyógyszert!A dokim legalábbis nekem ezt mondta.Most imádkozz,hogy ne legyen baj,de szerintem ebben a hónapban még használjatok kiegészítő védekezést!!!


Melisza: Szerintem szedd végig a gyógyszert,ha már elkezdted,többet ártasz,ha most abbahagyod!!!A menstruációdat a gyógyszer is befolyásolhatja,lehet hogy az első 3 hónapban lesz köztes vérzés,több vagy kevesebb lesz mint szokott lenni.De ha nem lesz vele más gondod be fog állni.Nyugi!


katiiii: Védekezzetek!Nem hiszem,hogy ennyi idő alatt felszívódott a bogyó!Ált.azt tartják ha a gyógyszer bevétele utáán 12 órán belül hánysz vagy hasmenésed van,be kell venni még egyet vagy kiegészítő védekezést kell alkalmazni!


További szép napot,Csajok!

1993. katiiiii
2010. máj. 4. 11:22
Sziasztok.olyan gondom van.hogy tegnap este 9-kor vettem be a tabit...de éjjel 1:20-kor hasmenésem volt.szerintetek felszívódott a bogyó?:Svagy kezdjek gyanakodni a bajra?:S
1992. Melszisza
2010. máj. 4. 09:10

Sziasztok!

MÉg nem szedtem korábban fogamzásgátlót és a menzesz elsö napján akartam elkezdeni a szedést ami azt hittem tegnap este volt (v is h akk jött meg(?))De most nem tom mi van h meg jött e téll viszont bevettem az elsö bogyot...Az volt h a páromal a délután folyamán lefeküdtünk,akk még gumival védekeztünk és utánna volt 1 kis vér de azt gondoltam h ez semmiség viszont amikor hazamentem a tisztasági betétben várt a "meglepi" oan barnás szinü volt de elég nagy mennyiség és ien már volt korábban is h amikor megjött ien volt és ezért mertem bevenni a tabit.Viszont ma reggel ota semmi:S és most nem tom mi van és mi legyen a tabiszedésel h akk most szedjem tovább v hagyam abba és ha tél biztos leszek benne h megjöt akk kezdjek 1 uj levelet?V ha megjön az baj ha csak 20-t szedek be és a 2.szemel kezdem ha megjön?V a mezesz 2.napján a második tabit kedjem és ugy folyt a tobivel?Áhh anyira tanácstalan vok most:(Léccci segitsetek!Köszönöm!

1991. Dóra. (válaszként erre: 1981. - Maxité)
2010. ápr. 30. 09:27

Nekem növekedést okozott :)) úgyhogy én örülök neki, hogy váltottam.


Pozitívum még az is, hogy nem borította fel a menstruációm se. Ugyanúgy jött meg, mint az előző gyógyszerrel. A két gyógyszer között nem hagytam szünetet, így kicsit féltem, hogy jó lesz e így...de minden rendben vele. Nekem bevált.

1990. f6b212c746 (válaszként erre: 1989. - Szunika)
2010. ápr. 29. 18:56

Szia!

Szerintem az első hónapban ez még belefér.Igaz,nekem nem volt a vérzésemmel semmi probléma.A dokim annyit mondott,amikor felírta,hogy az első 3 hónapban előfordulhatnak köztes vérzések,de ha 3 hónap alatt nem szokja meg a szervezet és még mindig van köztes vérzés,akkor nagyobb hormontartalmú tabi kell,mert akkor ez kevés...Remélem már azért elmúlt a vérzésed.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook