Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás vagy tápszer? fórum

Hozzátáplálás vagy tápszer? (beszélgetős fórum)


14. maya80
2008. júl. 25. 20:43
Szoptatni és a megfelelő időben elkezdeni a hozzátáplálást.
13. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - 8caa5b2f34)
2008. máj. 2. 16:22

Evés után is szoptasson. Nem tea és társai.

Ha 3 óránként szopik a baba, éjjel alszik, akkor van tej elég, sztem.

Miért mondjátok, hogy kevés a tej.

A 2 mellről szoptatás szaporítja a tejet, és nem terheli meg annyira a melleket, mint az egy mellről szoptatás.

12. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - 8caa5b2f34)
2008. máj. 2. 16:19
Sztem hozzátáplálást elkezdeni, plusz szoptatni ezerrel, igény szerint. Minek tápot?
2008. máj. 2. 15:12
Én a lefejt anyatejből tejbegrízt főztem, és cukor helyett almát reszeltem bele, vagy egy banánt nyomtam szét pépesre. Szerette.
10. Szilvia.21 (válaszként erre: 7. - 8caa5b2f34)
2008. máj. 1. 20:17

Nekem azt mondta a védőnőm,hogy az elején mikor ugymond kostolgatjuk az izeket utána mindig szopizzunk is.Aztán majd ha már a gyümölcsöket felváltja a főzelék akkor lehet kihagyni majd,és forralt lehűtött vizet vagy gyümölcslevet adni a babának etetések között.

Nem tudom,mert Nekem mindig kiszivja egyszre az egyik egyszer a másikat.Az jó ha le tudja fejni,tegye el jó lesz a főzelékekbe.Szerintem attól még egyébként biztos nem éhezik,hogy nem szopja ki mert ugye a másikból is kap,meg akkor siros lenne hamarabb követelné vagy éppen nem aludna olyan sokáig este.

2008. máj. 1. 19:51
Ja, es a vedononek nem kell mindent tudnia. :) Ok nyilvan a tapszert javasoljak, hiszen a tapszergyartok lobbiznak naluk, nem a zoldsegesek.
2008. máj. 1. 19:48

Bibide, az etelallergia miatt ket dologgal kell nagyon vigyazni. Az egyik a liszt, a masik a tejtermekek. Ezeket legjobb ha egy eves koraig semmilyen formaban nem kapja. Ezen kivul a husfeleket 8-9 hos kortol szoktak adni, szarnyashusokkal kezdve. Szinten egyeves kortol adhatok az apromagvasok (eper, malna, kivi, stb.), a csonthejasok (dio, mogyoro, pisztacia, stb.) es a mez. Az, hogy most brokkolit vagy borsot kap hamarabb, szerintem annyira mindegy, nagy bajt nem tud azzal csinalni, ha 6 honaposan mar ad neki mindenfele zoldsegfeleket es gyumolcsoket.


A lefejt anyatejet jol lehet fozelekkesziteshez hasznalni. Sokan belekeverik a fozelekbe az anyatejet, mert ugy ismerosebb az ize, jobban elfogadja. De ha a baratnod babaja anelkul is megeszi a fozelekeket, esetleg meg lehet probalni poharbol megkinalni vele. A finom anyatejet biztos szivesebben kortyolja mint a vizet, es gyorsan megtanul poharbol inni.


Etkezesek utan pedig anyatej, amig van, mikor mar nincs, vagy nem fogadja el, akkor legjobb a viz. Igy nem szokik hozza a cukorhoz (tea, gyumolcslevek). Sajnos a cukor mar ilyen zsenge korban is fuggoseget okoz.

7. 8caa5b2f34 (válaszként erre: 6. - Szilvia.21)
2008. ápr. 30. 23:30

Szia!


Még szopik, most lesz fél éves, ezért merem neki ajánlani a vegyes ételek bevezetését!

Nem tudom, a hozzátáplálás bevezetésekor étkezés után teával, anyatejjel, tápszerrel vagy vízzel kell megitatni a babát?

Még annyi tejcsi van, hogy napközben 2 mellből 3 óránként szopik, este 8kor vacsizik és reggel 5ig alszik!

Lusta baba, mert egy mellet nem szív ki teljesen, követeli a másik cicit! Barátnőm szopi után még cicinként 25-30gr-ot fej ki! Ezzel sem tudom, mit lehetne kezdeni! Tipp??

Arra is gondoltam, hogy mivel csak a tej elejét szopja ki, azért maradhat még éhes! Az én babáim rendesen egy mellből szoptak mindvégig,(egy szopi 1 ciciből) soha nem volt gond, hogy éhesek, 8 hónaposan kezdtem nekik hozzátáplálni.

6. Szilvia.21 (válaszként erre: 5. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 30. 23:13

6 hónap a "vitválasztó" addig ha lehet csak anyatej,ezután pedig a hozzátáplálás.

azt irják a könyvek,hogy ha 6 hónapos koráig csak szoptatsz akkor sokkal kisebb az ételallergia kockázata.

Nem lesz gond,ha mégis allergiás valamire akkor többet azt nem eszik.

2008. ápr. 30. 23:11

Mindenkinek köszi a tanácsot.


Szerintem is jobb lenne, ha zöldséggel, gyümölccsel etetné tápszer helyett.

Nekem is van két gyerekem, mindkettő fél éves koron túlig szopott, de amikor elfogyott a tej, eszembe sem jutott tápszert kérni, adtam neki amit már annyi idősen lehetett!

Azóta megpróbált adni az anyuka a babának ezt-azt, és a baba nem utasítja el, mindent megeszik, amit csak a szájába tesz!

Azonban lehet, hogy a főzelék mellé kell még majd adni neki a tápszert, azt nem tudom, mert nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom.

Az ismerősöm attól tart, hogy mit fog mondani a védőnő, ha megtudja, hogy szilárd étellel eteti babáját!

Próbálok neki tanácsot adni, hoyg ennyi idősen mit lehet neki már adni, de ismerősöm kicsit bátortalan: mert nehogy valami baja, allergiája legyen a kisfiának.

2008. ápr. 30. 14:32
Két gyerekes anyukaként én nem adnék neki tápszert, hanem inkább próbálnám a hozzátáplálást elkezdeni, mellette szoptatni, amíg elfogadja. Ha kevés lesz neki, majd jelzi. Szerintem sokkal egészségesebb ha gyümölcsöket és zöldségeket eszik kanállal, mint módosított tejfehérjét cumisüvegből.
2008. ápr. 28. 21:25

Fél éves kortól már lassan el lehet kezdeni a hozzátáplálást. Amellett azért még elég szokott lenni az anyatej, főleg ha eddig csak szopi volt. Esetleg próbálja meg a sinlacot! Tejszármazék és gluténmentes, finom is szokták szeretni a kisbabák :)


Ha már nincs tejcsi adjon tápszert, én HA tápszerrel kezdtem.

2. Szilvia.21 (válaszként erre: 1. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 28. 21:20

Szia!

Szerinem elkezdheti már a hozzátáplálást nyugodtan,hisz már fél éves.

Ameddig van tejcsi addig azt is adja mellé.Utána meg mivel még nem eszik minden étkezésre rendes kaját tápszert is kell mellé adni.

Mi félévesen kezdjük majd el a hozzátáplálást.Az a határ elméletileg.

2008. ápr. 28. 21:06

Családon belül van egy fél éves kisbaba, akinek már nem nagyon elég az anyatej. Anyukája néha ad neki bébiételt, de a védőnője javaslata az: ha elfogy a tejcsi, ne főzelékkel, hanem tápszerrel etesse!

Kíváncsi lennék, kinek mi a véleménye: mikortól érdemes a hozzátáplálást elkezdeni, jobb-e ha tápszert kap, vagy esetleg mindkettőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook