Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelkedett inzulinrezisztencia értékkel sikerülhet gyógyszer és életmódváltás nélkül a baba? fórum

Emelkedett inzulinrezisztencia értékkel sikerülhet gyógyszer és életmódváltás nélkül a baba? (tudásbázis kérdés)


13. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 963fbe3141)
2015. máj. 4. 21:43

kicsit könnyen meg akarod úszni ezt az egészet....


oké, ne tegyél a babáért semmit, de sajnos az IR a cukorbetegség előszobája is...


nem hiszem, hogy megteheted, hogy éled tovább ugyanúgy a napjaid

2015. máj. 4. 21:22
Csak annyit mondanák, hogy 2 év sikertelenség és egy sikertelen inszem után derült ki az IR nálam. Diéta és gyógyszer és a 2!!!! hónapban spontán babás lettem. Meg elötte fogytam 8 kg-t :) Most már több mint 1 éves a 2 csíkos tesztem. Nem nagy dolog ez a diéta, hidd el! Ráadás ha valami csoda folytán babás leszel így, nagy az esély a vetélésre vagy a terhességi cukorra!
11. Luijza
2015. máj. 4. 21:21

Maga a gyógyszer, amit kapsz -is segít a megtapadásban, de mindenképpen kell a diéta is és még utána terhesség során is fontos.

Csak az első lépések tűnnek nehéznek. Hajrá!

10. inta
2015. máj. 4. 20:45

Ezt én sem értem. Nagyjából 2 hét, mire fejből tudja az ember, hogy az adott dolog gyors vagy lassú felszívódású. Ha nem is méred le grammra pontosan adott egység étel szénhidráttartalmát, de odafigyelsz, nagyjából tudni fogod, hogy mennyi az annyi, persze ehhez nyilván nem árt eleinte tájékozódni és nézegetni a feliratokat, adatbázisokat.

Én ebben az egészben inkább a "nemakaromot" érzem a diétával kapcsolatban. Ha majd komolyan veszed, hogy gyereket akarsz és elég idő eltelik kudarccal (ne így legyen!), akkor majd foglalkozol a megfelelő táplálkozással és életmóddal.

Addig meg akár azt is kérdezheted, hogy kinek jött össze 50 éven felül a baba: teljesen mindegy, hogy valakinek véletlenül sikerült-e, minden eset egyedi, ennek inkább a saját és a leendő babád esélyeiről kellene szólnia, nem egy fals statisztikázásról. Azt meg nem javítja, ha esetleg valakinek mégis sikerült így teherbe esnie. Azt az életmódváltás javítja.

9. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Zsizsmizs)
2015. máj. 4. 20:32
ilyen nincs hogy hajlam. olyan van hogy örölködik ir-e a hajlam. ha nincs kezelve romlani fog. Sajnos kevés még a hozzáértö orvos.
2015. máj. 4. 20:29

van akinek sikerül van akinek nem. kezeletlen ir mellett kb 80% az eésly a vetélésre. ha ez neked megéri.... Ráadásul mégha lesz is gyereked már ha nem foglalkozol az ir-el akkor cukorbeteg leszel pár éven belül minden szövödményével együtt. nem váletelenül hivják lassu gyilkosnak. Nem egy nagy ördöngösség hogy mi a gyors, mi a lassu.

[link] Annyi hogy gabonából csak a teljeskiörlésü a lassu. Édességet meg nyugodtan lehet enni csak jó alapanyagból és nem mindegy hogy mennyit. sokan avgyunk akik napi szinten eszünk a 160 g-os étrendben is édességet. A számolás meg azért fontos mert ha nem számolsz akár eheted a háromszorosát is, de akár joval kevesebbet is és akkor az anyagcseréd ugyanugy nem fog jol müködni, és jó lenne ha 5-ször ennél egy nap nem háromszor.

2015. máj. 4. 20:22

Nekem is kb duplája a 2 órás érték, mint kellene. Az endokrinológus azt mondta, hogy ez nem veszes, és mivel nincs súlyproblémám inkább genetikai hajlam lehet.

Nekem nem is adott gyógyszert, csak annyit mondott, hogy felejtsem el a cukrot/mézet/nagy adag desszertet.

2015. máj. 4. 20:17
Érdekes szemléletet képviselsz, az biztos.
5. vikucka (válaszként erre: 3. - 963fbe3141)
2015. máj. 4. 20:14

Nem kell mérni, csak kikészíted magadnak, esetleg este elcsomagolod a másnapi kaját.


Nem vagyok IR-es, de én is ezzel a diétával fogyózom (inkább életmódváltás). 3 hét alatt ráálltam a lassú-gyors dolgokra.

Inkább lassút eszem és gyorsnak max. iszom egy bögre tejet.


Ha eleve nagy súllyal vágsz a terhességbe (ha sikerül teherbeesni) ott az ért elég nagy kockázata van a magasvérnyomásnak, a terhességi diabétesznek. (nem feltétlenül alakul ki, de a rizikófaktor nagyobb).

Én átgondolnám, hogy miért nem megy a váltás.

4. Vikyci (válaszként erre: 3. - 963fbe3141)
2015. máj. 4. 20:00

Mozgással hogy állsz?

Kell fogynod?

Éhgyomri inzulin mennyi?


Legalább a reggeli lassú ch-t tarsd be, hogy ne emelje meg már reggel az inzulinszintet!

3. 963fbe3141 (válaszként erre: 2. - Anyagi)
2015. máj. 4. 19:57
Diéta az nem megy napi 3 szor eszek nem eszek édességet de az hogy mikor egy gyors vagy lassu felszivodásút vagy merjem az ételt nem tudom. Több olyat hallottam hogy dupla emelkedett szint mellett mint nekem van sikerült a baba, ugy hogy azt se tudta az illető IR van.
2015. máj. 4. 19:44

Nem értelek!

Az, hogy gyógyszert nem akarsz, az rendben, de legalább az életmódváltást megtehetnéd!

2015. máj. 4. 19:32
Emelkedett Inzulin rezisztencia értékkel 120 perces 48 vagy több sikerült valakinek gyógyszer és életmódváltás nélkül mégis a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook