Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2619. eperke92 (válaszként erre: 2617. - Bellaxvita)
2012. febr. 26. 11:30
Szia! Én szerencsére nem tapasztaltam szinte semmi negatív mellékhatást. Ha ennyire tönkreteszi a mindennapjaidat, akkor szerintem próbálkozz valami mással. Nem mindenkinek válik be ez a gyógyszer sem.
2012. febr. 23. 00:28

Sziasztok!

2-3 hónapja szedem a Yasminelle-t, eredetileg még 1 éve Jangee-t írt fel nekem a nőgyógyász, de mivel beszüntették a gyógyszertáros Yadinet adott helyette amiről kiderült, hogy magasabb hormon tartalmú és végül így akadtam ki a Yasminellenél.

Azonban már a kezdetektől problémás volt a gyógyszer (hetekig tartó mensi, korábban is jött meg min 1 héttel) illetve az utóbbi egy hónapban libidócsökkenés, és a legrosszabb, hogy még ha kívánom is a páromat NEM nedvesedek... Észlelt valaki hasonlót, vagy lehet ez a tablettától?

Teljesen el vagyok keseredve, mert ez már több mint frusztráló, és a szexuális életünk fantasztikus (volt), de ez a probléma most beárnyákolja...

2012. febr. 23. 00:19

Sziasztok!

2-3 hónapja szedem a Yasminelle-t, eredetileg még 1 éve Jangee-t írt fel nekem a nőgyógyász, de mivel beszüntették a gyógyszertáros Yadinet adott helyette amiről kiderült, hogy magasabb hormon tartalmú és végül így akadtam ki a Yasminellenél.

Azonban már a kezdetektől problémás volt a gyógyszer (hetekig tartó mensi, korábban is jött meg min 1 héttel) illetve az utóbbi egy hónapban libidócsökkenés, és a legrosszabb, hogy még ha kívánom is a páromat NEM nedvesedek... Észlelt valaki hasonlót, vagy lehet ez a tablettától?

Teljesen el vagyok keseredve, mert ez már több mint frusztráló, és a szexuális életünk fantasztikus (volt), de ez a probléma most beárnyákolja...

2616. V.Monti
2012. febr. 11. 09:24
Sziasztok! Yasminelle-t szedek, eléggé összevissza,m.mindig elfelejtem!A párom vigyázott...de nem jött meg...a teszt negatív!ilyenkor mi van?!
2615. lexi018
2012. febr. 6. 17:30

sziasztok!


Én nemrég kezdtem a Yasminelle-t,és már csak 6szem van az első levélből,és ma pici vérzés jelentkezett.Ez baj?vagy mit kell csinálni?


Előtte a tri-regolt szedtem.

2012. febr. 3. 21:48

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem!

13 nappal ezelőtt, a ciklusom első napján kezdtem el szedni a tablettát, azóta viszont a menstruációm nem szűnt meg. (A mennyisége lényegesen kevesebb, mint korábban volt.)

Forduljak orvoshoz, vagy várjam meg a hónap végét és szedjem tovább a tablettát?


Köszönöm szépen!

2012. febr. 3. 13:27

sziasztok!


már 3 éve szedem a yasminelle-t. soha semmi bajom nem volt vele.

most az a problémám, hogy pesten hagytam a a bogyót és hazajöttem fehérvárra. se recept se semmi nincs nálam, ezért gondoltam nem olyan nagy baj, ha 2 napig nem veszem be, mert megyek ma este vissza. szóval két nap maradt ki (ez a 3. hét a ciklusban), ma este már be tudom venni.

a probléma az, hogy közben megjött.


mit csináljak?


előre is köszi!

2612. betti8317 (válaszként erre: 2611. - TimiBaba12)
2012. febr. 2. 08:27
Szia! Anno nekem is így volt, hogy kb. az 5. napon jött meg, és nekem csak 2-3 napig tartott és nem volt túl sok. Aztán egyszer csak meg sem jött. Kb. egy éve hagytam abba, de azóta se állt még helyre a ciklusom! Nekem több ismerősöm is ezt szedte, és abba hagyta mert gondok voltak a mensivel!
2012. febr. 2. 01:29
Sziasztok:) Megint lenne egy kérdésem...4hónapja szedem a gyógyszert, és mindig a 4.napon(csüt.) jön meg, és tart következő hét szerda, csütörtökig...szval majdnem egy hétig:( ami nagyon idegesit már mert amikor pár évvel ezelőtt szedtem nem igy volt! Van erre vmi megoldás hogy előrébb tudjam állitani...mert a késleltetésről már halottam de az előrébb hozásról nem:( Vagy váltanom kellene gyógyszert?? Segitsetek:( Köszi:)
2012. jan. 23. 19:27
Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy még van 1 hetem a gyógyszerből,és megjött ma görcsöltem megvárom még a holnapot lehet ez csak ilyen egy napi dolog,de ez mitől lehet???Tudni kell hogy most fogytam -9 kg-ot meg nem eszek rendesen,meg sok halál eset történt most nálunk a családban és az nagyon megviselt!!!Segítsetek!!!!!!!!!
2609. s.z.andra
2012. jan. 23. 16:23
Értem.Köszönöm az infót. :)
2608. kisvirág1990 (válaszként erre: 2607. - S.z.andra)
2012. jan. 23. 09:41
ez a dolog egyszer fordult elő...és egyből elmentem orvoshoz, megvizsgált és nem talált semmit, mondjuk éppen akkor voltam kicsit náthás, meg elég stresszes volt az életem akkor, sok dolgozat a suliban...azóta nem volt ilyen gondom, most meg már nem is lesz mert abba hagytam a szedést...
2607. s.z.andra (válaszként erre: 2593. - Kisvirág1990)
2012. jan. 22. 22:48
És ez mitől volt,hogy hamarabb megjött,mint kellett volna? velem is hasonló történt...
2606. Kocckamano (válaszként erre: 2605. - Caffeine)
2012. jan. 5. 12:29
Én eddig jangeet szedtem,amikor megszűnt akkor yasminellét,és most h megint van jangee újra azt-de nekem semmi változás nem történt.
2605. Caffeine
2012. jan. 5. 12:16
Sziasztok! Én jelenleg Yasminelle-t szedek, 3 hónapja, mert előtte szüntették meg a Symiciát, szóval kénytelen voltam váltani. De a Symicia olcsóbb, jobban is éreztem magam tőle. Jövő hónaptól kezdhetem azt szedni szerintetek? Nem rossz ez a váltogatás? Egyébként a Yasminelle nem rossz, nincs semmi mellékhatása nálam, az étvágyam csekély növekedését leszámítva, de az nem is biztos hogy attól van.:)
2604. esztiketiketike (válaszként erre: 2603. - Zsizsi123)
2012. jan. 1. 19:36
Szerintem lehet attól! én 10napja szedem és azóta 1 nap se telt el, h ne sírtam vola..ÉN...!:(
2603. zsizsi123
2011. dec. 30. 22:41
Sziasztok! Meg uj vagyok itt. Sajnos, nem volt meg idom atolvasni a korabbi hozzaszolasokat (mielobb igyekszem potolni), de lenne par kerdesem. 3 honapja szedem ezt a fogamzasgatlot. Korabban nem szedtem semmit, vagyis vagy 7 eve kb, de mast. Kozben szuletett 2 gyermekem, kisebbik 17 hos. Szoval azt vettem eszre, miota szedem a bogyot, nemhogy kevesbe, hanem mondhatni egyaltalan nem kivanom az egyuttletet a ferjemmel. Mintha teljesen elvagtak volna e teren. Havi 1 alkalommal is beernem, de ha nem sem baj... Korabban ez azert nem igy volt, sot!!!!!!!!!! A masik: gyakran feszult, rosszkedvu, szinte depis vagyok. Szerintetek ez lehet a gyogyitol? Mert komolyan mondom, nem ismerek magamra, mintha kicsereltek volna.:((( De mas magyarazatot nem talalok, mert egyebkent meg minden rendben korulottem, de ez az 1, vagyis 2 dolog nagyon bant.:((( Szerintetek tenyleg a Yasminelltol lehet? Volt mar mas is hasonlo cipoben??
2602. kisvirág1990 (válaszként erre: 2600. - Esztiketiketike)
2011. dec. 29. 22:48
én yasminellről dienille-re váltottam, a hétnapos szünet után a másikat kezdtem szedni, és nem kellett semmi féle kiegészítő védekezés...
2601. esztiketiketike (válaszként erre: 2401. - Netti 89)
2011. dec. 29. 21:51
ha a menzesz első napján kezdted az első szemtől védett vagy! a betegtájékoztatóban is ez áll!
2600. esztiketiketike (válaszként erre: 2546. - Kocckamano)
2011. dec. 29. 21:44
a váltásnál jangeeröl yasminelle-re utána csináltatok valamilyen kiegészítő védekezést?
2599. esztiketiketike (válaszként erre: 2588. - Ekokord)
2011. dec. 29. 21:41
csupán 4 napja szedem (jangeerol váltottam)de azóta mindennap sírok,minden elérzékenyülök..még a buszon v utcán is..remélem ez minél hamarabb elmúlik:((
2598. elma (válaszként erre: 2596. - Tancoslabu2)
2011. dec. 27. 19:47

ha az előváladékra gondolsz, abban lehetnek már spermiumok, de ha rendesen szeded a gyógyszert, akkor nem lesz baj:)

a gyógyszer tájékoztatójában mintha benne lenne, de most én sem találom:S ( [link]

2597. elma
2011. dec. 27. 19:45

sziasztok!


tudnátok segíteni? kb. 1 éve szedem a yasminelle-t. kb. fél év elteltével éreztem libidócsökkenést. tudom, h ez lehetséges (?) mellékhatás, tehát elvben elmúlik, ha abbahagyom a szedését? emellett az utóbbi pár hónapban szorongásosabb-depresszívebb tüneteim is megjelentek, persze ennek lehet persze más oka is, de ennek is lehet okozója a gyógyszer? gyógyszerváltás szokott használni vagy teljes mértékben el kell ilyen esetben hagyni a tablettát (ilyen véleményt is olvastam már, azonban eléggé félek a terhességtől még óvszer használata mellett is:S:S:S)? ill. ilyenkor szükséges külön nőgyógyásszal konzultálni, vagy csupán váltás esetén?

emellett volt egy igen pozitív mellékhatása is a gyógyszernek, méghozzá a pattanások eltűnése (éljen:)), ezek szükségszerűen visszatérhetnek a gyógyszer elhagyásakor?


kicsit sok a kérdés, de remélem tudtok segíteni:)

2011. dec. 26. 20:21
Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy ez a gyógyszer hány %-os??A másik kérdésem,nem tudom hova írjak,de itt jó lesz,a barátomnak sex előtt ilyen folyása van az mitől lehet??Attól teherbe lehet esni,úgy hogy gyógyszert szedek??Köszi...
2595. Dolli24
2011. dec. 4. 22:43

Sziasztok!!!

Lenne egy kérdésem hozzatok....

3 hónapja élek Angliába, de nekem otthon van párkapcsolatom. Amikor kijöttem ide, akkor szedtem be az utolsó havi Yasminellet. Tudtam, hogy majd megyek haza karácsonyra, de szerettem volna hogy addig kicsit tisztuljon a szervezetem. De amióta nem vettem be a következő havit, nem jött meg a menszeszem, ez most december 6-án lesz 2 hónapja, viszont én már itt váltottam ki Yasminellet, hogyha megjön akkor megint tudjam szedni, mert ugye megyek is haza, es a parom is vár és jó lenne gondtalanul sexelni vele.

Az a kérdésem, hogy olyat csinálhatok-e hogy holnap elkezdem szedni az első levellel anélkül, hogy megjött volna? Mert félek, hogy nem fog megjönni, addigra amig megyek haza :S!!!!

Kérlek adjatok valami tanacsot, hogy mit csinaljak!!

Köszönöm szépen:

Laura

2011. dec. 4. 18:34
Köszönöm a választ:)Aranyos vagy:)
2593. kisvirág1990 (válaszként erre: 2592. - Tancoslabu2)
2011. dec. 4. 15:29
ilyen nekem is volt. bevettem végig a levelet, és szünet 7 nap, majd az új levél.
2011. dec. 4. 13:33
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy yasminella tabletát szedek,lassan 1 éve most olyan történt velem,hogy utolsó tabletta előtt megjött az lehet attól,hogy antibiotikumot szedtem/szedem mert beteg voltam/vagyok.Ilyenkor mi a teendő beveszem az utolsó tabletát,és várok 1 hetet és újra elkezdem szedni mint eddig is tettem??Köszönöm nektek:)
2591. eperke92 (válaszként erre: 2588. - Ekokord)
2011. dec. 2. 06:58
Szerencsére nekem nincs. De ha ennyi tünetet észlel akkor esetleg gyógyszert kéne váltani.
2590. kisvirág1990 (válaszként erre: 2588. - Ekokord)
2011. dec. 2. 05:24
nekem kb. ezek a dolgok úgy másfél év után jöttek elő, akkor gyógyszert váltottam, azzal nem volt ilyen gond, most meg hogy nincs párom abba hagytam :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook