Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? fórum

Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak?

1 2 3 4
2015. júl. 7. 00:11
Hát igen... a törzskönyves szaporító egy újabb kategória :)
97. Perla del Mar (válaszként erre: 96. - Ertaveloce)
2015. jún. 18. 23:00

AAA számtalan ellenpéldát tudok mondai! Én 15 éve aranykoszorús mestertenyésztőtől vettem a kutyámat 5 és fél hetes fajta MEOE szakosztályának vezetőjétől,(nem tudom most ő e az). Csont soványan tele hatalmas férgekkel. Volt ,aki süket kutyát vett tőle,kicserélte neki,hogy aztán mi lett szerencsétlen kutyával nem tudom. Volt egy csodi szép dalmata fiú , ritkán látni olyan szép példányt ez tény. Deee vesebeteg volt , a szülők díjnyertesek voltak, a tenyésztőnek csak ez számított. A srác meg nem győzött csodálkozni, hogy én miért nem voltam hajlandó pároztatni az ő törzskönyves díjnyertes szülőktől származó kutyájával.

Alattunk lakó nő spánielt tenyésztett kannal.Nem tudott úgy a lakótelepre kis spani kerülni, hogy ne legyen rokonságban az ő kutyájával. Na ez a fajta lerombolása. BELTENYÉSZET óhatatlanul is. Volt egy beagle tenyészkan is ,annak élete során több ,mint 600 kölyke volt .Mi ez, ha nem kutyagyártás? A gazdájával sokat beszélgettem ő mondta,hogy sokszor semmit nem jelent mi van a törzskönyvben. (Rátörzskönyvezik másik kutyára a kicsikre (Ezt állítólag macskatenyésztők rendszeresen megteszik, mert egy évbe csak egyszer lehet hivatalosan kölyke egy nősténynek, de ha an egy minőségibb akkor ...)

A földszinten lakó nő meg yorkit tenyésztett szukával. selejtes volt a kutyája a tenyészszemle szerint. Ám a kan gazdájának volt ismerőse a MEOE-nél így végül megkapta a tenyészszemlét, és több alom is született tőle.

Volt egy lbrador ott a gazda ismerőse volt tenyésztő , 4 éves koráig tenyésztették a szukákat ,majd szépen eladták őket, már több pénzt nem tudtak kicsikarni belőlük. Szóval én nem sok különbséget látok tisztelet a kivételnek.

96. ertaveloce (válaszként erre: 89. - Sylpriami)
2015. jún. 13. 23:17
Nem tudom érdekel-e, de hátha. Különbség szapi, és tenyésztő között az, hogy a szaporító amint lehet, újra és újra elleti ugyan azt a kutyát, míg a tenyésztő sokkal több időt vár az ellések között, és ha nem talál megfelelő párt neki - amit sok szempont alapján gondosan választ meg - akkor ha már az idő engedné is, akkor is tovább vár. Tudod, egy tenyésztő őrült, egy kutyabolond. Ők leginkább az adott fajta fejlesztését, a hibák kiküszöbölését tartják szem előtt, míg egy szaporító, aki van, hogy mindig ugyanazokkal a kutyákkal csináltat kölyköt, ő csak a pénzt látja az egészben, és lehet, hogy ezen kívül nem sokat törődik a kutyákkal. Egyébként meg az, hogy egy nősténynek legalább egyszer ellenie kell, különben baj lesz, régi és rossz hiedelem. Kérdezd meg bármelyik normális állatorvost, előbb fogják javasolni az ivartalanítást minél fiatalabb korban, mint azt, hogy bármikor is szüljön. :)
95. Perla del Mar (válaszként erre: 89. - Sylpriami)
2015. jún. 2. 18:44

Igazad van helyesen döntöttél, ha nem egészséges nem vállaltál kölyköket! Jót tesz a szukának, ha vannak egyszer kölykei, de nem szükséges! A lakótelepen matuzsálemi kort megért kutyák egyszer sem voltak pároztatva és természetesen ivartalanítva sem. Volt egy kutya 18 évet élt , végelgyengülésbe halt meg, előtte pár hónappal tüzelt is. Soha nem voltak kölykei!

Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy szaporító tenyésztő gyakran egyik kutyas másik eb! Nekem csak két hobby almom voltekét kutyámtól. Fedeztetni is csak egyszer fedeztettem, hogy ne növeljem az alom számot, nem kétszer, ahogy tanácsolják!

94. sylpriami (válaszként erre: 92. - Shadow Angel)
2015. jún. 2. 07:24

Köszönöm. Én is remélem, hogy sikerül. Ezzel a kételkedőknek is bebizonyíthatnám, hogy marhaság mindenfélét kitalálni az örökbefogadással kapcsolatban. Nem mondom...kellenek a szankciók, de ne beszéljünk már 3szori látogatásról, meg törpekutyák esetében összeszoktatásról. Nem egy falkába tenném be...könyörgöm...

Persze tudom, hogy nem kellett volna általánosítani és ez a jobbik eset, hogy az anyakutya két évig pihen...ha lenne állattörvény, őket hagynám, mint tenyésztők. A többi meg csak fizesse a bírságot(jó sokat), ha bukik! De hát ez csak álom....

93. sylpriami (válaszként erre: 90. - Andi6020)
2015. jún. 2. 07:13
Így legyen...ámen.:D
2015. jún. 2. 07:11

Remélem sikerül az örökbefogadás.


Én találkoztam szaporítóval. Embertelen körülmények között tartotta a kutyáit.

Családban van tenyésztő. Két éven belül ugyanazt a szukát nem fedezteti.

Volt olyan, hogy több kölyök lett, leszivták nagyon az anyakutyát, hajnal háromkor autózott vagy 70 km-tert olyan állatorvohoz, aki fogadta őket, hogy infúziót kaphasson az anyuka. Imádja a kutyáit, és mindent megtesz értük.

Nem egy kategória.


Ha nem fial, sem lesz semmi baj.

Egyik blökim frigid volt. 11 év alatt egyszer sem fogadta el a kant. Pedig együtt éltek. Kölyökkora óta. :)


Szorítok neked, tényleg nem mindenki tette volna meg azokat, amiket te, és jó olvasni is, hogy azért vannak még ilyen emberek. :)

91. sylpriami (válaszként erre: 66. - Édesmandula)
2015. jún. 2. 07:11
Igen te már csak tudod mi az a tudatos kutyatartás és a kutyák támogatása...a feltöltött fotóid is erről árulkodnak.:D 1.:A kutyámat megvettem egy jelképes összegért és az én felfogásomban nem a szaporítót támogattam, hanem nem engedtem, hogy egy kiskutya elpusztuljon, hiszen olyan borzasztó állapotban volt, hogy a jövő hetet sem élte volna meg. Magyarán mentettem, ha nem lenne világos és ennek a pénznek a többszörösét hagytam volna az örökbefogadásnál is. 2.A kutyákat nem kell összeszoktatni a befogadás előtt főleg, ha pici termetűek. Ugyanis egy jó kutyatartó igenis össze tud szoktatni két kutyát. Csak tudni kell velük bánni. Ajánlom figyelmedbe: Cesar Millan műsorát. Csodákat láthatsz. A menhelyek elfelejtik, hogy az örökbefogadók tesznek szivességet nekik és még fizetnek is ezért!!! NEM PEDIG ŐK!!! Ugyanis csak egy kicsit kell megfejelni az összeget és mindjárt vehetek is az egyik tenyésztőtől egy kölyköt, aki mind a két szemére lát, nem szorul folyamatos orvosi ellenőrzésre stb. (Ilyenek voltak az én jelöltjeim) továbbá, ha mind a két kutya barátságos, ott az együttélés sem lesz probléma. Max. versenyezni fognak, hogy ki melyik oldalamon aludjon. Ami teljesen normális, mert mindig van egy falkavezér, aki erősebb. 3.A helyzet nem sértő volt, hanem felháborító. De engem igazol mások tapasztalata és véleménye is. Az olyanokból, mint te talán csak egyet találtam.:D 4. 40éves leszek ebből 24-25évig kutyával éltem LAKÁSBAN, volt hogy kettővel!!! Neked lehet, hogy csak elképzeléseid vannak, nekem meg már tapasztalatom és ez nagy különbség. 5.Fogok hazudni és nem a saját érdekemben, hanem a szerencsétlen állat érdekében, hogy jobb sorsa legyen, mint magának a menhely vezetőjének! "szaporítótól ne vásárolj": ha ennyi akadályt gördítenek a menhelyek az örökbefogadó elé...akkor szerinted az emberek mit fognak csinálni, ha kutyát akarnak...gondolkodj csak egy kicsit!!!! Belevaló kiscsaj vagy biztos te magad is rájössz! 6. Az előző hozzászólásomban leírtam. 7. Erre mondta jóanyám, amikor még olyan fiatal voltam, mint te...én meg most a fiaimnak: Ha hallgattál volna, okosabb maradtál volna!!!!!
90. andi6020 (válaszként erre: 89. - Sylpriami)
2015. jún. 2. 06:36
Tévhit. Nem kell egyszer sem elleni a szuka kutyának.
89. sylpriami (válaszként erre: 65. - Ertaveloce)
2015. jún. 2. 06:09

Bevallom nőiesen, hogy szaporító vagy tenyésztő nálam majdnem egy szinten állnak. Mind a kettő sorozatban a kutya testét használja ki. Itt is megtörtént, hogy sétáltattam a lányomat és az egyik üzletből vagy az utcán megállítottak és kérdezték, hogy mikor lesznek kiskutyák. Hajlottam arra is, hogy egyszer majd valamikor keresünk neki egy kis kancsit...de ismerve és látva a génhibára utaló jeleket(nagyon kevés szőr, gyenge fogazat, 1.5kg súly) le is tettem róla. Pedig tudom, hogy legalább egyszer egy nöstény kutyának ellenie kell, mert idős korára furi lehet a viselkedése. És ugye az agyvérzése is csak engem igazolt, hogy hatalmas nagy hiba lenne fedeztetni, mert a kicsikkel csak tovább örökítené ezt.

A pénz dologban meg igazad lehet, hogy azért tartják a kutyákat és ez undorító dolog. Furcsálom is azokat a hirdiket, amik kikötik, hogy "Budapest közelében élők jelentkezhetnek az örökbeadásra". Vicc..én mondjuk vidéken élek és a kutya popsiját is tisztára nyalnám,annyira szeretném, de a majom inkább olyan valakinek adja oda aki közelebb lakik és lehet, hogy két kicsi gyerek mellé viszi, akik agyonnyomoratják az állatot, mert még soha nem volt kutyájuk?? Nem értem az összefüggést!!! Vagy látogatni akarja? Minek? Már nem az övé!!!! Hol nézik itt annak a szerencsétlennek az érdekeit? Aztán meg magyar vagyok, akkor inkább egy magyar kutyin segítek. Kicsi az orszáunk és sok a kutya. Gondoltam, ha már megtehetem, akkor jót teszek valamelyikkel....

88. sylpriami (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. jún. 2. 05:13
Ahhoz, hogy külföldre vigyél háziállatot kell: az állatútlevél, amiben leírják az állat ismertetőjegyeit és a paramétereit.A gazda adatait... Ezenkívül tartalmaznia kell a kötelező egészségügyi oltásokat is, illetve a chip számát, ha mindez megvan utazhatsz is bátran vele.
2015. jún. 2. 03:01
Köszönöm, hogy ennyien megértették a problémámat. Egyenlőre még várok a kutyus elhozásával, de tervben van köv. magyarországi látogatásomkor. Olvastam aki azzal érvelt, hogy elviszik a kutyákat és külföldön adják el. Itt azért megjegyezném, hogy kölykökről van szó, amit kiimportálnak. Nem pedig 5-10éves fogatlan, kevés szőrű, egyszemű(az egyik jelöltem volt) kutyikról. A husa meg a szőre végett Ázsiában vannak veszélybe az állatok. Meg logikátlan lenne, hogy pénzt fizetek az örökbefogadásért...aztán leadom vágásra, mikor az utcán is összetudnám szedni a nagykutyákat? Nem vagyok tisztában a kutyahús árával, de nem gondolom, hogy bárki venné! Ez az indok egy kicsit viccesre sikeredett. Persze legyek leellenőrzött. De milyen ember ő, hogy ismeretlenül már leírt, mint gonosz állattartót, akinél már nem is lehet még egy kutya boldog. És ő milyen állatbarát, aki 26kutyát tart el és közben dolozik délután 4-ig és megjegyzem nem otthoni munka! Azzal meg nem értek egyet, hogy ott boldog a kutya ahol már megszokta a helyét. Mi a helyzet azokkal a kutyákkal, akik menhelyen élnek és több év után örökbefogadják őket.... pár napra rá már a parkban örülnek az életnek? A KUTYA OTT BOLDOG, AHOL SZERETVE VAN ÉS ÉRZI MINDEN NAP A KÉZ SIMOGATÁSÁT A BUKSIJÁN!!!!! Engem mindenesetre sziven ütött, hogy ennyire nem nézik a kutyák jövőjét a nagy állatvédők, ha hagyta volna, hogy megmutassam faceb. képeket, videókat vagy éppen az 1050eu-s orvosi számlát, amit akkor fizettem ki, amikor agyvérzést kapott az én kicsikém és bekellett vinnem az álatkorházba, ahok a doki 1 centet sem adott volna a kutyám életéért, én meg bömbölve könyörögtem, hogy mentse meg. Hát megmentette egy újfajta kezeléssel a lebénult lányomat, én meg örömmel fizettem...annak ellenére, hogy dönthettem volna másképp is, ugyanis előre megmondta, hogy a kezelés nem garantálja a teljes gyógyulást és a jövőben bármikor még előfordulhat...Kérdezem én? Ő ezt megtette volna? Vagy amikor hazahozzák a korházból a sterilizált vagy műtött kutyát ott ülnek vagy alszanak mellett 24órán keresztül és nézik, hogy milyen állapotban van? Mert nálunk a fiaim megtették és én is amikor éppen nem volt dolgom. De ugye én egy gonosz állattartó vagyok, aki megmerte kérdezni, hogy hány kilós a kutya....de megyek még az utcájába.
86. SSszonja (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 13. 20:46
Ezzel egyetértek, nem a kert a legjobb hely a kutyának, nem biztos, hogy ott érzi a legjobban magát. A kutya jellemétől, előéletétől függ. A mi tacsinknak itt van a kert, most nyitva van az ajto is egész nap és kimegy? nem. MAx pisilni meg ha a gazdi kint van akkor örömmel. De hogy ő egyedül kint legyen a kertben? soha. Szinte menekül be és ősszel meg hűvösebb időben egyenesen jutifalattal kell kicsalni, hogy a dolgát elvégezze. Ilyen szinten nem érdekli a kert.Ő velünk szeret lenni. Van olyan kutya aki szenvedne, ha ki lenne zárva a kertbe.Főleg ha egy rosszabb előéletű, kidobott, bántalmazott kutty. Ők nagyon tudnak a gazdihoz ragaszkodni.
85. Columbia05 (válaszként erre: 84. - Shanalyl)
2015. máj. 11. 16:02
Jaj félre ne értsd én sem vitatkozni szeretnék, csak sajnos tényleg vannak olyanok akik elhanyagolják ilyen szempontból is a kutyát. Ti szerencsések vagytok, nálunk tényleg muszáj vinni, mert látszik is rajta, hogy jobban érzi magát tőle. De téma lezárva részemről, és tényleg nem vitatkozni szerettem volna ;)
84. Shanalyl (válaszként erre: 83. - Columbia05)
2015. máj. 11. 15:56

Nekem is szálkás tacsi van. Kicsit finomabb szőre van, mint egy átlagos szálkásnak, de akkor is az. 3 éve, amióta velünk él (ő is befogadott kutyus), nem volt semmi probléma a szőrével. A fésülködés nálunk inkább amolyan belsőséges szeánsz, nem feltétlenül a külcsínről szól (még jó, mert 5 perc múlva ugyanolyan kócmóc), inkább ilyenkor látom, h van-e esetleg valami partizán kullancs benne a nyakörv ellenére, van-e valami kis sérülés, amit a jógyerekeskedés közben szerzett, meg ilyenkor teljesen beáll és csak élvezi a dolgot. Sokat gondolkodtam rajta, h elvigyem-e trimmelni, de rájöttem, h felesleges, mert tudom, h jól érzi magát a bőrében. :)


De nem akarok most vitát azon, h kell-e trimmelni kozmetikusozni vagy sem. Ha már ez a legnagyobb probléma, nem lehet olyan rossz annak az ebzetnek.

83. Columbia05 (válaszként erre: 82. - Shanalyl)
2015. máj. 11. 15:46
Nekünk szálkásszőrű tacsink van, és őt muszáj vinni 3 havonta a kozmetikába, persze egy simaszőrű kutyát nem. Sajnos ismerek olyat akire legszívesebben én is kihívnám az állatvédőket, mert olyan a kuty. A kozmetikusunk is tudna mesélni, mikor a fülzsír úgy összevolt a kutyának a fülébe gyűlve, hogy egy gombóccá ált össze, vagy az egész szőrét lekellett vágni, mert tiszta filc volt, és vagy véraláfutásos lett volna a fésüléstől a kutya, ezért inkább a vágást választotta. Na ne mondja nekem senki, hogy ez nem kínzás a kutyának :O
82. Shanalyl (válaszként erre: 81. - Columbia05)
2015. máj. 11. 15:23
Erre azt tudom mondani, h az én tacskóm koptatja a körmét természetes körülmények között, így nem kell levágatni. Nem hinném, h a kutya szeret szép és friss lenni, ez emberi beképzelés. Nem, ne legyen ápolatlan, loncsos, összegubancolódott, koszos, de nehogy már állatkínzás legyen, ha nem viszem kozmetikushoz a kutyát. :D Én is fésülöm, rendben tartom, de ez már a ló másik oldala, de nagyon.
2015. máj. 11. 14:43
Anno mi is mikor örökbefogadtunk, ilyen feltételeknek kellett megfelelni, illetve aláírni az örökbefogadói szerződést. Voltak kint megnézni, hogy hova jön a kutya, sőt van olyan, hogy előtte kikell tölteni egy lapot, hogy tudod-e milyen készítményekkel lehet védekezni a kullancs-bolha ellen, milyen táppal tudod etetni a kutyádat, ha esetleg allergiás rá, tudsz-e másfajtát/drágábbat venni. Naponta mennyit van egyedül a kutya, stb, stb. Sajnos hallottam már olyat, hogy a gazdának nem kellett a kutya-nem mentett kutya volt-, levitte az állatorvoshoz, hogy altassa el, mert neki már nem kell, és mikor mondta az állatorvos, hogy szó sem lehet róla, akkor azt mondta, hogy akkor csináljon vele amit akar, de ő innen nem viszi el. Egyébként ha belegondol az ember-és én senkit sem szeretnék bántani, hogy némelyik kutyával, hogy bánnak, viselkednek, akkor megértem a menhelyeket, hogy milyen feltételekkel adják a kutyákat. Sajnos volt olyan eset, hogy kivitték a kutyát, majd 1-2 hét múlva vissza, hogy mégsem kell. Ja igen a kutya eszik, sétáltatni kell, ha esik, ha fúj, ha meleg van, ha hideg. Pénzbe kerül ha beteg, oltás meg mindenféle. Ugye sokan erre nincsenek felkészülve, csak azt látják, hogy jaj szegény kutya a menhelyen. Sajnos én állatkínzásnak tartom azt is, hogyha nem foglalkozik a kutyájával, és nem viszi kozmetikushoz-igen meglehet vetni érte-, de a kutyának is szüksége van rá, és nem a loncsos, fürdetlen, koszos bundához. Nem azt mondom, hogy havonta-kéthavonta kell vinni, de mi is megyünk fodrászhoz, kozmetikushoz és szeretjük ha szépek, frissek vagyunk. Neki is ugyanolyan jó érzés.
80. Shanalyl (válaszként erre: 79. - Perla del Mar)
2015. máj. 11. 13:35
Jó nektek, h meg tudtátok így oldani. Mivel nekünk rengeteg állatunk volt már családilag, sokan nyugszanak már a kertben, de nem lehet tömegsírt csinálni sem az udvarból, nem szívesen piknikeznék Roni vagy Dolly sírján. :(
79. Perla del Mar (válaszként erre: 77. - Shanalyl)
2015. máj. 11. 13:07
Nekünk Mili itt nyugszik a kertünkben a fal mellett , és Mocsi cica is.
78. Perla del Mar (válaszként erre: 76. - 3532273647)
2015. máj. 11. 13:05

A 8. pontot azt írtam én is, hogy nem tudja mindenki teljesíteni. A barátnőm imádta a kutyáját, egy írfarkas kutya volt, de nem tudta hova temetni úgyhogy ott hagyta , ráadásul az egyetemen.

5. nem vagy rossz gazdi. Természetes, hogy els a kutya és nem az, hogy értesítsd őket.

3. Abban igazuk van! Két éve a szomszéd kutya elkapta Panda cicámat a saját kertünkben. (Mert az a tahó gazdája engedi neki, hogy más állatokat öljön és rá sem szól). A műtét meg minden annyiba került, hogy nem tudtuk volna kifizetni, így kétszerre fizettünk szerencsére meg lehetett beszélni a dokival. Amikor utolsó kontrollra mentünk és megköszöntük a bizalmat az állatorvos azt mondta, hogy kifejezetten örült, hogy meg sem fordult a fejünkben. hogy elaltassuk a cicát. Mondta ilyenkor bizony az szokott lenni huu nincs ennyi pénzünk altassa el! Ezért van ez a pont.

77. Shanalyl (válaszként erre: 75. - Perla del Mar)
2015. máj. 11. 12:37

Nekünk minden kutyánk az ártéren nyugszik egy egy nagy fa alatt. Pedig van kertünk, de oda nem akartuk, mert nem megfelelő hely lett volna.


Mondjuk elég morbid lehet, ha mondjuk valakinek nincs autója, mit csinál, beteszi egy kukazsákba a holttestet és tömegközlekedik egyet vagy elviszi a bicaj csomitartóján ásóstul, lapátostul?


Hogy ellenőrzik, mit csináltál a testtel? Ha én azt mondanám, h Fifike a Zagyva parton nyugszik a harmadik legmagasabb fűzfa alatt...? Kimennek, exhumálnak, vagy mi?


:O

76. 3532273647 (válaszként erre: 75. - Perla del Mar)
2015. máj. 11. 12:14

a 3. 5. és 8. pontokkal vitatkoznék...

én pl. panelos vagyok.,és ott kellett ezért nem lehetne kutyám?Ha megbetegszik,elviszem orvoshoz,segítem,ápolom és nem az lesz az első gondolatom,hogy őket értesítsem!Rossz gazda lennék?

75. Perla del Mar (válaszként erre: 74. - 3532273647)
2015. máj. 11. 12:03

Ezekkel a feltételekkel maximálisan egyet is értek!

Én soha nem hagynám ott a halott kutyámat az állatorvosnál, de mi van , ha valaki panelban és telke sincs . Ő hova temesse el?

2015. máj. 11. 10:10

Itt vannak az uszkárosok feltételei:

nem vagyok életellenes eutanáziapárti,de egy 17 éves áttétes rákos kutyával miért rohangálnak hetente kétszer dokihoz,és a nyílt sebei kezelésére miért "kalapoznak" pénzt?



Az örökbefogadó vállalja (az örökbefogadói szerződésben foglaltak szerint):


.Az állat ellátását igényeinek megfelelően /időjárás elleni védelem, étel, ital, orvosi ellátás,alvó és tartózkodóhelyet biztosit és annak tisztaságát parazitamentességét, szökés elleni védelem, testi épségének védelme / veszélytől óvja!

2. Az állaton euthanasia nem hajtható végre ,kizárólag csak akkor , ha ezzel az állatot hosszantartó szenvedéstől , ami a haláláig kitarthat óvja meg !

3. Az euthanasia szükségességéről örökbeadót köteles értesíteni és annak beleegyezését kérni !

4. Ha az állatot mégsem akarja megtartani ,úgy azt 3. személynek nem adhatja át ,csak kizárólag az örökbeadónak , állatotthonnak és sintértelepnek sem adhatja le ! Az állatot ebben az esetben köteles visszaszállítani !

5. Bármi váratlan esemény történik az állattal ,ill. személyes adataiban bármilyen változás történik, köteles 24 órán belül örökbeadót értesíteni arról !

6. Örökbefogadó tudomásul veszi hogy örökbeadó bármikor egyeztetés után ellenőrizheti az állat körülményeit . Amennyiben az ellenőrzés hiányosságokat vet fel az állat tartásával kapcsolatosan ,vagy nem hajlandó örökbeadóval az együttműködésre nevezett állat érdekében , úgy az állat azonnal visszavehető ! Követelmény örökbefogadó részéről a felelős állattartás ,annak ismerete és betartása !

7. Az örökbefogadott állat oltási könyve az állat érdekében, az örökbefogadásától számított 3. hónap elteltével kerül átadásra,addig másolatot biztosítunk róla !

8. Örökbefogadó köteles örökbeadót értesíti az állat betegségéről, elhalálozásáról ! Vállalja hogy az állat tetemét nem adja le állatorvosnak, sintértelepnek,nem dobja a szemétre ,hanem eltemeti azt !

73. Shanalyl (válaszként erre: 70. - 3532273647)
2015. máj. 11. 09:15

Na most én azt nem értem (mert több fajtamentő oldalát is figyelemmel kísérem), h kb 10.000 féle dologra szűrnek, meg fennen hirdetik, h ők csak gondos utánajárás után adnak ki kutyát és itt csak az álomgazdi lehet a nyerő. Aztán jönnek posztok, h az örökbefogadónapon beesett valaki és milyen nagy az öröm, mert ők pont x-y-t akarják és h egy csoda stb stb. Most akkor őt nem szűrték, csak úgy jött és nagyon örülünk. Aztán ezzel a szuper mikroszűrővel mégis minden hónapban sikerült olyan gazdikat összeszedni, akik 1 nap/hét után visszaadják a kutyát. Tehát, az isteni szűrő nem működik, mert ha annyira jó, ilyen 1 napos visszaadások nem történhetnének, mert azért van az a szűrő.


Értem, h felelősséget vállalnak azért a jószágért, én sem akarnám, h nagy örömmel odaadnék egy kutyát, aztán meg rossz helyre került...de miért is jó inkább a menhelyükön töltött 5-6 év után feldobni a tappancsot az álomgazdira várni, mint inkább azt az 5-6 évet egy közepesen jó gazdival tölteni? Aztán megy a sírás, h senkinek sem kellett, meg sosem tudhatta meg, h milyen gazdisnak lenni...nekem ez kicsit álszentség.


Tényleg sokkal jobb a kutyának egy kennelben élete végéig az ÁLOMgazdit várni, csak mert aki jelentkezett érte, nem a legdrágább táppal etette volna és nem vitte trimmelni? (láttam, ahol az is állatkínzásnak számított, h nem volt a kutya kozmetikushoz víve és kócos volt...valóban, a szeretet fokmérője a jól belőtt séró...) Az én kutyám fésülés után 10 perccel ugyanolyan kócmóc. Remélem nem vitetnek el a TEK-kel emiatt.

72. pgiz (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2015. máj. 10. 23:55

Na most te ezt úgy gondoltad, hogy a vadász és a vizsla karöltve kimennek az erdőbe, és egyet lő a vadász, egyet a vizsla? Vagy kisbicskával aprítják a vadat? Nem úgy megy az, a vizsla sok időt tanul, mire a feladatát elvégzi, aminek nincs sok köze a vad gyilkolásához, személy szerint. Erre tenyésztették a fajtát sok-sok kutyaöltőn keresztül, nehogy már egy belvárosi állatvédő megmondja a tutit, hogy mit csináljon a szerencsétlen perpetuum mobile kutya a 24 óra szabadidejében.

A kutyamentők, meg fajtagyüjtők pedig nyilvánvalóan pénzmosodák. Ha nem így lenne, akkor örülnének, hogy gazdásodik egy lelencük, és ezzel egy hely nyílik meg valamelyik halálraítélt kóborkának.

71. Perla del Mar (válaszként erre: 68. - 3532273647)
2015. máj. 8. 18:24

Nonszensz! Komolyan!

Félre ne értse bárki! Nem azt mondom, hogy adjanak kutyát mindenkinek, kell ellenőrizni a leendő gazdit. Azért , aki tapasztalt gazdi pláne az adott fajtának , vagy van már egy kutyusa , akivel jóé bánik jó dolga van az miért nem kaphat kutyát?!

70. 3532273647 (válaszként erre: 69. - Shanalyl)
2015. máj. 8. 17:52

álomgazdit keresnek...figyelem őket 2-3 éve,sok kutyát adnak Ausztriába-Németországba.

több kutya is került vissza (nem külföldről),pedig,lakásszemle,összeszoktatás,szabályok...nekem az a durva,hogy nem szabad leadni a kutyát a "halála" után,köteles vagyok eltemetni.

Törődni kell vele,oltatni,gyógyítani,de az a pont már nem számít

69. Shanalyl (válaszként erre: 68. - 3532273647)
2015. máj. 8. 14:47
Amúgy a fajtamentők miért gondolják, hogy az emberek nem dolgoznak napközben? Vagy egy igaz kutyás nem dolgozik, csak otthon van egész nap? Vagy...?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook