Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az alkohol mennyire kárositja az agysejteket? fórum

Az alkohol mennyire kárositja az agysejteket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. okt. 30. 21:43

Sziasztok!

Alkohol-eredetű demencia mivel javítható?

(50+ alkesz)

Mit tanácsoltok az elvonási tünetek enyhítésére?

(aki le akar szokni)

2009. jún. 12. 14:54
pusztítja
81. sezin
2009. jún. 12. 14:35

Sziasztok!

Szerintem nem az a baj, hogy iszunk, mert ez hozzátartozik egy egészségesen gondolkodó ember életéhez. A baj az, hogy helyettesítőnek használják! Hiányt pótolnak vele. Ez már mentális problémákhoz kapcsolódik...sajnos elsőkézből vannak a tapasztalataim. :(

Ezt nemrégiben találtam, mert a témában kellett kutatnom:

"Különösen a középkorú és idősebb férfiaknak, valamint a menopauza után levő nőknek, a mértékletes alkoholfogyasztás bizonyos fokú védettséget nyújthat a szívinfarktussal, a szívkoszorúér megbetegedéssel, az agyvérzéssel és az érrendszeri betegségekből adódó halálesetekkel szemben...A hosszan tartó, súlyos alkoholfogyasztás azonban gyakran hozható összefüggésbe az agyvérzéssel, a szívelégtelenséggel és a pitvarfibrillációval."

Innen:

[link]


Szóval minden dolog kétélű...de leírjuk ezeket, akit érint viszont úgysem olvassa ezt el...

2009. jan. 9. 13:35
Nagyon károsítja !!!
2008. nov. 1. 06:15
A naponta 1 - 2 dl. vörösbor nem károsít, hanem gyógyit.Az alkoholizmus az, ami rombol
2008. okt. 5. 00:27
Nagyon, mert elpusztítja, az alkohololdja a lipoid tartalmu sejteket, és már nem keletkezik új, tehát pusztul, de nem pótolható.
2008. okt. 4. 15:06
semmire nem jó, csak az egész családot teszi tönkre.
76. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 75. - Tippcsu)
2008. okt. 2. 12:29

igazad van ettől nem lessz jobb az életed, hogy iszol!


különben én már alulról verem a negyvenedik évemet és nem hiányzik semmilyen alkohol az életemből, abszolút nem iszok semmi alkoholt!

2008. okt. 2. 12:23

én annyit tudok mondani, hogy 12 éves vagyok és fiú... elmondom az álláspontom és kész. életemben 1szer voltam annyira bebaszva, hogy nemtudtam hol vagyok, hányok, előtte nagyon jó érzés volt, aztán az első hányás után maga a pokol... szóval úgy érzem, hogy nem érte meg, menőbb nem lettem, mint azt sokan hiszik, hogy ettől nagyobbak lettek, sőt szégyellnem és titkolnom kellett, mert szüleimre nem akartam szégyent hozni...

lehet inni, de 1 hónapban 1-2 maximum akkor is annyira, hogy éphhogy belegyél rúgva, ha neked ez kell akkor b*zdmeg és igyál... nekem nem kell alkohol, azóta 2 alkalmam is lett volna inni, nem tettem, tudom, hogy tönkreteszem magam, nem éri meg... majd még visszanézek, mit reagáltatok rá, remélem jól fogalmaztam meg, nah alkoholmentes hétköznapokat

ja és még annyi, hogy nagyszülőm, és nagybáttyám is iszik, minden nap, minden olcsó, szar műbort... és teljesen társadalmi nullák, elkülönülök tőlük, b*sszák meg ott ahol vannak...

2008. aug. 21. 22:38

Bezsélj egy alkoholistával, majd keresd meg a régi barátait, a családját ha lehet, az osztálytársait.


Sokszor kiderül, hogy egy igen jóképességű ember volt...


Az érdekes, hogy ha észhez tér, akkor akár még a régi formáját is tudja hozni!


Na most akkor mit is mondtam?


Most gondolkodom, hogy lehet nem is az agysejt, hanem az illető puszult le!?

73. vicky_
2008. aug. 20. 23:40
az enyémet most azt hiszem nagyon, mivel ma van a születésnapom:)))
2008. aug. 20. 23:35
nagyon pusztítja az agysejteket, és a májat is.
2007. okt. 31. 16:42
Nem tudom.. hukkk..hehe..:PPP
2007. okt. 31. 16:05
Az agysejteket megöli a sok alkohol.Aztán a májat is károsítja.
2007. szept. 25. 07:35
Nagyon-nagyon károsítja. Az én családomban is volt alkoholfogyasztó, de én teljesen elzárkózom tőle. Iszonyú mire képes az alkohol.
2007. szept. 2. 08:54
Nagyon-nagyon rövid időn belül gyorsan de nemcsak az agysejteket hanem a májat is!
2007. aug. 11. 13:09
iszonyúan elbutulnak az emberek néhány év ivászat után...
2007. júl. 25. 10:14
Rendszeres ivászat, alkoholizmus néhány év alatt "kissé" idegroncsá tesz mindenkit.
65. apokrif (válaszként erre: 63. - Pirosalma)
2007. júl. 24. 20:20

Szia! Kedves Pirosalma!


Maradj is soká kedves és egéászséges.


Úgy gondolom - a kis alkoholnak, kis jótékony hatása van és nagy rossztékony hatása.Nem biztos, hogy megéri az arány.


Sajnos egyik ismerősöm is orvosi ajánlásra kezdte, Őrajta figyelhettük meg a lassú leépülést. Korábban még adott a minőségre és a mértékre.

Ma már napi nyolc pohárnál tart, és a műborokra van csak pénze. Nő létére be-be tér a helyi "becsület süllyesztőbe" is, de leginkább zugívó lett.

Hellyel és mértékkel fogyasztja, helly az asztal alatt; mérték a vödör.


Én nem tudnám jószívvel senkinek sem javallani prevenció célból.

2007. júl. 22. 18:52
Az alkohol elpusztítja az idegsejtek nyúlványait és a szinapszisokat (idegsejtkapcsolatokat), így az idegsejtek közötti üzenetközvetítés hatékonysága jelentős mértékben csökken.
63. Pirosalma (válaszként erre: 60. - Apokrif)
2007. júl. 22. 18:49

Szia! Nem támogatom az (etil-)alkoholfogyasztást, de azért nem kell túlzásokba esni, szerintem:-) Kis alkoholnak van jótékony hatása (kis mennyiségben a védő koleszterint emeli), ill. a bor antioxidánstartalma nem elhanyagolható. Napi 1 deciliter jó minőségű vörösbor kifejezetten ajánlható a legtöbb esetben.


Viszont: a gyomorban a cukor nem erjed meg:-) Ráadásul az alkoholos erjedés során nem keletkezik sem metán, sem etán (de szén-dioxid igen).

2007. júl. 22. 17:08
Attól függ,hogy mennyi alkoholt iszol.Vannak orvosok akik még javasolják is a kispohár bort,vagy reggeli töményet.A túlzott alkohol fogyasztás károsítja az agysejteket,ez köztudott.
2007. júl. 21. 19:48
Szerintem nagyon, ezt láthatod, ha összehasonlítassz egy alkoholt fogyasztó és egy alkoholt nem fogyasztó embert...Megdöbbentő a különbség!
2007. júl. 21. 15:29

Hogy az alkohol ártalmas az gondolom nem kérdés,

és az sem, hogy pusztítja az agysejteket.


Az alkohol minden cseppje 1200 agysejet pusztít el.

Alatomosabb mint az egyéb drogok. Lassan építi le az egyént, úgy, hogy szinte észre sem veszi. Lassan lesz AKARAT GYENGE, mire feltudná mérni hová jutott már nem tud cselekedni, visszafordulni, csak segítséggel, vagy nagy traumával. Ezért is esnek sokan vissza.


De nem csak a kívülről bevitt, meg ívott alkoholról van szó, hanem az úgynevezett "belső alkoholizácíó"-ról is. A mi a helytelen ételkombinációk, cukrozott gyümölcslevek, erjedések miatt a szervezetben keletkezik. Ha lehet fokozni ez még ártalmasabb, mert - "Az alkoholos erjedés során metán és etán keletkezik. Oxidációval formaldehid és acetaldehid keletkezik belőlük.

Az alkohol, mely nem a vacsora előtti martiniktól származik, hanem az ember gyomrában alkohollá erjedő cukorból és keményítőből, ez az alkohol veszélyesebb, mint amit üvegből iszunk meg. Aki pl. whiskyt iszik, annak nem kell lenyelnie még amilalkoholt és a többi szerves alkoholt, csak etilalkoholt. A belekben keletkezett alkohol alkotórészei közt megtalálható még a szervezetre igen mérgező cefre és egyéb anyagok is."


SOHA NE MÉRGEZD MAGAD!!!!!!!

59. Jade^
2007. ápr. 14. 22:32
mindenki saját maga dönti el mit használ és mennyit. vagy hogy mitől érzi jól magát.
58. 5464505f6a (válaszként erre: 57. - Jade^)
2007. ápr. 14. 22:23
Ezt sokan mondják.
57. Jade^ (válaszként erre: 56. - 5464505f6a)
2007. ápr. 14. 22:19
mindenki másképp csinálja. de nem itélek el senkit aki kipróbálja vagy használja.
56. 5464505f6a (válaszként erre: 55. - Jade^)
2007. ápr. 14. 22:13
Erről a gondolkodásról beszélek.:(
55. Jade^ (válaszként erre: 54. - Tibike)
2007. ápr. 14. 21:46
én meg speciel ki se próbálnék ilyesmiket. maradok inkább a fincsi édesbornál.
54. tibike (válaszként erre: 53. - 5464505f6a)
2007. ápr. 14. 21:43

Felőlem aztán elfogadható.

Nekem speciel nem jön be pl. a marihuána. Sem ízre, sem hatásra.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook