Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hitelátvállalás fórum

Hitelátvállalás (beszélgetős fórum)


2015. máj. 13. 14:05

Évekkel ezelőtt törölték a hitel átvállalás nevű konstrukciót.

Ne hagyatkozz arra, amit hallasz, te is menj el a bankba az illetővel, amikor ő megbeszéli ezt a bankjával és nagyon olvasd el minden szavát az esetleges szerződésnek. Te ÚJ hitelfelvevőnek fogsz számítani, új értékbecslési díjjal, új kezelési...stb. költségekkel!

2015. máj. 13. 11:33

átvállalás már nincs,

a banknál teljesen új kölcsönt kell felvegyél,


a kölcsönt pedig az eladóknak ki kell fizetniük

6. nefaria (válaszként erre: 1. - Tavaszihóvirág)
2015. máj. 6. 10:53

Erre alapvetően két megoldás van.


1. Átvállalod a meglévő hitelt, kérdés, hogy jó döntés-e (kamatok, feltételek, stb). Ehhez kell a Bank is, nem minden banknál működik az átvállalás.


2. Hitellel terhelt ingatlant úgy is meg tudsz venni, hogy saját hitelt veszel fel. Ekkor a te hitelező bankod kifizeti a mostani hitelt, azt törlik, és az ingatlanra a te új hiteledet jegyzik rá.


Én ügyvédként ez utóbbival szoktam gyakran találkozni, átvállalással még nem találkoztam "élőben". Remélem segítettem.

5. Channa* (válaszként erre: 2. - Annadi)
2015. máj. 5. 18:52
Persze, hogy nem él. Ha kiváltod, akkor az más más feltételekkel lesz.
4. Channa* (válaszként erre: 1. - Tavaszihóvirág)
2015. máj. 5. 18:51
Szerintem ilyen konstrukció nincs. Ha a hitelt fizetni akarod, át akarod vállalni, akkor bank ad hitel (természetesen hitelbírálattal), amiből kifizted a házon lévő hitelt és onnantól a te hiteled lesz.
2015. máj. 5. 14:03

Az első írónak:

Ha hitellel terhelt házat veszel meg, ott gyakorlatilag az ő hitelét veszed át, ha hitelképes vagy, amit a bank megvizsgál.


A 2. írónak, az teljesen egyedi hogy 5 éves fix kamatra veszed e fel, vagy 3, vagy bármennyi, ezt bankja és hitelfajtája válogatja.

2015. máj. 5. 12:47
Ez a téma engem is érdekel, de még nincs tapasztalatom. Arra lennék kíváncsi, hogy most rögzítik 5 évre a hitelek kamatát, ha jól értettem, de ha kiváltjuk egy másik hitelellel arra már nem él ez a lehetőség csak a lakáshitelre?
2015. máj. 5. 12:11
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.Kinek milyen tapasztalata volt a hitel átvállalással?csak a további törlesztést kell fizetni vagy a bank ujabb hitelt tesz a hitellel terhelt házra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook