Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagy kuktában lehet keveset főzni? fórum

Nagy kuktában lehet keveset főzni? (tudásbázis kérdés)


18. bibity (válaszként erre: 16. - Sztavros)
2015. máj. 14. 15:35

Gratulálok :))

Ha-ha, enyémet is az Anyósom fizette! Hogy majd az unokája mindig friss párolt zöldséget, meg husit egyen :)) Egyébként tényleg sokszor főztem benne a kis lurkóknak:)

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Sztavros)
2015. máj. 14. 13:28
nagyon fogod szeretni! A kukta szuper találmány
2015. máj. 14. 12:35

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Vettem egy 6 literes Fisslert.

Baromi drága, de az anyósom ragaszkodott hozzá, hogy ő fizesse. :D

15. trapiti (válaszként erre: 13. - Bibity)
2015. máj. 13. 10:40
A lidlst nem ismerem. Otthon hagyományos kuktánk volt, aztán amikor elköltöztünk indukciós főzőlapunk lett, amin nem működik, emiatt cseréltük le. Lidl viszont itt nincsen, de otthon én is szerettem, jó dolgokat lehet venni náluk :)
14. bibity
2015. máj. 13. 10:15
Megnéztem az ikea kuktát, jól néz ki, az ára is jó (magas-)közepes. Ha nem sürgős, az akcióknál jóval olcsóbban hozzá lehet jutni.
13. bibity (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. máj. 13. 10:12
Ezt mind tudja a lidlis is. Abból is le lehet engedni a nyomást szeleppel, viszont sokkal kényelmesebb hideg víz alá tartani, akkor pillanat alatt magától lemegy a nyomás.
12. trapiti (válaszként erre: 10. - Bibity)
2015. máj. 13. 10:05
Az ikeában kapható kukta szelepes, ki lehet engedni a gőzt belőle, így nem kell megvárni hogy lehűljön mielőtt kinyitod. Biztonsági szelepe is van, amíg túlnoymás van benne nem nyitható. Szeretem nagyon, nekünk sokkal jobban bevált mint a hagyományos kukta.
11. trapiti (válaszként erre: 2. - Sztavros)
2015. máj. 13. 10:04
Ha harmadáig-felég teszed az már jó. Ha nagyon kevés van az alján akkor lehet hogy nem tud annyi gőz képződni hogy elég legyen a nyomás ill. ha az étel teljes víztartalmából gőz lesz akkor oda is tud égni. Nekem 6l-es ikeás van, 3 fős családra, tökéletesen tudom használni. 3l-nél kevesebbet viszont nem nagyon szoktam főzni benne.
10. bibity (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2015. máj. 13. 09:01

Nekem 6 literes van, azt használom legtöbbet. Van egy 2.5 literes is, azt csak nagyon ritkán.


Az enyém olyan, hogy a teteje túllóg a peremén, így ha le akarom hűteni, csak hideg vizet folyatok rá, és kész! Nem kell várnom, hogy magától hűljön, és lemenjen a nyomás. Ha javasolhatom, csakis ilyet vegyél!


Az enyém Lidl-s, a 2 db együtt volt, nagyon jó áron.

9. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Sztavros)
2015. máj. 13. 08:52

Én mindig kuktában főzök. Amit nagyon ki tudok használni az a 4 l-es. Abból van 3 is. Ezen kívül van egy 6 literes nagy fazekam, ebben sonkát is és kocsonyát is, meg kukoricától a töltött káposztáig sok mindent tudok főzni, szóval nagy adagokat is.

Ne viccelj már, miért ne lehetne keveset főzni benne? Én még a kuszkuszt is ebben készítem! :) Pedig abból aztán tényleg nem sok kell:)

Hogy mennyire keveset teszel bele tőled függ, de a maximum viszont az oldalán van jelölve. Attól többet nem ajánlatos a szelepek miatt.

A kukta nem attól főz jól, hogy kevés vagy sok van benne, hanem hogy mi van benne!:)))) Ugye érted?:))) Szóval ha a gazdaságosságra kérdezel: mindenképpen a lehető legköltség kímélőbb minden szempontból, mert teljesen zárt térben, vízveszteség nélkül aromamegtartással főz. Nekem gyerekkoromban anyukám is ezzel főzött, én is szinte csak ezt használok. Sokkal gyorsabb, tisztább, nem bűzölög és terjeng az egész lakásban órákon át az ételszag, nem kell mellette állni és őrizni. Idő és energiatakarékos. Na, zengtem egy dicshimnuszt! :D De én tényleg szeretem!:)

Pl: az a csemegekukorica amit lábasban egy egész délután főznél, kuktában 20 perc.

Ha tudok segíteni valamiben, nyugodtan kérdezz priviben! :)

8. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Dodi44)
2015. máj. 13. 08:07
Nagyon tetszik a D pont. DDD
2015. máj. 13. 06:39
lehet
2015. máj. 13. 01:41

Nekem van ket hatliteres azokat hasznalom. Szoktam ugy is fozni, hogy tobb napra is es a hutobe is befer a polcra persze a fedojet nem hagyom rajta lezarva.


A kukta nagy goz nyomas alatt mukodik, es ezert ha nem eloirasszerint, elovigyazatossaggal, korultekintessel van hasznalva, balesetet is okozhat!!! Elovigyazatossag csak idodbe kerul, elovigyazatlanul, a korhaz mar nem!!!!


Ahol nagyobb a nyomas ott hamarabb megfol minden. Ezen az elv alapjan mukodik.

Olvasd el figyelmesen a hasznalati utasitasat!

De en ezek az alapveto elvek alapjan hasznalom az enyeimeket. Eddigi 20 ev alatt meg soha sem fordult elo semmi problemam.


A,Sohasem vedd le a tetejet, amig barmekkora go"z, nyomas is van benne!!!

B, MINDIG vard meg meg kihul, vagy a biztonsagi szeleppel engedd ki belole az osszes gozt!!!

C,Mielott felteszel valamit fozni, mindig ellenorizd a biztonsagi goz szelepek tisztak e nincsenek e eldugulva!!!

D, Uresen, vagy folyadek nelkul, sose tedd a tuz fole!!!

E, Sohasem tegyel bele tobb anyagot, mint a jelzett legnagyobb mennyiseg!!!


Nekem nagyon bevallt es nagyon szeretem hasznalni oket !

[nembeszelve arrol, kevesebb idod kell fozni, sokkal kevesebb gazt hasznalok! Miutan elerte a megfelelo goznyomast benne, joval lejjebb kell a langot is venni alatta! ]

2015. máj. 13. 01:18

igen,

Csak egy percel tovabb fog tartani, mig eleri a kello go"z nyomast...

2015. máj. 13. 00:05
lehet :-)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Sztavros)
2015. máj. 12. 23:48
Nem kell telerakni.
2015. máj. 12. 23:30
Biztosan hülyén hangzik a kérdés... Kuktavásárlás előtt állok, és fogalmam sincs, hogy működik a dolog, mekkorát vegyek? Ha veszek egy nagyot, akkor abban is lehet csak kisebb adaggal főzni? Nagyobb adaggal csak ritkán főznék, viszont ha kicsit veszek, akkor azt olyankor tutira nem használhatom. Ha meg a nagyban is lehet keveset főzni, akkor ez meg van oldva. :) Tele kell rakni a kuktát ahhoz, hogy jól főzzön? Azt hiszem, ez lenne a kérdés lényege. :)
2015. máj. 12. 23:27
Nagy kuktában lehet keveset főzni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook