Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab - Beszéljünk róla! fórum

Missed ab - Beszéljünk róla! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
420. Injupe (válaszként erre: 419. - Reni912)
2021. máj. 15. 17:52

Kedves Reni!

Sajnálom és saját vetélésem miatt teljesen átérzem ami veled történt, sajnos javasolni nem tudok sokat, csak hogy legyünk hálásak, hogy 👼🏻 Babáink vannak és reméljük a 🌈

419. reni912
2021. ápr. 9. 00:26

Sziasztok,

Tanácsot és segítséget szeretnék kérni.

Volt egy vetélésem ( korai terhességnél,nem volt szív hang)amit műszeresen kellett befejezni 2020 januárjàban, idén februárban sikerült teherbeesnem. Az első néhány hétben minden rendben volt.Most lennék már a 11. hét végénél azonban a tegnapi uh-n kiderült, hogy nincs szív hang pedig a 03.24-ei uh-n volt..Megint nem volt semmilyen panaszom vérzés,görcsölès és nem értem, hogy miért történt megint ugyanaz mint korábban ..Április 19-re kaptam időpontot a beavatkozásra..Nagyon szomorú vagyok. Az első vetélés oka nem derült ki.Többször voltam laboron,thrombozispanel vizsgàlaton,női hormon vizsgàlaton,endokrinològusnál.

Nem iszom,nem dohányzom.

Nagyon szeretnénk már babát idèn leszek 30éves.

Tanácstalan vagyok,hogy merre induljak el,hogy többször ne forduljon elő..Ìgy is nagyon megviselték a történtek,nehezen tudom feldolgozni...

Esetleg aki volt hasonlò nehéz helyzetben,tudna ajánlani megbízhatò,lelkiismeretes orvost, aki kivizsgál és komplexen làtja az összefüggéseket?és nem utolsó sorban megoldási javaslattal is tud szolgálni.

Vagy esetleg,hogy milyen vizsgàlatokat célszerű elvégeztetni amiből kiderülhet,hogy mi a probléma?

Előre is nagyon szépen köszönöm annak aki válaszol!

Üdv:Reni

418. Kitti0704 (válaszként erre: 416. - Metálzene)
2019. júl. 27. 07:18

Nagyon sajnálom ami veled történt.

Angyalkád fentről vigyáz rátok.

417. Marta23 (válaszként erre: 416. - Metálzene)
2019. júl. 25. 10:28
Szia. Nagyon sajnálom ami veled történt. Sajnos az én történetem sem sokkal jobb. Mi már lassan 3 éve lombikozunk a párommal. Most májusban volt a harmadik, ahol minden szépen alakult egészen addig míg a beültetes után ahol 4 embriot kaptam vissza, már kórházba kötöttem ki hiperstimulációval. 4 nap után tök jól voltam haza is engedtek. De utána itthon megint felfújodtam csak már az egész hasam. Féltem, már majdnem megint kórház, de mentünk június 17-én hcg vérvételre ahol kiderult terhes vagyok 85-ös hcg szintem lett. A hiperstimuláció továbbra is fennállt ezért 2 nap múlva mentem ismét, és innentől kezdve mindennap infuziora. Sajnos a hcg szintem nem megfelelően emelkedett ezért műtét írt ki az orvos, hogy elveszik. Ez a tortúra egészen június 28-ig tartott, mert közbe hol haromszorosa lett a hcg hol kevés volt a növekedés. Akkor aztán megműtöttek. Vissza 4 nap múlva kontroll hcg-re, ahol még emelkedett, szóval újabb műtét, mert már a doki látta az üres petezsákot. Borzasztó volt másodszor is áttélni. Akkor ott nem is szerettem volna tovabbfolytatni. Bár az igazat megvalva még most sem tudom mi legyen. Itt vagyok 40 éves, az előző párkapcsolatok egy 12 éves lányom van. Azt hiszem lassan belefáradok, de persze ugyanakkor nagyon szeretnék még egy picit és az én drágámnak egy közös gyermeket.
2019. júl. 24. 14:02

Elment a babám a 8. héten. Azért írom le, mert hiába kerestem, nem találtam igazán sehol, hogy mi fog történni velem, és ettől csak mégjobban féltem. Ha csak 1 ember bizonytalanságán tudok segíteni, már megéri a bejegyzés.


Gyakorlatilag azonnal észrevettem. Különösebb tüneteim nem voltak, de pont akkor mentem el egy ellenőrző ultrahangra magánba, és szóltak, hogy nem ver a pici szive. Még aznap berohantam ellenőrzésra a nőgyógyászhoz, másnap ultrahang a kórházban is, ott vesztettem el minden reményt. Aznap ki akarták venni, de időt kértem, mert még nem tudtam elengedni. 5 napot kaptam, utána műszeres befejezés.


Első napokban üvöltöttem a fájdalomtól. A legnagyobb boldogság után a legnagyobb poklot jártuk. Annyira vigyáztam, hogy még arckrémet se kentem magamra, se izzadágátlót, se kávé, se semmi, ami árthat...


Kedd reggel 7-kor ácsorogtam a Margit kórház betegfelvételén, ahonnan elküldték a párom, és nem maradhatott velem. Rettegtem, fogalalm nem volt, mi fog történni. Papírmunka után kaptam egy ágyat, aztán újabb megerősítő ultrahang, ahol már én is láttam, hogy elmúlt a baba alak, és sokkal kisebb lett. Azt hiszem itt tudtam elengedni és elhinni, hogy tényleg meghalt és nincs tovább, nagyon rossz volt, de valahol megnyugodtam.

Lementem a szobába, akkor másik 2 lány is ott volt, ugyan úgy a 8. hétben elment babával. Nekik előző nap derült ki, hogy már nincs remény. Pár perc telt el, és már hívak is minket, hogy felrakják a tágítót. Valami tablettát kaptunk, egyiken se éreztük, aztán órákat vártunk. Az egyik lány hál ÍIsten állandóan beszélt, és elterelte a figyelmemet. Engem vittek el utoljára a szobából, ahol 6-an voltunk. Láttam ahogy viszahozták őket, hogy véres alattuk az ágy, és altatásból felébredve az egyik lány nagyon nyöszörgött és sírt hogy fáj neki. A többiek nem. Iszonyatosan féltem.


Feltolnak ággyal együtt, jön az aneszteziológus, rengeteg kérdést tesz fel, átmászol a saját lábadon a műtőágyra, a lábadat leszíjazzák, de nem szorítják meg egyáltalán. 5 perc múlva kb szúrás a karodba, és a következő pillanatban már arra ébredsz, hogy raknak át a saját ágyadra, és mondják, hogy kész vagy. Én azonnal éber lettem, se szédülés, se semmi, mire leértünk a kórterembe akkor kezdett fájni és görcsölni. Fáj, mint a menstruációs görcsök a legrosszabb fajtából, de tűrhető. Kb 40 percet voltam fenn, ebből 15 a műtét, a többi előkészület. 2 órát fekszel utána, ha kell, kimehetsz a lábadon wcre, nem ehetsz nem ihatsz, ami nagyon kellemetlen, mert előző nap 10óta, akkor már 16 órája voltam víz nélkül. 1 óra múlva jelentősen múlik a fizikai fájdalom. Addig cserélgeted a betétet magad alatt. Ha felébredsz magadnak húzod vissza a bugyidat. 2 óra után ők hozzák az innivalót és a szendvicset. Iszol, eszel, látnak járkálni. Ha minden rendben, este 6-kor kiengednek. Emberségesek voltak. Tudják, hogy nagyon szenvedsz. A nővérek bíztatnak, nyugtatnak, próbálnak reményt adni, hogy következőnek minden rendben lesz. Nálunk a betegfelvételes nővér ott volt a tágító felrakásánál és a műtétnél is. Nagyon kedves volt, miközben becsomagolta a kezem a saját ruhámba, hogy ne essen le ha elalszom, a ruhám pedig ne legyen véres.


Aznap nagyon görcsölt. Hazafelé a kocsiban is. Éjjel is. Altatóval sikerült elaludnom.


Másnap már nem sírtam. MEgtudtam köszönni ezt a szép 6 hetet a babámnak, még itt volt velem. Nagyon boldogok voltunk miatta. Remélem nemsokára újra a pocakomban lesz, és velünk is marad.

415. Kler
2015. júl. 27. 08:32
A kóházban nem működött az ultrahang.
414. Kler
2015. júl. 27. 08:29

Szia Sutyi83!

Remélem veled és a pici babáddal minden rendben van. Az utolsó menzi 2015.06.16.-án volt. A teszt 2015.07.17.-én délután halvány pozitív, majd 07.22. én az orvos uh-án 3,6mm petezsákot látott benne 2 szikhólyagkezdeménnyel. Július 24. reggel görcsöltem és barnás sűrű váladék jött, majd bementem az ambulanciára ott megvizsgált a doki és azt mondta elhalt terheség. Egy világ omlott össze bennem, igazán gondolkodni sem tudtam,hülye voltam lehet elkelett volna mennem egy másik orvoshoz hogy nézze meg uh. Természetesen az én orvosom szabin van és ezért kényszerültem a kórházi orvosra.

2015. júl. 27. 08:08
Kler ezt en sem ertem. A teszted ota csak 10 nap telt el! Az nagyon keves ido. Mi az, hogy kicsi volt a petezsak? Ha kesobb fogant akkor miert ne lehetett volna kicsi? Se uh se semmi es mutetre kuldenek egy manualis vizsgalat utan? Barnazasra irnak gyogyszert nem egybol mutet...en nem mentem.volna bene ebbe az oruletbe..
412. Kisritu (válaszként erre: 410. - Kler)
2015. júl. 27. 00:53
szia! en ezt nem ertem! igy lehet mutet??? :O
411. Kler
2015. júl. 26. 11:30
Most egypetéjű ikrek lettek volna a drágái, de remélem és tudom hogy visszatérnek hozzám hamarosan.
410. Kler
2015. júl. 26. 11:28

Márciusi műtét előtt 2 uh és valóban nem volt szívhang már a 9. héten. Legutolsó babánál pici volt a petezsák műtét előtt 2 nappal, majd elkezdtem barnázni, de nem csináltak uh-t mivel nem működött a gépük csak kézi vizsgálat volt és a végitélet rá 30 percre már a műtőben voltam. Műtét után azt hittem megpusztulok az állandó hányástól más gondom nem volt, csak 1 napig véreztem most.

Legutolsó babánál 5+3 hetes voltam menzesz szerint, de tuti nem félidőben fogant mivel hőmérőztem és tudtam mkor van ovum.

Bocsi a helyesírási hibákért de már a laptop billentyűzete nem az igazi.

409. Kisritu (válaszként erre: 408. - Kler)
2015. júl. 26. 10:13
szia! de volt 2 ellenorzo ultrahangod ugye? nem volt szivhangja ugye?
408. Kler
2015. júl. 26. 09:34

Ja lányok nagyon aranyosak vagytok hogy így bíztattok és együtérztek velem. Nem fogom feladni, a végsőkig fogok küzdeni,megigértem a kissebik fiamnak hogy lesz még egy húgi vagy öcsi akit annyira várunk. A vetélésről nem mondtak semmit csak elkzdtem barnázni és kijelentete az ügyeletes orvos hogy műtét.De nem értem ezeket az orvosokat mivel anno nagyon régen mikor még az első és második terhességemnél a fiaimat vártam volt hogy úgy véreztem hogy nem tudta megmondani az orvos hogy megvan e még a baba.És láss csodát mind a kettő fiam megmaradt, egészséges nagy fiúk lettek. Akkor ott az orvos nem mondta hogy műtét hanem pihi gyógyszer és majd az élet eldönti. Ha a jelenlegi orvos lett volna 13 évvel még gyermekem sem lenne a mai napig.

Nagyon köszönöm lányok mégegyszer a kedvességeteket. Most pár hónap pihi, és ez alatt minden létező vizsgálatot elvégeztetek és ha azt monda az orvos hogy minden rendben van akkor a férjemet is megpróbálom meggyőzni.

A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA!!!

407. Kisritu (válaszként erre: 402. - Kler)
2015. júl. 25. 22:47
sajnalom:( reszvetem :( mondtak vmit h.miért tortenhetett? ?
406. Cifoka (válaszként erre: 402. - Kler)
2015. júl. 25. 21:48

Szia,


Nagyon sajnálom ami történt Veled de ne add fel!

Lehet picit pihennie kell a szervezetednek és össze jön a baba hamarosan.

405. Epri (válaszként erre: 404. - Kler)
2015. júl. 25. 17:52
Sajnálom, hogy át kellett élned újra :S :( De ne add fel és sose felejtsd el az Angyalkáidat :)
404. Kler
2015. júl. 25. 17:29

Sziaztok!

Bocsi de az elöbb hibásan írtam nem júniusban hanem júli 17.-én teszteltem pozitívat.

További szép napot mindenkinek:))

403. 548094bbd4 (válaszként erre: 402. - Kler)
2015. júl. 25. 17:28
Ugye, nem adod fel?
402. Kler
2015. júl. 25. 17:25

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a az én történetemet, hogy egy kicsit megkönnyebüljek, mivel Ti biztosan megértitek a fájdalmamat, és egy kicsit könnyebb lesz a lelkem ha kiírhatom magamból.

2015.03.25. missed ab 8-9 hetes terhesen nem volt szívhang. 2015.júniusában kaptam tűszőérlelőt, majd 2015.06.17.-én pozitív lett e teszt. De sajnos ismét nem tartott sokáig a boldogság mível tegnap újabb missed ab lett a vége. Hát ennyit szerettem volna, köszönöm hogy meghallgattatok, és remélem egyszer itt mindenkinek boldogságogal végződik majd a terhessége.

401. Epri
2015. júl. 24. 11:07

Megvan a TSH eredményem: 4,83 na itt a kis ludas... Házidokim végre jófej volt és mondt amivel babát szeretnék hamar, felírt Letroxot, meg felhívott egy dokinőt is, hogy kedden mehessek hormonvizsgálatra.

Pajzsmirigy uh-ra meg időpontot kell kérnem. Remélem hamar lemegy az értékem jókat olvastam :) Mellé beiktatom a diétát :D Karácsonyra kell egy kicsimanó :( :)

400. Cifoka (válaszként erre: 399. - Epri)
2015. júl. 24. 09:31
köszi aranyos vagy :)
399. Epri (válaszként erre: 398. - Cifoka)
2015. júl. 22. 16:29
Köszönöm, és gratulálok, hogy sikerült :) Remélem hamar jön majd a kis tesó neki :)
398. Cifoka (válaszként erre: 397. - Epri)
2015. júl. 22. 16:22

ok, megírom mindenképpen csak jussak el odáig :)


Na igen érdemes egészségesen étkezni illetve sportolni. Mikor megtudtam hogy ez a bajom rajtam plusz 17-18kg plusz volt. Nem voltam 100kg-os de vékony se. És miután életmódot váltottam meg is fogant a kislányom. Szóval én csak ajánlani tudom.

397. Epri (válaszként erre: 396. - Cifoka)
2015. júl. 22. 15:58

:) szuper majd írd meg mi volt :)


Fene tudja, de tuti csináltatok teljes hormon vizsgálatot... nem érdekel mennyibe kerül még most amíg nincs picur. Karácsonyra még lehet mindannyiunknak :) Sajnos van bőven felesleg rajtam... egyszer már letudtam szépen fogyni, de visszajött... lehet van némi pajzsmirigy gondom.. na de majd szépen újra nekilátok az egészséges ételeknek... múltkor is utána estem teherbe.

Egy biztos ártani nem árt :)

396. Cifoka
2015. júl. 22. 15:32

Epri, örülök hogy sikerült megoldanod hogy bejussál orvoshoz :)

Igen, akkor csak megjön látod és minden rendben lesz :)

Igen az is jellemző a PCO-nál..én is az vagyok/voltam..viszont a nehezebben való teherbeesés is egyik jellemzője (lekopogom nálunk ez nem probléma).

Én végre 2hét múlva megyek az első kontrollra ha minden igaz és kapok időpontot.

395. Epri
2015. júl. 22. 14:29

Nem voltam semmilyen vizsgálaton és nem tudok róla, mivel rendszeres a ciklusom így a doki se küldözgetett. Tudtommal pcos-nél rendszertelen a ciklus. Holnap vagy holnapoután elmegyek a tsh-mat kikérni amit remélem meg is kapok...

Most majd ha megvan akarok ilyen nagyobb laborvizsgálatot. Sajnos nem igen vagyok ebben a témában otthon nem is tudom majd hol kezdjem :)


Ma voltam dokinál, mert barátnőm megijedt pici vérfolt miatt, de szerencsére nincs baj se vele se picivel. Így én is bementem, ha már ott voltam, babát nem látott semmi rendelleneset sem, csak hogy megvastagodott méhnyálkahártya 12mm. Szerinte két héten belül megfog jönni.

394. Kisritu (válaszként erre: 392. - Epri)
2015. júl. 22. 12:37
szia.csinaltal ma tesztet?:) helyzet? tenyleg, átjárhatóságin voltal mar?
393. Cifoka (válaszként erre: 392. - Epri)
2015. júl. 22. 12:04

Nem vagy PCOS? Mert attól is lehet nehezen teherbe esni..

De tény hogy az a biztos ha elmész dokihoz.

392. Epri (válaszként erre: 391. - Cifoka)
2015. júl. 22. 07:27

Sajnos nem, 4évig együtt éltünk 3 évig próbálkoztunk, de mivel fiatalok vagyunk/voltunk nem siettünk dokihoz, engem egyszer megvizsgáltak szervileg minden okés, utána páromnak kellett volna mennie, de aztán úgy nézett ki, hogy talán baba van így nem ment el (persze nem volt baba, utána ki is maradt egy mensim)

Majd pár hónap múlva elhagytam..egy évre rá újra összejöttünk és ezután 6hónapra sikerültek az ikrek. Pedig már párom elment egy vizsgálatra, ahol rendben találták szervileg, de a sperma vizsgálatra kellett volna még időpontot kérni, de akkor lett a pozi tesztem. Azért érdekes, hogy egyik doki se vette figyelembe, hogy nehezen estem teherbe, pedig igen csak mondogattam, hogy 4 év.... Na de majd most, ha megyek dokihoz jól megmondom neki, hogy valamit találjon ki, mert ez így nem lesz jó.

391. Cifoka (válaszként erre: 390. - Epri)
2015. júl. 22. 07:13
Hát elhiszem hogy zavar hogy nem tudod mi a helyzet.. én is türelmetlenül várnám a helyedben.. Tényleg Nektek rögtön elsőre összejöttek a babák?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook