Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2109. Carmeena (válaszként erre: 2105. - Jori)
2010. jún. 8. 14:31

Szerintem is beszélj a dokiddal, tényleg nem normális a görcsös-vérzés tabi mellett, nekem azt mondta... egy magasabb hormontartalmúra van szükségünk valószínűleg.

Kitartás! Majd írd meg mi lett pár nap múlva.:)

2108. WittyWish
2010. jún. 8. 14:03

Abban szeretnék segítséget kérni h hogy változtathatnám meg az időpontot amikor beveszem a gyógyszer, már 1 éve szedem eddig bevált az időpont de most különböző okokból nem tudom akkor bevenni...

eddig 9kor vettem be most 6kor szeretném, egyszerűen vegyem be hamarabb és onnantól mindig akkor?

előre is köszönöm a választ =)

2107. Awela
2010. jún. 8. 12:46
A barnás folyás elméletileg előfordul az első pár hónapban, de ha erős görcseitek is vannak mellette, talán egy másik gyógyszer jobb lesz.
2010. jún. 8. 12:44

amit itt leírtatok az elég durva.

hála istennek én a szerencsések közé tartozom, nekem bevált ez a fajta tabletta. lassan egy éve szedem, és semmi komolyabb mellékhatás nem volt (max az elején kicsit feszültek a melleim, de semmi több) a menszim is mindig pontosan jön meg és 4-5 napig tart, ami nagyon király , mert előtte 8 naposak voltak.

de fel a fejjel, minden rendben lesz :)

2105. Jori (válaszként erre: 2104. - Carmeena)
2010. jún. 8. 12:17

remélem hamarosan rendbe jössz :(

én is igen hasonló cipőben járok, lehet még ma felhívom a dokimat, mert kizárt, hogy ilyen görcsökkel megfelelő lenne nekem a tabi (még négy szem van a szünetig, de már most görnyedezem).. ráadásul a vérzés/erős barnás folyás sem akar szűnni egész hónapban :(

2104. Carmeena (válaszként erre: 2091. - Hannulka1526)
2010. jún. 8. 11:57

Akkor tényleg nem egyedi az esetem... mellesleg én nem bírtam tovább már, inkább elmentem dokimhoz megkérdezni, miért ez a sok vérzés. azt mondta, valszeg a szervezetemnek nem elég erős ez a tabi, felírta a Milligestet, most tartanom kell 7 napos szünetet és azt elkezdeni. Most vagyok a szünet 4. napjában, és 3 napja úgy istenesen vérzek, hihetetlen görcsökkel, mint még soha kb... ez lenne a megvonásos vérzés?? elméletileg azért van a tabi hogy megszüntesse a mensis fájdalmakat... én már kezdek kikészülni idegileg és testileg, immáron ez a vérzésem 18. napja... görcsökkel kísérve persze. Bárcsak a Milligest jó lenne! És abban is reménykedem hogy 1-2 napon belül elmúlik a vérzésem, hisz gyógyszer-szünet van épp... :(

Lehet kétszer átgondolom hogy belevágjak-e ebbe, ha előre tudom hogy ez lesz a szervezetemmel...:S

2103. Jori (válaszként erre: 2098. - Hannulka1526)
2010. jún. 8. 08:49
köszi szépen :) hát igyekszem megnyugodni, de így elég nehéz, hogy még a barátommal is összevesztem emiatt a vérzés dolog miatt (ráadásul ő külföldön él, ezért amúgy is ritkán tudunk találkozni).. egyébként nem izgulnék annyira, de hogy minden délelőtt görcsölök már lassan 3 hete, eléggé riasztó (eddig nem volt ilyen) :S
2102. Awela (válaszként erre: 2100. - Maxité)
2010. jún. 8. 07:19
Az én nőgyógyászom jóval 70 feletti (megjegyzem, max. ötvennek néz ki), de nagyon frissen tájékozott mindig. Mikor gondjaim voltak, először nem is írt fel fogamzásgátlót, egy homeopátiás úgy gyógyszert adott, mellesleg teljesen ingyen, aztán rendszeresen jártam hozzá kontrollra, megfigyelt mindent. A gyógyszer előtt is elvégzett egy csomó vizsgálatot, hogy biztosan jót írjon fel. Ő az a fajta orvos, akinek szerencsére a beteg az első. Mondta, hogy a betegei sokféle fogamzásgátlót használnak, mert mindenki máshogy reagál rájuk, ami az egyiknek jó, nem biztos, hogy a másiknak is.
2101. Barbee (válaszként erre: 2094. - Mijimaja)
2010. jún. 7. 22:43

szija


nekem is ugyanez volt a problémám mint neked, szintén a yasminellétől. most tartok a második havi szünetemnél és kezd visszatérni a libidóm, pedig kb sírógörcsöt tudtam volna kapni a szextől annyira nem kívántam mellette. rendbe fog jönni a dolog. Énsem akarok kísérleti patkány lenni de lehet jobb lenne más tabit is kipróbálni.

2100. maxité (válaszként erre: 2096. - Mijimaja)
2010. jún. 7. 22:41

Nagyon sokat olvastam már ebben a fogamzásgátló tabletta témában, olvasgattam ilyen neten kérdez-felelek nőgyógyász válaszol oldalakat is. Azt vettem észre, hogy azoknál a kérdéseknél, ahol súlyproblémára, hízásra panaszkodtak a betegek egyes fog.gátlóknál, szinte mindig ugyanaz volt a válasz: nem a fog.gátló okozza, hanem alkat kérdése.


Pedig ez tutira nem így van, mert a különböző fórumokon nagyon sokan panaszkodnak erre a problémára, és nem értem, hogy a nőgyógyászok miért nem ismerik ezt be, hogy igenis lehet a tabletta hibája.


Én sem tudok sehogy lefogyni, pedig nem is eszem sokat, és az évek alatt szépen folyamatosan jöttek fel a kilók, lefelé sohasem mentek.


Igaz én Lindynettét szedek és állítólag abban is nagyon kevés hormon van, nekem valószínű nem jó már. Viszont még mindig orvos keresésben vagyok.


Egy kérdés: mi a véleményetek idősebb nőgyógyászokkal kapcsolatban. Azt olvastam valahol, hogy az idősebbek lemaradtak a régebbi tabletták felírásánál. Szerintetek igaz ez, nem ismernék az újakat? Nem nekik kellene több tapasztalattal rendelkezniük?

2099. maxité (válaszként erre: 2090. - Dori05)
2010. jún. 7. 22:33
Köszi. Ha kenetből is megtudják állapítani, akkor talán mégsem olyan hasraütésszerűen írják fel a gyógyszert.
2010. jún. 7. 21:39
Én ugyan így nyavajogtam mint te....szabályosan vertem magamat a földhöz,hogy ilyen nincs,és biztos csak az én szervezetemmel csinálja ezt!Aztán itt a csajok,megnyugtattak,hogy ne izguljak minden rendben lesz!Így hát én is csak nyugtatni tudlak,hogy nem csak neked vannak ezek a kombinációk....:)Én is még szenvedek.....!:DKitartást!
2097. Jori
2010. jún. 7. 18:55
sziasztok.. ne haragudjatok a "nyavajgásomért", de én ezt már nem bírom. ma vettem be a 17. bogyót ez első levélről(mensi első napjától szedem), és még mindig vérzek és időnként görcsölök. hallottam már, hogy az első hónapban normális, stb stb, de én már elvesztettem minden reményt, hogy ez a helyzet megváltozzon. pénteken veszem be az utolsót, hát kiváncsi leszek, mi fog történni. szerintem második levélnél ugyanúgy folytatódik majd minden. volt valaki még így, hogy egész első hónapban végig körülbelül közepes erősségű barna folyás-vérzés kombinációja volt? mert én már lassan megőrülök az tuti.
2096. mijimaja
2010. jún. 7. 09:34
a nőgyógyászommal nem jövünk ki túl jól...amikor elmeséltem neki, h meghíztam, annyit reagált,h koplaljak, ha annyira zavar, meg képzeljem el, h ha minden évben legalább két kilot felszedek, mert az az általános, akkor hogy fogok kinézni 20 év múlva:/ kb az élettől is elvette a kedvem:P szóval most marad a fogyókúra, sport, vizsgaidőszak, aztán meglátjuk mi lesz((: más gyógyszerbe nem akarok belekezdeni, meg azt hiszem nem gondoltam át eléggé anno, amikor elkezdtem szedni, örültem, h nincs több óvszer.. aztán szép lassan, fokozatosan alakult ez ki bennem, nem is volt feltűnő, csak tényleg most visszagondolva érzem, h mennyi minden megváltozott. a rossz irányba):
2095. Casia (válaszként erre: 2094. - Mijimaja)
2010. jún. 7. 07:05
Juj, ez nagyon durva! Eddig nem találkoztam olyan emberrel, akinek a szervezete ennyire ne tolerálta volna a Y-t! Szegényke! És azon nem gondolkodtál, hogy esetleg válts? Hogy kipróbálj egy másik fajta tablettát? Lehet, hogy csak a Y-t nem szeretik a hormonjaid... Persze megértem, ha nem akarsz kockáztatni, de talán érdemes lenne beszélned a nőgyógyászoddal, hátha mond valami okosat!
2094. mijimaja
2010. jún. 6. 22:48

sziasztok!

másfél éve szedem a yasminellet, az első hónapokban semmi gond nem is volt vele, mellem nagyobb lett, ennek még örültem is. aztán fél év után kezdtem érezni, h sírógörcsök törnek rám ok nélkül, és percenként változik a kedvem, de nem foglalkoztam vele, azt gondoltam lelki oka lehet. aztán elkezdett csökkenni a libidóm. nem is tűnt fel, aztán amikor a barátom szóvá tette, h milyen ritkán vagyunk együtt, rádöbbentem, h egyáltalán nem is kívánom a szexet. és ugyan az orvosom azt mondta, h ettől a gyógyszertől nem hízhatok, mégis lassan felmászott rám 8 kg. hiába diéta, mozgás, nem tudom leadni. sokat olvasgattam a mellékhatásokról, fórumokban, itt-ott, míg végül úgy döntöttem, h szünetet tartok. megnézem hogyan reagál a testem, és ha pozitívan, azt hiszem visszatérek a gumis megoldásra:/ leginkább a libidóm, ami hiányzik, meg a vékony derekam. sajnos nekem nem éri meg):

2093. Dicica
2010. jún. 6. 18:46

Én úgy tudom, hogy mindegyik tabletta ugyanolyan és a napok csak nekünk vannak feltüntetve segítségként, de javítsatok ki, ha tévedek.

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy mit tegyél, az a biztos, ha egy másik levélből pótolod.

2092. facsia
2010. jún. 6. 10:46

Sziasztok!!


Mit csináljak akkor, ha véletlenül tegnap, 2 szombati tablettát vettem be??


Az elsőt bevettem időben, de tök nem emlékeztem rá, és nem figyeltem, rossz sorból vettem ki, nem onnan, ahonnan következett volna, mert százfelé van a fejem, és éjszaka amikor felkeltem, valahogy automatikusan ránéztem, és láttam, hogy a soron következő szombati még ott van, így bevettem.

És most reggel láttam, hogy sikerült két szombatit bevennem.


Volt már ilyen valakinek, szerintetek mit tegyek??? Folytassam tovább a vasárnapival? Csak ugye, akkor a legvégén, egy hiányozni fog. Vagy azt pótoljam majd egy másik levéllel??


Előre is köszi!

2091. Hannulka1526 (válaszként erre: 2078. - Carmeena)
2010. jún. 5. 21:27
Én is 2 hétig menstruáltam rendesen,aztán jött ez a barnás pecsételés megállás nélkül.Most pedig újra menstruálok,ugyhogy ez tényleg egy atombiztos fogamzásgátlás....amit én már kicsit nehezen viselek,meg persze a párom is!Remélem hogy ezután a menstruáció után mostmár abba marad az egész!Bízom benne,hogy neked is minden okés lesz!Ne izgulj,túl leszünk ezen!:D
2090. Dori05 (válaszként erre: 2086. - Maxité)
2010. jún. 4. 23:06
vérből vagy kenetből is ugyanúgy meg tudják álapítani
2089. Casia (válaszként erre: 2084. - Lindyy)
2010. jún. 4. 09:48
bocsi, figyelmetlenül olvastam! Persze, hogy nem lehet baj! Na így már TUTIBIZTOSHÓTZIHER!!! :D
2088. baba1977 (válaszként erre: 2085. - Maxité)
2010. jún. 4. 07:41
igen ,elvileg vérvételből kéne megállapitani,de sok doki pár dolgot kérdez és utána fel is irja..
2087. Carmeena (válaszként erre: 2081. - Szunika)
2010. jún. 3. 23:55

Köszi a választ!:)

Végül csak elmentem a dokimhoz, mert nem bírom már ezt az állandó görcsöt.. és ő azt mondta, ezek szerint túl alacsony volt a hormontartalma az én szervezetem számára ennek a tablettának, így kettesével kell beszednem a maradékot, 7 nap szünet, és felírt egy vmivel erősebbet, amivel folytatnom kell utána (Milligest).

Remélem minden oké lesz.

2086. maxité
2010. jún. 3. 21:58

Úgy hallottam, hogy ahhoz, hogy valakinek a megfelelő gyógyszert be tudják állítani, azt a hormonális alkat szabja meg, és nem az alacsony hormontartalom. Ehhez azt kell megnézni, van-e teljesértékű peteérés.


Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt vérvételből állapítják meg szerintetek, vagy valami másból?

2085. maxité
2010. jún. 3. 21:57

Úgy hallottam, hogy ahhoz, hogy valakinek a megfelelő gyógyszert be tudják állítani, azt a hormonális alkat szabja meg, és nem az alacsony hormontartalom. Ehhez azt kell megnézni, van-e teljesértékű peteérés.


Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt vérvételből állapítják meg szerintetek, vagy valami másból?

2084. Lindyy
2010. jún. 3. 20:01
a 2. levelet fejezem be vasárnap vagyis a második hónapban tartok, nem az elsőben... :) bocsi ha félreérthetően fogalmaztam... szal akkor újra: ha a második hónap tablettáival fogok végezni most vasárnap és 2 hete már megszakítás nélkül együtt vagyunk akkor ugye már nem lehet semmi gond? :)
2083. baba1977 (válaszként erre: 2082. - Szunika)
2010. jún. 3. 18:26
nekem yasmintöl volt mellfájdalom,Sensonettöl viszont nincs..
2082. szunika (válaszként erre: 2067. - Baba1977)
2010. jún. 3. 16:43

nincs mellfájdalom ?:-)

Majd szétszakad a cicim tőle..

2081. szunika (válaszként erre: 2079. - Carmeena)
2010. jún. 3. 16:41

Nekem is ugyanez volt az első levélnél..türelem.

Most járok a 3.levélnél mostmár minden rendben van..kivéve,hogy nemfogyott el a 2.levél,volt benne két szem még,és megjött...

2080. Betti_baby (válaszként erre: 2071. - 3cf80f2b78)
2010. jún. 3. 13:13
Huhh. Köszönöm szépen a válaszokat! :) Csak félek kicsit, mert végül is 12 óra elmúlt...
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook