Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meséljetek a lombik programban való tapasztalataitokról! fórum

Meséljetek a lombik programban való tapasztalataitokról! (tudásbázis kérdés)


1 2
35. ybag
2009. nov. 3. 15:23
SZIASZTOK! ÉN MOST REGISZTRÁLTAM.KÉT LOMBIK GYERMEKEM VAN.11 ÉS 5 ÉVES LÁNYOK. A NAGYOBBIK PESTEN FOGANT A KISEBBIK PÉCSETT, 2 ÉVES FAGYASZTOTT EMBRIÓBÓL. AZT HISZEM SOHA NEM SZABAD FELADNI ÉS HINNI KELL, HOGY SIKERÜLNI FOG!!!
2009. okt. 10. 12:17

Sziasztok!

2 sikertelen lombikom volt a harmadik sikerült és ráadásul fiu lány.Én pestre jártam a meddőségi központba.Nagyon kedvesek voltak.

33. dtrr
2008. máj. 22. 16:45
OK, köszi.
32. Macifül (válaszként erre: 31. - Dtrr)
2008. máj. 22. 15:46

Szia Dtrr!

Gyere a Lombik életre halálra című fórumba. Valamivel nagyobb élet van ott.

31. dtrr
2008. máj. 22. 11:28

Sziasztok!Új vagyok nálatok. Tegnap voltam laparoszkópián, kiderült, hogy egyik kürtöm sem átjárható. Szeptemberre kaptunk időpontot lombikra Pécsre.

Próbállak visszaolvasni benneteket.

2008. máj. 7. 16:53

Sziasztok!


Csak hüledezek és döbbenek ahogy olvasom itt a történeteket. Semmi empátia nem szorult ezekbe az emberekbe. Borzalmas!

Szerencsére én nem tudnék semmi rosszat mondani arról az intézményről ahova én jártam. A műtőben le is takartak míg nem jött az orvos, hogy ne fázzak és ne legyen már mindenki szeme előtt a széttárt lábam.

Nagyon kihasználják a gyermekre vágyó párokat minden tekintetben, az orvosok annyi pénzt el mernek kérni, ami másnap egy havi jövedelme, na meg ilyen csodaszer, olyan csodaszer, mind egy vagyon és nem ér semmit. Undorító!

29. fe6fe7671f (válaszként erre: 25. - Ájrin)
2008. máj. 7. 04:51

Ez is Budapesten volt.


Hosszú éveken keresztül jártam/tunk és megismerkedtem néhány lánnyal. Az egyik már elég idős volt, ő is jó pár éve járt, amikor megkérdezte ezt az orvost, hogy: nem lehetne-e meggyorsítani valahogy, hogy mihamarabb jöjjön a baba, mert ő már 44 éves, a férje meg 52, és azt a gyereket fel is kellene nevelni.


Az volt az orvos válasza, hogy: "Nem kötelező ide járni!"


Milyen édes pofa, ugye?

Ez az orvos azóta már magánklinikát nyitott.

28. zsugabubus007 (válaszként erre: 24. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 6. 18:03

el sem hiszem mik vannak!!!!

ilyet még az ellenségének sem kívánhat az ember.

Egyetértek fügefakóval a felháborodottságában,-így külsősként.


Neked-nektek pedig kitartást és lehetőségekhez képest pozitív hozzáállást kívánok, mert vannak még rendes emberek is!!!!!:-))))

27. b3de542bbc (válaszként erre: 23. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 6. 15:52

Az a baj, hogy ezt csak olyan pasi tudná megérteni, aki átélt valami hasonló rosszat(bár biztos az sem mind).

Nem hiszem, h a többség fel tudja fogni, mit jelent ez egy NŐNEK,lehet,h annyit felfog,h rossz.

Nem tudom, csak bízom benne, h az Én barátaim, ha a sors nem is ad nekik gyereket(bár a vége még szerencsére messze van), túlvészelik ezt a helyzetet!

26. b3de542bbc (válaszként erre: 24. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 6. 15:46
Hasonlókat mondott a barátnőm is, lehet, h egy helyen voltatok, Ők pesten voltak valamelyik kórházban, de nem tudom melyikben.
25. ájrin (válaszként erre: 24. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 6. 12:24
Ez döbbenet. Melyik intézmény ez a csodálatos?
2008. máj. 6. 11:14

Már egyszer leírtam, de lehet, hogy nem sikerült megjeleníteni a fórumon (kezdő vagyok).


Az volt nagyon megalázó, hogy a rendelőben fekszem teljesen kitárulkozva, ott mászkál mindenki, senki nem hagyja ki, hogy belém ne kukkantson.

Az a szék is úgy volt odaállítva, hogy akik a váróteremben voltak, azok mindent láttak.

Mivel az ajtónyitásra mindenki odakapjaa fejét, tehát legalább kétszázan az engedélyem nélkül látták azt, amit én csak bizonyos embereknek akarom megmutatni.

Mikor szóltam az orvosnak, hogy legalább a függönyt húzzák be, mert szégyellem magam, akkor azt kaptam a fejemhez, hogy: Mit szégyellősködik, mindenki ezért jött!

Igen, de nem az ENYÉM miatt!

Ez volt az egyik, ami nagyon megalázó volt.

23. fe6fe7671f (válaszként erre: 21. - B3de542bbc)
2008. máj. 6. 11:07

Köszi az együttérzést!

Sajnos nem sikerült még túltennem magam rajta, mert férjemtől elváltam (a sok megpróbáltatást nem bírtuk, ami a programmal járt, de az is lehet, hogy csak én voltam türelmetlen a 10. év küzdelem után - ebből 7 lombik).

Aztán lett egy új kapcsolatom, ami szintén kudarccal végződött.

Mindkettőhöz az én lelki békém kellett volna, de mivel nehéz elfogadni, hogy most már soha nem is lehet gyerekem, természetes, hogy feszült voltam. A férfiak meg nem voltak igaz partnerek, hogy fel tudjam dolgozni.

Na majd most! Itt maradtam egyedül, és semmi más dolgom nincs, csak hogy magamat egyenesbe hozzam.

:)

2008. máj. 6. 10:15

Tegnap voltam a barátnőmnél, most készültek a második menetre.Kiderült az elsőt meg sem kellet volna csinálni, mert van valami gond a méhében, amit NEM vettek észre!

Most pár hónapos kezelés.......

Nagyon durva dolgokat mesélt, amire utólag jöttek rá, mert akkor fel sem fogták.

Undorító, hogy mit meg nem tesznek a gyerekre vágyókkal!!!!

Fel sem tudom fogni, milyen emberek az ilyenek, Ők nem tudják miről van szó, mivel-kivel dolgoznak és mit okoznak a trehányságukkal....

21. b3de542bbc (válaszként erre: 19. - Fe6fe7671f)
2008. máj. 1. 13:47

Erre nem lehet mit mondani......

Őszintén sajnálom és remélem sikerül feldolgoznod valamennyire és találnod valami olyat amiben ki tudsz teljesedni!

20. Macifül (válaszként erre: 19. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 29. 15:42

Óh jaj! :(

Nagyon sajnálom!

19. fe6fe7671f (válaszként erre: 17. - Macifül)
2008. ápr. 28. 22:06
Sajnos egyik terhességem sem maradt meg. 9-szer voltam várandós. Egyikünkkel sem volt baj, csak egymástól nem lehetett. Hiába volt minden.
18. Macifül (válaszként erre: 16. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 28. 20:01
Ez jó ötlet. Küldd ide őket, hátha tudunk segíteni, támaszt nyújtani Nekik!
17. Macifül (válaszként erre: 13. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 28. 20:00

Annyira nem kívántam, de letoltam minden nap, mert ezt ajánlották. Egy idő után untam nagyon.

Az elejétől kezdve görögdinnyét szerettem volna, most sikerült venni.

Sajnálom, hogy nem maradt Veled a picúr!

16. fe6fe7671f (válaszként erre: 15. - B3de542bbc)
2008. ápr. 28. 18:04
Mentsd le nekik ezt a két fórumot, aztán majd olvasgatják Ők otthon.
2008. ápr. 28. 18:02

Köszi a tippeket, már a levelezésetek is hozzásegített pár ötlethez, meg helyzetek kezeléséhez.

A párom már bulit akart elhalasztani, mondván a barátainknak biztosan nem lesz kedvük eljönni, de meggyőztem, h nem ez a jó megoldás.Természetes, h nem erről lesz szó és a kikapcsolódás jót tesz nekik is!Remélem jól gondolom!

2008. ápr. 28. 17:55
Olvasd végig a "Lombik életre halálra" - sok mindent megtudsz belőle.
13. fe6fe7671f (válaszként erre: 6. - Macifül)
2008. ápr. 28. 17:53
Jaj de jó! Végre van valaki, aki szintén túrót evett! Én annyira kívántam,hogy a napi egy kilót megettem paradicsommal. Semmi mást nem bírtam megenni, mert visszajött. Mondtam, ha megszületik, akkor tuti, hogy pirospozsgás albínó lesz, mert semmi színt nem "kap". De sajnos elvetéltem.
2008. ápr. 28. 14:09

Ja, ne sajnáld. Azokat is rémes hallani, hogy : óóó szegény szerencsétleneknek nem jön a baba. Aztán találgat mindeni.... biztos, mert meghízott, biztos, mert betegek, ááá már nem is lesz nekik. Fú ezek nagyon megmaradtak bennem.

Na meg a :gyereket csinálni a legkönnyebb (ezt bátyám mondta) Senki nem tudhatja milyen helyzetbe kerülhet a későbbiek folyamán.

Most pedig én vagyok a szemükben a semmittevő, lusta kismama. Feküdnöm kell, mert görcsölök. Nem jött könnyen a bébi, így komolyan veszem. Sokat pihenek. Nem segítenek, csak hátráltatnak és szememre vetnek dolgokat.


Nem tudom, remélem Téged nem bántalak meg ezekkel. Csak próbálom felidézni mi az ami nem volt jó.

11. Macifül (válaszként erre: 10. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 28. 14:04

Úgy látszik megbíznak Bennetek, még a gyógyszerekben is segítetek. Szerintem ez nagyon jóleshet nekik.

Az ilyen összejöveteles dolgokkal nem tudsz mit csinálni. Ezt el kell fogadni. Ha majd ő lesz pocakos, őt ugrálják körül! Hinni kell benne, hogy már nem is olyan sokára lesz ez!

10. zsugabubus007 (válaszként erre: 9. - Macifül)
2008. ápr. 28. 13:56

Valóban mértéket tartani a legnehezebb, de nagyon figyelek.

Ők mesélnek nekünk, hol többet, hol kevesebbet.

Az inekciók beszerzésében pl. mi segédkeztünk.

Most panaszolták,h szerintük nem minderől kaptak megfelelő tájékoztatást....

Legutóbb az volt a kellemetlen, h egy összejövetelen voltunk, ahol csak mi tudjuk, velük mi a helyzet, más nem.És gondolhatod nekem meg ott a pocakom és mindenki ezzel volt elfoglalva.Egy idő után tereltem ahogy csak tudtam(persze nem feltünően).

9. Macifül (válaszként erre: 7. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 28. 13:39

A legtöbb kívülálló (lombikprogramon) ember nem is sejti, hogy miken megy keresztül az a pár aki ilyen helyzetbe kerül. Ez így teljesen természetes szerintem. Miért is kellene tudniuk?

Az nem volt jó, mikor úgy beszéltek, hogy előtte meg sem kérdezték most épp mi zajlott. Némelyeknek fogalmuk sem volt arról, hogy ezek méregdrága injekciókat jelentenek, műtét, altatás, stb. , de végigmondani sem hagyták amikor döbbentek.

Nekem sokat segített, ha végighallgattak, bátorítottak, megpróbálták elhessegetni a negatív érzelmeimet. (nem sok ilyen ember volt)

8. Macifül (válaszként erre: 7. - Zsugabubus007)
2008. ápr. 28. 13:35

Szia!

Ez nagyon nehéz. Ha a legjobb barátaitok nem fogják őket bántani a Ti örömötök. Szerintem.

Erről sokat tudnék mesélni, hogy én miket éltem át. Megbántani olyan mondatokkal bántottak meg amiket ők a mai napig nem tudnak.

Pl.: csak gyakorolni kell. Miért nem fogadom el, hogy a természet nem akar adni gyereket?. Selejtes vagy!

Ezek durva mondatok, de sosem fogom elfelejteni!

Sokan hencegtek azzal, hogy milyen gyorsan összejött a baba. Ezt nem esik jól hallgatni, annak ellenére, hogy örül az ember neki, emellett selejtnek érzi magát.


Szerintem óvatosan ki lehet tapogatózni, hogy zavarja-e ha sokat beszélsz a terhességről.

Tulajdonképpen én is kicsit hasonló helyzetben vagyok. A sógornőm másfél éve elvetélt. Azóta most próbálkoznak újra, de nem jön össze. Direkt nem beszélek a babáról nekik, csak minimálisan, de úgy érzem ez sem jó. Főleg úgy, hogy ő alig várja, hogy valami baj legyen.


(bocs, hosszú voltam)

7. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - Macifül)
2008. ápr. 28. 13:24

Szia!

Nekünk is legjobb barátaink vannak ebben a helyzetben, én meg babát várok!

Hogy viselkedjek, h ne "bántsam" akaratomon kívül őket a mi örömünkkel?

Te mit gondolsz?

2008. ápr. 28. 13:24

Akkor már tudják a menetét.

én ittam tiszta fehérjeport és rengeteg túrót ettem beültetés után. Fontos még a sok folyadék. Ezek elengedhetetlenek a sejtek fejlődéséhez.

Emellett sokat pihentem. Feküdtem. Csak sétálgatni, wc-re, fürdeni keltem fel az első 2 hétben.

Nem tudom mi a titka, nekünk ez bejött!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook