Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2349. kagome100 (válaszként erre: 2347. - Babydoll21)
2010. szept. 10. 23:57

szia babydoll!

az a helyzet hogy nekem az első baby tabim a yasminelle és én is ugyan igy szenvedtem mindaddig mig el nem jött az az idő hogy a második levelet kezdjem beszedni....eljött az az eidő az első levél után hogy menszeszeljek,de tulajdonképpen végig véreztem,szóval nem voltam a legszerencsésebb...beszeded a 21 tabit és ha még utána is vérzel az valószínű már menszesz,az elmúlik pár nap mulva,kb mikor már letelik a 7 nap és kezdenéd a 8.on szedni a többi tabit...már beszedtem a második levélel is,és utána normálisan jött meg a menszeszem...

szóval ne aggódj,és hidd el nekem sem volt egyszerű...a szex sem a leg gátlástalanabb így hogy vérzik valaki,mégha minimálisan is...

ja meg nagyon féltem hogy esetleg rosszul reagál a szervezetem,vagy terhes lettem meg stb...tudod...tipikus nő hisztérika és félelem...holott feketén-fehéren le van írva hogy mellékhatása a pecsételő vérzés...

na mindegy,majd látod,hogy mi van...

remélem hogy segítettem kicsit a megnyugvásodban...

2348. Shando (válaszként erre: 2345. - Lolita_88)
2010. szept. 10. 19:14

Szia! Hát nekem még szerencsém volt h abbahagytam, mert az orvos már tanácsolta h menjek ideggyógyászatra mert nem biztos hogy a gyógyszertől szédülök.. De így hogy abba hagytam,már elmúlt és megspóroltam egy felesleges kivizsgálást..

És az a Jangee jó hatással van a mensire?

2347. babydoll21 (válaszként erre: 2346. - Lolita_88)
2010. szept. 10. 15:36
Már több mint 2 hete szedem a Jangee-t, a menstruáció első napján kezdtem, és azóta is van közti vérzésem. Remélem lassan elmúlik, mert kezd idegesíteni. Egyébként semmi panaszom nincs rá, bár nem tudom hogy mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy jelentkezzen bármiféle mellékhatás.
2346. lolita_88 (válaszként erre: 2336. - Babydoll21)
2010. szept. 10. 11:19
Viszont az első hónapban a Jangee-tól,folyton közti vérzésem volt.De mostmár ez is elmúlt.:D
2345. lolita_88 (válaszként erre: 2329. - Shando)
2010. szept. 10. 11:18
Szia!Nekem a Belarától voltak ilyen panaszaim.Eleinte csak diszkréten szédültem,de aztán olyan rosszul lettem(forgott a szoba,hányinger,stb.)hogy be kellett vinni az ügyeletre.Vérvétel,fül-orr gégészet,belgyógyász.mindenki azt mondta,h tuti vérszegény vok.de a leleteim tökéletesek voltak.Mondta a doki,h hagyjam abba a fogamzásgátló szedését.és bumm,elmúltak a panaszok.Júliusban végre rászántam magam,h elmenjek dokihoz(aki mellesleg igen jó),kiírta a Jangee-t,és ezzel panaszmentes vagyok.(lekopogom)Azért szeretem a fog.gátlót,mert ettől legalább hízok.De a Jangee-tól annyira nem...:(
2344. Dori05 (válaszként erre: 2334. - Rebeka0)
2010. szept. 5. 23:01
ebben nincsen semmi én van hogy simán lenyelem minden nélkül.. nem kell feltétlen a víz hozzá
2343. Ági0917
2010. szept. 4. 17:36

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne h tapasztalt e valaki közületek olyat ezzel a gyógyszerrel hogy nagyon meggyengítette volna a menzesét? Már lassan 2 éve szedem a gyógyszert, és az elmúlt pár hónapban (3-4hónapja) már nagyon gyenge a vérzésem. (4 napos de inkább csak pecsételget, maszatol) Ennyire hozzászoktam volna a gyógyszerhez? vagy mi lehet a baj?

Emellett vannak emésztéi gondjaim is és a hasfájással eggyütt folyamatosan attól félek h terhes vagyok! De nem szaladgálhatok 2 hetente tesztért a gyógyszertárba. Marad az idegeskedés.

2342. Adelheid
2010. szept. 2. 21:58
Köszi szépen :)
2341. baba1977 (válaszként erre: 2339. - Adelheid)
2010. szept. 2. 20:23

volt én is hamarabb vettem be,sztem nem gond..

pecsételés vérzésnél hááát változo,van akit nem zavar van akit igen:)kiprobálod megtudod:)

2340. 2a44b32e51 (válaszként erre: 2338. - Rékaság)
2010. szept. 2. 19:55
köszönöm:)
2339. Adelheid
2010. szept. 2. 19:44

Sziasztok!

Többször is olvastam hogy az első hónapban mikor yasminelle-t szedtek, egész hónapban volt köztes , pecsételő vérzésük. Ez mennyiben befolyásolta a szexuális életet?

A másik kérdésem, hogy ha általában este kilenckor veszem be a tablettát, nagy gáz lenne ha egyik nap délután hatkor venném be. (nagy buli lesz, kitudja mi a vége, jobb ha felszívódik)

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(Az aggódós lányoknak írom: én két hete szedem és semmi bajom tőle:))

2338. rékaság (válaszként erre: 2335. - 2a44b32e51)
2010. aug. 31. 16:01

a különbség köztük: a gyógyszergyártó és az h a jangee jóval olcsóbb. más semmi :)

meg annyi h a jangeeból elvileg két fajta van, egyik ami a yasminellenek felel meg a másik meg ami a "testvérének" a yadine-nak.

Barátnőm már egy hónapja szedi lassan, semmi rossz tapasztalata nincs vele, a yadine-t váltotta fel ezzel. Nekem még van két levél a yasminelle-ből utána majd elmegyek dokihoz ezzel a kérdéssel. De elméletileg teljesen ugyanaz, csak a gyártó más..

2337. 2a44b32e51 (válaszként erre: 2336. - Babydoll21)
2010. aug. 29. 20:24
Köszi:)
2336. babydoll21 (válaszként erre: 2335. - 2a44b32e51)
2010. aug. 29. 20:20

Sziasztok!


Én 4 napja kezdtem el szedni a Jangee-t, úgyhogy tapasztalatokat még nem nagyon tudok írni.:) Barátnőm pl Yasminellet-t szed, de én is azt hallattam, hogy sok különbség nincs köztük.

2010. aug. 24. 19:59

Sziasztok!


Esetleg szed valaki köztetek Jangeet-t?

Azt mondják olyan mint a Yasminelle! Akkor mi a különbség köztük?

2334. Rebeka0
2010. aug. 23. 20:47
Sziasztok! Lenne egy kérdésem az baj ha nem mindig vizzel veszembe a tabletát? volt már rá példa,hogy kolával is bevettem!köszönöm a választ
2333. juppi20
2010. aug. 22. 21:49

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy a 3héten elfelejtettem bevenni egy tabit,és másnap kb 14 óra elteltével vettem csak be.nah most ugye a tájékoztatón az áll,hogy szedjem be a csomag tartalmát,és ne tartsak gyógyszerszünetet,hanem kezdjem a következőcsomaggal VAGY hagyjam abba a megkezdtett csomag szedését,tartsak gyógyszerszünetet és folytassam a kövivel. Miért nem jó ugy h ezt a csomagot beszedem mintha mi sem történt volna,tartok 7 nap szünetet és elkezdem szedni az újat?köszi elöre is.

2010. aug. 18. 11:56
sziasztok, én is szedtem a Yasminellét, másfél évig,és nekem is volt pecsétlő vérzésem, ráadásul fájt állandóan a fejem,aztán abbahagytam, gondoltam, jobb gyógyszer nélkül megoldani a védekezést, mivel örüljön az ember, ha nem kell szednie. Most kiderült, hogy ciszták vannak a petefészkemben, és a bőröm is nagyon csúnya lett. No ennyit a mellékhatásokról, mert szerintem ez biztos ennek köszönhető. Nekem is fájdalmas a menszeszem azóta mióta nem szedek gyógyszert, de erre Apranaxot szoktam bevenni, ha nagyon fáj, persze csak amikor már nagyon dögrováson vagyok.
2331. hungarita (válaszként erre: 2330. - 17e4cf390a)
2010. aug. 18. 11:03
Én igen, nekem is majdnem másfél év szedés utan minden hónap végén volt pecsételő vérzésem, és barna folyásom, ezért abba is hagytam, mert ezt nem tartottam normálisnak. Mióta nem szedem, megszünt a köztes vérzés.
2010. aug. 18. 08:45
Sziasztok! 1,5 éve szedem minden gond nélkül a yasminelle-t. Most viszont a levél utolsó 7 szeménél pecsételő gyenge vérzésem volt. Tapasztalt már valaki ilyet?
2329. Shando
2010. aug. 17. 13:05

Sziasztok! Én fél évig szedtem a yasminellét, de abba kellett hagynom 2 okból is. Egyik h kideritették lisztérzékeny vagyok, ami ugye felszívodási szavar. Ezért vezsélyes lenne így szedni.. A másik h olyan mellékhatás jelentkezett mintpéldául az állandószédülés és az ájulás. Többször is elzsibbadtak a karjaim, és volt mikor migrén jelentkezett (bár ez ritkábban, de olyan fejfájásom még nem volt..). Nos, a kérdésem az lenne felétek h másnak is jött ki hasonló mellékhatás? A belinkelt cikket elolvasva eléggé meglepödtem, mert ugy gondolom hogy valoban veszélyes lehet, csak mivel a mellékhatásoknál azt olvassuk h 1000 emberből 1nél fordult elő nem tünik olyan komolynak..

Most hogy abba hagytam a gyogyit, félek h visszajön a fájdalmas mensi. Nem tudtok vmi jó fájdalom csillapítot, vagy vmi módszert?

Üdv!!

2328. idzsi
2010. aug. 10. 13:24
Hát én is ezt mondom.Nekem általában 4-5 napig szokott tartani.Tehát most az első nap elkezdtem szedni a gyógyszert és rendesen le is zajlik 5 nap alatt ahogy szokott.Folyamatosan szedem a gyógyszert amíg el nem fogy a levél, az a menstruáció utáni 16 nap ami után jön a 7 napos szünet,azaz megint menstruálok.Na ,akkor így van ez.Nem annyira jó ,de akkor köszi.
2327. kagome100 (válaszként erre: 2326. - Idzsi)
2010. aug. 10. 06:59
attól függ hogy meddig tart a kezdéskor a menszeszed,valakinek ahogy beveszi az első szemet el múlik és csak a 2 levél szedése előtt jön meg,valaki vérezget a második menszeszig is...de egyébként tök mindegy hog számolod a 21 tabit be kell szedned ha megjött akkor 7 nap szünet és ezen valamelyikén meg kell megint jönnie...ha most neked a 7 nap jön meg akkor az az általad kitalált 16 nap az nem is 16...szóval hülyeség ez a fajta logika...te csak szedd be a 21 tabit és várd a mikulást:-)
2326. idzsi
2010. aug. 9. 19:55

Sziasztok!


Én azt szeretném megkérdezni hogy ha ugye a menstruáció első napján kezdtem el szedni a gyógyszert akkor szedem a menstruáció 5 napja alatt és a maradék 16 napban.Utána jön a 7 napos szünet,amikor vérzésnek kell jelentkeznie.De akkor a 2 menstruáció között mindössze 16 nap telik el?

Így van ez az első hónapban?Ha nem akkor hogy?


A választ előre is köszönöm!

2010. aug. 9. 16:53

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy legutóbb egy nappal később tudtam elkezdeni a levelet, mert később tudtam hazamenni a vártnál és nem vittem magammal gyógyszert és előtte 2 nappal együtt voltam a párommal. Jelenthet ez gondot? A dobozon az áll, hogy keressem fel az orvosomat. Ezt megteszem, de eddig nem tudtam időpontot kérni és aggódok. Meg tudna valaki nyugtatni, vagy van valakinek ilyen tapasztalata?

Köszönettel, toncsi

2324. kagome100 (válaszként erre: 2318. - Szunika)
2010. aug. 9. 12:16

hehe:D

az nekem is fáj,meg nőtt is tőle:D

a tesom bnője is ezt szed,és neki nagyon durván meg nőtek tőle:D

remélem nekem is ilyen Pamela Anderson-os cickóim lesznek:-)

sokan írják hogy nem kívánják tőle a szexet:D:D

hmmmm én annál inkább:D

csak ugye itt volt ez hogy vérezgettem...elég kellemetlen volt neklem igy:S

2323. baba1977 (válaszként erre: 2320. - Durst:))
2010. aug. 9. 11:12
én fejfájásra szedem be,de sztem nem befolyásolja..
2322. Dori05 (válaszként erre: 2321. - Durst:))
2010. aug. 8. 22:35
nyugi nem gyengíti egy kicsit sem:) csak az antibiotikum de az algopirin meg nem az ugyhogy ne aggódj
2321. Durst:)
2010. aug. 8. 20:17

Sziasztok Csajszik!


Légyszi segítsetek:) Az algopyrin befolyásolja-e a yasminelle hatását? mert olvastam már ezt is azt is! Tegnap és ma már nem vettem be, csak pénteken mikor fájt a fogam, és, h így okozhat e valami problémát?:)


Köszi szépen a segítséget:)!

2320. Durst:)
2010. aug. 8. 20:00

Sziasztok Csajszik!


Légyszi segítsetek:) Az algopyrin befolyásolja-e a yasminelle hatását? mert olvastam már ezt is azt is! Tegnap és ma már nem vettem be, csak pénteken mikor fájt a fogam, és, h így okozhat e valami problémát?:)


Köszi szépen a segítséget:)!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook