Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2049. baba1977 (válaszként erre: 2048. - Rékaság)
2010. máj. 29. 19:36

Hát akkor az még bele tellik kis idöbe amig beáll szervezeted..

Amugy pattanásra nagyon jó Ilcsi fekete szappana..Gyulladt piros a pattanásod?

2048. rékaság
2010. máj. 29. 19:22

magas a tesztoszterin szintem és a doki szerint attól vagyok pattanásos, és azt mondta ez majd rendbe teszi. csak azt nem mondta h mennyi idő, én meg már türelmetlen vagyok:)

a másik bajom meg az, hogy irják a papiron is, hogy lehet az első hónapban áttöréses vérzés, de én azt se tudom az milyen, viszont ma valami fekete trutyi kezdett el belőlem folyni, most vagyok kb félidőnél, de elég sok jön, és eléggé megijedtem, mert ilyet még sose láttam. szerintetek ez lehet a bogyótól vagy menjek orvoshoz?

Köszi :)

2047. baba1977 (válaszként erre: 2046. - Rékaság)
2010. máj. 29. 08:51
nekem nem volt bör problémám,de sztem ez is változó kinél hogy hat.
2046. rékaság
2010. máj. 29. 02:19
senki nincs aki bőr problémákkal küzdene??
2045. rékaság
2010. máj. 27. 21:14

sziasztok


nagyon sokat irtatok nem olvastam végig mindet csak egy részét, de az lenne a kérdésem, hogy van- e olyan köztetek akinek a yasminelle rendbe hozta a bőrét? nekem erre írták fel és lassan elfogy az első levéllel de még nem igazán látom hogy javulna, szerintetek ez mennyi idő?? köszi:)

2044. Dori05
2010. máj. 27. 18:42
nekem szomszédom ápolónő és ő azt mondta pont m hogy a hétvégén már nem lesz gáz ... mjd meglátom meg ez nem is igazából antibiotikum volt hanem felfázásra valmi nem is tudom mi...:D szerinted?
2043. kisvirág1990 (válaszként erre: 2042. - Dori05)
2010. máj. 27. 08:18

szia!

fogamzásgátló tabletta mellett ha szedsz antibiotikumot akkor amíg szeded és utána minimum 7 napig kiegészítő védekezés kell.

én egy szem antibiotikumot vettem be és utána 7 nap kiegészítő védekezés, nekem ezt mondta a dokim, így a legbiztonságosabb szerintem :)

2042. Dori05
2010. máj. 27. 08:12
sziasztok n annyira megfáztam hogy véreset pisiltem ezért antibiotikumot kaptm.. vsárnap és hétfőn vettem be.. az már nem gyengíti hétvégén a fogamzásgátlót ugye?? mert csak 2 db ot kellett bevennem előre is köszi
2041. szunika
2010. máj. 26. 17:30
Az hogy lehet hogy van még 2 bogyóm,és megjött ma?
2040. tangy
2010. máj. 25. 22:29
2 hete kezdtem el szedni a yasminelle-t. Nem ez az első gyógyszerem, korábban lindynette 20-at szedtem, de sok barátnőm ajánlotta, ezért kértem én is ezt. Viszont elkezdtem menstruálni, bevettem az első napon az első szem gyógyszert, és elmúlott a menzeszem. Ez normális reakció? Kell idő míg hozzászokik a szervezetem? Vagy most mi van? Pár napja pecsételő vérzésem van. Még 5 tabi van vissza. Ha valaki hozzá tud szólni a témához kérem tegye meg! Nem tudom így véd-e a gyógyszer a terhességtől, ezért inkább védekeztünk gumival is, de olyan jó lenne már anélkül. Pls help!
2010. máj. 25. 18:46

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy 4. hónapja szedem a Yasminelle tablettát a 4. havit május 15. én kezdtem el szedni és most pénteken az az 21. én volt egy kis vérzésem az mitől lehetett menjek el orvoshoz vagy nem muszáj???

(előtte az egy hetes szünetbe együtt voltam a párommal nem lehetek terhes igaz???

meg abban a hétben tovább is volt meg mint szokott az baj?????)


ÍRJATOK LÉGYSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

2038. Melszisza (válaszként erre: 2029. - Vivienke18)
2010. máj. 25. 17:08

Szió!

Én már végre megkönyebültem,most fogyot el vasárnap az ucso tableta az elsö levélböl és pár napja már nem pecsételek végre:)!Szval rem neked is eláll majd;)én is féltem már h baj lesz...Most van a tabletta szünetem,már csak arra vok kiváncsi hány napra jön majd meg...

Ezzel kapcsban mik a tapasztalataitok,kb hány nap mikor megjön?:$

2037. f6b212c746 (válaszként erre: 2036. - Vivienke18)
2010. máj. 24. 19:27
Majd elmúlik...Sokaknak van az első 3 hónapban pecsételő vagy áttöréses vérzésük,amíg a szervezet meg nem szokja a gyógyszert.Nyugi!Ha nem áll be 1-2 hónap alatt,akkor lehet,hogy másik gyógyszerre lesz szükséged.Nekem pl. semmi gondom nem volt tőle.Halál pontosan megjött és nem is volt köztes vérzésem.
2010. máj. 24. 17:48

Sziasztok! Légyszíves segítsetek!

A menstruációm után 1-2 nappal pecsételés jelentkezett és azóta van és yasminelle tablettát szedek ( 1 levélnél tartok , mert most kezdtem ) de kezdek aggódni hogy mi lehet a baj!! Kérlek benneteket ha valaki tapasztalt ilyet írja meg! NAGYON FONTOS LENNE!

KÖSZÖNÖM

2035. ssziren (válaszként erre: 2031. - Maxité)
2010. máj. 24. 11:48
Nagyon rossz volt a hangulatom, fájt a fejem, alhasi görcseim voltak. Valójában 1 hónapig sem szedtem a gyógyszert (nem bírtam tovább), így nem tudom, hogy ezeket a tüneteket egyértelműen összefüggésbe lehet hozni a lindynette-tel... Végül a vizsgaidőszak után felírattam egy másikat - ez volt a Yasminelle - azóta semmi probléma :)
2034. f6b212c746 (válaszként erre: 2033. - Maxité)
2010. máj. 23. 21:23
Szerintem nyugodtan szedheted a Yasminelle-t,mert inkább fogyaszt mint hízlal.Az én dokim azt mondta,főleg túlsúlyos lányoknak szokták felírni.Nekem mondjuk nem változott a súlyom,de így is vékony vagyok.Nekem semmi bajom nem volt vele.
2033. maxité
2010. máj. 23. 20:54

Olyanoktól szeretnék segítséget kérni, akik Lyndinette20-ról váltottak Yasminellére.


Ugyanis az egyik nőgyógyász azt mondta nekem, hogy szinte egyforma a két gyógyszer összetevője, így elbizonytalanodtam.

Ugyanis én hízás miatt szeretnék váltani, de akkor nem biztos, hogy jó lesz a Yasminelle? Ja és még pigmentfoljaim is vannak sajnos.

2032. maxité
2010. máj. 23. 20:54

Olyanoktól szeretnék segítséget kérni, akik Lyndinette20-ról váltottak Yasminellére.


Ugyanis az egyik nőgyógyász azt mondta nekem, hogy szinte egyforma a két gyógyszer összetevője, így elbizonytalanodtam.

Ugyanis én hízás miatt szeretnék váltani, de akkor nem biztos, hogy jó lesz a Yasminelle? Ja és még pigmentfoljaim is vannak sajnos.

2031. maxité (válaszként erre: 2028. - Ssziren)
2010. máj. 23. 20:51
A Lyndinette más panaszt nem okozott, csak a sírógörcsöt?
2010. máj. 23. 17:23

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy 4. hónapja szedem a Yasminelle tablettát a 4. havit május 15.én kezdtem el szedni és most pénteken az az 21.én volt egy kis vérzésem az mitől lehetett menjek el orvoshoz vagy nem muszáj????(előtte az egy hetes szünetbe együtt voltam a párommal nem lehetek terhes igaz??? meg abban a hétben tovább is volt meg mint szokott az baj?????)

ÍRJATOK LÉGYSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

2029. Vivienke18 (válaszként erre: 2020. - Melszisza)
2010. máj. 22. 14:59

Szia Melszisza!

Nekem is ugyan ez van mint neked! 14-én jött meg a mensim és azóta van, (de pár óra szünet után) de volt olyan is hogy 1-2 nap nem volt és utánna másnap újra! És kezdek ideges lenni hogy ne hogy valami baj legyen.Azt olvastam egy oldalon hogy 6 hónap kell hogy a gyógyszer beálljon (sztem ez elég sok ídő :S) Ám én se tudom mi lehet ez:( Jó lenne ha valaki segítene hogy mi lehet ez!

2028. ssziren
2010. máj. 21. 15:25

Sziasztok!


Két hónapja szedem a Yasminelle-t, s eddig csak jó tapasztalatokról számolhatok be. Nem okozott nálam hangulatingadozást (a lindynette-től még sírógörcseim is voltak...), s a mellem is megnőtt, nem is picit :] Eddig mindig hétfőn kezdtem el az új levél szedését, és a tablettamentes hét csütörtöki napján jött meg a mensruációm. Most épp itt tartok, tegnap jött meg. Szeretném megváltoztatni ezt a napot, az lenne az ideális, ha hétfőn jönne meg, tehát 3 nappal korábban. A tájékoztató azt írta, hogy ekkor 3 nappal korábban érdemes elkezdeni szedni a következő levél tabit. Mit javasoltok, kezdjem el ma? Az nem gond, hogy még vérzek kb 2 napig? Megerősítést várok tőletek :] Illetve szükség van-e ilyenkor kiegészítő védekezésre?

Köszi a segítséget előre is. :]

2027. Casia (válaszként erre: 2025. - Facsia)
2010. máj. 16. 07:54
Szerintem is a stressz lehet, de... Szóval előrebocsátom, én vészmadár vagyok. A hormonszint változása okozhat barnás folyást és stresszes, ideges állapotot. Nem feltétlenül a terhességre gondolok, hanem mondjuk arra, hogy valamelyik nap később vetted be a tablettát, vagy összeszedhettél valami enyhe felfázást (ebben az időben könnyű), de lehet az is, hogy a hülye időjárás és a frontok miatt könnyebben kerültél most (az eredetinél is keményebb) stresszes állapotba, és ennek az egésznek a folyománya. Amúgy meg nem fogod elhinni, de kajától is lehet. A spenót pl erősen depresszív kaja... Na, szóval, csak azt akarom mondani, hogy eléggé érzékeny gépezet vagyunk, bármi okozhatja. Először sorra kell ezeket venni, elgondolkodni, ha meg úgy érzed, akkor irány a doki, csak hogy teljesen megnyugodj!
2026. Dori05 (válaszként erre: 2025. - Facsia)
2010. máj. 15. 00:10
szerintem le is irtad a válszt:) ha irtad hogy stresszes vagy akkor nem lehet más gond vagy ha még nem szeded régóta akkor lehet hogy azért van mert még nem állt be rá a szervezeted de ehhez igazából nem tudok hozzászólni mert nekem nem volt ilyen
2025. facsia
2010. máj. 14. 17:05

Sziasztok!


Lenne egy aprócska gondom, hátha van, akivel már volt ilyen. kb. még 2, 2és fél hét van a levél végéig, szvl még nagyon nem kellene megjönnie.


Azonban 1-2 napja,mintha kicsit fájna a hasam, illetve van egy pici barnás csík. Kb. egy csíknyi jön össze egy nap alatt.


Azt hozzá kell tennem, hogy most rettenetesen stresszes és ideges vagyok hetek óta, előfordulhat hogy attól?


Gondolom folytassam a gyógyszer folyamatos szedését a végégig..


Tippek?

2024. Lindyy
2010. máj. 14. 13:08
akkor oké. :) köszi. :)
2023. Dori05 (válaszként erre: 2021. - Lindyy)
2010. máj. 13. 20:31
persze hogy normális nekem is ma jött meg és nekem is először mindig barnás.. sőt van hogy alig van vagy szinte végig ilyen barnás..
2022. Hanna92 (válaszként erre: 2019. - Baba1977)
2010. máj. 13. 19:58
Köszönöm szépen !:)
2021. Lindyy
2010. máj. 13. 17:46
Hál' istennek megjött ma :) fúú most nagyon megnyugodtam, máskor sokkal jobban fogok vigyázni...:) am az nem gáz ha kicsit barbás? :/
2020. Melszisza
2010. máj. 13. 12:25
Hétfön vlt 1 hete h megvan és már annyira várnám h elmuljon,van pár ora szünet aztán megint jön:(ajj,rem el fog mulni és nem tart 1 honapon át ez az állapot...Mit jelent az pontosan h pecsételö vérzés?Ez mien menyiségü vért jelent?:$
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook