Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2079. Carmeena
2010. jún. 3. 11:14

Sziasztok!

Az én problémám a következő: Az első levélnél járok. Viszont nekem sajnos nem csak barna folyásom van, hanem már 2 hete rendesen menstruálok, görcsökkel, erős vérzéssel, mióta elkezdtem szedni. Biztos ezt is sokan kérdezték már, de ez is lehet mellékhatás?? Az a baj hogy sajnos tényleg "hatásos" ez a tabi, hiszen semmit nem tudunk csinálni a barátommal. . . :(

Kérlek erősítsetek meg, nem akarok minden kérdésemmel mindig a nőgyógyászomhoz futni. :S és kezdek félni, hogy ez annak az előjele, hogy a hormonháztartásom úgymond eddig sikeresen küzd a gyógyszer ellen...

2078. Carmeena
2010. jún. 3. 11:11

Sziasztok!

Ugyanolyan problémával küzdök, mint amit Hannulka írt az 1028. hozzászólásában. Az első levélnél járok. Viszont nekem sajnos nem csak barna folyásom van, hanem már 2 hete rendesen menstruálok, görcsökkel, erős vérzéssel, mióta elkezdtem szedni. Biztos ezt is sokan kérdezték már, de ez is lehet mellékhatás?? Az a baj hogy sajnos tényleg "hatásos" ez a tabi, hiszen semmit nem tudunk csinálni a barátommal...:(

Kérlek erősítsetek meg, nem akarok minden kérdésemmel mindig a nőgyógyászomhoz futni.:S

2077. Dori05 (válaszként erre: 2074. - Lindyy)
2010. jún. 3. 09:32
teljesen egyet értek casiaval.. én is parázós vagyok ugyhogy én is kivártam az egy hónapot.. elvileg nem lehet baj de biztos ami biztos kivárhattátok volna az a két hét nem oszt nem szoroz..
2076. Casia (válaszként erre: 2074. - Lindyy)
2010. jún. 3. 08:06
Egy hét szedés után elvileg véd már, ha a ciklus első napján kezdted. Itt sokan kivártuk az egy hónapot, mert a nőgyógyászunk azt javasolta, és mert úgy láttuk jónak, de elvileg nem lehet baj. Azért ezt egy kicsit elsiettétek... (de én parázós vagyok)
2075. Casia (válaszként erre: 2073. - Lánykaa90)
2010. jún. 3. 08:03
Na, ezt én sem értem. Ja, de! Gondolom arra számít, hogy az első egy-két-három hónap után elmúlik a tablettától... Gondolom... de nem tudom.
2074. Lindyy
2010. jún. 2. 20:30
Lenne egy kérdésem. Vasárnap (6.án) fejezem be a 2. levelet és az utóbbi 2 hétbe már megszakítás nélkül voltam együtt a barátommal... Szerintetek lehet gond ha egyszer sem felejtettem el eddig bevenni a tabit?
2073. lánykaa90 (válaszként erre: 2059. - Casia)
2010. jún. 2. 15:21
csak akkor azt nem értem,hogy miért írta nekem fel a nőgyógyász az általa pecsételésnek megnevezett dologra a yasminellt.... Mert én is már egy pár fórumon hallottam,hogy elég sok mindenkivel előfordult ez az első 2 hónapban.
2072. Dori05 (válaszként erre: 2070. - Betti_baby)
2010. jún. 2. 12:52
semmi baj nem lesz nyugi ha bevetted reggel:)
2071. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 2070. - Betti_baby)
2010. jún. 2. 12:13
Nem lesz semmi,nyugi!!:-))
2010. jún. 2. 10:32

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy lehet-e baj. Tegnap elfelejtettem bevenni a 3. tabit és csak ma reggel 10 körül vettem be. Általában este 9 után szoktam bevenni. Megnéztem az utasításon, terhes nem lehetek, mert nem voltunk együtt a batárommal múlt héten. De kell kiegészítőt használnunk az elkövetkezendő hétben vagy nem lesz gond szerintetek?

Előre is köszi a válaszokat!

2010. jún. 1. 20:03

köszi a válaszokat! :)

Persze még meggondolom ezt a dolgot, mert egy kicsit gyógyszerellenes vagyok, de majd meglátom :)

2068. szanycica
2010. jún. 1. 19:43
Szia Lánykaa90!!.Én 17 éves lány vagyok és én több mint 2 és fél éve szedem a yasminelle-t.Elég korán kezdtem a nemi életemet de azóta is együtt vagyok a párommal.Kb. fél év utána döntöttünk úgy hogy feliratunk valami fogamzásgátlót.A nőgyógyászom/Nagyon jó nőgyógyászom van:)/megkérdezte hány kiló vagyok,rendszeres e a szexuális életem,megvizsgált stb.. és akkor felírta a Yasminelle-t.Eleinte mellékhatásként hánytam tőle egyszer-kétszer de ez hamar elmúlt.Nagyon alacsony a hormon tartalma egyáltalán nem híztam tőle sőt talán még inkább fogytam is.A menstruációm nekem is kb. egy hétig tart de ezt nekem a gyógyszer nem befolyásolta.Volt olyan esetem amikor nem vettem be a gyógyszert 12 óránál hosszabb ideig de mivel már régóta szedem ennek nem lett semmi következménye.Nagyon szeretem ezt a gyógyszert és én azt hallottam hogy még abba se kell hagyni, nem kell ilyen szüneteket tartani/pl 3 hónap meg fél év stb../mert annyira alacsony a hormontartalma.A trombózistól szerintem ne félj annyira az én anyukámnak is eléggé viszeres volt a lába amíg meg nem műtötték ráadásul én még dohányzok is de elég rendesen és így se kaptam trombózist pedig a 2 és fél év alatt is donhányoztam/most is egyébként./.Úgyhogy szerintem ez egy nagyon jó gyógyszer én is nagyon szeretem:) szerintem ne hagyd abba! Remélem tudtam segíteni:) Üdvözlettel : Bedők Alexandra
2067. baba1977 (válaszként erre: 2066. - Lánykaa90)
2010. jún. 1. 19:35

hááát van elönye hátránya is..elvileg mind irja a trombozist..

Annyibol jó fogigátló,hogy tudod mikor fog megjönni,és leröviditi ciklust kevésbé görcsölsz,nincs mellfájdalom,aki pattanásos állitolag szebb böre stbstb..

Nekem is volt ismim,aki szedte pedig nem volt kapcsija..

2010. jún. 1. 15:32

Sziasztok!


Én egy 19 éves lány vagyok. Tegnap voltam először nőgyógyásznál. Panaszom nem volt, csak annyi, hogy a menzeszem elég sokáig tart (1 hét kb) aztán mostanában a menzesz után még 1-2 napig (ahogy itt olvastam többen barnázásnak írtátok) van. Én a nőgyógyásznak csak annyit mondtam, mivel elég zavarban voltam, hogy megváltozott színű. Erre azt mondta, hogy pecsételés, én meg nem tudtam mit mondani zavaromban, hát elfogadtam. Azt mondta, ezt meg lehet szüntetni fogamzásgátlóval. Szűz vagyok még?-kérdezte. Igen-válaszoltam. Erre elég fura arcot vágott nő léttére. Mintha kicsit szégyen lenne ez a dolog, pedig nem hiszem. . . na mindegy. Szóval elküldött vérvételre, meg még egyre ami majd a menzesz alatt kell megcsinálni, de már előre kiírta a Yasminelle-t. Mellékhatásról kérdeztem, azt mondta, hogy akkor kellne félni, ha trombózis volt a családban (megjegyzem nem volt, de anyának elég viszeres a lába már évek óta, de trombózis még nem volt-és ezt el is felejtettem mondani a dokinak. . . :S). Vagy más fogamzásgátlóknak is van trombózisos veszélye? Itt és más fórumokon olvastam, hogy azért elég sokan voltak ellene (fejfájás, hangulatváltozások, feszültség. . . ). A barátommal nemsokára elkezdjük a szexuális életet, de mivel csak 2 hetente tudunk találkozni, ezért feleslegesnek tartanám a fogamzásgátló szedését,még akkor is, ha ez a yasminelle alacsony hormontartalmú. . . Ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek mit csináljak?


Előre is köszi a válaszokat! :)

2065. lánykaa90 (válaszként erre: 2053. - Awela)
2010. jún. 1. 15:16

nagyon köszi, hogy válaszoltál! :)

A tabit meg még meggondolom, mert kicsit tartózkodó vagyok a gyógyszerekkel szemben. Majd meglátjuk :)

2064. Dori05 (válaszként erre: 2061. - Awela)
2010. jún. 1. 12:51
szia benne van atájékoztatóban is hogy 12 óra belefér de az 1 2 3 óra csúszástól nincsen semmi.. nekem is este sokszor tánc van meg minden ugyhogy esélyem sincsen egy időpontban bevenni reggel meg nem kelek mindig ugyanakkor ugyhogy nyugi:)
2063. eperkemalnacska (válaszként erre: 2058. - Aitha)
2010. jún. 1. 11:17
Szerintem ti is tudjátok a megoldást: hagyjátok abba a fogamzásgátló szedését! Én évek óta szedtem Yasminelle-t és nem volt semmilyen panaszom. (Leszámítva a libidó csökkenést, amit minden gyógyszernél tapasztaltam.) Most mégis úgy döntöttem, hogy nem mérgezem tovább a szervezetem, és inkább az óvszer, mint az hogy egyszer cisztáim legyenek, vagy esetleg meddővé váljak... Mi sem szeretünk gumit használni, de a párom is megértette hogy az egészségem fontosabb. Amúgy pedig a naptár módszer sem hülyeség, csak okosan kell csinálni.
2062. Casia (válaszként erre: 2061. - Awela)
2010. jún. 1. 07:00
Igen, ehhez csak azt tenném hozzá (inkább csak hangsúlyoznám, hiszen leírtad): néha belefér, de rendszeresen nem. A percre pontos parázós én vagyok. :) Nálam csak a tutibiztoshótziher a tutibiztoshótziher. :D
2061. Awela (válaszként erre: 2060. - Hannulka1526)
2010. máj. 31. 23:20
Ha pl. néha elmész bulizni és amiatt csúszol, belefér. Egyébként próbálj olyan időpontot kiválasztani, amikor otthon vagy és be tudod venni. Nem kell percre pontosan, de azért nagyjából tartsd az időpontokat.
2010. máj. 31. 21:58
Köszönöm szépen a válaszokat!:)Már csak annyi kérdésem van,és ezzel be is fejeztem a kérdezősködést...Este 8kor kezdtem el szedni a gyógyszert,viszont nem mindig pontosan akkor veszem be,van hogy 1-2 óra csúszásokkal!Vannak akik azt írták hogy ezt percre pontosan akkor kell bevenni mert úgy a tuti!Persze úgy a legbiztosabb,de mi van ha nekem csúszások vannak?
2059. Casia (válaszként erre: 2054. - Hannulka1526)
2010. máj. 31. 21:23
Jelentem, első két hónapban végig volt pecsételő vérzés vagy barnás folyás! Nyugi, természetes az első három hónapban (szinte bármilyen mellékhatás). :) Ha rendesen szedted, semmi gond nem lehet.
2058. aitha (válaszként erre: 2057. - Baba1977)
2010. máj. 31. 21:07
ja és akkor még percre pontosan veszem be mindig, tehát az sincs, hogy amiatt legyen, hogy órákkal később vettem be, külön figyeleke, hogy mp-re pontosan akkor vegyem be mikor kell. lehet, hogy tényleg bezavartam, de hát 3 év alatt 2 3 hónapos szünet szerintem annyira nem sok főleg, hogy 3 hónap annyi idő alatt tisztul és pihen is a szerveztem. nem? azért nem pihentetném a bogyót, mert utálom az óvszert és biztos, hogy több hónap kellene mire helyreállna lehet addig honapokig véreznék és ezt már nagyon unom és a barátom sem se szereti, hogy állandoan véres a szex. na meg a gumit se
2057. baba1977 (válaszként erre: 2056. - Aitha)
2010. máj. 31. 20:56

huhhhhhhhhhhhhhhhh...

sztem te piszokul megzavartad szervezeted,ezzel abba hagyom ujra kezdem dologgal:S

Lehet pihentetni kéne egy idöre tabi szedését:(

Nekem egyiktöl sincs köztes vérzés:(csak akkor volt ,mikor én se hagytam szünetet,na az volt uccso olyan alkalom,soha többet...

Nem szabadna köztes vérzésnek lenni mindig,ez csak első hónapba fordulhatna elö..

2056. aitha
2010. máj. 31. 20:51

Sziasztok!

Leírnám a történetem kíváncsi vagyok a véleményetre. Nekem leginkább a köztes vérzéssel van a bajom, de ez nem volt mindig igy és nem tom hol romlott el vagy hol rontottam el. 2007ben kedztem elsőzör szedni Diane 35öt 19 évesen, semmi bajom nem volt tőle még közti vérzés sem az első honapban, szedtem 8 hónapot majd abbahytam 3 hónapra. ez idő alatt nem jött meg csak a 3. honap után pár nappal, ujra akartam szedni, elmentem dokihoz de mivel vérezgettem már legalább 2 hete kiirta a Proverát amitől lett egy rendes erős bő vérzésem és el si tudtam kezdeni a Dianét megint. Ekkor sem volt pecsételő vérzés ugy emlékszem. Aztán abbahagytam 6 hónap után és váltottam Yasminellre. Itt az első 3 honapban volt pecsételő de mind 3 honapban csak kb 4 5 napig de annyira minimális, hogy fel se tűnt nekem. aztán szépen el is mult semmi probléma meg egyéb panasz sem( a Dianetől sem votl semmi) aztán 2009 májusában nem tartottam szünetet 2 levél között mert nem aakrtam menstruálni egy verseny miatt. és innentől kezdődtek a gondjaim. még be sem fejeztem a levelet kb még volt vagy 5 6 db szem és már vérezni kedztem elég durván, aztán jött a megvonásos vérzés és onnantol kezdve minden honapban kb a 8-10. nap körül jött a pecsételő vérzés nem volt sok inkább csak roszaszines enyhén barnás. ez igy ment egészen juniustól novemberig. aztán váltottam yadine-ra mondván h ugyanaz mint a yasminellet csak nagyobb az ösztrögén tartalma és majd elmulik, minden doki ezt modnta. ehhez képest szedtem 3 hónapig még jobban véreztem tőle mint a yasmintól:( igy most február 20án abbahagytam végleg a bogyót, gondoltam tartok 3 hónap szünetet, hogy kitisztuljon ésm ajd ujrakezdem, azt modnták dokik, hogy ez is megoldás. na kb másfél honapig nem jött meg csak április 11-én, de az is pecsételő hol erősebb hol gengébb és nem akart mulni, május 5-ig vérezgettem, visszamentem dokihoz, hogy urjaszedném a Yasminellet de vérzek, aztán kiirta a Duphastont, amitől majd leáll a vérzés és lesz majd egy rendes megvonásos és kedzjem el az első napon, hát az én pecsételőmet 2 napra mulasztotta el, atán visszajött, majd mikor beszdtem megjött egy rendes elég sok és erős vérzés el is kedztem az első napon szedni a Yasminellet. ez volt május 17-én. a vérzésem azota is tart:S pedig már csak 6 szem van az első levélből. és nemcsak kevéske barnás hanem piros és egy tisztasági betét félig elszineződik:S és nem értem, hogy miért van ez, mikro sose volt pecsételőm az első honpban mikor bogyót kezdtem se rendes vérzés kezdetkor se mikor akkor kezdtem ha megvonásos vérzés napján kedztem el. szerintem ott ronottam el mikor annak idején beszdtem 2 levelt szünet nélkül mivel onnantol kezdődtek a vérzések. nem tudom mitévől egyek. a vér és hormonerdméyneim rendben vannak, nicns cisztám miomám semmi női betegségem és egyéb betegésgem, szoszerint teljesen egészséges vagyok. nem tudom mit szedhetnék ha nem múlik el a 2. honapban hiszen a yadintol nincs magasabb hormontartalmú és azt is szedtem és attol is véreztem. nem értem miért nem jo(vagy miért vérezgetek most) a Yasminelle mikor 1 évig jó volt teljesen. Doki azt modnta, hogy akkora zavart csináltam anno a 2 levéllel h nem tudott helyre állni. Na de tartottam 3 honap szünetet most az alatt totálisan kiürül sőt még hamarabb akkro nem értem miért vérzek most és sokkal durvábban mint mikor kezdődött ez az egész:( tehát még csak az sem lehet, hogy a szerveztemben még maradt a régi zűrből és az hat egymásra. tényleg nem tudom. Nektek mi a véleméynetek? Szerintetek elmúlik a 2, levélnél? Mert ez már ami msot van nekem egy közepes erősségű mensesnek felel meg.

2055. Awela (válaszként erre: 2054. - Hannulka1526)
2010. máj. 31. 20:42
Őszintén szólva nem tudok újat mondani. Nekem nem volt gondom első hónapban, de akinek volt, annak is elmúlt, a tájékoztatóban is benne van, hogy előfordulhat.
2010. máj. 31. 19:22
Sziasztok!Végig olvastam az összes oldalt,és bár a problémámra találtam hozzászólásokat,mégis nyugodtabb lennék,ha századszorra is valaki megerősitené nekem hogy nincs gáz!:)Tehát,most kezdtem el szedni én is a Yasminelle-t,azaz 3 héttel ezelött ahogy a doki mondta,és nekem azóta megvan a menstruációm,1 hétig rendesen megvolt,és azóta "barnás folyásom" van,ahogy ti mondjátok.Az istenért sem akar viszont ez elmúlni!Egy hónapja már lassan,és most kell ezen a héten "újból" megjönnie.Természetes ez ilyenkor?Ugye a következő vérzésem nem tolodik így ki?(remélem érthetően leírtam):)
2053. Awela (válaszként erre: 2052. - Lánykaa90)
2010. máj. 31. 18:59

Szia!


Én a görcseimre kezdtem el szedni anno, még én sem éltem szexuális életet. A vérzésem kevesebb lett és maradt hajszál pontos.

Elég alaposak, ahogy nézem, szóval ha valami gond van, ott kiderül. Ha a menzesz miatt szeretnéd szedni, én ajánlom. Az én szüleimnek is visszaeres a lába, de szerintem ez nem gond, de ha mész vissza, meg tudod kérdezni. Járhat mellékhatással a gyógyszer, mint az összes többi is.


Ha kérdéseid vannak, írd össze őket, mikor mész a dokihoz, fel tudod tenni őket. Mindenképp vissza kell menned még, ha megvan az eredmény. Addig viszont nem értem, minek írta fel. A szüzesség meg nem szégyen, szóval ne aggódj.:)

2010. máj. 31. 18:13

Sziasztok!


Én egy 19 éves lány vagyok. Ma voltam először nőgyógyásznál.Panaszom nem volt, csak annyi,hogy a menzeszem elég sokáig tart (1 hét kb) aztán mostanában a menzesz után még 1-2 napig (ahogy itt olvastam többen barnázásnak írtátok) van. Én a nőgyógyásznak csak annyit mondtam, mivel elég zavarban voltam,hogy megváltozott színű. Erre azt mondta,hogy pecsételés, én meg nem tudtam mit mondani zavaromban,hát elfogadtam. Azt mondta,ezt meg lehet szüntetni fogamzásgátlóval.Szűz vagyok még?-kérdezte. Igen-válaszoltam. Erre elég fura arcot vágott nő léttére.Mintha kicsit szégyen lenne ez a dolog, pedig nem hiszem...na mindegy. Szóval elküldött vérvételre, meg még egyre ami majd a menzesz alatt kell megcsinálni, de már előre kiírta a Yasminelle-t. Mellékhatásról kérdeztem, azt mondta,hogy akkor kellne félni, ha trombózis volt a családban (megjegyzem nem volt,de anyának elég viszeres a lába már évek óta, de trombózis még nem volt-és ezt el is felejtettem mondani a dokinak... :S).Vagy más fogamzásgátlóknak is van trombózisos veszélye? Itt és más fórumokon olvastam,hogy azért elég sokan voltak ellene (fejfájás, hangulatváltozások, feszültség...). A barátommal nemsokára elkezdjük a szexuális életet,de mivel csak 2 hetente tudunk találkozni, ezért feleslegesnek tartanám a fogamzásgátló szedését, habár ez a yasminelle alacsony hormontartalmú... Ezért szeretnék tanácsot kérni,hogy szerintetek mit csináljak?


Előre is köszi a válaszokat! :)

2051. baba1977 (válaszként erre: 2050. - Rékaság)
2010. máj. 30. 19:05
van itt egy csajszi ő is árul...vagy teszveszen vaterán is lehet árulnak..
2050. rékaság (válaszként erre: 2049. - Baba1977)
2010. máj. 29. 20:14
Igen, előtte nem voltak gyulladtak, de kb egy hete sok pici és gyullad van.. és ezt a szappant honnan tudnám beszerezni? mert ugy tudom ilyet csak kozmetikus vehet, de az enyém meg nem azt használ. vagy lehet kapni boltban is?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook