Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


58. MelisUK (válaszként erre: 49. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 18. 14:22

Természetesen nem lehetek 100%-ra biztos benne, hogy gombám van, de régebben elég gyakran volt gombám még Magyarországon és már elég ciki volt az orvoshoz menni. Ha tapasztalom a tüneteim, akkor használom a gomba ellenes készítményem, ha másnapra nem múlna el, akkor elmennék orvoshoz. Eddig még mindig elmúlt, szóval valószínűleg gomba volt.

Egyébként pl. egy belső gyulladásos betegségnek is lehet olyan a tünete, mint a gombáé, sőt, ha a párunknak prosztata problémája van, attól is jelentkezhet rajtunk a gomba tünete... Ha valakinek nagyon gyarkan, mondjuk havonta előjönnek ezek a tünetek, akkor már az orvosok is jobban utánajárnak a dolognak, h ez most gomba v sem. De eleinte ők is a gombára gyanakodnak, hisz az a leggyakoribb.

Azok, akik fogamzásgátló tablettát szednek, gyakrabban lesznek gombások.

57. 9df60c3431 (válaszként erre: 56. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 18. 13:22

Köszi, hogy válaszoltál! Úgy látom kezd kihalni ez a topic. Talán mindenki javulgat.

Nekem a nődoki kerek perec azt mondta nem terjed feljebb a gomba. Ezt én alapból meg tudom cáfolni, de mind1. Nem tudom miért mond mindenki mást. Nem derítette még ki az orvostudomány, h megy-e feljebb vagy nem megy?? Ebbe bele lehet őrülni!!!

Panaszon ez a folyás, és néha van egy kis viszketés, de inkább kívül. A hasam rengeteget fájdogál, de nem hiszem h gyulladás lenne.

Egyrészt tele vagyok gyulladáscsökkentőkkel, másrészt se lázam, se hőemelkedésem.

Mivel most kimaradt a menzeszem, PCO ra gyanakodnak. De mindkét petefészkem és a méhem is fáj időnként. Esetleg cisztásodnak a petefészkek. Ettől fájhat még. Nem tudom, tök tanácstalan vagyok most már tényleg.

56. Viszkető kancsó (válaszként erre: 53. - 9df60c3431)
2008. júl. 17. 22:35
Hát a kolloidot nem ismerem, abban Hanim a szakértő. Nekem a nődoki mondta, hogy gombánál nem szabad irrigálni, mert feljebb nyomod a fertőzést! Hát, ha sárga folyásod van az fertőzést jelent! Más panaszod nincs?
55. Viszkető kancsó (válaszként erre: 52. - 45f5ce422c)
2008. júl. 17. 22:28
Nekem januárban volt hólyaghurutom. Hát nem irigyellek! Nekem az antibiotikum mellé adtak Nollicin fertőtlenítőt és Klion hüvelykúpot is. Két nap múlva jobban voltam, de két napig kisem tudtam mozdulni az ágyból! Igyál nagyon sokat! Egy régebbi esetnél viszont nem mentem dokihoz, hanem vettem a gyógyszertárban Urogin cseppet, bagyon szar íze van, de használt!
54. Viszkető kancsó (válaszként erre: 51. - 45f5ce422c)
2008. júl. 17. 21:53

Jelentem csajok van egy pici javulás! Kívül már nem fáj, de belül annál jobban! Ez soha nem fog elmúlni? És már a páromat is egy hete kenegetem, de még neki sem múlt el! És ráadásul rendkívül száraz vagyok, már a hüvelytablettát is alig tudom felrakni! A fertőtlenítés miatt gondoltam veszek jód tablettát és megpróbálok irrigálni.

Majd utánna olvasok az ezüst kolloidnak. Hol lehet kapni?

2008. júl. 16. 20:33

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

1 hete késik a menzeszem, gondolom az ezüstkolloidtól lehet. Habár csak 3szor vagy négyszer irrigáltam vele.

MOst akkor ha gombánál nem lehet irrigálni akkor mégis mivel kezeljem ki? Nekem a kúpok nem váltak be.

Azt a belső mosakodást nem igazán tudom elképzelni. Tampont se tudok feltenni, nem hogy megmosdani belűl :(


Irrigáláskor sűrű, nyúlós nyálkás, sárgás izé ürül belőlem. Nagyon undorító. Ez egyértelműen gombára utal? A folyás csökkent, én is megszagolom, de nem érzek semmi különös szagát, sárga ahogy megszárad a fehérneműn. Ez normális vajon?

Holnap megyek tenyésztésre, talán akkor kiderül mi van.

Jobbulást mindenkinek!

52. 45f5ce422c (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2008. júl. 16. 18:46

Szia!

Az a baj, hogy ezek a készítmények nem nagyon vannak itthon:( pedig tök jó lenne!! Külföldön én is tök jókat vettem!

Itthon ami van és jó a Saforelle, ezt patikában lehet venni, baciölő!

A Babe, szintén patikai, pedig teljesen hipoallergén, semmi szag stb. Nekem ez bagyon bejött, csakhát kb 1500Ft....

Nekem egyszer a párom javasolta, hogy mossam ki magam belülről kézzel, és így tényleg jobb, meg lehet is érezni ha baj van!

Én most egy húgyúti fertőzést nem tudok kiirtani, a hülye coli baci okozza, és nem akar kipurcanni!:(

51. 45f5ce422c (válaszként erre: 43. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 16. 18:40

Szia!

Nekem a 2. tabi után csípett a jód mindig! Meg nem is nagyon múlt el, mondjuk nekem is nagyon gázos fertőzésem volt, meg petefészekgyulladás is... de jobb lett tőle az tény.

Nekem ezüst kolloid segített, de nem tudom lehet e használnod ilyen gondokra, ott a méhszájseb is.:(

Remélem találsz normális dokit, aki meggyógyít!!!!!!!

50. Viszkető kancsó (válaszként erre: 45. - Adri566)
2008. júl. 15. 22:50
Ha nem akarsz visszamenni a dokihoz, próbáld meg a Canesten hüvelytablettát, nehogy úgy járj mint én!
49. Viszkető kancsó (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2008. júl. 15. 22:47
Hát böngésztem a NET-et, de nem találtam hazai oldalakon ilyen lemosókat! Nekem most sincs folyásom, nem jön belőlem semmi, csak a hüvelytabletta maradványa, és sajnos enyhén rózsaszín volt! Nyilván valami belső sebesedés, vagy a méhszájam és ezért gyógyulok ilyen lassan! Te példáúl honnan tudod, hogy gombád van, mert nekem volt már bacim hasonló tünetekkel?!
2008. júl. 15. 11:21

A Femfresh összes termékét megnézhetitek ez a link alatt:

[link]

Van intim mosakodójuk, intim dezodoráló spray, intim hintőpor, intim törlőkendő, fantasztikus. Nem tudom, h otthon kapható-e ez a márka. Lehet, h kicsit másabb a neve, de a kinézete ilyen lesz, ha kapható. Itt pl. az Elseve neve is Elvive, a Coccolino neve Comfort, az Opel neve Wauxhall. Pusztán azért vannak más nevek, mert más országokban más név a jobban eladható, hol mi hangzik jobban. :)

47. MelisUK (válaszként erre: 43. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 15. 11:13

Amíg gomba van, addig nem kell irrigálni, nekem is azt mondta még a doki. Viszont amikor nincs, azt mondta, h olyankor hetente kéne, annál gyakrabban nem szabad, kivéve ha volt közösülés, de akkor is inkább csak sima vízzel.

Akkoriban én is a Lactacyd feminát használtam, de mostanában már mindig váltogatok, mert csak a Lactacyd használata mellett elég gyakran volt gombám, hiába tisztálkodtam. Jelenleg épp a Care-t használom, itt van egy link a képéről, hogy hogy is néz ez ki:

[link]

Ezt mostanában éjszakára használom, reggel pedig a Lactacydot. Amit még nagyon szeretek, az a Femfresh, ezt használva nagyon frissnek érzem magam, a Lactacydtól nem ilyen kellemes az illat... Annyira nem vagyok vele megelégedve, de bevásároltam belőle, még mindig van vagy 3, szóval el kell használnom.

A Femfreshről a link:

[link]

Amit nagyon szerettem, azt Olaszországban vettem, ez egy nagyon olcsó intim mosakodó volt, olyan szaga volt, mint a gyerekeknek vehető szappanbuborék készítőnek. A nevére nem emlékszem már, a drogéria márkája volt. Isteni volt, kár, h nem tervezzük, h megyünk újra Olaszo-ba, mert akkor vennék belőle párat, eddig nekem az volt a legjobb.

Egyébként én irrigálni már csak vízzel irrigálok, közösülés után is megmosdok, lavorba engedek langyos vizet és kimosom magam belülről kézzel, pár pillanat az egész.

Cipruson recept nélkül vettem hüvelytablettát gombára, a nagy meleg végett begombásodtam... A neve Mycoril 500, egy szem tabletta, amit föl kell helyezni egy műanyag cső segítségével. Másnapra elmúlt tőle a gombám. Ez 5 euró 45 centbe került (3 ciprusi font 19 ciprusi cent, itt cent volt, nem penny), itt van nálam a doboz. Vettem többet, mert olcsó, ha megint gombám lesz, lesz itthon, nem kell rohangálni érte a drogériába. (Itt nincs külön gyógyszertár.)

Szerencsére egyből érzem, ha gombám van, mert a belső mosakodás közben, mikor kézzel tisztálkodok, látom, hogy mi jön ki belőlem, hogy az csak egy fehér krémes valami vagy túrós. Ha kicsit sűrűbb, vagy több, egyből meg is szagolom, ha büdös, akkor már gond van. És ha a kezeddel tisztítod magad, akkor érzed, hogy bent kissé ragyásabb és érzékenyebb, ezzel is érzed a gomba előszelét. Mihelyt fáj a közösülés és túrós az állag, akkor egyből kezelni kell, így nem terjed túl.

46. MelisUK (válaszként erre: 42. - 45f5ce422c)
2008. júl. 15. 10:55
Ok, nem tudtam biztosan, csak azt tudom, hogy nekem a szemem körül szokott herpesz lenni és azt is jóddal kell kezelni.
2008. júl. 15. 10:40
Szia, hát azt mondta gomba. P2-es lett a méhnyakrákszűrésem eredménye. De már a vizsgálat után felírta a gynazolt, és mikor visszamentem az eredményért, írta fel a Mikogalt. De szerintem ez használt is volna, ha nem "szúrom el".
44. Viszkető kancsó (válaszként erre: 39. - Adri566)
2008. júl. 14. 22:16

És mit mondott az orvos? Gomba, vagy baci? Csinált tenyésztést?

Szerintem neked a hüvelyflóráddal van valami bibi. Van egy nagyon jó hüvelytabletta Gynoflor a neve, nekem ez már sokszor segített! Vényköteles gyógyszer, de nekem már egyszer kiadta a gyógyszerész recept nélkül, egy kicsit drága 2-3 ezer között van.

2008. júl. 14. 22:02

Na helló lányok! Túléltem a mai napot! Elmentem a nődokihoz, mivel az orvosom szabin van kerestem a szakrendelésen egy másik orvost. Hát az is elvolt szörnyedve, mikroszkóppal is megvizsgált, azt mondta hogy egyértelműen gomba! Annyira fájt ahogy hozzám ért, azt hittem ordítok. Ő is leecsetelt jóddal. És képzeljétek megint gynazol hüvelykrémet akart felírni hat adagot - el kezdtem magamban számolni, hogy az kb. 12000 ft lesz, na fasza - de meggondolta magát és Canesten hüvelytablettát írt hat darabot és kenegessem canesten krémmel a férjemet is. Erősködtem, biztos, hogy nekem ez jó lesz, de azt mondta két nap múlva menjek vissza, ha nem javulok! Szóval most van 588 Ft-ért 6 db canesten tablettám, recept nélkül a három szem 1500 körül volt.

De némi eredményről be kell számoljak a szörnyű viszketés elmúlt, helyette ott az égető fájdalom!

De képzeljétek mindez a történet még semmi, közli velem az orvos, hogy kiterjedt méhszájsebem van! Mondom micsoda? Az orvosom egy hónapja azt mondta, hogy kezdetleges méhszájseb, most 1 hónap után hogy a fenébe lett kiterjedt?! Azt mondta, hogy vizsgáljuk ki! Hát már az egész nyaramat a nőgyógyásznál töltöm? Ahelyett, hogy lubickolnák a strandon a gombás öreg asszonyok között és közben beszélgethetnénk a hüvelygombáról!

Na most ehhez szóljatok! Az már tuti, hogy az antibébi tablettát el kell felejtenem!

Amúgy megkérdeztem a dokit azt mondta, hogy kívül is lehet gomba. Care nevű intim mosakodóról még nem hallottam, majd utánna nézek, én Lactacyd feminát használok, és a Colpo Cleaner lactacyd pezsgőtablettájával szoktam irrigálni. De most mondta a doki amíg gyulladás van ne irrigáljak, mert még följebb nyomhatom a fertőzést. Hanim a jódos tabletta nagyon csíp? Gondoltam kipróbálom.

42. 45f5ce422c (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2008. júl. 14. 15:55
Mindenféle hüvelyi fertőzést lehet jóddal kezelni, a Colpo Cleanernek is van jódos pezsgőtablettája! Nekem egyszer voltak nemi szervi szemölcseim is, belül, azt kezelték betadinos kúppal, el is múltak, de az unokatesómnak gombára is felírták.
41. MelisUK (válaszként erre: 33. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 14. 14:06
Nem lehet, h ez inkább herpesz? A herpeszt szokták jóddal kezelni, mert az leszárítja és fertőtleníti. A hüvelygomba velejárója a túrós jellegű büdös folyás és a csípő érzés, plusz közösüléskor fájdalom, felrepedés. Bár orvossal nem akarok kötekedni, jobban értenek hozzá, csak tudom, hogy mik a tünetek, eléggé utánaolvastam már a témának és annak, h hogy előzhező meg.
40. MelisUK (válaszként erre: 37. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 14. 14:01
Pedig a gomba főként belül van, nem kívül. Legalábbis nekem kívül még sosem volt. Ha nem irrigálsz sose, akkor ki is fog alakulni a gomba a közösülések után. Azután mindenképp irrigálni kell, de elég tiszta vízzel, nem kell vegyszer. És néha lehet egy kis natúr joghurtot tenni az irrigátorba, azt langyos vízzel hígítva, de tényleg csak néha. Közösüléshez érdemes síkosító gélt használni és utána meg kell mosakodni belül is... Egyébként jöhet a gomba... Én most olyan intim mosakodót használok, ami nem engedi, h gombás legyen az ember, a neve Care. Nem tudom, h otthon be lehet-e szerezni, a Canesten adja ki.
2008. júl. 14. 12:08

Sziasztok.

Néhány hónapja én is kóros folyással küszködök. Nem érzek sem égő, sem viszkető érzést, de a folyás foltot hagy a fehérneműmön. Az orvosom Gynazol gyógyszert írt fel, de semmi nem változott. Utána pedig Mikogal hüvelykúpot. De még mindig nem érzek változást. (Bár ilyet szeretnék venni ismét, mert a múltkor azért sem használt, mert közben megbetegedtem, és ennek 1 hét a ható ideje, szóval én rontottam el, különben lehet, hogy használt volna). Ráadásul másnap reggelre "kiürült a szervezetemből", mintha kifolyt volna, ez normális? Vagy így tisztít? Ismeritek ezt? Használt valaki már ilyet? Szóval nem tudom mitévő legyek. Talán vény nélkül kapható gyógyszert kellene keresnem? Pl. Canestent? Eddig feleslegesen dobtam ki pénzt a fent említett gyógyszerekre, örülnék, ha találnék olyat, ami végre hat is. Köszönöm előre is a segítő válaszaitokat...

38. Viszkető kancsó (válaszként erre: 36. - 45f5ce422c)
2008. júl. 13. 21:33
Hát tényleg nagyon drága, akárcsak az egyszemes tabletta, majd seggre ültem a gyógyszertárban, amikor közölték mennyit fizetek! Ráadásul egyik sem használt!
2008. júl. 13. 21:29
Köszi lányok a tanácsokat! Hát az az igazság, hogy volt már gombám, de ilyen még soha! Az ügyeletes gyógyszertár canesten hüvelytablettát adott, de ez nekem már korábban sem használt. Viszont éjjel már annyira szenvedtem, hogy magambanyomtam a dalacin hüvelykrémet, a viszketés csökkent, de a fájdalom nem. Naponta többször lemosom kamillával, irigálni nem merek! A páromnak már használ a canesten krém, de még ő is szenved. Ez magától nem fog elmúlni! Holnap elmegyek a nődokihoz.
2008. júl. 13. 15:13
Egyébként nekem ezt a gynazolt felírták vagy 4szer, de soha nem használt, sőt mintha rosszabbodott volna, ráadásul baromi drága...
35. 45f5ce422c (válaszként erre: 33. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 13. 15:12

Szia! Valószínűleg azért fáj és piros, mert a sok vegyszer, amit a doki belédnyomott kimarta a hüvelyedet! Nekem is ezt csinálta a nődokim tavaly nyáron, leülni se bírtam. Szerintem várj egy pár napot, hátha elmúlik a vörösség, nincs értelme további kúpokkal kínozni magad!

Esetleg egy kis biojoghurtos vízzel irrigálj, az segít visszanöveszteni a hüvelyhámot, de csak akkor, ha már meggyógyult a gombád, mert ha nem, visszajön, és kezdődik újra az egész:(

2008. júl. 13. 12:24

El kell menni a gyógyszertárba és kérni kell hüvelygombára való vény nélkül kapható gyógyszert. Egy szem tabletta az egész, bár jobbára kúpot adnak, hármat, de kérjük az egy szem gyógyszert, az kényelmesebb és egyik napról a másikra vége a gombának.


Fontos a megelőzés, mert ha már valakinek egyszer volt, annak könnyen újra kijön. Pl. betét helyett tampon, intim mosakodó használata (van olyan, ami megelőzi a gombát, a Canesten adja ki, a neve Care), ha leizzadtunk odalent, meg kell tisztálkodni, fehérneműt cserélni. Izzadás ellen lehet intim hintőport használni.

2008. júl. 12. 21:53
Én is és a férjem is elkaptuk ezt a nyavaját! Elmentem a nődokihoz, aki előzőleg úgy két hete streptococcus agalactiae bacit tenyészett ki nálam, erre kaptam Aktil duo 1000 mg-os antibiotikumot. Erre mire beszedtem a gyógyszert sikerült egy gombát összeszednem a legcsúnyább változatból! A doki azt mondta, hogy irtó ronda! Kifertőtlenített jóddal, azt hittem ettől megőrülök úgy fájt, és felírt egy kurva drága gyógyszert Mycosyst-gyno-t nekem is egy szemet és a férjemnek is, továbbá egy gynazol 2%-os hüvelykrémet. Mindezeket tegnap este magamba töltöttem! Eredmény: eltelt 24 óra és majd megőrülők úgy fáj és viszket és az egész bementi rész irtó vörös! Folyásom az nincs!!! Kenegetem canestennel magamat is és a férjemet is. Nem is tudom hogyan fogom kibírni hétfőig! Ja és mind e mellett a nődokim pont most ment el szabira! Jó mi! Van itthon még bacis hüvelyfertőzésre felírt dalacin hüvelykrémem. Szerintetek használjam? Esetleg más javaslat?
32. hermina.t (válaszként erre: 31. - 69e55f65eb)
2008. jún. 17. 13:40
igen a joghurtos tampont én is irtam. amit lehet kefirrel is. attól elmulni nem fog, az csak átmeneti dolog. :( és a megelözésre nagyon jó. mindenesetre amint tudtok ujárjatok a végére. de az a baj hogy minnél több gyógyszert használlsz rá az ellenálló képessége annál kissebb lesz, és ha hajlamos vagy rá akkor könnyen kiújul.:(
2008. jún. 17. 08:33
Köszönöm szépen a jótanácsokat. Nővéremnek ugyanez a problémája és az ő barátnője javasolta, hogy próbálkozzunk kaukázusi kefírrel. Bután hangzik, de csodákra képes. Visszaállítja a hüvely normális ph értékét és enyhíti a viszketést. Azt nem tudom,hogy elmulasztotta-e a gombát, de mindenesetre jobb a közérzetem.
30. 45f5ce422c (válaszként erre: 26. - 69e55f65eb)
2008. jún. 16. 15:53

szia!

Ne hüvelykrémet vegyél, mert az egyénenként változik, és persze a gomba okától függ, hogy használ-e! Nekem pl a Gynazol sem használt, pedig legalább 4 alkalommal felírta a doki, de utána ugyanúgy folyt tovább...

Aki kipróbálta az ezüst kolloidot, mindd jobban lettek tőle, köztük én is, javaslom inkább azt vegyél és irrigálj! Vagy a teafaolajat is sokan dicsérték, én azt még nem próbáltam. Ami még saját tapasztalat, a cc-jód pezsgőtabletta, de ez nekem hol segített hol nem, mindenesetre egy próbát megér...

ezüst kolloidot csepp vagy oldat formájában bioboltban keresd! Hidd el ez segíteni fog!!!:))

2008. jún. 16. 12:45
ez különben egy hüvelykrém, elöre töltött aplikátorban, felhelyezés után 5 napon feresztül sazivódik fel, de már az elsö napokban jó. :)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook