Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisgyerekes anyukákat kinek a dolga felköszönteni anyák napján? fórum

A kisgyerekes anyukákat kinek a dolga felköszönteni anyák napján? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. máj. 7. 11:25

Tudom illik a nagymamát is.

Ezt írtam? " Nagyi mondjon verset " ( vissza olvastam )

biztos nem így akartam írni...

akkor bocs a félre értésért

Valamelyik előző hozzászólásra írtam a 24 - es hszt.

38. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Töprengő)
2019. máj. 2. 17:25

Nagyit is illik felköszönteni, mi így szoktuk. ;)

Ő is anya.


Verset az oviban mondanak, meg suliban az alsósok. Nagymamának is.

Nagyi miért mondana verset?

37. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Töprengő)
2019. máj. 2. 17:16

A nagymama mondjon verset?!!

6 hónapos baba ezen mit élvez?

36. Lávli
2019. máj. 2. 17:10
Mindig kaptam egy csokor orgonát a volt férjemtől Anyák napján.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2019. máj. 2. 17:02

Két réteg celofánba csomagolták a vödröcskét, mégpedig a kék mintás celofán közepére állítva, a tetején összefogták egy kék masnival. A masni fölött maradt celofánt csak egyenesre vágták a tetején, a vödör tetejétől olyan V alakban állt el, jó 20 centi magasan. Maga a vödörke a ruszlival nem látszott át.

Remekül nézett ki.

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. máj. 2. 16:53
Ruszlit férjem is szereti :)
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - F8db0709b8)
2019. máj. 2. 16:48

Én egyszer a férjem szülinapjára vettem egy kis vödör ruszlit (szerette nagyon), és szépen becsomagoltattam a boltban. Volt nagy meglepetés és öröm! :D

Jó lehet a pasis kosár is!

32. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. máj. 2. 14:59

Nekem apa intézi az ajit,de nem kötelező ....nem várom el ..

Nálunk apák napja is van,idén ajándékkosarat szeretnék neki csináltatni a gyerekek nevében. .olyan pasis kosarat...pálinka....füstölt cuccok ilyenek😁

31. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. máj. 2. 14:54

"csak apa kéne hozzá."


Igen, sok helyről hiányzik, sajnos...

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2019. máj. 2. 14:52

Igaz, húsvét is ilyenkor van.


Az Apák napja jó buli lehet, csak apa kéne hozzá.

2019. máj. 2. 14:40

Ki, hogy érzi...

Nálunk apa tette régen, most a vejem segít a gyerekeknek.

Ez nem kötelező.

Teljesen jó, hogy vasárnap van, hiszen a családok hétvégén tudnak találkozni.


Mi minden nagyobb ünnepen összejövünk, szerintem felesleges lenne, hogy ez munkaszüneti nap legyen. Van ám apák napja is! ;)

2019. máj. 2. 14:00

Ha pici babám van, nehogy már az anyósom vagy a saját anyám köszöntsön, a babát lengetve a karjában...


Érdekes az ünnep története, különösen ez a részlet:


"Angliában az 1600-as években az ünnep keresztény vallási színezetet is kapott. Akkoriban a húsvétot követő negyedik vasárnapon, az anyák vasárnapján tartották az édesanyák ünnepét. A családjuktól messze dolgozó szolgálók szabadnapot kaptak, hogy hazamehessenek, és a napot édesanyjukkal tölthessék. A látogatás előtt külön erre a napra ajándékként elkészítették az anyák süteményét."


Semmiképpen nem tartom kötelezőnek, a gyerekeimtől nem is várok el köszöntést.

Kár, hogy eleve vasárnapra esik, ezért nem akkora a jelentősége, mintha munkaszüneti nap (mondjuk a hétfő) lenne azért, hogy a családok többet lehessenek együtt.

2019. máj. 2. 05:02
Nem dolga senkinek...
2019. máj. 2. 00:38
Mindegyik gyereknek
2019. máj. 1. 22:53
Miért lenne bárkinek a dolga?
2018. jún. 17. 20:35

Nem tudom, de egy 5let...


Azt gondolom, a fiús anyukának kellene kezdeményezni. illetve a nagyinak...

Talán úgy hogy a karon ülö babával anyukához megy. Ő mondjon kis verset, és megpuszilja a kicsi.


Úgy emlékszem sok picinél az " ápát " puszi kisérte. És igencsak fél év körüli baba élvezte ezt a játékot.

23. Zsú1965 (válaszként erre: 22. - Malna64)
2015. máj. 6. 16:25
Ez igazán nagyon szívet melengető...büszke lehetsz A Nagypapára.
2015. máj. 5. 16:44
Az unokánk születése óta (6 éve)mindig a férjem is megköszöni a lányunknak hogy nagypapa lehet.
21. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Bibity)
2015. máj. 4. 14:26
Jaj, ez annyira aranyos volt!:DDD Vettem magamnak... Jól csináltad!
20. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Pk86)
2015. máj. 4. 14:23

Apuka, vagy nagymama elmagyarázhatják a gyereknek, illetve te is elmondhatod neki, és elmondhatod, hogy ilyenkor jól esik, ha megköszönt, ennyi.


Sőt, ha te felkészíted őt, hogy ugye megköszöntjük a nagymamát, mert a te anyukád, vagy anyóst mert az apuka anyukája, akkor egyértelmű, hogy ennek keretében elmondod neki, de az is lehet, hogy ennyiből már rá is jött:)))


Nyilván, ha nem lát téged köszönteni senkit, és neki meg nem mondta senki, akkor nehezen fogja kikövetkeztetni, hogy milyen nap van.

19. Misaki Itó (válaszként erre: 15. - Pk86)
2015. máj. 4. 11:37

Nem azzal volt a gond,legalább is nekem.


De válaszolok,a Mikulás,vagy a közértből a pénztároscsaj..kábé ilyen szinten lehet válaszolni egy roppant ostoba kérdésre.

2015. máj. 3. 18:13
Az apuka tette de, a nagymama is készült:)
17. Assua
2015. máj. 3. 16:00
Nalunk az apuka szervezte es egyitt koszontottek fel.
16. 3d787b167a (válaszként erre: 15. - Pk86)
2015. máj. 3. 15:58

Inkább az elvárással van gond.


A kedvemért: érezd jól magad!

15. pk86 (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2015. máj. 3. 15:55
Lehet a kérdésem feltevésével volt a gond, de a kedvedért átfogalmazom: A kisgyerekes anyukákat (0-2 évig) fel szokták-e köszönteni a anyák napján, ha igen, akkor ki szokta?
14. bibity (válaszként erre: 1. - Pk86)
2015. máj. 3. 15:55
Én vettem magamnak egy desszertet, amit a kisfiam adott oda nagy szeretettel:)) ma reggel pedig, amíg mindenki aludt, meglepetésből összepakolta a rendetlenséget (játékokat) a nappaliban, és a gyerekszobában. Megzabáltam :)) vagyis senkinek nem a dolga, mindenki igyekezzen kedvezni a szeretteinek, amit remélhetőleg visszakap, kamatostól.
2015. máj. 3. 15:53
Senkinek nem "dolga" felköszönteni senkit. Azért, mert valakik kijelöltek egy napot, az még nem jelent kötelezettséget senkinek. "Felköszönteni" bárkit bármikor lehet, csupán szeretetből, nem azért, mert kijelölt ideje van.
12. rinike (válaszként erre: 1. - Pk86)
2015. máj. 3. 15:53
Az én két éves kislányom az anyukámmal készített nekem meglepetést. A férjem péntektől vasárnap éjjelig nincs itthon. Csütörtökön kérdeztem tőle (mert nem tudtam, hogy az anyukám készített a kislánnyal meglepetést), hogy ha nem lesz itthon, akkor nem is kapok idén anyák napi köszöntést? Azt mondta, hogy amúgy sem kaptam volna, mert neki ez eszébe sem jutott. Így tisztáztuk, hogy szerintem az apukák beszoktak segíteni a piciknek, hogy legalább egy anyák napi puszit kapjon az anyuka. Végül szedtek kint a kertben orgonát, és azt hozták be nekem anyáknapjára, meg egy puszit, még csütörtök este.
2015. máj. 3. 15:51
Apukának kell figyelmesnek lenni!
2015. máj. 3. 15:48

"dolga"

Ha már dolog, akkor senkinek :(

Első sorban Apukának (ha pici a gyerek), de

engem a már a két éves bölcsis kisfiam is

felköszöntött anno!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook