Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szeretnék vásárolni egy ellipszis trénert. Tudtok segíteni hogy milyet vegyek? 130 kg vagyok, a legtöbb súlykorlátos szerintem. fórum

Szeretnék vásárolni egy ellipszis trénert. Tudtok segíteni hogy milyet vegyek? 130 kg vagyok, a legtöbb súlykorlátos szerintem. (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. máj. 5. 23:28
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és át fogom gondolni hogy mi legyen... De biztos hogy valamit tennem kell. Köszönöm még egyszer :)
2015. máj. 5. 13:12
Semilyet ne vegyél, mert nem ér semmit. M indenki meg akar szabadulni tőle
31. emagdi (válaszként erre: 28. - Trinity111)
2015. máj. 5. 11:31

jaja, hát egész biztos, hogy nem jól eszel.

de azért kellene neked egy edző, hogy adjon neked normális diétát és edzésprogramot. mert hiába jársz le az edzőterembe, vagy akárhova, ha olyan edzést csinálsz aminek nincs (sok) értelme :)

egyébként meg pont ilyen nagy túlsúllyal lenne nagyon fontos, hogy valami szakember figyeljen, mert a rosszul kivitelezett mozgástól szétmennek az ízületeid, és egyéb sérüléseket is szerezhetsz.


nekem semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy bárki edzőhöz járjon, csak azért mondom, mert annyi embert láttam már, ilyet is, olyat is, és annyira látszik, hogy aki edzővel edz (legalább néha) az teljesen más ütemben halad, mint aki csak úgy magától csinálgat valamit.

és inkább a súlyzós edzést kellene erőltetni, nem a végtelenségbe menő - még több - kardiót (a napi kerékpározás szerintem kb elég is lesz abból).

2015. máj. 5. 10:09

Próbáld ki a nyers étkezést, ekkor kizárólag 41 fok alatt lehet az ételeket készíteni ( pl. aszalás ), nekem bejött 18 kilót fogytam 2 hónap alatt, úgy, hogy nyers kakaót, nyers pizzát, nyers fasírtokat stb. ettem. Ha tanács kell, szívesen, én már 4 éve így eszem.

üdvözlettel: Jutka

29. timycat (válaszként erre: 28. - Trinity111)
2015. máj. 3. 23:40
Biztos hogy az étrendeddel van gond, az alakformálás -szerintem- csak 40%-ban mozgáson, míg 60%-ban az étrenden múlik
2015. máj. 3. 21:32
Az a fajta mozgás szerintem nem elég, amit én csinálok. A kerékpározáshoz napi szinten hozzá lehet szokni. Az aerobikhoz is. Egy teljesen új irány kéne. Amúgy meg a kajálásommal van inkább gond. Bár már lecseréltem az alapanyagokat, de az édességtől nem tudok szabadulni. :( Amúgy amikor 143 kg voltam, akkor jártam edzőterembe. Nem érdekelt hogy ki mit szól. Nyomtam hősiesen. Egy évig jártam, de nem sok kg ment le rólam. Kb 10 kg. De a terembe kihasználtam mindent. Futópadot, tárogatót, súlyzókat, ellipszist /ez jött be a legjobban/ denevér padot.... A kajálással volt baj akkor is. Igaz hogy nem nagyon fogytam, de a közérzetem nagyon nagyon jó volt. Amúgy meg hormonális problémám nincs /járok nőgyógyászhoz 3 havonta/, vérvételem van évente egyszer.. Több mozgás kell és kevesebb édesség. Ezért akarok ellipszist venni... Van 3 ismerősöm akik kb olyan 120-140 kg-ak voltak. A 120 kg-os lefogyott 35 kg-ot /bár ő az ellipszis mellett 90 napos diétát csinált/ a másik csajszi meg 20 kg-nál tart. Ő "csak" megfelezte az ételek mennyiségét amit idáig evett.
2015. máj. 3. 18:47
Milyen alkatú vagy? Ha nem vagy túlsúlyos Téged biztosan nem érint. Jártam olyan helyen ahová a nők pasikat felszedni jártak le, és ha betévedt egy hozzám hasonló alkatú nő azt addig cikizték még többet nem ment.
26. emagdi
2015. máj. 3. 17:48
egyébként annál nagyobb butaság nincs is, hogy ha valaki azért nem megy edzeni, mert még nem elég edzett hozzá :D :D :D
25. emagdi (válaszként erre: 24. - Marlenka70)
2015. máj. 3. 17:48

ne már! én majdnem minden nagyobb bp-i teremben megfordultam már, és az emberek nagy többsége egyáltlán nem az a fitneszmodell alkat, sem nőben, sem pasiban :)))

de amúgy ha az is, azok tudják legjobban, hogy mennyi munkával jár bármi, és ők lesznek azok, akik nem fognak beszólni, vagy segítenek inkább.

a legveszélyesebbek beszólás és "értékelés" szempontjából a női csoportos órák, valamint a csak női edzőtermek. na, azokkal kell vigyázni :))

2015. máj. 3. 16:45
Ez jó ötlet, de 100kg felett lemenni egy terembe ahol csupa csinos nő meg izmos pali héderel az elég durva. Éves bérletet tuti nem vennék. :-)
23. emagdi
2015. máj. 3. 16:43

de egyébként meg lehet spórolni a személyi edzőt is, mert google jó barát, és a netről néhány hét szabadidő feláldozásával teljesen kiművelődhet bárki a témában. (mondjuk nem innen a hoxáról vagy a nők lapja caféról:))

és akkor utána már az sem lesz kérdés, hogy hol vegyen ellipszis trénert otthonra:)

22. emagdi (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2015. máj. 3. 16:42
*napi 3-4 óra helyett heti 3-4 órát akartam írni :)
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Marlenka70)
2015. máj. 3. 16:41

futni semmiképpen :))


szerintem mindenképp kellene neki egy edző, aki legalább elindítaná a helyes irányba mind a diétát mind a mozgást illetően. aki napi 3-4 órát mozog, és ennek ellenére ilyen túlsúlya van, azzal valami nagyon nincs rendben (általában azért, mert nem is tudja, hogy mit kellene ennie, vagy mit lenne jó mozognia).

egy normális ellipszis tréner árából már egy éves bérletet tud venni valamelyik jó terembe, ott tud akár ellipszisezni is, meg normális edzést is csinálni.

nem önmagával az ellipszis trénerrel van a baj, hanem hogy csak azt akarja csinálni, hát, azzal sokra nem fog menni, attól tartok. :) illetve ugyanekkora idő- és energiaráfordítással nagyságrendekkel jobb eredményt tudna elérni ha értelmesen enne és edzene.

20. marlenka70 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2015. máj. 3. 16:36
Szerintem ilyen súlyfelesleggel teljesen rendben van az ellipszis tréner mert nem terheli túlzottan az izületeket. Ezenkívül ha lehetőség van rá akkor az úszás a legjobb. Nem értem mire utaltál, inkább futni járjon? Milyen mozgásformát ajánlanál?
19. emagdi (válaszként erre: 15. - Trinity111)
2015. máj. 3. 16:29

nem akarlak megbántani, tényleg nem azért írom, de:

ha minden nap kerékpározol, hetente háromszor aerobikozol, és ennek ellenére még mindig 130kg vagy, akkor vagy nagyon rendbe kellene tenni a diétádat, vagy valami hormonális v eü problémád van, valamint a mozgást sem éppen flabélosszal meg ellipszis trénerrel kellene felturbóznod...


de persze nekem aztán mindegy, te időd, te pénzed, csak hát sokra nem fogsz vele menni, attól tartok :)

18. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - Manna74)
2015. máj. 3. 06:46

Az az igazság, hogy teljesen más a kettő. Már több éve megvan mindkettő és azt vettem észre magamon, hogy inkább a "kényelmesebb" flabélosra állok rá:(


A flabélossal is (mint minden más eszközzel) csak akkor fogysz, ha valami normális étkezést kitalűlsz magadnak. Én mostanában paleózok, és szépen mennek le a kilók. Januártól eddig 8 kg ment le, de a paleóban a kenyerüket nem tudom megenni, ugyhogy teljes kiörlésű tönkölybúza kenyeret eszem naponta 2 szeletet (reggel, este) az 6 dkg. Tehát mégsem lehet paleonak nevezni.


A flabélos talán annyival mássabb, hogy átrezegteti a testet. Én 6-son használom, kicsit befelé "csámpásítom":) a lábam és igy jól átráz. Centiben látványosabb a fogyás, mint kilóban

17. timycat (válaszként erre: 15. - Trinity111)
2015. máj. 2. 23:58

Azért a 9 km nem őrült nagy táv, viszont az aerobic az kemény, én nem csinálnám. Az elliptika viszont jó választás lenne, de ha tényleg tutira akarsz menni, akkor egy jó edzőterem, egy jó edzővel, aki figyel az egészségedre is és összeállítana részedre valami diétát is.

Egy jó elliptika árából pár havi bérleted biztos meglenne. Persze az edző már húzós, de vannak termek, ahol bérletárában segítenek, tanácsot is adnak, keress egy ilyet.

16. timycat (válaszként erre: 12. - Manna74)
2015. máj. 2. 23:48

A flabi háááát próbáld ki mielőtt beruháznál rá, egy bérlet nem olyan őrült drága.


Az elliptika viszont tényleg optimális, főleg nagy súlyfelesleg esetén, mert kíméli az ízületeket. Barátnőm 3 hónap alatt 10kilót dobott le, úgy hogy mellette némi izmot is épített (tehát súlyt is rakott magára), persze igyekezett az előírt diétát is tartani. Saját testreszabott edzésterv alapján "dolgozik", heti 4szer a súlyok "dobálása" mellett 45 perc kardio, amiből 2-3 alkalommal 25-30 perc elliptika.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nála nem évek alatt gyűltek a kilók, tehát rövid idő alatt hízott és (túl) rövid idő alatt fogyott ennyit, 6 kg volt a cél 10 lett belőle.

2015. máj. 2. 23:44
Van bicajom. Cruiser. Minden nap megyek vele 4,5 km-t oda-vissza. Az 9 km. A munkahelyemre. Sőt tornázok is hetente 3-szor aerobikot 40 percet. Csak most váltani szeretnék. Ezért érdeklődöm ellipszis ügyben. :)
14. timycat (válaszként erre: 13. - Dominós)
2015. máj. 2. 23:42
Egy jó bicaj 130 kilóhoz kb 90ezernek a duplájánál kezdődik, de tény a bicajozás király dolog. Mondjuk jelen esetben szerintem "kevés"
13. dominós (válaszként erre: 1. - Trinity111)
2015. máj. 2. 23:25
Vegyél egy jó bicajt (90 000), aztán húzzál ki a természetbe és taposs! Egy új világ nyílik ki előtted!
2015. máj. 2. 22:23

Sziasztok!

Engem a tapasztalataitok érdekelnének...

Ha csinálja az ember rendesen, napi szinten, és odafigyel az étkezésekre is, lehet vele fogyni? Vagy ez inkább csak átmozgat?


Csorieva! A flabélos jobb?

11. motus
2015. máj. 2. 21:33
Nekem egy dechatlonos van. a 70ezres. Papírja 100at ír de a férjem a 120al nyomta. Hajrá!!!
2015. máj. 2. 21:14
Nekem lenne egy eladó. Pár éve vetem sportboltban a rheumatológusom javaslatára. Azért adnám el, mert közben vettem flabélost
2015. máj. 2. 21:06
Igazából jártam edzőterembe egy jó pár évvel ezelőtt. Ott ismertem meg az ellipszis trénert. Az volt a kedvencem és az is vált be nálam. Ezért szeretnék itthonra venni. Volt nálunk kölcsönben taposógép is. Azt is használtam rendesen, nem állt a sarokban. :) Ezért gondoltam hogy beruháznánk most egy ilyen gépre.
8. timycat (válaszként erre: 6. - Trinity111)
2015. máj. 2. 20:59

Nézd meg használtan is, biztos sok van fent a neten, sokan belefognak hogy na majd ők otthon aztán "megváltják a világot" aztán a drága gép ruhaállványként végzi, majd felkerül a netre alig használtan.


Amiket Ikebana linkelt többnyire profi gépek, inkább terembe valók, meg hát az árukat is csak ott "dolgozzák meg" otthonra felesleges 120ezer felett elliptikát venni, szerintem

2015. máj. 2. 20:57

Szia!

Igazából csak egy elég drága géppel tudnál jól edzeni.

Helyedben megfontolnám, hogy egy ekkora beruházás helyett inkább valamelyik közeli, jól felszerelt edzőterembe vegyek bérletet, ott tudsz edzeni jó gépeken, változatosan tudsz edzeni, tudsz segítséget is kérni ha kell (szerintem kellene, ha eddig nem edzettél), otthon nem foglalja a helyet a gép, stb :))

Minden edzőteremben kérheted, hogy hadd nézz körül, mielőtt megveszed a bérletet, sok helyen az első alkalom ingyenes is. Jól nézz körbe, nézd meg milyen a felszereltség, van-e a kardio gépeken tv (az azért jó ha van, szerintem:)), milyen az öltöző, mennyire tiszták a mosdók, stb...


Ha leírod, hogy milyen városban, vagy kerületben keresnél termet, szerintem itt a Hoxán biztos tudnak neked jót javasolni.

Hidd el, hogy jobban fogsz járni egy bérlettel, mintha otthonra vennél egy darab gépet. (még ha most jó ötletnek tűnik is...)

2015. máj. 2. 20:39
Köszönöm szépen Ikebana2 a linket. Hu ezek nagyon drágák, bár a súlyomnak teljesen megfelelnének. De én azért szolidabb árakban gondolkodom. Kb olyan 40-50 ezer között. Bár azok amiket néztem idáig ilyen árban, azok között volt ami 120 kg-is is bírja. De köszönöm a linket. :)
5. 4b92daccda (válaszként erre: 4. - Trinity111)
2015. máj. 2. 20:36
Nagyon szívesen, sok sikert :)
2015. máj. 2. 20:35
Köszönöm szépen Hunorka, máris sokat segítettél hogy egyáltalán milyen feltételek alapján nézzem át a kínálatot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook