Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? fórum

Hüvelygomba - Hogy szabaduljunk meg tőle? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
418. moofly (válaszként erre: 407. - Yasmine1122)
2012. febr. 15. 15:40
Így van,van akinél az idézi elő.Izé antibiotikum kúra után.Nálam is az után kezdődött,de akkor még nem tudtam hogy attól is lehet.Én doxicilin kezelés után pár hónappal kaptam,és azóta néha visszatérő "vendég"
417. moofly (válaszként erre: 415. - Alma888)
2012. febr. 15. 15:33
Azt kérdezd meg a dokitól,vagy a gyógyszerésztől.-de szerintem ha lehetne,akkor az olcsóbbat írta volna,mert köteles az olcsóbb készítményt felírni,kivéve ha nem cserélhető.Vagyis sztem nem véletlen adta azt amit. :)
416. moofly (válaszként erre: 383. - Mignom)
2012. febr. 15. 15:32

Szia!

"Azt hiszem" alatt mit értesz?Sokféle gomba és sokféle kezelés van,tehát figyelj rá,és inkább menj orvoshoz mint össze vissza gyógyszerekkel kezdd...

Ha gombád van,arra sem elég csak a krém,hisz kívül azért ég és viszket,mert belülről jön folyás által.

Szóval ha canesten,akkor a kombit vedd.Az krém és tabletta...

Három napos kúra csak,és lehet hogy elég.Nekem elsőre bevált,de vissza tért,így csaptam a homlokom,hogy öngyógyítottam,és nem is biztos hogy jól.Mert "azt hittem" hogy ez vagy az,és közben ki tudja mennyi hátrányom származott belőle...

Szóval menj dokihoz,ne csak tippelgess.-nagyobb hasznodra válik.

Pusz

415. alma888
2012. febr. 1. 10:44
Sziasztok! Én is küzdök ezzel a problémával. Most az orvosom felírt 2 fajta gyógyszert és egy probiotikumot, illetve 3 hónapos diétára rendelt. A kérdésem az lenne, hogy az orvosom által felírt nagyon drága probiotikumot szerintetek helyettesíthetem-e egy olcsóbbal, ha hatóanyagai majdnem megegyeznek?
2011. dec. 23. 15:05

Sziasztok!

Napok óta olvasgatom a forumot, ki mivel kezelgeti magát. Nekem is van egy kis hüvelygombbán amire most kipróbáltam a teafa olajat. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy Normális, ha mindjárt meggyullad? Égő érzés? Vagy ez elmúlik?

2011. jún. 1. 01:06
Sziasztok! véletlen kerültem ehhez a kérdéshez, de anyuca66 bejegyzése eszembe juttatta egy néhány évvel ezelőtti emlékemet. Mikor kb 15 éves voltam, nálam is jelentkezett ez a próbléma. A viszkető, kellemetlen érzés, furcsa fehér folyás, de akkor még kis hülye voltam, és nem akartam orvoshoz menni, és nem is szóltam senkinek. A nagymamám egyszer azt mondta:-ez kislányom mindenre jó! és a körömvirág krém volt a kezében. Volt itthon ilyen krémünk, így hát bekentem vele ott lent, hátha tényleg –mindenre- jó, és elmúlt a kellemetlen érzés, mintha mi sem történt volna. Ezután az eset el is lett felejtve… Szóval akkor tényleg a körömvirág segített?? Eddig nem tudom mit hittem, hogy mitől múlt el, de most érdekel.
2011. ápr. 19. 13:59
Körömvirággal talán.
411. syl29
2011. márc. 30. 13:39

Sziasztok!


Tud valaki segíteni?

A nőgyógyászom Gynazol hüvelykrémet írt fel a fertőzésre.

Ki tudom-e váltani természetesebb hatóanyagú készítménnyel vagy csak ez lehet hatásos?

Az összetételét olvasva nem szívesen használnám.


Várom a véleményeket!


Köszönöm!

2010. aug. 8. 08:53

Ami még veszélyforrás, gombát, egyéb gondot okozhat.

Az illatositott, színes wc papír. Nem biztos, de érdemes kipróbálni legalább 1 hónapon át csak a legolcsóbbat. Vannak köztük ami puha. Nem akarok semmilyen nevet írni..

És egy orvos válaszol - os oldalon ezt találtam.

" Tampon, illatosított betét, és tisztasági betét tilos. Csak betét, és ne illatosítot legyen menses alatt. Illatosított wc papír is tilos, és próbáljon meg öblítőt váltani. a fehérneműnél fontos lenne, hogy pamut legyen, mert ezeket 90 fokon kellen mosni. Naponta többször is váltson, ha megoldható, ez azért jó, mert a folyást a fehérnemű felszívja, és nem jó abban lenni egész nap. Egy váltás a táskában biztosan elfér. Aztán ezeket magas hőfokon mosva szépen fertőtlenítheti. Wc ülőkékre csak otthon üljön rá, máshol ne, mert bizony rengeteg kórokozó csücsülhet még oda. Otthon ez nem gond, a rendszeres tiszítás elegendő. Amire lehet meg figyelni, hogy tiszta vízzel öblítse le a vulvát minden alkalommal a wc után, legyen az kisdolog, vagy nagydolog, és nemcsak a wc után, hanem előtte is kezet kell mosni, mert a kezeken is rengeteg kórokozót össze lehet gyűjteni."

2010. aug. 5. 22:15
a tanulással nincs gondom..főleg ez az indok :D :)
408. Ncilány (válaszként erre: 406. - Nicole V)
2010. aug. 4. 22:36
Várjál vele, de a 10 év nem sok egy picit?? :) Ha tanulsz, nem sok.
407. yasmine1122 (válaszként erre: 391. - Charitable)
2010. aug. 4. 21:52
Az antibiotikum nem hinném, h jó lenne a gombára, mert ez nagyon erős gyógyszer, legyengíti az immunrendszered és sokkal könnyebben fogsz elkapni ilyen-olyan fertőzéseket, beleértve a gombát is. Pont anzoknál szokott előfordulni a hüvelygomba, akik előtte antibiotikumot szedtek.
2010. aug. 4. 21:40
a szülést?:D azzal még várnék egy évtizedet :)
405. Clau26
2010. aug. 4. 21:07
Én 14éve szenvedek hüvelygombától,kb 4nőgyógyásznál voltam de meguntam így elmentem gyógyszertárba aztán canestent vettem..de úgyanúgy visszatért..viszont 8hónapja szültem és azóta semmi bajom..úgyhogy ajánlom neked is:-)
404. Ncilány (válaszként erre: 403. - Nicole V)
2010. aug. 4. 12:17
Az nem jelent semmit, a neves étterem. Attól még akármelyik leányzó hordozható lehetett. És hiába van a wc csészébe csoda öblítő... És az óránkénti takarítás. ( nem tudom mennyi időközönként kell ilyen helyeken, és ilyen eseménynél takarítani )
2010. aug. 4. 11:23

igen esküvő volt, de egy neves étteremben volt, úgyhogy talán azt ki is lehet zárni :)

köszönöm, szerintem erőt veszek magamon, és elmegyek a barátnőmmel :)

2010. aug. 4. 05:18
Szedd össze magad és menyj el egyedül. Minél hamarabb. Ne ellenkezz ha a párodnak is írnak bogyót, kenőcsöt. Ki kell kúrálni ezt. Esküvőn voltatok? Voltál wc - n? Nem túl nehéz ott összesedni ilyesmit...
2010. aug. 4. 00:52
3 napja égő, viszkető érzés van a hüvelyemben darabos hüvelyváladékkal együtt. többször volt már ilyen, általában borotválkozás után szokott, de 1-2 nap után megszünik. de ez már 3 napja tart és egyre roszabb. a megjelenése előtti estén a párommal esküvőn voltunk, és épp csak elkaptuk egymást a kocsiban. lehet hogy a keze volt piszkos és ez az oka? ezzel feltétlenül nőgyógyászhoz kell mennem? 16 éves vagyok, anyukám most távol van és nem is jön haza a következő pár hónapban, egyedül viszont nem szeretnék elmenni. mit tegyek?
2010. júl. 15. 13:28

Igen szerintem úgy használd ahogy előírták.

A párod nem kapot?? Mi mindketten kaptunk 1 - 1 db bogyót, kenőcsöt is. Hüvelytabit ésténként 1 db.

399. lcsu
2010. júl. 14. 22:19
voltam dokinál :D és felírt kupot meg ilyet gyógyszert egy darabot :D már be is vettem. de akkor most a kupot is feltehetem? vagy várjak holnapig? :D
2010. júl. 8. 22:01
Doki! A foltok más lehet, de megmondják.
397. lcsu
2010. júl. 8. 10:02

sziasztok

Remélem még vannak itt páran. Nekem is viszket és ég, meg pisilésnél is. Most voltam nem rég lázas és arra szedtem gyógyszert. attól is kialakulhat?

Annyira félek most :S Dokihoz kellene mennem és még sose voltam. Meg ilyen halvány piros foltok vannak a kezemen, ettől lehet? Ha gyógyszertárba veszek valamit az elég, vagy dokihoz muszáj elmenni?

Kérlek segítsetek :S Úgy félek.

396. atizka82 (válaszként erre: 393. - Pamacs1990)
2010. júl. 5. 11:17
én gyógyszertárban vettem, de szerintem a neten is árulják patikák meg egészségboltok is! keresőbe írd be..:)
395. charitable (válaszként erre: 393. - Pamacs1990)
2010. jún. 30. 19:23
igen igen, úgy vizsgálnak meg mint rendes nőgyogyinál, máshogy nem is tudnának, majd vesznek mintát. A vizsgálatért nem kell fizetni, a gyógyszereket értelemszerűen ki kell váltani, attól függ hogy milyen gyógyszer, és mennyit kell beszedned.
394. hancika
2010. jún. 30. 11:31
homeopátiát próbálta már valaki? nekem jók a tapasztalataim.
2010. jún. 18. 19:01

Köszönöm a tippeket!:D Lehet, hogy hülye kérdés, de megkérdezem! Debrecenben a Bajcsyn ebben a nemibeteg gondozóban gondolom úgy vizsgálnak meg, mint a nőgyógyásznál! Igaz? Ez az amit nagyon nem szeretnék, mondjuk a cél érdekében elviselem!:S

És a kezelés(az antibiotikumos kúra) nagyon költséges?

A probiotikus tampont honnan tudom beszerezni? Sosem hallottam még róla.:O

392. atizka82 (válaszként erre: 391. - Pamacs1990)
2010. jún. 15. 10:35
próbáld ki a probiotikus tampont, hasonlóan a gynevachoz ez is visszapótolja a lactobacikat a hüvelybe, és utána nem jönnek vissza a fertőzések! én január óta mindig ezt használom, és eddig teljesen bevált..:)
2010. máj. 16. 21:17

Sziasztok!

Én tudok egy jó helyet Debrecenben, igazából sztem TÖBB, mint nőgyógyász. A Bajcsy Zsilinszkin van egy Nemibeteg gondozó, ott mindenfélével fogfalkoznak. Én most gyógyultam ki a kb. 6 éve tartó gombámból, többször kezelt "sima" nőgyógyász, de semmit nem javult a helyzet. A Nemibeteg gondozóban 2 hónap alatt teljesen kigyógyultam a gombámból a vizsgálati leletek alapján. (És nem egy mintát vettek, hanem kb. 4-5-öt. Ez nem magánrendelő, pénzt nem nagyon fogadnak el (non-profit kft. )! Én csak tudom ajánlani jó szívvel mindenkinek, mert nagyon kedves mindenki, megbízható, és végre ki merem jelenteni, hogy mostmár "NŐnek érezhetem magam" :))

U.i.: jah és itt nem tökölnek kúpokkal, + kenőcsökkel, inkább az antibiotikum hívei :)

2010. máj. 6. 12:04

Sziasztok!

Én tudok egy jó helyet, igazából sztem TÖBB, mint nőgyógyász. A Bajcsy Zsilinszkin van egy Nemibeteg gondozó, ott mindenfélével fogfalkoznak. (A neve pontosan Bőr,- és nemibeteg gondozó) Én most gyógyultam ki a kb. 6 éve tartó gombámból (+ még volt is mellé egy bacim is - strepptococcus agalactiae). Többször kezelt "sima" nőgyógyász, de semmit nem javult a helyzet. A Nemibeteg gondozóban 2 hónap alatt teljesen kigyógyultam a gombámból a vizsgálati leletek alapján. (És nem egy mintát vettek, hanem kb. 4-5-öt.) Ez nem magánrendelő, pénzt nem nagyon fogadnak el (non-profit kft. )! Én csak tudom ajánlani jó szívvel mindenkinek, mert nagyon kedves mindenki, megbízható, és végre ki merem jelenteni, hogy mostmár "NŐnek érezhetem magam" :))

Jah és beutalóval fogadnak mindenképpen! Sok sikert!

2010. máj. 6. 05:02
A nődoki krémet szokott felírni, bogyót nekünk csak 1 alkalommal eddig. Más kúráról nem tudok.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook