Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2199. hungarita (válaszként erre: 2198. - Babici)
2010. júl. 11. 15:28
Szia! Ezek a tunetek teljesen normalisak a yasminelle szedese elejen. (elso 3 honap) Ha az elso level utan a 7 napos szunet alatt megjon a verzesed, nincs miert aggodnod!
2198. Babici
2010. júl. 11. 13:03
Szia! 11napja kezdtem elszedni a Yasmint és ez az első,h fogamzásgátlót szedek! A 10.nap köztes vérzésem volt nagyon minimális de amikor a 11.nap is ezt tapasztaltam és valamivel több volt mint előző nap elkezdtem stresszelni! Es hányingerrel párosult! Volt másnak is ilyen tapasztalata?
2010. júl. 9. 22:46

Most tartok a harmadik levélnél!Eléggé el vagyok keseredve,mert nekem elötte nem volt ennyire pattanásos az arcom!Bízom benne hogy ez változni fog!

Köszönöm hogy válaszoltál!:)

2196. hungarita (válaszként erre: 2195. - Hannulka1526)
2010. júl. 9. 13:36
Szia! Igen sajnos létezik, valakinek így reagál a szevezete... mióta szeded a yasminellet? Ha még nemrég kezdted, akkor valószínű 3 hónap után rendbe jön az arcbőröd, ha mégsem, akkor válts gyógyszert!
2010. júl. 9. 12:38
Csajok!Létezhet hogy a fogamzásgátlótól csúnyább lett az arcom?Tele vagyok miteszerekkel,pedig ennek pont fordítva kéne történnie!?
2194. Dori05 (válaszként erre: 2193. - Takivagyok)
2010. júl. 9. 10:27

szia

elvileg egy hét után védett vagy de az orvosok 80% a mondja hogy várjátok ki az egy hónapot ha eddig kibírtátok akkor az a 3 hét már semmi ahhoz szerintem..

2010. júl. 9. 08:59
sziasztok. én pont ma egy hete hogy szedem, és az a kérdésem, hogy mikortol leszek védett? Nem hiszem hogy barátommal kibirnánk várni az egy hónapot. És ha szünet lesz [első szünet ugyebár] utána már védett leszek 100%-osan?Vagy csak mikor a 2.levél elsö szemét beszevem?
2192. Syssi84 (válaszként erre: 2190. - Hungarita)
2010. júl. 8. 15:33

Szia!


Végre megjött ma ,de már így is ki kell hagynom 1 hónapot ,hogy újra szedhessem ,mert már letelt a nap mikor be kellett volna vennem újra az elsőt.Nem tudom mi történhetetett ,de mindenképp megyek orvoshoz ,mert ez így nem normális. Köszi a tanácsot :)

2191. Dori05 (válaszként erre: 2175. - Maxité)
2010. júl. 8. 08:33
szerintem nem kell elmenned sztk-s vizsgálatra ugyanis egy magánorvos nem kér azért külön pénzt hogy várt vesz vagy ilyesmi teljesen mindegy hogy mit csinál ugyanannyit kér egy alkalomért.. inkább menj magánorvoshoz az a biztosabb szerintem
2190. hungarita (válaszként erre: 2189. - Syssi84)
2010. júl. 7. 17:56
Igen, lehet hogy te vagy az 1%, ugyhogy ne is halogasd a dolgot, vegyel tesztet amilyen gyorsan csak lehet, mert ha babat varsz, nem szabad szedned tovabb a gyogyszert!
2189. Syssi84
2010. júl. 7. 14:29

Sziasztok !


Igen rendesen bevettem és nekem is nőtt a mellem 2x akkora lett ,mint volt:)Nem szedtem mellé mást ,mert nem voltam beteg . Köszönöm szépen a válaszokat mindenképp veszek 1 tesztet. Lehet ,hogy a 99 % -ból én vagyok az 1 %-ék :)

2188. hungarita (válaszként erre: 2186. - Muki93)
2010. júl. 6. 23:28
Szia! Inkabb hasznaljatok ovszert 1 hetig mivel tobb ido telt el mint 12 ora a gyogyszer beszedeseig.
2010. júl. 6. 23:08

Másfél évig szedtem, semmi bajom nem volt, sőt az első 3 hónapban a cicim is 2x akkora volt, mint általában :D (gratis :D)

Szerintem maximálisan megbízható.

2186. Muki93
2010. júl. 6. 22:16

Sziaszitok!


Reggel 8-9 körül szoktam szedni a gyógyszert de ma elfelejttem és csak este negyed 10 kor jutott eszembe. Ez még belefér vagy használjunk gumit?

2185. Carmeena (válaszként erre: 2184. - Hungarita)
2010. júl. 6. 17:13
Köszi!:):)
2184. hungarita (válaszként erre: 2182. - Carmeena)
2010. júl. 6. 16:12
Szia! Ha az elso levelet vegig rendesen beszedted, akkor most a 7 napos szunet alatt is ved, tehat nem kell ovszert hasznalni. A yasminelle direkt igy lett "kitalalva" :) De sokan nem biznak benne, es inkabb hasznaljak az ovszert is, en masfel evig szedtem ezt a gyogyszert es sosem hasznaltunk a parommal ovszert a 7 napos szunetben sem, s nem estem teherbe :)
2183. hungarita (válaszként erre: 2181. - Syssi84)
2010. júl. 6. 16:05
Szia! Vegyel tesztet mindenkepp!!! Azert ez mar majdnem 1 het csuszas, masfel ev utan ez nem normalis... Beszedted mindig rendesen? Voltal beteg kozben, szedtel melle antibiotikumot vagy valami mas gyogyszert?
2182. Carmeena (válaszként erre: 2180. - Hungarita)
2010. júl. 6. 14:16

Köszönöm a választ!:)

Még egy kérdés: szombaton kezdem a 2. levelet, ált. este szedem be. Nos ha a barátommal mondjuk még az első szem előtt szeretnénk együtt lenni, pl szombat du., lehetséges ez már óvszer nélkül?

2181. Syssi84
2010. júl. 6. 13:52

Sziasztok !


Én már 1,5 éve szedem ezt a gyógyszert . Most 30.án kellett volna megjönnie és még mindig nem jött meg .Szerintetek mit tegyek ? Vagyek terhességi tesztet vagy várjak pár napot még?Nem hiszem ,hogy ez normális így .

2180. hungarita (válaszként erre: 2179. - Carmeena)
2010. júl. 6. 11:50
Szia! Ha rendesen szedted és ahogy írod meg is jött a szünet 4. napján, akkor ne aggodj, az első 3 hónapban előfordulhat szinte bármi amíg be nem áll a tabletta.
2179. Carmeena
2010. júl. 6. 11:11

Sziasztok!

Biztos sokzor volt már szó róla, de én mégis megkérdezem, mert aggódom.

Szal túl vok az első levélen, most a szünet 4. napján meg is jött, csak éppen ugyanúgy görcsölök mint ezelőtt... ez nem lehet baj? Mmint esetleg elrontottam vmit szedéskor (nem hinném), és nem ismerte fel a gyógyszert... nagyon idióta gondolok, tudom, csak aggódom, hiszen ilyenkor nem a természetes okok miatt menstruálok, nem kéne görcsölnie...:S

Mással hasonló eset?

2178. hungarita (válaszként erre: 2177. - Hungarita)
2010. júl. 5. 11:44
Huu most látom, hogy félre olvastam, és te már 6 hónapja szeded a gyógyszert, ezesetben nem normális a vérzés és a görcs sem, valószinű másik gyógyszert fog felítrni neked a dokid. Nem bírod a yasminellet, azért vannak ezek a tünetek.
2177. hungarita (válaszként erre: 2176. - Billu8)
2010. júl. 5. 11:38
Szia! Az első 3 hónapban még természetes lehet a köztes vérzés, egészen addig előfordulhat amíg nem szokja meg a szervezeted a gyúgyszert (tehát kb 3. hónapig). Azért a dokid véleményét mindenképp kérd ki, mert lehet, hogy neked nem ez a fogamzásgátló a mgfelelő és váltani kell egy másikra, főleg ha görcseid is vannak.. Mindenkinek más a szervezete, lehet, hogy neked a Yasminelle nem jó.
2176. billu8
2010. júl. 5. 11:27

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni: most fogom befejezni a 6. levelet a yasminelle-ből, és már az előző hónapban is a 7napos szünet előtt kb 1 héttel jelentkezett vérzés, nem sok, de igen zavaró volt. utána amikor megjött iszonyúan fájt a hasam (ilyen előtte nem fordult elő) és most csütörtökön kell bevennem az utolsót, és ma is jelentkezett a nem várt vérzés. szerintetek ez mitől lehetséges? próbálom hívni a dokimat, majd hátha egyszer felveszi a telefonját, de gondoltam tájékozódnék előtte!

nagyon szépen köszönöm előre is a válaszotokat! :)

2175. maxité
2010. jún. 28. 22:26

Úgy gondoltam, hogy elmegyek az Sztk-s nőgyógyászhoz vizsgálatra és esetleg megemlítem, hogy gyógyszert szeretnék váltani, jobbik esetben elküld vérvételre. Még ha gyógyszert is ír másikat, nem gond.

Utána megyek el egy magánorvoshoz, hogy ott ezekért már ne kelljen fizetni, hanem elmondom, miért szeretnék gyógyszert váltani és viszem magammal a vizsgálatok eredményeit.

Szerintetek a magánorvos nem fog csodálkozni, hogy már úgy megyek oda, hogy ezek megvannak?

Ti elmondtátok a libidó gondot is? Mert ugye erre is mindig azt mondják, hogy nem a gyógyszertől van. Köszi.

2174. maxité
2010. jún. 28. 22:26

Úgy gondoltam, hogy elmegyek az Sztk-s nőgyógyászhoz vizsgálatra és esetleg megemlítem, hogy gyógyszert szeretnék váltani, jobbik esetben elküld vérvételre. Még ha gyógyszert is ír másikat, nem gond.

Utána megyek el egy magánorvoshoz, hogy ott ezekért már ne kelljen fizetni, hanem elmondom, miért szeretnék gyógyszert váltani és viszem magammal a vizsgálatok eredményeit.

Szerintetek a magánorvos nem fog csodálkozni, hogy már úgy megyek oda, hogy ezek megvannak?

Ti elmondtátok a libidó gondot is? Mert ugye erre is mindig azt mondják, hogy nem a gyógyszertől van. Köszi.

2173. hungarita (válaszként erre: 2172. - Saccmacc)
2010. jún. 28. 21:19

Igen, ilyenkor a a fogamzasgatlo veszthet a hatasabol, ha mas gyogyszert is szed melle az ember, ugyhogy en azt javaslom, hogy amig szeded a gyogyszert, a baratoddal ovszerrel is vedekezzetek a Yasminell mellett!

Es egyebkent hogy vagy, javul a felfazas?

2172. Saccmacc (válaszként erre: 2170. - Hungarita)
2010. jún. 28. 21:05
Szia! Köszönöm a válaszod:) Szedek Nevigramont, de ez elég húzós mert 4x kell szedni egy nap és nehéz összeegyeztetni a yasminell-el.
2171. Carmeena (válaszként erre: 2164. - Aniko19)
2010. jún. 28. 14:47

Köszi:)

Akkor hajrá Neked is a Nuvaringhez!:)

2170. hungarita (válaszként erre: 2169. - Saccmacc)
2010. jún. 26. 19:35

Szia! Szerintem nem fugg ossze a felfazassal! Igyal nagyon sok teat es vizet naponta ulofurdozz, egy lavorba tegyel jo meleg vizet (ne forrot) amibe cickafark teat is tehetsz (az nagyon jo mindenre) es ulj benne fel orat napi 2szer legalabb, es emellett szedjel gyogyszert, a gyogyszertarakban mar nagyon sok jo gyogyszert lehet kapni holyaghurutra, a felfazas nem jatek!!


Az, hogy egy nappal elobb szedted be a gyogyszert, attol semmi bajod nem lesz, csak a verzesed egy nappal elobb fog megjonni legkozelebb!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook