Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
238. szil76
2009. jan. 25. 09:51

Sziasztok!

Én új vagyok itt és csak pár hozzászólást olvastam, de én is évekig kerestem a megoldást, orvostól orvosig jártam, mindent bevettem, mindent bekentem, mindennel öblitettem, de semmi nem segitett.

MÁr nagyon kétségbe voltam esve, mert már a szexuális életünk is kárát látta, hiszen mint tudjátok, ez elég kellemetlen betegség, fájdalmas, viszketős...

Most elmondhatom, hogy 4 TELJES HÓNAPJA TÜNETMENTES VAGYOK!!!!

2009. jan. 23. 13:58
Ezt tampon nélkül is meg tudod csinálni. Ez uszodába jó ötlet. Nyomsz az ujjadra egy borsónyit, és bekened belül.
236. lexi018
2009. jan. 23. 11:54
Ha sima Canesten krémet nyomok tamponra,és azt helyezem fel,elmúlik?
2009. jan. 6. 18:40
Szerintem korábban írtam, hogy nekem a dokim azt javasolta ilyen hüvelykrémeknél, hogy tényleg csak borsónyit és inkább kitartóbban, hetekig kezeljem, és az sokkal jobb. Esetleg próbáljátok ki így. Nekem elmúlt, de most újra tapasztaltam.
2009. jan. 6. 10:09
Még hozzátenném, hogy nekem nem csíp, nem fáj, nem viszket a gombám, csak folyásom van (fehér/ picit sárgás néha, mennyisége változik, de annyi azért mindig van hogy kellemetlenül érezzem magam), illetve nagyon ritkán lefekvés előtt égő érzésem van de ez összefügg a pisiléssel is, de másnapra semmi és utána se fáj. A folyásom már több mint egy éve lehet, csak anyukám mindig azt mondta, hogy a nőknél természetes a fehéres folyás, és hogy én ilyen fajta vok. Az is hozzá tartozik hogy kb.4 éve szedek fogamzásgátlót (Yadine) és már erre is gondoltam, hogy mivan ha ettől... Mindenesetre engem már nagyon zavart a dolog és elmentem a nőgyógyhoz és mondta hogy hát ez gomba... Lent írtam hogy már túl vagyok egy kezelésen de nem hatott és lehet azért nem mert nekem olyan régóta van, csak nem tudtam róla, hogy ez már nem egy sima felületi dolog hanem már nagyon szét van terjedve a szervezetemben? Nagyon utálom már, csak a barátom türelme,és megértése tartja bennem a lelket... amúgy vele óvszer nélkül még nem érintkeztem tehát elvileg ő majd nem fog tudni visszafertőzni.
2009. jan. 6. 09:52
Hát olvasva a fórumot, egyre jobban el vagyok keseredve, mert beigazolódott a gyanúm, hogy az orvosoknál milyen "sötétben való tapogatózás" megy, és igazából csak próbálkoznak mindenfélével. Én már túl vagyok egy 10 napos kúrán,ahol supplint mycosyst-gyno-t szedtem meg 10 napra kúpot, canesten kenőcs. Nagyon megszenvedtem azt a 10 napot, egyfolytában fáradt voltam stb. és mégse használt semmit... Mától kezdek egy új kúrát, amire még nem váltottam ki a gyógyszert, de 1 napon belül kell bevennem a tablettákat (4et) és 6 napos kúp + kenőcs... Remélem hogy ez hatni fog, és ha hat akkor nem fog visszajönni pár hét alatt... Esetleg ha valaki tud valami természetes gyógymódot (homeopátia stb.) akkor azt szívesen várom, mert jobban hiszek benne mint ebben a tömérdek antibiotikumba...
2008. dec. 30. 14:14

A női nemi szervet érintő leggyakoribb problémák közé tartoznak a hüvely és a külső szeméremtest viszketése vagy gyulladása, a túlzott hüvelyi folyás, valamint a közösülés közben jelentkező fájdalom. Ezek általában bakteriális vagy gombás fertőzés tünetei.

A hüvelyfertőzések elleni védelemben a hüvelyben termelődő váladék fontos szerepet játszik. A hüvelyben hasznos baktériumok (Lactobacillusok) élnek. Ezeknek köszönhető a hüvely savas kémhatása, ami nem engedi a kórokozókat megtelepedni és elszaporodni.

Megelőzési teendők :

- mossa rendszeresen a nemi szervét, majd tiszta törülközővel törölje szárazra

- kerülje a forró fürdőket, 15 percnél tovább ne maradjon a kádban

- ne használjon illatosított szappanokat, habfürdőket és egyéb fürdőszereket

- viseljen pamut alsóneműt

A leggyakoribb hüvelyi gond, a folyás (fluor). Ha csak kis mennyiségű, színtelen, áttetsző váladék ürül, természetes jelenség. A nyák sűrűsége a menstruációs ciklus folyamán változik, az elszíneződött, szagos vagy nagy mennyiségű váladék azonban betegségre utal.

Fokozott, de normális váladékozás :

Színtelen, áttetsző folyadék ürül. Kellemetlenné válhat, mert állandóan átnedvesíti az alsóneműt. Használjon tisztasági betétet és forduljon orvoshoz.

Candida okozta hüvelygyulladás :

Hevesen viszkető és érzékeny hüvely. A vizelés fájdalommal járhat. Fehér, túrós, rendszerint nem bűzös folyás. Teendő: használjon Candida elleni gyógyszert. Partnerük szintén, akkor is, ha tünetmentes. Ha ez nem segít, forduljonk orvoshoz.

Bakteriális hüvelygyulladás :

Sárgás, zöldes, bűzös váladék ürül, de a hüvely rendszerint nem viszket és nem érzékeny. Mielőbb forduljon orvoshoz.

Trichomoniasis :

Szürkés, habos, bűzös - gyakran halszagú -folyás, a hüvely érzékeny és viszket. Haladéktalanul forduljon orvoshoz.

Méhnyakgyulladás : (cervicitis)

Okozhatja pl. Gonococcus, Chlamydia vagy herpeszvírus. A váladék esetenként zöldessárga, bűzös. A mély behatolás fájdalmas. A hüvely érzékeny lehet, illetve viszkethet. Mielőbb keresse fel a nőgyógyászati szakrendelést. A kezelés végéig ne éljen nemi életet.

A hüvelygyulladás tünetei : (vörösség, viszketés, fájdalom) cukorbaj, terhesség, mosóporra és kozmetikumokra adott túlérzékenységi reakció jelei is lehetnek.


Hüvelyfertőzések

A menzesz-közti időszakban a hüvelyből észlelt fehérfolyás lehet fertőzés tünete, de gyakran nem fertőzéstől ered, hanem okozhatja általános legyengülés, valamilyen szervi betegség következtében, hormonzavar, és sok más is.

.

A hüvelyfertőzések gyakran fordulnak elő, hüvelygyulladást okozhatnak (vaginitis).

A menzesz előtt minden nő hüvelyéből ürül némi váladék, amely kisebb-nagyobb foltot hagy a fehérneműn. A menzesz-közti időszakban a hüvelyből észlelt fehérfolyás gyakran nem fertőzéstől ered, hanem okozhatja általános legyengülés, valamilyen szervi betegség következtében, hormonzavar, nemi izgalom, vagy éppen ellenkezőleg, jele lehet a partnertől való idegenkedésnek is. Hüvelybe helyezett fogamzásgátlók elleni allergiás reakció következménye is lehet, de a közösülés is felsértheti a nyálkahártyát, melynek folyás a következménye.

A hüvelyben normális körülmények között is élnek baktériumok, sőt ezek hasznosak. Legfontosabb "jó" mikroorganizmus a Lactobacillus.

A hüvelyfertőzések leggyakoribb okai :

Baktérium okozta fertőzések

Trichomonas fertőzés (egysejtű okozta betegség)

Candida fertőzés (candidiasis)-gombás fertőzés

Genitalis szemölcs (condyloma acuminatum) papilloma vírustól (HPV)

A hüvelyfertőzés tünetei: Viszketés érzése a hüvelyben (vagina) vagy a külső nemi szerven (vulva), a hüvelyfolyás fokozódása, színének és sűrűségének megváltozása, hüvelyfolyás tiszta szürke vagy sárgászöld váladékkal, halszagú vagy kellemetlen illattal, vizelési fájdalom, fájdalom közösülés során.

A szürkés, halszagú folyás esetén, legtöbbször kevert, tehát többféle baktérium okozta hüvelygyulladásra kell gondolni. A fertőzés nem csak szexualis úton jöhet létre. Kezelésére a clindamycin (Dalacin) tartalmú hüvelykrém vagy tabletta a legalkalmasabb, ezt metronidazollal (Klion) egészíthetjük ki.

A Trichomonas vaginalis, egy ostoros egysejtű, mely nemi érintkezéssel terjed. Viszketéssel járó, zöldes- sárga, habos, bűzös folyás esetén kell rá gondolni. Friss hüvelykenet mikroszkópos vizsgálatával gyorsan diagnosztizálható. Kezelése metronidazollal (Klion tabletta és kúp, Supplin tabl.) történik. Minden esetben a partner is kezelendő.

Az élesztőgomba, a Candida albicans, az emberi szájnak, bélnek, hüvelynek, sőt a bőrnek is állandó lakója. Komoly, egész szervezetre kiterjedő betegséget csak leromlott immunrendszerű, például HIV (human immundeficientia vírus) fertőzött, vagy intenzív osztályon kezelt betegnél okoz.

A candidiasis kialakulásához a következő tényezők járulnak hozzá:

Gyógyszerek (főleg a közelmúltban szedett antibiotikumok)

Diabétesz (a cukorbetegek általában hajlamosabbak a fertőzésre)

Meggyengült immunrendszer (ennek oka lehet immunszuppresszió szervátültetés után, vagy az immunrendszer betegsége, pl. AIDS)

Terhesség (megváltoztatja a hüvely kémhatását, így fogékonyabb a fertőzésre)

Túlzásba vitt tisztálkodás

Szoros, nem nedvszívó alsónemű, tampon

A Candida által kiváltott betegség tünetei a megtelepedés helyétől függnek. A szájüreg Candida fertőzése a szájpenész, mely főként újszülöttek megbetegedése, fehér fájdalmas foltok képződésével jár, amelyek ráterjedhetnek a nyelőcsőre is. A nyálkahártyákon finom, bársonyfényű, fehér vagy szürkés lepedék alakul ki. A szájpenész borax glycerines ecseteléssel, a hüvelyfertőzés helyi gomba elleni kúppal kezelhető.

Vény nélkül kapható gyógyszerek:


Glicerin-bóraxos ecsetelő (Glycerinum boraxatum, bórax, glicerin)

Bóraxos kenőcs - Unguentum boraxatum (bórax, glicerin egyszerő kenőcsben)


Testhajlatok gombás fertőzései esetén:


Batrafen hintőpor (ciklopiroxolamin)

Lamisil 1% krém (terbinafin)

Terbisil 1% krém (terbinafin)


A Pevaryl G hüvelykúp (ekonazol-nitrát) gomba okozta fertőzések, illetve kevert bakteriális és gombás hüvelyfertőzések esetén alkalmazható vény nélküli készítmény. Adása nem javasolt imidazol-típusú gombaellenes szerek (Micetal, Huma-Miconazole, Nizoral, Canesten, Candibene, Canifug, Clotrimazol AL, Gynoxin, Mikogal) iránti túlérzékenység esetén. Mellékhatásként előfordulhat az égő érzés átmeneti erősödése, mely a fertőzés megszűnésével rövid idő alatt elmúlik. Ritkán túlérzékenységi tünetek léphetnek fel, melyek a kezelés megszakítását igényelhetik.

A gombaellenes szerek a gombákat pusztítják, míg az antibiotikumok a baktériumokat. A gombaellenes gyógyszerek a mikonazol, ketokonazol, flukonazol (Dermyc), itrakonazol, vorikonazol, klotrimazol, ekonazol, fentikonazol, omokonazol, flutrimazol. Candida fertőzés esetén a gombaellenes szereket a hüvelybe helyezik krém, hüvelytabletta vagy kúp formájában. A gyógyszerrel való érintkezés hatására a gomba elpusztul. A hüvelybe helyezett gyógyszeren kívül a krémmel a külső nemi szerveket is be lehet bekenni.

Ezek a gyógyszerek csak vényre kaphatók, nőgyógyászati vizsgálat során nyert kenet eredménye alapján: Batrafen hüvelykrém, Betadine hüvelykúp, Canesten hüvelytabletta, Canifug Cremolum 100 hüvelykúp,Clotrimazol AL 100 ill. 200 hüvelytabletta, Colpo Cleaner Jód pezsgőtabletta hüvelyöblítő oldat készítéséhez, Dalacin hüvelykrém, Gynoflor hüvelytabletta, Gyno-Pevaryl hüvelykúp, Gynoxin 200 mg ill. 600 mg hüvelykapszula, Huma-Miconazole 400 mg lágyzselatin hüvelykapszula, Klion-D 100 hüvelytabletta, Klion hüvelykúp, Gyneoid hüvelytabletta, Pimafucin hüvelykrém, Vagotil oldat, Candibene 100 mg ill. 200 mg hüvelytabletta, Mikogal 150 mg, 300 mg ill. 900 mg hüvelykúp. A Betadine jódtartalma a hüvelyből felszívódva a pajzsmirigy-vizsgálatokat befolyásolhatja. Hüvelyfertőzések esetén legtöbb alkalommal a partner egyidejű kezelése is ajánlatos.

Égő fájdalom, viszketés, irritációt jelentettek a készítmények alkalmazása során, de mivel ezek a tünetek egyúttal a fertőzés tünetei is, ezért nehéz eldönteni, hogy gyógyszermellékhatásról van-e szó.

Gyakori gombás fertőzés egyéb egészségügyi problémát jelezhet. Visszatérő fertőzés esetén orvosi vizsgálat szükséges. Ha a tünetek 3 nap után nem javulnak, orvoshoz kell fordulni, mert más lehet a fertőzés oka, nem gombás eredet.

Nem szabad használni ezeket a készítményeket: láz, hasi fájdalom, rossz szagú folyás esetén, 12 éves kor alatt. A terhesség fokozhatja a Candida fertőzés esélyét a hormonális változások miatt, ezért terhesség alatt nem szabad használni a gombaellenes szereket, csak ha az orvos rendelte el. A készítmények biztonságosan használhatók szoptatáskor, mert nem kerülnek be az anyatejbe.

A hüvely és környékén a humán papilloma vírus (HPV) okoz szemölcs-szerű kinövéseket. Nemi úton terjed, kezelése nehéz, sok türelmet igényel, de feltétlenül kezelendő, mert daganatos sejtelváltozások megindításában szerepe lehet. A kezelés podophillin gyantával, fagyasztással vagy electrocauterizációval történik

Régebben találtam ezt az infót!!!!!!!!!

2008. dec. 29. 21:30
Sziasztok! Azok segítségét kérem, akik irrigáltak már kolloiddal. Mennyi vízhez mennyi kolloidot kell az irrigátorba tenni, és azt milyen időközönként kell használni. Használat után pedig mikor kell visszaállítani a rendes hüvelyflórát? És még egy kérdés, a kolloidos irrigálás után, tényleg nagyon szárazak leszünk ott bent?? Köszi a segytséget! Mindenkinek gyógyulást!
230. Victoria25 (válaszként erre: 228. - Zsuzso100)
2008. dec. 10. 22:00
Ezt viszont nemtudom. Nem mondom, hogy próbáld ki, mert még lehet nagyobb gondot okoz.
2008. dec. 9. 21:47
Sziasztok! Én csak itt olvasgatlak Benneteket, mert sajnos már nekem is volt gondom hüvelygombával, amikor úszni jártam (ezért nem járok már sajnos), és csak annyit akartam írni, hogy Karcsi nénivel ne is foglalkozzatok, inkább nézzétek meg a többi hihetetlen "konstruktív" és felettébb "értelmes" hozzászólását egy csomó topicban. Nem is értem, hogy ha valaki nem tud értemben hozzátenni egy témához valamit, akkor miért érez késztetést, hogy bunkóságokat írjon be. Amúgy is látnia kellene a jónéhány hsz.-ból, hogy erre a topicra van igény. Csak ennyit akartam, mindenkinek jobbulást és sziasztok!
228. zsuzso100 (válaszként erre: 225. - Victoria25)
2008. dec. 9. 21:05

Aha, próbáltam még régen, de aztán megmondom őszintén később elfelejtettem. De most aztán elmúlt magától. Néha van erősebb folyásom, de semmi extra. Ha olyanom van este bekenem egy borsónyi Pimafucin krémmel.

Ez jó lehet körömre is, amit írtál?

227. Victoria25 (válaszként erre: 226. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 9. 19:08
Kedves Hölgyem! Ön lehet, hogy azon szerencsések közé tartozik, akik nem szenvednek ennek a kellemetlen tüneteitől. Javaslom Önnek, ha nem érdekes vagy nem tetszik a téma ne szóljon hozzá illetve, ne érdeklődjön iránta. Mi itt segíteni próbálunk, és szerintem mindenki nevében írhatom (attól elnézést, aki nem így gondolja) , hogy mi sem foglalkoznánk ezzel, ha nem lenne személyes problémánk. Mivel nekünk sem ez a hobbink.
2008. dec. 9. 13:38
szerintem ettől a témától is meg kéne szabadulni, mert már a vízcsapból is ez csöpög
225. Victoria25 (válaszként erre: 224. - Zsuzso100)
2008. dec. 7. 22:04
Nem homeopatiás. Ez egy ecsetelő. Olyan olajszerű folyadék, most megnéztem a betegtájékoztatót és 4g Borax (natrium-tetraborat)tartalmaz. Úgyhogy hasonlóság az lehet a hatóanyagban. Még azt is írja, hogy ennek a boraxnak enyhén gombák növekedését gátló hatása van. Te azt próbáltad már, amit az ismerősöd ajánlott?
224. zsuzso100 (válaszként erre: 222. - Victoria25)
2008. dec. 7. 21:52

Ez valami homeopátiás szer?

Nekem van homeopátiás bogyóm, amit egyik ismerősöm ajánlott erre a panaszra: Borax. Vagy csak véletlen hasonlóság?

2008. dec. 7. 21:31
Fogamzásgátló szedése okozhat krónikus hüvelygombát, mivel megváltoztatja a hüvely pH-ját. Nekem is volt amikor elkezdtem szedni, havonta jártam orvoshoz. Aztán elmúlt. És rájöttem, okozhatja a rendszeres intim szőrtelenítés. De ez egyénileg változhat. Lehet allergia, diabétesz, stb. Ja, és néha jobban jár az ember ha magát kúrálja, mert az orvos drágábbat ír(hat) fel ugyanazzal a hatóanyaggal.
2008. dec. 7. 21:19

Szia!

Kicsi üvegben van. Gyógyszertárban vény nélkül kapható. 350Ft egy üveg. Nekem is egy lány ajánlotta, aki ezzel kezelte magát és elmúlt tőle. Egyébként az üvegen a neve: Glycerinum boraxatum, de én úgy kértem a patikustól, hogy rózsaméz és egyből adta.

2008. dec. 7. 21:10
MI az a Rózsaméz? Még nem hallottam!
2008. dec. 7. 20:36

Sziasztok!

Én már régóta szenvedek a hüvelygombától. Kaptam már az összes létező gyógyszert, kúpot, kenőcsöt, velem együtt a párom is, de nem használtak. Mindig visszatér. Fogamzásgátlót szedek, és volt időszak amikor nem szedtem, akkor egyszer sem jött elő. Mióta pedig újra kezdtem, azóta havi egyszer van. Nemrégen kipróbáltam az ú.n. Rózsaméz-et, amit kisgyerekeknek szájpenész gombára adnak, ezt is a candida okozza, és teljesen jó. Már másnapra rendbe hozott. :) Nemtudom, hogy meddig fog ez tartani, hogy nincs problémám, de most nagyon örülök, mert ilyen rövid idő alatt még egy készítmény sem szüntette meg.

2008. dec. 5. 07:51

Hát én is így voltam. Évekig folyamatosan előjött, az összes gyógyszert, kúpot, kenőcsöt ismertem, és aztán elmúlt. Vigyázni kell a medencés fürdéssel, nekem azzal kezdődött el az egész.

Ami még hasznos lehet natúr joghurtba mártott tampont felhelyezni.

Vannak különböző ülőfürdők, de ezekhez nem értek.

218. napocska40 (válaszként erre: 217. - Esztok06)
2008. dec. 4. 21:26
Nem lehet, hogy ez nem is "igazi" hüvelygomba hanem hormonális okok miatt jön újra elő? Nekem is sok /5-6/ évig volt, én is orvostól orvosig jártam és semmi nem segített. Aztán egyszer csak elmúlt.Mostmár csak középidőben jön elő vagy menses előtt. Lehet egy kenet vétel vagy ilyesmi megtudná állapítani. Ne hagyd magad lerázni mert a dokik nem veszik komolyan.Azon ne aggódj, hogy a párod visszafertőz mert ha olyan gyógyszert kapott mint a párom akkor az olyan mint a lórúgás. Sajnálom, hogy gyakorlati tanáccsal nem tudtalak ellátni. :(
2008. nov. 30. 17:46
Sziasztok!Kb 2éve szenvedek a hüvelygombával. Elmentem nőgyógyászhoz felírt gyógyszert, meg kúpot stb. , amitől időlegesen elmúlik, de később mindig visszajön. Elég undorító ez a túrószerű folyás és viszket is. A barátomnak is adott a doki egy db gyógyszert, hogy szedje be, ami sztem nem segített kb semmit. Elmentünk urológiára h írjanak fel neki is vmit, mert oda vissza fogjuk passzolgatni. Azt mondta a doki, hogy nem lát végülis semmit rajta, úgyh kb lerázták egy C vitaminnal, csakhogy adhassanak neki vmit. Most ismét előjött nálam és már nem tudom mit találjak ki, mit szedjek be h végleg elmúljon és vele mit lehetne csinálni, hogyha benne lappang ne adja át nekem többször?Persze a gumin kívül, mert azzal nem csinálhatjuk örökké. Segítsetek kérlek , mert kissé kétségbeestük mindketten:(
216. *bodza* (válaszként erre: 215. - 9df60c3431)
2008. nov. 19. 10:52
Oké,neked is igazad van,akkor ezt megbeszéltük:)
215. 9df60c3431 (válaszként erre: 214. - *bodza*)
2008. nov. 19. 10:49

Nem annak szántam. Persze, hogy érdekel csak dühömben mondok néha ilyet. De azért nem annyira súlyos dolog, ne vegyük egy lapra az AIDS-sel.

Mi mindketten voltunk szűrésen, mert én fontosnak tartottam hogy semmit ne passzolhassunk át egymásnak tudattalanul se.


Nem ismersz, pont én voltam aki miatt óvszert használtunk ugyanis kezdettől védeni akartam. Itt a hoxán is volt erről szavazás, témáztunk is róla hogy igenis mennyire fontos. De ez más lapra tartozik.


Azért ismeretlenül ítélkezni rólam, háát.. kicsit az is felelőtlen!


Az utolsó mondattal egyetértek :)

214. *bodza*
2008. nov. 19. 10:26

Ez kicsit gyerekes,felelőtlen kijelentés volt,ha nem haragszol meg érte.Nem oktatni szeretnélek,távol álljon tőlem,de óvni kell egymást is.

Morbid kérdés,de ha AIDS-es lennél akkor sem érdekelne,hogy megkapta-e vagy sem?

Remélem nem sértettelek meg!:)


Jó lenne,ha az iskolákban komolyabb felvilágosító munka folyna!

213. 9df60c3431 (válaszként erre: 212. - *bodza*)
2008. nov. 19. 10:11
Rendben köszi. Ilyen gondom nem lesz, ha elkapta elkapta ha nem nem, szakítottunk innetől engem nem érdekel az se ha elkapta.
212. *bodza* (válaszként erre: 211. - 9df60c3431)
2008. nov. 19. 09:51
Persze,külsőleg gondoltam a kezelést:)
211. 9df60c3431 (válaszként erre: 210. - *bodza*)
2008. nov. 19. 09:43

Szia. Hogyan? Szájon keresztül, vagy kenegesse?

Bár azt hiszem az ép párom nem kapta el, de sose lehet tudni :(

210. *bodza* (válaszként erre: 208. - Micra)
2008. nov. 19. 09:01
Használjatok óvszert,ne érintkezzetek nélküle és nem kapja el a párod.Ajánlatos esetleg neki is hígított grapefruitmag-kivonattal kezelgetnie magát 6-7 napig.
2008. nov. 18. 22:16
nem volt ma időm elmenni gyógyszertárba....drága dolgok ezek egyébként?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook