Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicás kérdésem lenne. fórum

Cicás kérdésem lenne. (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 13. 15:28
Örülök,hogy jól vagytok!Nehéz kiheverni a veszteségeket.Mi is veszítettünk már el egy kutyát és egy cicát.Ill. volt még egy befogadott ciccünk is .Miután minden orvosi ellátást megkapott szegény,pár hét múlva hallva találtuk.Soha nem tudtuk meg mi történt vele! :( Most egy maccs pasink van,imádnivaló nagy vadász.
44. Perla del Mar (válaszként erre: 42. - Mariann7533)
2015. máj. 12. 21:57

Nagyon sajnálom :( Tudom milyen ez. Én egy éve vesztettem el Milit , de még mindig nagyon fáj, nem hevertem ki. Megértem mit éreztek. Nálunk családtagok az állatok.

Annak örülök, Hogy Hópihe és picikék jól vannak :)

43. 408020f45e (válaszként erre: 42. - Mariann7533)
2015. máj. 12. 21:35

Nagyszerű dolog amit csináltok és nagyon becsüllek benneteket érte. Én tömbházban nőttem fel, nem volt állatunk és talán emiatt is, de a virágokat nagyon szeretem. (ápolni, ültetni, szaporítani stb) Néhány éve van egy fajta tiszta brit cicusunk, de bizony néha eszembe jut, hogy mi lesz, ha egyszer elveszítjük. Megértem, hogy minden veszteségbe egy picit belehaltatok, mert valóban nagyon megszerettük mi is a mienket, szinte családtag. :)

Örülök, hogy megírtad mi lett végül is a cicusoddal és a picikkel. :)

2015. máj. 12. 20:58

Sziasztok:)

Nagyon jól van Hópihe,és a három kicsi pici is:))

Jó gazdi volnék?Tavaly nyár végén mentettünk meg négy apróságot.Egyet három hónap után vesztettünk el bélfertőzés lépett fel nála,Szofinak hívták.Barbyt egy hónapja vesztettük el,elütötte egy kocsi,mi nem voltunk itthon,nem is értem hogy történhetett,itt alig járnak autók,nyolc hónaposan vesztettük el....

Van egy három éves Kormi,ő fiú,vagy inkább már pasi.Van két fiú cicánk,akik ennek az elvesztett két cicának a tesója,Foltos és Wolfi.Úgyhogy van három pasi cica,és Hópihe,na meg a három kicsi.

Tudjátok 13 évig volt egy kutyánk Franky.El kellett altatni,itthon voltunk vele,soha nem lesz kutyánk,sem én sem a férjem nem hevertük ki.A gyerekekről nem is beszélve.Fél évvel a kutyánk előtt halt meg az akkor szintén 13 éves cicánk Zizi.Együtt nőttek fel,Zizi a karjaimban halt meg,Franky a férjem karjaiban.

Talán ez a mi keresztünk,vagy nem is tudom mink,hogy mentsük,aki menthető,és a három gyerkőcünk is ezt látja.Lehet,hogy nem szerencsés ez,nem tudom.Mert siratunk és veszítünk.Minden veszteségbe belehalunk picit,és mindig de mindig megfogadom,hogy többé nem akarom ezt érezni,és el kell taszítani minden kóbor,szerencsétlen,anyátlan,apátlan állatkát.Csak hát.....a szív,vagy nem tudom...Az nem én lennék....Azok nem mi lennénk....

Van egy mondás,amit mindig próbálok elmondani a veszteségekkor,bár a könnyeim patakokban folynak.

"Ne sírj,hogy véget ért,hanem mosolyogj,hogy megtörtént"

2015. máj. 12. 16:12
Hogy van Hópihe és a kicsikéi?
40. Perla del Mar (válaszként erre: 39. - Csipkerózsika)
2015. máj. 9. 22:25

A műtét az stressz mindig! Az én dokim aznap pont nem rendelt itt Esztergomba, a doktornő késett a rendelésről a telefont otthon hagytuk, apám bement a szomszéd rendelőbe, ahol. jól ránk ijesztettek. Haza akartam menni , hogy telefonáljuk a saját dokinak. Míg vártuk , hogy hasson az oxitocin ott mászkáltak a kutya körül . Ez is stressz lehetett.( Saját dokimnál is volt kutya ellés, akkor a Szívecske cicával mentünk hozzá , ő bizony nem engedett be senkit , a rendelő előtt volt a sor és a váróban látta el a beteg állatokat. ). Aztán nem csukták be a műtő ajtót , az asszisztens a kicsiket nézegette és véletlen pont hátra pillantottam. Szerencsére.Azt láttam a kutya rohan ki amerre lát a vak világba. Mint a szilveszteri peterdázásoknál szoktak menekülni a kutyák pont úgy képzeld el. Apám rohant utána én meg a vizsgáló asztalon lévő kicsikre vigyáztam, hogy le ne essenek. A fájdalmon kívül ez egy hatalmas stressz az állatoknak. Az én dokim is mondta, hogy a stressz is közrejátszott, hogy nehezen szoptatott, meg , hogy császáros volt . Meséltem neki, hogy meglógott a kutyám a szomszéd rendelőből még vissza is kérdezett, hogy mi csoda?

Szerencse, hogy nem ütötte el egy autó.

39. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Perla del Mar)
2015. máj. 9. 22:00
Ezt nem a stressz okozza, hanem a műtét. A sebe fáj és nem engedi magához őket. A szülés után ivartalanított cicáknál szinte mindig ez van.
38. Perla del Mar (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 20:31

Örülök :)

A sebet Betadinnal fertőtlenítsd le, nehogy elfertőződjön ahogy a picit a kis mancsijukkal hozzáérnek szopizás közben. Nem voltál erőszakos császáros állatoknál, ahol egy sem születik meg természetes úton is így kell csinálni.

Bindi kutyusomnak nem volt tolófájása ,ég oxitocin hatására sem, őt ezért műtötték . Nála is a cicire tettük a piciket meg ott ültünk mellette, hogy szoptasson. Mivel egyet sem ő szült nem tudta mik azok a "kis fehér izék". A Te cicádnál a stressz lehet simán, mert neki született műtét előtt picije.

2015. máj. 9. 20:00
Szuper gazdi vagy!Elérzékenyültem a jó hírt olvasva.Csak így tovább!Minden jót kíván neked és cicáidnak is egy cicc imádó!
36. 57e437462a (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 19:20

Jól tetted. :) Mi is laborból fecskendővel etettük a 2 cicusunkat, mert nem volt anyukájuk. Pár hét múlva már ették a tápot. Egyedül az alutasakos kajával volt baj, hirtelen váltottunk a fokozatosság helyett. Bár azóta sem erőltetjük.


Kívánok az anya cicának mielőbbi gyógyulást! :)

35. 75fc3fe77a (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 18:51

Nagyon jó gazdi vagy. Bárcsak minden háziállatnak ilyen gondoskodó gazdája lenne...

Jobbulást a cicádnak és jó egészséget a piciknek is!

2015. máj. 9. 18:16

Nagyon aranyosak vagytok:)

Kapott Hópihe(ő az anyacica) fájdalomcsillapítót.Már evett is,és szoptatja a kicsiket:D

Egy kicsit "erőszakos" voltam,mert odafektettem a kicsik mellé.Azután ha ettek a kicsik,akkor hagytam az udvaron sétálni.Persze a gyerkőceink vigyáztak Hópihére,hogy ne menjen ki az udvarról.Azután megint vissza a cicákhoz,és mostmár úgy néz ki,hogy rendben lesz.

Hoztam a munkahelyemről(laboratórium) műanyag pipettát,és amikor nem szoptatta őket,akkor szépen vízzel hígított tejcsit csepegtettem a piciknek:)

De remélem mostmár Hópihe is rendeződik,hisz műtötték,fájdalmai vannak,és a cicik dúrása nem a legkellemesebb dolog egy frissen műtött cicánál.

2015. máj. 9. 17:50
A jelet a cica gyógyulására küldtem :)
32. Perla del Mar (válaszként erre: 29. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 17:49
Huu erre figyelj! Akkor Neked kell mesterségesen táplálni a kicsiket, ha nem gondozza. Sajnos van ilyen. Múlttor valaki cicatápszert rendelt az állatboltba, mert a cicája nem gondozza a kicsiket . pedig nem első ellés volt. Még le is dobta volna az anya őket, a padlásról .ha nem figyel a gazdi. Sajnos egyre több ilyen macska van, de reméljük a Tieddel nem lesz gond. A stressz is okozhatja nála egyébként, nem kell a legrosszabbra gondolni rögtön azért.
31. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 15:13
Ó istenem :( de legalább van túlélő, helyesen tetted hogy elvitted. Ebbe belepusztult volna és akkor 6 élet vész oda :( gyors gyógyulást neki :)
30. c40efa00cc (válaszként erre: 29. - Mariann7533)
2015. máj. 9. 15:02
Szegény cicus! Kívánom, hogy minél előbb rendbe jöjjön.
2015. máj. 9. 14:58

Sziasztok:)

Ma hajnalig semmi sem történt,így felhívtam az állatorvost,aki azt mondta,vigyem be reggel nyolcra,és császármetszést csinál.Kértem,hogy ha már egyszer műti,akkor kösse is el.

Ne tudjátok meg mennyire izgultam....

Három cica volt még benne,de csak egy volt élő.

Itthon tegnap már mefialt kettőt,így három pici cicánk van.

Az anyacica elég szarul van,köszönhető a nagy műtétnek,és persze az altatónak.

Szoptatni nem nagyon akarja a kicsiket,most ez a probléma.

Köszönöm a sok jelet,és érdeklődést:)

2015. máj. 9. 11:59

Na mi a helyzet, már én is kíváncsi vagyok!?

Amúgy pofonegyszerű megállapítani egy macsek nemét...

2015. máj. 9. 11:36
Megszületett már?!
26. Luijza
2015. máj. 9. 06:07

Szia!


Hogy vannak a cicusok?

2015. máj. 9. 01:21
A köldökzsínórt elrágta vagy a cica lóg rajta még?
2015. máj. 9. 01:06

Tapogasd meg a hasát! Ha puha,akkor nincs több cica! Ha keményet érzel, az egy kiscica. Óvatosan húzogasd a méhlepényt, hogy kijöjjön. Ha van még lehet a következő fogja kitolni.

Simán lehet, hogy csak két pici cica volt benne egyébként!

23. ertaveloce (válaszként erre: 22. - Survivor3)
2015. máj. 9. 00:19
Ivartalanitas szempontjabol mindegy lett volna, hogy o tudja-e a cica nemet, az allatorvos csak rajott volna :D
2015. máj. 8. 23:36

Szerintem hagyd őt békén!

Pihenj le és reggelre ott lesznek a kicsik. Nem lesz semmi baj.

Aztán javasolom, hogy megtanuld, hogyan kell megkülömböztetni a nemüket.

Ugyanis olyanok mint az emberek, a fiuknak az van - a lányoknak meg amaz.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2015. máj. 8. 21:56
De azért éber? Jól reagál hívásra?
2015. máj. 8. 21:48
Több órába is beletelik.Semmi baj nem lesz.Irigyellek :)
2015. máj. 8. 21:32

Próbáltam kihúzni,de nem nagyon jött,ezért nem mertem dúrvábban.

Most is kint voltam,alszik,a cicák szopiznak.

2015. máj. 8. 21:19

Itt egy cica szülés, de én nem láttam, hogy valami lógna a cicából, a cicák születése után.

[link]

2015. máj. 8. 21:16
Én azt mondom hogy ha nagyon küzd vele segíts neki (gumikesztyű fel és óvatosan kezdd el kihúzni. Így segítettem már többször cicának. Halott kiscica sem egyszerű. Azt is segíteni kell mert belepusztulhar. Sok sikert :)
2015. máj. 8. 21:14
Azért majd tényleg jelezz, hogy minden rendben ment-e! Izgulok...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook