Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtruha-boltokban mennyivel olcsóbbak a ruhák? fórum

Használtruha-boltokban mennyivel olcsóbbak a ruhák? (beszélgetős fórum)


20. kleeri
2015. máj. 13. 11:27

nagyon sokszor nem éri meg, mert olcsónak olcsó, de olyan is, még otthonra se!

nálunk van egy üzlet, új árú érkezésekor minden 1200, ahogy telnek a napok, és kiválogatódik egyre olcsóbb, a második hét végén már minden 200 Ft,


két hét egy "turnus", utána ismét 1200-ról indul,

beszoktam nézni, de nagyon ritkán lehet kifogni jót

19. syria (válaszként erre: 15. - Virágh)
2015. máj. 11. 18:34

Badarság.

Igenis lehet nagyon olcsón csini cuccokat kifogni. (Sok színésznő bevallottan turiból öltözködik.)

A mosás pedig évezredes találmány. :)

2015. máj. 11. 07:35

a Háda nagyon elszállt. régebben szerettem a darabárasba menni, jó nagy bolt volt, 2 szintes, volt választék. mára a bolt felét lezárták, a maradékban pedig minden jó drága. nadrágok, kabátok szinte nincsenek is.

drága alatt értem: 1500-2000 egy használt pólóért az sok. újat veszel 2-3000-ért a plázában és az új.

2015. máj. 11. 06:23

Szerintem is büdösek és elnyűttek, és persze nincs méret vagy ha az lenne, akkor át van alakítva, így meg már hordhatatlan.


Szerintem sem olcsóbb a használt. A háda kilós ára drága. Csak egy példa: fürdőköpeny hádában közel 5 ezer ft lett volna, kínainál 2 ezer. Farmer ugyanez és van méret, ha még nem vittk el a normál méretet. A darabáras pedig kriminális.

16. 67d75b6c5b (válaszként erre: 15. - Virágh)
2015. máj. 10. 17:17

Én ezt még nem tapasztaltam.

A Hádában kifejezetten jó illatúak a ruhák.

2015. máj. 10. 14:09

semennyivel!!!!


de cserében büdösek!!

14. emagdi (válaszként erre: 10. - Annette)
2015. máj. 10. 13:36

az igaz, hogy az általad említett fast fashion boltok nagyon olcsón kiszórják a készletet szezon végén. viszont még annyiért is pénzkidobás, mert ezek a ruhák rossz anyagból, elég silány kivitelezéssel készülnek.

turiban meg kifoghatsz 1-2 ezer forintért minőségi darabokat. (nyilván ott is sok a selejt, de hát válogatni kell)

ennyi a különbség:)

2015. máj. 10. 12:18

Én vállfásba szoktam járni.

Eddig nem gondolkodtam rajta el, hogy annyira drága lenne. Mármint, hogy "irreálisan drága".

De ki tudja....

Múltkor vettem egy pólót 1000 Ft-ért.

Újonnan, egy H&M-ben hasonló 2500-3000 felé van.


De ott is vannak akciók igen. Hát nem tudom.

Néha-néha érdemes benézni a használtba is.

2015. máj. 10. 11:14

Nekem a kilós turik nem szoktak bejönni, sajnos a legtöbbször olyan állapotban vannak a ruhák, amiket talán már otthonra se vennék fel... a vállfásak jók, de én sokszor drágállom őket, pl a Háda szerintem irreálisan drága. Akkor érdemes ott vásárolni, ha outlet vagy vannak a szezonális 50%-os akciók.

Mondjuk sima farmert vagy pólót inkább újonnan veszek, mert egyáltalán nem jön ki olcsóbban, de pl kabátot vagy alkalmibb ruhát turiban.

2015. máj. 10. 11:11

Változó. Kilós ruhát ritkán veszek, a méretemben nem is nagyon van, meg annyit nincs kedvem vacakolni vele. De előfordult már, hogy bementem és kifogtam pl. egész alakos alkalmi ruhát 300 ft-ért.

De inkább a vállfásat részesítem előnyben. 2-3000 ft-ért vadiúj egész ruhákat vettem, amik boltokban 8-9 ezerért vagy még többért vannak.

Vállfásba is érdemes szezon végén benézni, mert akkor még leakciózzák, tél végén például 1200 ft-ért vettem vadiúj farmereket és ugyanannyiért egy teljesen újszerű kordbársony télikabátot.

2015. máj. 10. 11:11
Inkább nézz szét egy szezonvégi H&M/Bershka/Stradivarius/Promod/Mango kiárusításon. Láttam már 9000es szoknyát 500 Ft-ért és 5000es felsőket 900 körül szoktak adni. Azt legfeljebb próbálták előtted, aktuális divatú, nincs széthordva. Vagy outletekben is lehet kifogni pár száz forintért, az M3-nál vettem mango nadrágot 1000ért, tally ruhát 1500ért...
2015. máj. 10. 10:59

hát mifelénk a kilós ruha is 3500 Ft/kiló, így aztán egy póló is 500 köré esik (nemrég vettem). de sajnos a kilósban nagyon ki kell fogni, mert a legtöbb ruha olyan, mint amit a kutya szájából szedtek ki.

a darabáras meg drága, a plázában is kapsz annyiért új ruhát.

8. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. máj. 10. 10:55

en pont ezert azokat a pici hasznaltakat szeretem ahol a tulaj atvalogatja a ruhakat. felenk szerencsere tobb ilyen van. de porog is nekik a bolt mert eleve csak a jobb darabokat teszik ki. azt viszont el us viszik. a torzsvevok izlesere figyelnwk is kb ahhoz is valogatnak. kenyelmes es olcso.

amugy azert jo ez a rendszer mert egy csomo cucc itthon boltban nincs. en pl gatyat egyetlen egy helyen talaltam. egyszeruen a segges combos fazon nincs farmerboltokban. hasznaltban meg van.

7. syria (válaszként erre: 1. - BlackAndGold)
2015. máj. 10. 10:29

Ft-ban sokkal-sokkal olcsóbb, (kb. 10%) mint újan venni. De nem kevés időt kell rászánni, hogy igazán jó darabokat fogjunk ki.

Pesten vannak boltok, ahol bálabontás napján tömött sorok állnak.

2015. máj. 10. 10:18
szoval sokkal olcsobb!!! csak fel kell deriteni a jo helyeket.
2015. máj. 10. 10:17
nalunk vallfas hasznaltak vannak de kilos aron... igy en tenyleg vettem farmert 300 ft ert.. meg felsot 100 ert... raadasul en ez a kiszedwtem a kirakatbol tipus vagyok mert utalok vasarolni.
2015. máj. 10. 10:07
A kilós ruhák sokkal olcsóbbak, mint ahol válogatott termékek vannak egyesével kilógatva. De még így is lehet kifogni jó cuccokat. Pl. a Cream önmagában is olcsóbb, de van outletje, 500 Ft/darab áron.
2015. máj. 10. 09:55

Lassan a használt ruhák drágábbak lesznek mint a bolti...itt nálunk a használt ruha árát kipótolom valamennyivel és újat veszek,mert itt csak vállfás üzlet van...ami elég drága ahhoz képest,hogy használt...

Mikor megnyílt 50ft-ért vettem nacit,felsőket ilyenek....nagyon elszaladt a paci velük...

De ha szerencsés vagy olcsón is hozzéjuthatsz ha nagyvárosban élsz :)

2015. máj. 10. 09:25
Attól függ hol veszed azt is. Lehet kg-ra egy 20 ezer Ft-s pólót 50-100 Ft-s áron vehetsz, de lehet 1000-2000 Ft egy vállfás üzletben.
2015. máj. 10. 09:07
Átlagosan mennyibe kerül használtruha boltban egy póló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook