Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszerek és seprűvénák 21 évesen fórum

Visszerek és seprűvénák 21 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
47. tulipán*** (válaszként erre: 46. - HorvatReni)
2020. máj. 13. 12:04

mi lett az eredmény?

Olvastam olyat, ahol valakinek rossz ereket vágtak ki, tehát azokat, amiket nem kellett volna azok helyett, amiket ki kellett volna. Azóta állandóan dagadnak a nőnek a lábai. Horror....

2016. jan. 6. 09:31

Sziasztok

Én is régóta szenvedek visszerektől úgy kb. 16 éves korom óta. Sajnos hajlam (anyukámtól,apukámtól). Idáig tudtam vele élni annyira nem zavart de elkezdett nőni,terebélyesedni. Úgy döntöttem meglàtogatom az érsebészeti ambulanciát bár kicsit féltem az sztk alapon történő ellátástól de üsse kő, gazdag nem vagyok muszáj. Bementem a doki már látta nadrágon keresztül is a problémám egyből javasolta a műtétet. Belementem. 25 vagyok kell valamit kezdeni még előttem a szülés is tovább nem terhelhető.

Tegnap megtörtént a műtét amitől rettentően féltem mert gerinérzéstelenítéssel csinálták amiről is csupa rosszat lehet hallani.  Megkell hagyni nagyon ügyes orvosaink vannak egyáltalán nem fájt semmi 55 perces volt a műtét és végig fent voltam. Most másnap van bevan kötözve kicsit fáj de nem vészes várom a kötözést. Legyen szép napotok és ne féljetek semmitől :) a nővérkék is és az orvosok is rettentő édesek és törődők és még nem is adtam pénzt :)

45. robema (válaszként erre: 30. - Kata2194)
2015. máj. 27. 05:57
Szia. Igen, mivel érsebész, minden eret gyógyít, persze bizonyos határig lehet csak az injekcióval, de vannak különböző vastagságú tűk amivel dolgozik. Először ultrahanggal megnézi a lábat hogy nincs-e elzáródás. Egy konzultációt mindenképpen megér, hátha lehet még bökni. Én is 2 éve voltam utoljára, akkor 3.000 Ft volt egy szuri, de ezt több helyre adja be. Nem hiszem hogy nagyon felment volna az ára, mert 9 éve járok hozzá, de azóta ennyibe kerül. Nagyon szépen eltünteni, de én most már nem hanyagolom el annyira, mint az elején, hanem minden évben elmegyek és megcsináltatom ami előjön. Én is kenegettem mindennel, vártam a csodát, kidobtam egy csomó pénzt az ablakon kencékre. Felesleges. Ez az egy megoldás van erre és ezzel együtt kell élni...
44. marlenka70 (válaszként erre: 42. - 004e374f91)
2015. máj. 24. 18:58
Ezért adják fel sokan a harcot mikor először próbálják felvenni:-) Van néhány ismerősöm akiknek a szekrényben van "mert ezt nem lehet felvenni" ha sikerül akkor meg "annyira szorít biztos kicsi rám"
2015. máj. 24. 18:45
Amiért benéztem hozzátok, az két kérdés. Szőrtelenítés? Gyantával szeretnék, eddig krémmel végeztem, de már unom, hogy pár nap múlva szúrok. Akiknek szép sima a lábuk mindennap, akkor mindennap borotválják? Akkor inkább a krém. Nekem 3 pár centis vénám látszik, illetve hajlamom van rá, szóval olyan nagyon nem vészes. A másik kérdés, hogy nekem ilyen visszerem van? Elfelejtettem megkérdezni... A lábszáramon kis gödröcskék vannak, amikor állok, szóval nem sima, hanem azért látható kis gödröcskék. Ennek mi a neve? Seprűvénám nincs. Köszi előre is.
42. 004e374f91 (válaszként erre: 29. - Kata2194)
2015. máj. 24. 18:43
A harisnyát javaslom, mert nagyon jó. 37 vagyok, 3 éve használom. Nyáron nem, mert biciklivel járok, meleg van, viszont ősztől, amikor már kell a hosszú nadrág, akkor aláveszem. Télen nem fázok, egy sima vékonyabb nadrág bőven elég, nincs melegem. Ha másért nem, hát ezért is jó, nem fázok. Nekem az első 3 felvétel volt kínszenvedés, az elsőnél tényleg azt hittem, hogy ez nem rugalmas, esélytelen. De nehogy már egy harisnya kifogjon rajtam! Még kétszer próbálkozott, de én nyertem! Először 10 perccel keltem korábban, most már 1 perc és felrántom télen, persze vigyázok rá. Nekem combtöves van, örülök, hogy nem rendes fenekes harisnya. Gyógyszert nem szedek.
41. viva70 (válaszként erre: 29. - Kata2194)
2015. máj. 22. 22:42
Próbáld ki nem veszítesz vele semmit. A Detralextől sajnos nem fognak elmúlani a visszerek. Én nem igazán szeretném újra szedni, mert rosszul tolerálja a gyomrom. Pedig csak egy hónapig szedtem tavaly év végén. Egyelőre harisnyát sem szeretnék. Nyáron meg pláne nem.
2015. máj. 20. 15:42
:-) A nagymamám lábán láttam utóljára ilyen vastag és ronda barna harisnyát. De ne panaszkodjak már nagymama korba léptem én is :-)))
39. fincsi5 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2015. máj. 19. 21:33
Soha semmi barnám nem volt. A szürkét viszont szerettem...fiatalon. D
38. Channa* (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. máj. 19. 21:21

Igen, olyan fakó barna.

Én amúgy sem hordok barna színt, mert öregesnek tartom:)

37. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2015. máj. 19. 20:23

DDD

Komolyan azt hittem , hogy arra az igazi konyak színre gondoltok.

Tehát az a fakó szín.( D )

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2015. máj. 19. 20:01
Az a barnás, amilyen általában a nagyik lábán van:D
35. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Marlenka70)
2015. máj. 19. 19:04
Mi az a nagyi szín ? A konyak, vagy mi? :)
34. Channa* (válaszként erre: 32. - Marlenka70)
2015. máj. 19. 18:29

Én még csak olyanban láttam:D

Remélem van fekete és sötétkék is

Igen, a tied már gondolom a súlyosabb eset. A nénikém is olyat akart nekem adni.

33. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Kata2194)
2015. máj. 19. 16:42
A Doxilek 500 is ilyen betegségre van, negyede a Detralexnek. De receptköteles.:)
2015. máj. 19. 15:59
Megnéztem milyen a 80den-es harisnya. Nem is csak nagyi színben kapható :-) Az enyémen is kerestem hogy hány den-es de az nincs rajta. Ez orvosi 2-es kompresszíós na ez nagyis :D
31. marlenka70 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2015. máj. 19. 15:38

Én amikor először felvettem a harisnyámat (ezt a fajtát csak gyógyászati boltban lehet venni, nagyon vastag és erős) majdnem elsírtam magam. Nekem elmondta az orvos, hogy életem végéig kell viselnem és még ez mellett is rengeteget romlott egy év alatt. Az ágyat ha megemelném az érdekes lenne mert refluxos is vagyok akkor a fejem és a lábaim felfelé állnának :-)

A harisnya csak elhatározás kérdése meg lehet szokni.

30. Kata2194 (válaszként erre: 25. - Robema)
2015. máj. 18. 09:58
És ez az injekció mennyibe kerül? Néztem az oldalt, bár azon 2013-as adatok vannak. És ott tudnak kezdeni valamit a nagy vénákkal is? Mert nekem nem a seprűvénák vannak , hanem ezek a nagy kék erek.
29. Kata2194 (válaszként erre: 26. - Viva70)
2015. máj. 18. 09:57
Voltam pénteken a bőrgyógyásznál és azt mondta, hogy a genetikával sajnos nem tudnak mit csinálni, lehet tartani ilyen 3 hónapos kúrát a Detralex vagy Dio PP gyógyszerekből, de elég drágák azért javasolják a 3 hónapot. Illetve 1. osztályú kompressziós harisnya kellene, prevenciós jelleggel. De most olvastam ezekről a Schüssler sókról, hogy itt is van visszerekre való, ebből is kúrát kell tartani és olcsóbb azért mint a Detralex, ráadásul homeopátiás.
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Marlenka70)
2015. máj. 15. 18:36

A 80 denes nagyi harisnya az eleje? És mi lesz később?

Ez vajon visszafordítható? A doki azt mondta, hogy a harisnya megtanítja az ereket újra megfelelő irányba dolgozni. Ebből arra következtettem, hogy visszafordítható a folyamat. De lehet rosszul.

Az ágyam meg van emelve, azóta a férjem térfelén alszok:DDDD A harisnyával még nem barátkoztam össze....

27. marlenka70 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2015. máj. 15. 15:53
Tudom miről beszélz, de tényleg az elején jársz. Én 2-es kompressziós harisnyát hordok télen-nyáron. Vastag és csak barna színben találtam olyan nagymama harisnya, viszont még tudok járni és ez is valami.
26. viva70 (válaszként erre: 25. - Robema)
2015. máj. 15. 15:46
Köszönöm, megnézem majd.
25. robema (válaszként erre: 24. - Viva70)
2015. máj. 15. 13:57

Dr. Bihari Imre

www.bihari-visszer.hu

24. viva70 (válaszként erre: 21. - Robema)
2015. máj. 12. 08:16
A doki elérhetőségét nem adtad meg... Írd meg azt is légy szíves. Jól jöhet még alkalomadtán.
23. Channa* (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2015. máj. 12. 06:06

Szerintem a bevásárlás előtt inkább egy orvos kellene.

Nem biztos, hogy a térdharisnya jó.

Én angiológián voltam nem rég a bokámon lévő seprűvénák miatt, nekem a térdhajlatomban lévő vénáim dolgoznak visszafelé, így lágyékig érő harisnyát ajánlottak. Nekem nincs vastag viszerem, csak a bokám lesz egyre eresebb.

A doki azt mondta, hogy a 80 denes harisnyát mindegy hol veszem, vehetem gyógyászati boltba, de tescóban is, a lényeg, hogy reggeltőlestig, télen-nyáron 80 denes harisnyát kellene hordanom. Nem javasolt semmi más kezelést (műtétet, injekciózást), persze őt nem zavarja. Csak harisnyanadrágot, ágy ábának megemelését, krémet. Szerinte még az elején vagyok a betegségnek, szerintem már nagyon ronda a bokám.

22. robema (válaszként erre: 19. - Kata2194)
2015. máj. 12. 05:16
Sajna nálam ez genetika. Először a combomon jött elő egy kisebb foltban, aztán egyik évről a másikra elöntötte az egész labamat. nem szabad elhanyagolni. Nálunk itt győrbe csak akkor foglalkoznak vele ha márműteni kell, ezért mentem én is pestre. Azt mondta a doki h úgy kell elképzelni az ereket mint egy 100 emeletes házat. Mindig van felső szintje, és ha el is zárja amik látszanak, mindig lesznek újabbak idővel.
21. robema (válaszként erre: 19. - Kata2194)
2015. máj. 12. 05:09
Szia! igazából ez nem műtét, odamesz és kb. 1/4 óra alatt kész. Egy nagyon vékony hajlékony picike tűvel csinálja a doki. Alig lehet érezni. Utána egyszer még mindenkeppen vissza kell menni kontrollra, 2 hét múlva. Ezekre a gygyógyszertári kencekre ne kolts, penzkidobas. több éves kínlódás után mondom ezt.
20. viva70 (válaszként erre: 15. - Robema)
2015. máj. 5. 21:36
Szia! Add meg nekem is az elérhetőséget. Jó, ha van talonban egy jó orvos. Osztok-szorzok, aztán majd meglátom. Csúnyák a lábaim, előbb-utóbb lépni kell majd valamit...
19. Kata2194 (válaszként erre: 15. - Robema)
2015. máj. 5. 21:05
Megadhatod igen hátha jó lesz még egyszer, bár jövő hétre van időpontom a bőrgyógyászhoz mert még nagyon kezdetleges ez az egész, szóval műteni még biztosan nem kell, a seprűvénák nagyon picik és kevés van főként még ezek a nagyobb erek látszódnak borzasztóan. Neked hogy kezdődött ez az egész? Genetika vagy olyan munkád volt?
2015. máj. 5. 21:02
Köszönöm a tanácsokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook