Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehetnek a kiscicák? fórum

Hol lehetnek a kiscicák? (beszélgetős fórum)

25. l.luiselotte (válaszként erre: 24. - Pinpin.hath)
2018. máj. 6. 15:17
a mieink a kismacsek fejét általában meghagyták. De most jutott eszembe, hogy dughatja még a kicsiket szekreénybe, ruhák jelenleg nem használt ruhák bundák alá, szóval nagyon leleményeasek.
24. pinpin.hath (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2018. máj. 6. 15:08
Köszönöm a választ! Gondoltunk már mi is arra, hogy esetleg megette, de annak nem maradna valami nyoma?
2018. máj. 6. 15:01

pl szekrény és a fal közé, ritkán használt helyekre, polcokra, nem hazsnált ágyneműbe, ahol már régebben volt takaritás - mert ott reméli hogy nem találja meg senki

vagy pl üres dobozokba


legrosszabb esetben megeszik az egészen pici kismacskát, nálunk ,már ilyen is előfordult.

2018. máj. 6. 13:12
Sziasztok! Egy hete szült a 1,5 éves cicánk. Első fialása, 4 kicsit hozott világra a lakásban. Benti macska, csak 1-1 órára jött ki néha az udvarra, amúgy mindig bent van, mióta vemhes lett, azóta egyáltalán nem akart kimenni. 3 nappal a fialás után eltűnt az egyik kicsi. Valószínűleg beteg volt, és elvitte a többitől az anyuka, de azóta sem találjuk sehol :( hova dughatja el az elhullott kicsit? Messzire viszi a többitől? Van valakinek valami ötlete vagy tapasztalata?
21. Perla del Mar (válaszként erre: 20. - Saya.)
2015. máj. 25. 20:16
Egyiknél sem ? Ha nem megy el az baj. Az é cicám első nap még wc-zni sem ment ki. Utána 2-3 hétig csak nagyon rövid időre a dolgát elvégezni. Az első cica mamának sem lettek meg a picikéi?
20. Saya.
2015. máj. 25. 17:39

Azóta a másik cicának is meglettek a kicsik, de ő sem tudjuk hova szűlte őket.

Azért aggódom mert az anya cicák cicijén nem látom, hogy szoptatnának el sem járnak egész nap itthon vannak.

19. Perla del Mar (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2015. máj. 25. 00:50
Nálunk másik cica és két kutya is van. Mégis a kosárkába fialt, végig ott voltam melletre az ellésnél. Napokkal előtte belefeküdt.
2015. máj. 24. 23:20

A mienk az előkészített hely helyett bebújt a fáskamra leghátsó részébe a lim-lomok közé, ahol el se fért.

Másnap átraktam a piciket az előkészitett helyre, vagyis bevittem a fáskamrába a kibélelt dobozt és átraktam őket. Mama cica, már fogta volna nyakon az egyiket hogy viszi vissza. Erre visszaraktam mind a négyet. kb 3-4 napra rá engedte, hogy kitegyem a bebélelt dobozba. Mostmár ott vannak mind, nem viszi őket sehová, ő is ott szptat, ott pihen, alszik stb. Evő és ivóedénykéjét is odavittük a közelbe. :D


A legképtelenebb helyekre tudnak bebújni, de elő fogja őket hozni, mikor már kicsit nagyobbak, és erősebbek. Nyugi, nem lesz bajuk.

2015. máj. 20. 07:22
Akkor keresnek eldugott helyet maguknak, ha a lakásban az ő számolása szerint túl sokan élnek. Ha úgy érzi, hogy nem lesz kellő csend és nyugalom a kicsik körül. Pl. több gyerek, esetleg másik cica is, és ha még ráadásul még egy kutyus is van, no akkor biztos, hogy keres egy csendes helyet!
16. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - *Csajszi*)
2015. máj. 19. 21:18
Az enyémnek eszébe sem jutott elmenni. Nem minden cica megy el otthonról fialni.
2015. máj. 16. 20:35
De erdekes :) sosem tudtam, hogy a macskak nem csak otthon fialnak, pedig videken nottem fel, voltak cicaink is, de nalunk sosem fialtak mashova csak otthon.
2015. máj. 15. 11:41
majd elő fogja őket hozni, amikor már nem tudja őket táplálni tovább! nyugi!
2015. máj. 15. 10:48

Nekunk is volt ket cicank, es mindketto , az egyik a padlasra fialt, a masik pedig a kandalloba! Nyar volt, par nappal kesobb talaltuk meg a piciket, a nagy hamu kozepen :)


Igazuk van a tobbieknek, elo fogja oket hozni.

Szerintem valahol a szomszedban lehetnek.

2015. máj. 15. 10:17
Ha van, akár 1-2 utcával arrébb is, pl. tehén vagy lóistálló, ott a szalmában, sarokban is símán el lehet. Vagy pl. takarmány-tárolóban, hasonlókban. Ha a mama-cica oda jár vissza hozzátok enni, stb. akkor oda fogja nektek vinni a kellő időben a kicsiket is!
11. Saya. (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2015. máj. 15. 10:09

Biztos hogy élnek a kicsik mert a cicijén látszik, hogy szoptat.

A szomszédok kedvesek mert megnézik ők is, véletlen nem e hozzájuk fialt.

2015. máj. 15. 10:01

Ezek szerint családi házban laktok. Az anya cica sokszor máshová fial, mint ahol él. Így jártunk mi is, csak fordítva. Másfél éve nincs cicám, de azért néha látok az udvarban egyet, kettőt. Egy hónapja 2. pici cicát találtunk az udvarunkban. Fogalmunk sem volt, hogy kerülhettek oda. Mivel elég kicsik voltak, és távol az utcafronttól, így nem valószínű, hogy bedobta valaki. Tápszert vettünk nekik, és cumival etettük őket. Kb. 1 hete megjelent az a cica mama, akit korábban terhesen láttunk. A sufniból jött ki, mögötte egy pici cica, akkora, amilyent mi eddig nevelgettünk. Sikerült megfognunk, most már nem vad, mi neveljük tovább. Pár napja a sufni tetején a cica mama egy másik kis cicát szoptatott. Így derült ki, hogy a cica a mi sufnink padlására fialt. Fogalmunk sincs, hogy kinek a cicája. A cica mama viszont szeretné elcsalni a kicsiket, gondolom oda, ahol valóban él.

Úgyhogy elképzelhető, hogy máshová szült a mama. De az is előfordulhat, hogy nem maradtak meg a picik, vagy a kandúrok elintézték őket. Viszont, ha a cicijét megnézed, és látod, hogy szopja valaki, akkor biztosan élnek a kicsik. Érdemes lenne megfigyelni, hogy evés után hová távozik az anya.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Saya.)
2015. máj. 15. 10:01
Szomszéd padlására is szívesen járnak :)
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Saya.)
2015. máj. 15. 10:00
Én nem tudom most hol vannak, nyilván valami általa biztonságosnak tartott, emberektől háborítatlan helyen megszült, de ha most hazajár, akkor a kölköket is haza fogja hozni.
7. Saya. (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2015. máj. 15. 09:59

Most itt vagyunk a szüleimnél, ide hoztuk anno a cicákat mert itt nagyobb nekik a hely, kertes lakás de itt nincs olyan zug amit meg nem néztünk volna.

Padlás, ólak, a legkisebb rést is átnéztük de semmi. :/

Remélem igazd lesz és majd előhozza. :/

6. Misaki Itó (válaszként erre: 4. - Saya.)
2015. máj. 15. 09:55
Igen.
5. smudlaagi54 (válaszként erre: 4. - Saya.)
2015. máj. 15. 09:54
Nem tudom kertes házban laktok-e?Ott szóba jöhett a padlás,garázs kamra!Elképesztő helyket tudnak találni maguknak.Viszont kb 5 hetesen előhozza majd őket!
4. Saya. (válaszként erre: 2. - Misaki Itó)
2015. máj. 15. 09:48
Bocs az lemardt, hogy ha esetleg nagyobbak a cicák hazahoza az anya cica?
2015. máj. 15. 09:47
*Ivartalanítatni fogjuk
2015. máj. 15. 09:46

Nem tudom megmondani,hogy hol lehetnek..de szerinte más sem.


Elbújt valamerre,hogy nyugiban lehessen...

2015. máj. 15. 09:45

Párom pár hete hazahozott 4 macskát mert kiakarták dobni (szó szerint kidobni) őket. Így befogadtuk őket három lány és egy fiú. Ebből kettő vemhes volt de ma reggelre az egyik megszűlt viszont, nem tudjuk hova.

Mindent megnéztünk de fogalmunk sincs hol lehetnek a kiscicák.

Nem akarom, hogy a kicsiknek bajuk essen.


Mielőtt írná valaki az ivartalanítás, mindenképp ivartalanítjuk fogjuk, őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook