Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terheléses cukorvizsgálat eredménye.. fórum

Terheléses cukorvizsgálat eredménye.. (beszélgetős fórum)


1 2
45. sariya (válaszként erre: 21. - Nissi)
2015. máj. 14. 13:11
Kedden megyek a dokihoz, hogy megnézze a leleteimet.
44. Asszonypajti (válaszként erre: 43. - Derya)
2015. máj. 12. 15:11

Rendben, köszönöm a tanácsot!


Nem tudom miert van ez igy Cipruson, de (nalunk) fejlettebbeknel, Angol, Német, Osztrák, úgy lattam tegnap, h van minden:)

43. Derya (válaszként erre: 42. - Asszonypajti)
2015. máj. 12. 12:39

reszben otthon, reszben Cipruson.


ha mesz terhelesre, akkor elotte par napig egyel rizst is, akkor ha csak fiziologias volt az IR-ed, akkor jo esz az eredmeny.

42. Asszonypajti (válaszként erre: 41. - Derya)
2015. máj. 12. 12:31

Tök jó, csak mint ugye emlitettem, nem izlik az sem.


Merre élsz?

41. Derya (válaszként erre: 40. - Asszonypajti)
2015. máj. 12. 11:44

kokuszt ehetsz amennyit akarsz, az nem okoz problemat.

a tobbivel erdemes csinjan banni.


ahol en elek, ott nincsen semmi ilyesmi. :-)


de otthon se hasznaltam.

40. Asszonypajti (válaszként erre: 39. - Derya)
2015. máj. 12. 11:35

más, koztuk en is, ezt maskepp gondolom, hisz akik pl muffint, kenyeret reggeliznek, azt is ugye ebből kell megcsinálni. De abban egyetertek, hogy megdobbento, mennyi mindenből kepesek orlemenyre. Pont tegnap rendeltem a kifogyandó dolgokból, es megdobbentem az olajok, lisztel sokasagan:)) Te merre elsz, ahol nem ekkora a valaszték?


Amugy még az a baj, h en pl a standardakat se igazan szeretem, mandula, dio, kokusz, mak. Es igy eleg nehez..

39. Derya (válaszként erre: 38. - Asszonypajti)
2015. máj. 12. 10:51

a paleolit eletmod a ma elo termeszeti nepek eletet, etkezeset igyekszik modellezni, ok meg nem valoszinu, hogy magliszteket foygsztanaank... :-)

egyebkent is ez magyar sajatossag, kulfoldi paleozok nem is ismerik ezt a sokfele maglisztet, ami otthon van, plusz nem is ahsznaljak napi szinten.


idonkent persze lehet fogyasztani, de mindennapos hasznalatra nem jo.

38. Asszonypajti (válaszként erre: 37. - Derya)
2015. máj. 12. 09:23
Azokat a magliszteket se viccből talaltak fel:))
37. Derya (válaszként erre: 36. - Asszonypajti)
2015. máj. 12. 09:21

hat zoldseg gyumolcs hus tojason kivul nem is kell mast enni. :-)


oke, varunk szeretettel. :-)

36. Asszonypajti (válaszként erre: 35. - Derya)
2015. máj. 12. 09:16

Uborkasalata. Amugy a sajton kivul semmi laktoz.

Majd be fogok nézni, köszönöm.


Az a baj h nem igazan szeretrem a paleos izeket. Alig birok megenni 1 fele kenyeret. A muffinok fortelmesek, a sutik borzalmasak, igy marad a gyümi. Valami finom azert csak kell. Es ha mar, az legyen alma. Egyedul ahus, hal, zoldsegekkel vagyok kibekulve. Kiveve a paradicsom es a paprika.

35. Derya (válaszként erre: 34. - Asszonypajti)
2015. máj. 12. 09:07

na jo de mi az a laktozmentes uborka?


a paleoban semmifele tejtermek nem megengedett, es ennek oka van...


a tejjel nem a laktoz a legnagyobb baj. :-(


hat mondom, ha te tenyleg rendesen paleozol, akkor az a normalis, ha fiziologias inzulinrezisztenciadd van.


ez nem valodi IR.


nem 100%, hogy az orvosod tud errol illetve nem tudom, hogy mondtad-e neki, hogy low karbon vagy (ha tenyleg azon vagy :-))

ha mar tejtermeket fogasztasz, akkor nem vagy, az nagyon megemeli a vercukor illetve inzulinszintet.


gyere inkabb a palaeos topikba, ott tobben is vagyunk, a tobbiek is hozza tudnak erdemben szolni a problemahoz.

az almaban vana legtobb fruktoz.

a mennyiseg is szamit.

az egyik forumtarsunk tavaly csinalt egy szep tablazatot, hogy melyik gyumolcsbol mennyit "szabad" foygasztani az idealis fruktozmennyiseg tekinteteben.

34. Asszonypajti (válaszként erre: 32. - Derya)
2015. máj. 12. 08:59

Huh, mintha állásinterjún lennêk, úgy megizzasztasz:))


3 éve csinalom, a paleot. Az elejen nagy lelkesedéssel, kidobtam mindent,ami egy atlagkonyhaban meglelhető, ekkor még semmi bajom nem volt. Gondolom volt ott divat, egészségre vàgyàs, laktózintolerancia. Majd mikor màr majd kicsattantam, becsattant egy fànk. ( addig a zabon kivul egy darab kihagasom sem volt). Es szepen visszarantott az a vilag. Aztan hiztam hiztam hiztam. Fajt a derekam, es rajottem h nem eri meg a fankert. Ugy h back to work.es szepen ujra kidobtam mindent,es dolgozom az egeszsegemert.


Nem varok babat, tudtommal. Tavaly nyaron gyakorlaton voltam a del pesti korhazban, es meregettek rajtam vercukrot, vernyomit, stb. Alacsony mindenem, szedultem is időnkent. Az ugyeletes orvos azonnal elkuldott terhelesre, es inzulinra. Az inzulint nem is neztek, hozzatennem.

De ekkor mar reeeeg jol taplalkoztam. Azt mondtak, nezessem meg kb fél év múlva újra. És most itt vagyok:)

Es jelentkezem be a kovetkezore..


Amugy Ir-nek diagnosztizaltak, es tovabbi dietat ajanlottak.

Az en fő gyumim a golden es zold alma,imadom. Emellett az eper es a mezdinnye. A narancsra allergias vagyok.

Na, ez a teljes story:)


A lmentes pedig laktozmentes:))

Es azert nem talalkoztunk itt egy ideje, mert kb 2-3 eves hoxa elvonason voltam, es 2 hete kb, h visszatértem:)

33. Derya (válaszként erre: 32. - Derya)
2015. máj. 12. 08:42

meg annyit megjegyeznek, hogy a tul sok gyumolcs nem jo, mert nem jo tul sok fruktozt fogyasztani.

erdemes az alacsonyabb fruktoztartalmu gyumolcsoket elonyben reszesiteni, nemelyik fajtanak kiemelkeden magas a fruktoztartalma.

32. Derya
2015. máj. 12. 08:36

mi az az lmentes ubisali?

babat varsz?

vagy miert kell a terheleses vercukorvizsgalat?

miota paleozol?

elotte rendben volt a vercukorszinted?


letezik a fiziologias inzulinrezisztencia jelensege, ezt lehet megtapasztalni ha terhelesre mesz es low karbos etrenden vagy.

a paleo is abszolut low karb etrend, ha betartjak.


nem tudom, miert volt szukseges neked a terheles.

ha mindenkeppen muszaj, ugy iteled meg, akkor vagy nem 75 gr cukrot iszol, hanem mondjuk 100 gr mazsoalt eszel meg (de ebben az esetben az orvosod nem fogja tudni mihez viszonyitani az eredmenyt). vagy pedig, 75 gr cukorral csinaltatod, de akkor a vizsgalat elott 2-3-4 napig egyel mondjuk rizset, az a legkevesbe problemas, hogy visszaalljon a regi rend a aszrevzetedben.

igy nem lesz fals az eredmenyed.

ha csak ugy hobbibol nezetted, akkor viszont ne csinaltass terhelest cukorral, hanem inkabb a 3 havi cukorszintedet nezessed.

ha az rendben van, akkor minden oke.

31. Asszonypajti (válaszként erre: 30. - Derya)
2015. máj. 12. 07:23

Kb 3 eve. A sajt az egyetlen,amire azt mondtam, h hetente 1-2x muszaj. Kell a lelkemnek.


Miket eszem? Reggelire kokuszlisztbol kenyeret,(az egyetlen kenyer,ami nekem ehető) vagy rantottat omlettet, ebedre hus v hal,salikkal, neha lmentes ubisalival, 2 havonta 1x. Este meg ami van:) ha maradt ebed azt, hideget. Desszertnek rengeteg gyümit, es a lindt 85℅os Étnarancscsoki. Sutni iszonyu ritkan sajna.

Jovo heten remelem eljutok ujra a vervetelre.


Nem szedek gyogyszert.

Nem vagyok itt a forumon, Pocak Panna párti vagyok:))

30. Derya (válaszként erre: 29. - Asszonypajti)
2015. máj. 11. 21:51

hmmm,

miota paleozol?

nem talalkoztam meg a neveddel a paleos topicban, habar attol meg lehet paleozni. :-)

termeszetesen azonnal nem rendezodik az IR paleora sem, valamennyi ido kell hozza es becsuletesen betartani azt.

miket eszel te?

gyogyszert szedsz?

2015. máj. 11. 20:46
És ha nekem a paleo mellett ilyen gyenguszok az eredményeim? :((
28. Derya (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2015. máj. 11. 08:58
ha gondolo, gyere a paleos forumba.
2015. máj. 11. 00:52
Apám cukorbeteg. Mindent ehet, csak nem mindegy mennyit! Pár dolog a piros ez a szőlő , az aszalt gyömölcsök meg a cukor. Más az hiszem nem volt a diétás tájékoztatóban. A Coca -cola is csak sárga. Tehát ihat csak nagyon keveset. A brokkoli pl a zöld.
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Inf3rno)
2015. máj. 10. 23:40
Köszönöm a részletes választ! Sajnos helytelenül étkeztem :-( De próbálok minél többet mozogni bicajozok. Nem szeretném szúrni magam!!! :-( Édesanyám is pár éve szúrja magát tudom milyen :-( De sajna homokba dugtam a fejem nem mentem bele a részletekbe... csak mint külső szemlélő és reméltem ez velem nem történhet meg. :-(
25. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - Derya)
2015. máj. 10. 23:35
Még csak vizsgálgatnak még nem mondta ki a doki hogy mi vagyok, csakhogy 2 hónap múlva meglátjuk az eredményeket. Bár már most is azt hittem hogy jó lesz nem lesz semmi gond hiszen szigorúan diétáztam. Próbálom a paleolit étrendet de még nem 100 %-osan. Hajlandó vagyok változtatni mert ez most "nagy pofon" hogy ne keljen szúrni..... :-(
24. inf3rno (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2015. máj. 10. 03:09

Ez a betegség nagyjából arról szól, hogy helytelenül táplálkozol, nem mozogsz, és emiatt túlterheled a hasnyálmirigyed, amiben elkezdenek elhalni az inzulin termelő ún. béta sejtek. Emiatt eljutottál oda, hogy már nem tud annyi inzulint termelni a hasnyálmirigyed, ami elég a vércukor szint alacsonyan tartására. Ezen felül a saját immunrendszered is megtámadja egy idő után a béta sejteket, ha egyszerre sok hal el belőlük, míg a végén nem marad semmi.


Érdemes már most szúrnod magad inzulinnal, hogy legalább lelassítsd a folyamatot. Amíg termel inzulint a szervezeted, addig kompenzálja a nagy megugrásait a vércukor szintnek. Ha már nem termel, akkor hiába szúrod magad, az nem finom szabályozás. Bármennyire is tartod majd a diétát, megugorhat a cukrod. Ezek a megugrások idővel halmozódnak, és végső soron késői szövődményeket, mint vakság és érszűkület okoznak szerencsésebb esetben néhány évtized alatt, rossz esetben meg néhány év lefolyása alatt. Elképzelhető, hogy más gyógyszer is segít ugyanebben, és nem kell majd szúrnod magad, konzultálj a belgyógyászoddal, döntse el ő, úgy nézem van már külön diabetológus szakorvos is, az mégjobb.


Egy határig visszafordítható a dolog, bizonyos szint után viszont már annyi béta sejt elhal, hogy nincs rá esély. Ilyenkor várni kell legalább 5 évet, hogy az autoimmun reakcióban résztvevő sejtek kihaljanak, aztán meg lehet próbálkozni hasnyálmirigy átültetéssel, aminél immunszupresszánsokat kell majd szedned, hogy ne lökődjön ki a graft. Hát konzultálj az orvosaiddal, próbálkozz meg diétával, akár a paleo-t is kipróbálhatod, legalábbis úgy vettem le, hogy már most is ketogén diétán vagy. Aztán meglátod. Az édes dolgokat mindenképp kerüld, és az alkoholt is. Ha édességre vágysz, akkor a jelenlegi legjobb megoldás a stevia és az abból kivont glikozidok. Érdemes növénykét szerezni, úgy olcsóbban kijössz, ha életben tudod tartani. Ez nem olyan dolog, ami nagy változásokat fog mutatni 1-2 hónap után, évek kellettek a kialakulásához, és ha még visszafordítható állapotnál tartasz, akkor is évek fognak kelleni, míg elég nagy utat teszel meg a jó irányba.

23. Derya (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2015. máj. 9. 12:43

ezek szerint 2-es tipusu vagy.

ha igy van, akkor ajanlom figyelmedbe a paleolit etrendet.

a 2-es tipusu cukorbetegseg abszolut nem vegleges, visszafordithato folyamat, ha hajlando vagy valtoztatni, az eletviteleden es a taplalkozasodon.

2015. máj. 9. 00:37
2 hónapja 7,2 mértek előtte meg 11-et erre elküldtek terhelésre, diétázzak.... Nagyon betartottam semmi cukor semmi liszt...!! A terhelés mégis 14,6 lett :-( Nagyon elszomorított! Így még életembe nem tartottam be semmit, fogytam is 10 kilót :-). Most 2 féle gyógyszert kell szednem. Javulhat ez, visszafordítható? Vagy legalább annyi hogy ne legyek inzulinos? 2 hónap múlva megint méretnem kell.
21. Nissi
2015. máj. 8. 19:46
Mindaketten IR esek vagytok. Mindenképpen kell inzulint is nézetni. Van speciális IR diéta itt is van forum róla. Fehérliszt, Cukor nuku.
20. Derya (válaszként erre: 14. - Asszonypajti)
2015. máj. 7. 21:23
a 120 percesed nem jo, az nem igazan mehet az ehgyomri ala, de az onmagaban is tul alacsony.
19. Derya (válaszként erre: 13. - Sariya)
2015. máj. 7. 21:22

zoldseg, gyumolcs, hus, tojas.

a gabonakat, tejet mindenkeppen celszeru lenne kiiktatni.

18. katie_rose (válaszként erre: 17. - Katie_rose)
2015. máj. 7. 20:09

Tesztan*


Nagyjabol amugy a teszta az, ami legnehezebben fer bele barmilyen dietaba.

A cukrot is erdemes kiiktatni (vannak szuper, termeszetes edesitok) es az sem baj ha krumplit es rizst sem eszel napi szinten:)

17. katie_rose (válaszként erre: 13. - Sariya)
2015. máj. 7. 20:08

Na a tesztab ne is csodalkozz :D ures, gyorsan felszivodo szenhidrat. Inzulin loketet okoz, leesik a vercukrod es ebed utan fel oraval ehes leszel.

Inkabb zdseg koretek, teljeskiorlesu dolgok keruljenek a tanyerodra a hal/hus melle.:)

16. katie_rose (válaszként erre: 14. - Asszonypajti)
2015. máj. 7. 20:06
A tied nagyon alacsony. Nem tudom, hogy ez problema e egyebkent.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook