Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá 3 éves kisfiamat, hogy több folyadékot fogyasszon? fórum

Hogyan vegyem rá 3 éves kisfiamat, hogy több folyadékot fogyasszon? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 13. 14:23
Nálunk is székrekedése van sok rostos ivólevet 100%ost adjál neki vagy laevolac szirupot adtam neki és megoldódott a gond.
2010. szept. 30. 21:02

És kevés a napi fél liter?

Az enyém nagyjából 50ml-t iszik/nap. (8.5 hónapos)

2008. jún. 5. 17:49

Ha nem válik be semmi,akkor talán olyan ételeket adj neki, ami sok folyadékot tartalmaz...

Levesek,lédús gyümölcsök....

13. enci2
2008. jún. 4. 20:56
Nekem, bár nincs gyerekem, de én biztosan úgy venném rá, hogy fincsi italokat adnék neki, de természetesen cukor nélkül.
12. egryzs
2008. jún. 3. 18:11
Ha a gyerkőcöt babakorában igény szerint szoptattad, és azóta sincs felhajtás az evés körül (nem noszogatják, hogy egyen, vagy ne egyen stb.) akkor a teste még pontosan tudja, miből, mikor és mennyire van szüksége. kár ezt a természetes állapotot megzavarni. abból lesznek később az étkezési problémák. (nem azért eszik vagy iszik, mert éhes-szomjas, hanem, mert szomorú, vagy örömet szerez vele valakinek stb.) Egy szomjas gyerek a vizet is jóízűen megissza, de ha biztos akarok lenni abban, hogy eleget iszik a gyerekem, szörppel is megkínálom. ha ezt sem kéri, biztos nincs szüksége folyadékra abban a pillanatban. akkor sem, ha én úgy gondolom.
11. yali (válaszként erre: 9. - Kismajacka)
2008. jún. 2. 10:10

Szia:) Nálunk ezért van meg még otthonra a cumisüveg:) Szégyen vagy sem, de abból a gyerek lehúz egy egész üveggel, míg pohárból csak egy két kortyot..

Igazából minden reggel ébredés után egy üveg folyadék, ete alvás előtt , déli alvás előtt ez már 750ml, és napközben még 1-2 üveg lecsúszikl.. így ok..

2008. máj. 3. 20:20
Az én fiam már nyolc éves, de mind a mai napig hajlamos megfeledkezni az ivásról. Nekünk nagyon jó szolgálatot tett és tesz a sportkupakos(szopókás) flakon, mert abba ha mellé teszem az innivalót, olvasás, játék vagy tévézés közben is meg-meg húzza.
9. kismajacka (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2008. máj. 3. 20:10
Nem attól félek, hogy szomjan fog halni! Székrekedéssel küzködünk, és az orvosa szerint is kevés a folyadék mennyiség, amit naponta bevisz, és ha meg tudnám növelni, akkor az valamennyit segitene. Én is tudom, hogy nem szabad náluk eröltetni, ezért vártam ötleteket, hogy hogyan vegyem rá úgy, hogy az ne eröltetés legyen!
2008. ápr. 28. 19:58
Miért kellene többet innia? Nekem is van egy 3 évesem, de mindig annyit iszik amennyit kér. Itthon csak vizet, esetleg teát, vagy tejet. Ők még az a korosztály, amelyiknél ha erőlteted, épp ellenkező eredményt érsz el. Próbálj nem foglalkozni vele, hogy mennyit iszik. Hidd el, nem fog szomjan halni!
2008. ápr. 28. 19:37
Sziasztok.) Nálam beválltak a jópofa kulacsok és üvegek.) Próbáld ki.Ajánlom még a varázsszívószálakat és a különleges poharakat..
6. e004ab8014 (válaszként erre: 5. - Kismajacka)
2008. ápr. 28. 19:18
Szívesen :) Személyes tapasztalatom sajna nincs, de szeretek ilyesmiket olvasgatni :)
5. kismajacka (válaszként erre: 2. - E004ab8014)
2008. ápr. 28. 19:10
Köszi! Próbáltam rákeresni, de ezek szerint rosszul!:( Megnézem!!!
2008. ápr. 28. 19:09

Kisfiam napont max. fél liter folyadékot iszik meg, de gyakori, hogy ennél kevesebbet. Sok minden trükköt bevetettem már. Vettem neki különbözö ivóleveket, tevékenységeket ahhoz kötöttem, versenyt iszok vele, de igazán még semmi nem volt hatásos.

Minden ötletet szivesen veszek!!!

2008. ápr. 28. 19:08
Némi csalással. Tegyél az ennivalójába egy icipicivel több sót. De elég lenne csak pár kristálynyi.
2008. ápr. 28. 19:07

Már van egy hasonló topic, nézd meg ezt:


Hogy érhetem el, hogy lányom többet (sokkal többet) igyon?

2008. ápr. 28. 19:06
Hogyan vegyem rá 3 éves kisfiamat, hogy több folyadékot fogyasszon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook