Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


2008. aug. 18. 13:42

Találtam valamit, amit szintén hasznosnak vélek, így bemásolom nektek:


A hüvelyfolyást akkor tekintjük kórosnak, ha:


* erősebb a szokásosnál

* sűrűbb a szokásosnál

* gennyes

* fehér és darabos (mint a túró)

* szürkés, zöldes, sárgás vagy vérrel festenyzett

* kellemetlen szagú (halszagú)

* viszketés, égő érzés, bőrpír vagy érzékenység társul hozzá.


A folyás hüvelygyulladást jelezhet (vaginitisz, kolpitisz), amely kémiai irritáció (mint a hüvelyi viszketésnél), vagy fertőzés következménye lehet. Lásd még Néhány nőnél a fogamzásgátló krémek, hüvelyi síkosítók vagy a pesszárium irritálja a hüvelyt, vagy a szeméremtestet, és ez gyulladást vált ki. A latexre allergiás nőknél a latex óvszerrel történő érintkezés irritálja a területet. Fiatal leányoknál a hüvelybe került idegentest okozhat hüvelygyulladást, amely vért tartalmazó hüvelyváladékkal társulhat. Az idegentest legtöbbször egy darab toalettpapír, amely bejutott a hüvelybe. Néha játék is lehet.


A fehér, szürke, vagy sárgás, habos kellemetlen vagy halszagú váladék általában bakteriális vaginózis következménye. A sűrű, fehér, darabos, túrószerű folyást tipikusan a kandidiázis, egy gombafertőzés okozza. Az erős, zöldessárga, habos folyás, amely kellemetlen szagú lehet, általában trichomoniázis, egy protozoon fertőzés következménye.


Vizes, véresen festenyzett folyást a hüvely, a méhnyak, vagy a méh belső borításának (méhnyálkahártya) rákja okozhat. A kismedence sugárkezelése szintén kóros folyást válthat ki.


Az orvos a rendellenes folyás okát a folyás milyenségére, a nő korára, és más tünetekre alapozva deríti fel. A váladékból mintát vesz, és azt mikroszkóp alatt vizsgálva keresi benne fertőzést, illetve határozza meg annak típusát. A kezelés az októl függ. Ha egy termék (pl. krém, szappan, hintőpor, női intim spray, vagy óvszer típus) okoz állandó irritációt, azt nem szabad tovább használni.

87. MelisUK (válaszként erre: 83. - MelisUK)
2008. aug. 18. 10:48
Az óvszerről még annyit, hogy előfordulnak olyan emberek is, akik allergiásak az óvszerre...
86. MelisUK (válaszként erre: 85. - MelisUK)
2008. aug. 18. 10:47

Javítás:

Az utolsó betegség neve: GONORREA.

2008. aug. 18. 10:45

Itt van néhány betegség és a tünetei, ebből valamennyire ki lehet okoskodni, hogy kinek mi a baja és az orvosnak esetleg lehet mondani, h én erre és erre a betegségre gyanakszom.


CANDIDA-FERTŐZÉS:


A hüvelyi fertőzések egynegyedét a Candida albicans nevű sarjadzógomba okozza. A gomba sok nő hüvelyében előfordul, ami önmagában még nem jelent problémát, mivel a szervezet immunrendszere az ilyen mikroorganizmusok növekedését megakadályozza. Bizonyos esetekben a gomba azonban túljut a korlátokon, és fertőzést hoz létre. A fertőzés nehezen látható, mivel elsősorban a hüvelyre terjed ki, de a nemi életet igen fájdalmassá teheti. Ezen kívül együtt járhat a következő tünetekkel is: sűrű, aludttejhez hasonló hüvelyváladék, a szeméremajkak erős viszketése, érzékenysége, égető vagy szúró érzése, illetve kiütések a száraz bőrfelületen is. Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, mindenképpen forduljunk orvoshoz. Ez a betegség szagmentes!


TRICHOMONAS:


A Trichomonas vaginalis nevű parazita egy egysejtű, ún. protozoon kórokozó, amely férfiakban és nőkben egyaránt élhet. Nőknél a hüvelyben található, és igen kellemetlen szagos váladékozással jár. A kórokozó kedvel minden nedves felületet, törülközőt, fürdőruhát és a WC-ülőkét. Az egyetlen szexuális úton terjedő betegség, amelyet a WC-ülőkéről is el lehet kapni. Egyéb tünetei a szürke vagy zöldes színű váladék, a szeméremtest, néha a belső comb viszketése, égető érzés az igen érzékeny szeméremtestben, néha vizeléskor is. Ha a Trichomonast azonosították (hüvelyváladék vétele után), a kezelés célratörő és hatékony.


GARDNERELLA:


A Gardanella-baktérium önmagában nem okoz fertőzést, bizonyos, levegő hiányában is megélő baktériumokkal együtt fejti ki hatását, de valószínűleg egyéni hajlam is szerepet játszik kialakulásában. Jellegzetes tünete a szürkésfehér váladék és a halhoz hasonló rendkívül kellemetlen szag, amely erősödhet együttlét után.


CHLAMYDIA:


A Chlamydia a legtöbb nőnél és szinte a férfiak felénél tünetmentes, ezért igen nehéz felismerni. A fertőzés a nemi szervek alsó részében kezdődik, majd felfelé haladva újabb területeket ér el, ezért felszálló betegségnek nevezik. A nőknél sokszor csak akkor jelentkeznek tünetek, mikor már valamelyik másik szerv is megbetegedett. Ily módon következménye lehet a méh, a húgycső, a végbél és a végbélnyílás, a szem körüli nyálkahártya gyulladása, de érintett lehet a petevezeték is. Szövődményeként jelentkezhet az ún. Fitz-Hugh-Curtis-betegség, mely viszont a májat támadja meg. A meddőségek egy része is a Chlamydiára vezethető vissza, ilyenkor medencegyulladás miatt a petevezeték elzáródik, vagy más ivarszervek válnak hegessé. Ez esetben a fogamzás nehéz, sőt néha lehetetlen. Egyes tanulmányok szerint a fertőzésben szenvedő nők több mint 80 %-a nem vesz észre a betegséget megelőző hat hónapban semmilyen tünetet. Az első tünetek jelentkezését (ha egyáltalán jelentkeznek) hetek, hónapok, néha évek választják el a fertőzés időpontjától.


Íme a legjellemzőbb tünetek: kevés, halványsárga vagy fehér váladék, amely a szokásos folyással elkeveredve alig észlelhető. Égető érzés vizeléskor, rendhagyó vérzés, fájdalmas közösülés, vérzés közösülés után.


A legfőbb nehézség tehát a fertőzés felismerésében (ilyen irányú vizsgálatot laborban végeznek tenyésztéssel vagy mikroszkópos vizsgálattal) rejlik, kezelése ehhez képest viszonylag egyszerű és hatásos.


GORONELLA:


A fertőzést a Neisseria gonorrhea nevű baktérium okozza, mely férfiaknál és nőknél egyaránt a nedves szövetekben él. A nők legnagyobb valószínűséggel a hüvelyen keresztül kapják el a gonorreát, amely aztán megfertőzi a méhnyakat is. Ez a betegség is ritkán produkál egyértelmű tüneteket, ezért ha valaki nagy rizikófaktorú csoportba tartozik (azaz több szexuális partnere van, és nem használ akadály típusú fogamzásgátlót), annak állandóan figyelnie kell azokat az apró jeleket, amelyek árulkodóak lehetnek. Ezek: fehér, krémszerű hüvelyváladék, égető érzés vizeléskor és gyakori vizelési inger. A gonorrea okozhat olyan alhasi görcsöket is, amelyek hasonlóak a havivérzés alatt jelentkező görcsökhöz.

84. MelisUK (válaszként erre: 75. - Kakukkfű)
2008. aug. 18. 10:26

A tisztítószeres belső mosakodásról tudni kell, hogy ha valaki használ, akkor azt leggyakrabban hetente egyszer szabad, az orvosok ezt mondják. Viszont ha csak vízzel mosakszol, akkor nincs gond, az nem hozza ki a hasznos bacikat.

Én már jó ideje egyáltalán nem teszek az irrigátoromba a belső mosakodóból, mert már nincs és nem is veszek soha többé. Nem szabad ilyesmit gyakran használni és a teherbeesés esélyét is csökkenti.

83. MelisUK (válaszként erre: 72. - N.katus)
2008. aug. 18. 10:21

Azt tudnám tanácsolni neked, h próbáljátok ki, h csak gumióvszerrel hatoljon beléd, nélküle ne. Lehet, h tőle kapod el a betegséget. Ha a férfinak, akivel együtt vagy, valamilyen prosztata problémája van, gyulladás, rák, stb, akkor attól a nő gombás lesz. Ha a férfi nem tisztálkodik megfelelően, akkor a makkja alatt termelődő viasztól is megfertőződnek a nők, attól nemiszervi szemölcsöt lehet kapni és ugyanaz okozza a méhnyakrákot is, ami a nemiszervi szemölcsöt... Pusztán a férfiak nem megfelelő higiéniája miatt... Tehát: használjatok óvszert! Ezek után lehet, h nem leszel gombás. Ha így lesz, akkor a párodnak kell orvoshoz fordulnia... Sőt, ha gombás vagy és úgy közösültök, a párod is elkapja a gombát és ha nem vagytok mindketten kikúrálva, akkor is folyamatosan visszakapod tőle a betegséget. A férfiakon legtöbbször nincs jele a gombának, nincs tünete. Ha mégis, akkor azt hámlás jelzi a makkon, pirosodás vagy lilulás.

Ezen kívül attól is gombás lehetsz, ha nem nedvesedsz intenzíven és a nedvességet nem pótoljátok síkosító géllel. Mihelyt felsértitek valahol a bőröd, egyből esélyed lehet a gombára és bármilyen más fertőzésre. A higiéniára mindig oda kell figyelni, mielőtt a párod elkezdene "ujjazni" téged, mossa meg alaposan a kezét. Főleg az izzadós tenyerű férfiaktól lehet a legtöbb bacit elkapni...

Közösülés előtt és után pisilni kell, mert egyébként gyulladás következhet be, aminek ugyanolyan tünetei vannak, mint a gombának.

Közösülés után alaposan meg kell mosakodni mindkét félnek. A nőknek belülről is. Sok esetben már az is segít, ha a fogamzásgátlót használó nők is megkérik a párjukat, h ne beléjük élvezzen. Ha nem tudjuk tökéletesen kitisztítani, az is gondot okoz...

Ezen kívül nem szabad műszálas fehérneműt hordani, kerülni kéne a passzos nadrágokat. Ajánlott a pamut bugyi és a szoknya viselete. A tanga szintén nem ajánlatos, az elősegíti az aranyeret. A francia bugyik többsége műszálas, figyeljünk oda, h milyen fehérneműt veszünk! És ha valami végett beleizzadunk a bugyiba, akkor meg kell mosakodni és fehérneműt kell cserélni, de ha ez munkahelyen/iskolában stb. következik be, akkor legyen nálunk intim törlőkendő és cserefehérnemű. Lehet intim hintőport és dezodort is használni, ha valaki nagyon izzad v nedvesedik intim területen, mert ez kifejezetten elősegíti a gomba kialakulását.

Ezeken kívül pedig oda kell figyelni, hogy előlről hátra felé kell kitörölni, mert a fenekünkből kijövő bacik is gombát és egyéb fertőzéseket okoznak. Székelés után szintén meg kell mosdani vagy törlőkendőt használni.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, h segítettem vele, remélem, h sok új információt is írtam mindenki részére.

82. 9df60c3431 (válaszként erre: 81. - Kakukkfű)
2008. aug. 18. 08:56

Ez sem igaz! Nekem pár éve nagyon büdös, élesztőszagú folyásom, de tényleg olyan hogy szégyelltem emberek közé menni, állandóan tisztálkodnom kellett stb.. Sokszor még én magam is éreztem azt a szagot.

A candidának általában savanykás, élesztő vagy hal szaga van.

Mára viszont ez eltűnt, szerencsére nincs ilyen problémám. Van egy kevéske folyásom, de teljesen szagmentes.

81. kakukkfű (válaszként erre: 80. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 18. 06:58
A gombás fertőzésnek nincs szaga!!
80. ec63a7fc29 (válaszként erre: 79. - 9df60c3431)
2008. aug. 17. 21:39

Ha nem vesszük komolyan, akkor fürödhetünk, akkor is kellemetlen szaga lesz az embernek, s olyan mennyiségű váladékozása, hogy az már szégyellni való.


Csak egyszer jutottam ide, azóta vigyázok, hogy ne ismétlődjön meg.

79. 9df60c3431 (válaszként erre: 78. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 17. 19:19

Miért lenne más téma?

És mi van ha nem vesszük komolyan?? Semmi...

A meddőségtől való félelem alaptalan ugyanis, habár erre én vagyok az élő példa.

78. ec63a7fc29 (válaszként erre: 77. - 9df60c3431)
2008. aug. 17. 17:25

A Candida más téma.


Nagyon komolyan kell venni.

77. 9df60c3431 (válaszként erre: 76. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 17. 12:45
Bizonyos fokig normális, hiszen mindenkiben megtalálható a candida. Az az abnormális amikor elszaporodik és tüneteket okoz.
2008. aug. 17. 09:24

Azért a Canesten kenőcs hirtelen sokat tud javítani a kellemetlen viszketésekkor...


A nőgyógyászoknál válogass, van belőlük rengeteg. Ha valamelyiknek nem tetszik a modora, menj egy másikhoz.


A gomba nem normális, ha jelen van. Nem fog magától elmúlni.

2008. aug. 17. 09:15

Sziasztok!

Régebben mekem is rendszeresen voltak gombás fertőzéseim,gyulladásaim.

Orvostól -orvosig jártam.Nagyon sokat szenvedtem.

Általában az volt,hogy a doki a hasára ütött,hogy ez a bajom,szedjek rá ezt...

Persze,ha a doki nem gyógyított ki,váltottam.

Végül eljutottam egy idős orvoshoz,aki megkérdezte,használok e hüvelymosót?

Mondtam,igen.

Jól leteremtett,hogy kimosom magamból a hasznos baktériumokat,ne csodálkozzak,hogy minden kórokozó megtámad.

Azóta nem használom,és semmi bajom.

Szappannal alul nem mosakszom,csak Laktacidot használok.

Teljesen rendbe jöttem!:)

74. Viszkető kancsó (válaszként erre: 72. - N.katus)
2008. aug. 16. 21:10
A párodat már kezelték? Valószínű, hogy ő fertőz téged mindig vissza!
2008. aug. 16. 21:09

Sziasztok!

Ugy néz ki a gombától sikerült megszabadulnom, de most meg sikerült összeszednem egy húgyúti felfázást! A vizeletemben 58 ezer baci van (a határ 2 ezer)! Jó mi! És a hüvelykenetemben újra megtalálható a steptococus! Most megint gyógyszerezem magam!

2008. aug. 12. 09:28

Sziasztok!


Remélem tegezheztek mindenkit. Az én kortörténetem az, hogy 2,5 éve szenvedek hüvelygombától, néha fertőzéstől. 3 hetente járok nőgyógyászhoz, már jártam vagy 6-nál és senki nem tudott végleg megszabadítani tőle. Én még nem próbáltam mi semmi alternatív megoldást, de most már mindenre kapható vagyok hogy megelőzzem.

ja azt tudni kell hogy azóta van problémám hogy elveszettem a szüzességem és még mindig azzal a férfival vagyok együtt.

Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Egy jó hír van, most van az első hónap, hogy nincs semmi tünetem.

71. 9df60c3431 (válaszként erre: 69. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 24. 18:15

Szia


Meglett a tenyésztés eredménye, csak gombám van. De az is egy másik fajta, nem az mint a múltkor.

A múltkori rezisztens volt mindenre, ezt szerencsére meg lehet ölni ketoconazollal. Elmentem vele a dokihoz,aki gondolkodási időt kért mert nem tudja miben van olyan hatóanyag és mekkora mennyiség kéne. Majd holnap megyek, talán arra kitalálja mit írjon fel.

2008. júl. 24. 15:46
zöld diófalevelet kell felforralni tiszta vízben és azzal irigálni! majd éjjelre joghurtos tampon! Nagyon jó, nekem segített!
69. Viszkető kancsó (válaszként erre: 65. - 9df60c3431)
2008. júl. 24. 13:58
Sajnos szakrendelésen ez a helyzet! Magán rendelésen alaposabban vizsgálnak! Az én dokim szakrendelésen is dolgozik, általában oda megyek hozzá, de egy kis csúszót mindig juttatok a zsebébe és szó nélkül megcsinál minden vizsgálatot! Szerintem az a baj ezeknél a dokiknál, hogy különböző gyógyszer cégek támogatják őket, és ha nem jó az a bizonyos készítmény, akkor is azt írják fel, pedig ezeknek általában elég borsos az áruk! Kiváncsi vagyok, hogy gombád volt-e vagy esetleg valami más!?
68. Viszkető kancsó (válaszként erre: 62. - 45f5ce422c)
2008. júl. 24. 13:52
Ezt az aloe first-t spray formájában láttam, de elég drága volt, 5-6 ezer körül ha jól emlékszem. Ezt használod?
2008. júl. 24. 13:49
Helló lányok! Jelentem elmúlt a menszeszem, végeztem irrigálást és teljesen tiszta víz jött! Remélem sikerült ezt a nyavaját kiírtani, elég sokat szenvedtem vele! Most megpróbálom az élőflórás joghurt tampont, amit hamin ajánlott, mert még elég száraz vagyok! Jövőhétre bejelentkeztem a dokihoz, biztosat akarok hallani tőle!
2008. júl. 21. 11:14
Ha már ők nem akarnak meggyógyítani minket, nekünk kell kezünkbe vennünk az irányítást.
65. 9df60c3431 (válaszként erre: 64. - Viszkető kancsó)
2008. júl. 21. 11:11

Köszi, az lesz.

Az a baj engem meg se vizsgálnak rendesen a dokik, minden vizsgálatot úgy kell kierőszakolnom. Eddig összesen egy PH mérést csináltak, meg a hasamat nyomkodták. Semmi több. Ha tenyésztés kell, akkor sem helyben végzik hanem elküldenek a gomba laborba. De általában nem is szoktak tenyésztést végezni, csak kapok vmi gyógyszert. Ami persze semmit se használ, csak kidobott pénz.

Annyira kényelmesek...


Ez engem már nagyon dühít, most már alapból úgy megyek oda, hogy ezt meg ezt a vizsgálatot kérném elvégeztetni. MEgmondom mire gyanakszom és hogy milyen vizsgálat kéne h kiderítsék. Ezt csinálom mmindenhol, nagyot néznek h otthon vagyok ezekben a dolgokban, de megteszik.

64. Viszkető kancsó (válaszként erre: 61. - 9df60c3431)
2008. júl. 21. 10:20
A nődokival nézesd meg magad hüvelyultrahanggal, az kimutatja, ha cisztád van! Ha még most kezded szedni a fogmazásgátlót, semmi gond, a probléma ott van, ha már régóta szednéd. Nálam is ezért kell abbahagyni!
63. Viszkető kancsó (válaszként erre: 58. - MelisUK)
2008. júl. 21. 10:13
A doki is azt mondta, hogy felejsem el a fogamzásgátlót, ezért most szüneteltetem. Megpróbálom hogy bírom. Jelentem a canesten használt, mind a 6 tablettát elhasználtam, és a végére megis jött a havim! Most ez talán sok mindent kimos belőlem. De szerintem még mindig nem az igazi, bár már nem viszket! Jövőhétre bejelentkezek a dokihoz egy kontrollra, meg ezt a méhszájseb dolgot is ki kellene vizsgáltatni. Képzeljétek el a párom nemiszerve kívülről teljesen hámlik és sebes. Szerintem a sok canesten kiszárította, most neogranormonnal kenegetjük, hátha elmúlik.
2008. júl. 19. 23:45

Sziasztok Lányok!

Már írtam, hogy mostanában hólyaghuruttal küzdök a hülye coli baci miatt....na most az ezüstre nincs pénzem,mert elvitte a nyaralás,de van itthon aloe first, és ezt tettem az irrigátorba. és láss csodát, ma már nem folyt semmi! picit még viszket, de folytatom a kúrát!

Aki gondolja, próbálja ki....

61. 9df60c3431 (válaszként erre: 59. - MelisUK)
2008. júl. 18. 19:27

Szia!

Hát ezzel nem nyugtattál meg. :S

Várom a tenyésztés eredményét. Előtte jól kikérdeztek, használtam-e az elmúlt napokban valamilyen gombaölő szert. De a Nystatin porról, amit előtte este ittam, hallgattam. Arra vagyok kíváncsi, hogy kitenyészik-e valamilyen baci.

Mert nem hiszem el,hogy ez a hülye gomba mindenféle kezelésnek ellenáll. Kell legyen ott valami más is. Szerintem

Aztán az eredménnyel elmegyek a dokihoz.

PCO gyanúmra kaptam egy foggátlót, de nem tudom elkezdeni, mert a ciklus első napján kéne. Az meg még sehol :(

Attól is félek, hogy a foggátló majd felerősíti a gombát. Valamit valamiért??

60. MelisUK (válaszként erre: 52. - 45f5ce422c)
2008. júl. 18. 14:31
Szerintem is nagyon jó kézzel kimosni, sőt, néha még a párunk is segíthet benne. :) Én kb. hetente használom az irrigátort, de csak langyos vízzel, nem használok semmi mosakodót, azóta nincs semmi szaga. :) És egyébként olvastam is valahol, hogy a belső intim mosakodók hatására csökkenhet a teherbeesés esélye, amire azért nem árt odafigyelni. A víz tökéletes. Ezen kívül használtam már joghurtos vizet is, de azt azért jó alaposan kiöblítettem magamból az irrigátorral. Kézzel általában reggel-este kimosom magam, de van, hogy csak egyszer egy nap.
59. MelisUK (válaszként erre: 57. - 9df60c3431)
2008. júl. 18. 14:27
Az orvossoddal nézesd meg a cystát/cisztát, lehet, h van és elkezdett gyorsan nőni. Nekem is volt, !19! éves koromban nagyon gyorsan elkezdett nőni, fájdalmaim már kb 11 éves korom óta voltak, de sose vizsgáltak meg. Majd a fájdalom végett megnézettem magam egy nőgyógyásszal, kb 1 hónapig kontrollokra jártam, nézték, h milyen ütembe nő, de nem akart megállni, egyre csak nagyobbodott, így meg kellett műteni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook