Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen Pécelen vagy Csömörön élni? fórum

Milyen Pécelen vagy Csömörön élni? (beszélgetős fórum)

2015. máj. 14. 11:51

Ja, és Pécel: persze, megy a 169-es vagy hányas busz, de annak is minimum fél óra a menetideje.


És még valami: ha egyszer egy évben el akarok menni bulizni a pesti éjszakába, tudjak már hazamenni vagy éjszakaival, vagy megfizethető áron taxival.


Na ennyi, én ezek miatt nem mentem "kiköltözöm" településre. Persze ha ott dolgoznék, az más lenne, de így is 3/4 órát-50 percet utazok a munkahelyre, ez nekem a lélektani határ.


Aztán persze sokan megtették, hogy kimentek, és nem panaszkodnak (vagy igen, nem tudom), szóval ha ezeket tudod vállalni, akkor nem para.

2015. máj. 14. 11:49

Mi anno megnéztük Csömört, és a 3-ason kifelé "kiköltözöm" településeket, én nem vállaltam.


Nem az emberek miatt, arról nem kaptam képet, de:


1. Csömörön nincs bölcsi, csak magán, horror árban.

2. Félóránként jár a HÉV, mondjuk jár busz is az Örsről, de azt nem tudom, milyen gyakran.

3. Eleve minimum fél óra az Örs, ahonnan még ugye általában tovább kell menni.

4. A HÉV v. buszmegállóig is el kell menni, mondjuk a Szőlő utcában lakóknak mindegy (helyi elitrész), de ugye nem 10 millás terepjáróval költöznél, hisz tömegközlekedést kérdeztél.


Én nem vállaltam, végül XVI.ban kivártuk, amíg a mi házunk megtalált minket :)

14. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2015. máj. 12. 09:13
nem, mert Pécelen nem voltam még, Csömörön se
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2015. máj. 12. 08:30
Szerintem költözz oda, ahova valónak érzed magad.
12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2015. máj. 12. 08:25
Akkor te többet tudsz, mint mi. D
2015. máj. 12. 08:21
Köszönöm a válaszokat! :) Az, hogy milyen emberek vannak...pl. A budai oldalon (Szentendre, Budakalász, stb...) egészen mások az emberek, többségében tiszták, rendben tartják a házuk táját, mint a pesti oldalon (Fót, Veresegyház, stb...), más a mentalitásuk, nem tudom igazából megfogalmazni, én legalábbis ezt vettem észre első ránézésre, még mielőtt bárki kötekedne, megsértődne, ez nyilván nem mindenkire vonatkozik és lehet, sőt biztos, hogy én is rosszul fogalmaztam. Egészen más a két oldal, más emberek lakják.
10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. máj. 11. 21:08
Ha pénzed és időd van, mindegy.
2015. máj. 11. 19:51
Csömörröl a hév ritkábban jár,Pécelen a 169-es elég sűrű járat és az Örsvezér térig bevisz. Viszont Csömör meglehetősen úri környék lett, olyan ingatlanokat mint ott Pécelen nem sokat találsz.
2015. máj. 11. 17:45

Én kocsival voltam párszor Pécelen, úgy is hosszú, nemhogy tömeg közlekedve és napi bejárással. Elutazod az életed.

Mondjuk ez attól is függ, hogy Bp mely részére járnál be és persze Pécel melyik részéről.


Ahol én voltam az az új építésű rész, fenn a dombon. Hát még a busz megálló is kilométerekre volt akkor. A házak meg egymás szájába. Állítom egy panelba vagy egy társasházba jobban el vagy szeparálva. Itt kb. mindenhonnan, minden oldalról be-, és rád láttak. Nem tetszett.


És, hogy milyen emberek vannak? Szerintem kb. mint máshol. Vegyesen van ilyen is, olyan is.

2015. máj. 11. 17:26
Míg csömöröd nem lesz az egésztől, kb. addig.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. máj. 11. 17:21
Akkor viszont Pécel egész jó hely :D
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. máj. 11. 17:14
Akkor átlagot kell venni..D
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. máj. 11. 17:11
Hogyhogy milyenek az emberek? Én ezt a kérdést nem értem. Van Pécelen egy ismerősöm, ritka nagy paraszt. De van másik négy, aki viszont tök kedves.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. máj. 11. 17:10
Pestre (gondolom)
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2015. máj. 11. 17:08
Hová?
2015. máj. 11. 13:31
Milyenek az emberek? Milyen a környezet? Kényelmes a bejárás tömegközlekedéssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook