Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A törperózsa mennyire strapabíró növény? fórum

A törperózsa mennyire strapabíró növény? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 2. 19:17
Köszi mindenkinek, nekem az, ha 1 vagy 2 hónapot kibír így nyáron, már elég. Majd cserélgetem őszig, ha az első beválik.
2015. máj. 2. 15:22
Nekem itthon volt 1-2 gyönyörű tő , végülis csak az elnyílott virágot vágtam le róla , külön metszve nem volt , csak akkor vágtam le róla 1-1 hosszabb db-ot , amikor szaporítani akartam , csak én jobban szeretem a dzsumbujt , sajnos a rózsa ezt nem szereti , jobban érzi magát , ha nincsen mindennel körül ültetve , így aztán egy idő után sajnos el is pusztultak , kaptam is érte a pofámra !!! :)
10. Anyagi (válaszként erre: 8. - 0e40d7eb14)
2015. máj. 2. 15:08
A törpe rózsát - tudtommal - nem kell, nem is szabad metszeni!
2015. máj. 2. 15:06

Nekem nagyon!

Időnként nem ártana lepermetezni, de már vagy 20 éve van a helyén, derékig érő bokor!

Most tele van ezernyi bimbóval, ha nyílik gyönyörű, de utána olyan semmilyen.

8. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 2. - Ee523aad9d)
2015. máj. 2. 14:46
Hát a rózsát pedig kell.Sőt néha még a tetű ellen permetezni is kell, aztán tavasszal metszeni.De ha a szomszéd sírhoz kijárót megkéred, hogy néha locsolja meg, akkor a többi munka ráér amíg meg tudod csinálni.
7. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Ee523aad9d)
2015. máj. 2. 14:24
A temetőbe évekig megvolt egy gyönyörű bordó tő , de ott is kb fél méter magasra nőtt , viszont amit nagyon szeretek a temetőbe , a sírjainkra ültettem kecskerágót , gyönyörűek mind ! ott is , ahol napon van , ott is , ahol nem kap elegendő napot , Anyóskám sírjára ültettem először , az már betakarja a fele sírt egyetlen tő és egész évben díszít , ilyenkor tele van sárga hajtásokkal , csodálatosan szép !
2015. máj. 2. 14:19
Egy idő után kicsit nagyra nőtt kb 50-60 centi magasra , aztán szegény elpusztult , mert magába szeret állni , én + körbeültettem mindenfélével.
5. inta
2015. máj. 2. 14:17
Nekem tavaly óta van, szépen áttelelt a kertben. Nem igényelt különösebb gondoskodást, a fagy ellen kell védeni a tövét.
2015. máj. 2. 14:06
Nyáron szép, télen ronda, ha kicsit melegebb van télen, akkor olyan fura hajtásokat növeszt. Én bent teleltetem őket. Tél elején megmetszem és locsolgatom 3 hetente. Nyáron hetente 2x locsolom. 3 rózsám volt, ebből 2 kihalt 2 év után a haramdik már 4 éve meg van.
2015. máj. 2. 13:58
nálam még egy sem maradt pár napnál tovább, de kiültetve jól elvannak állítólag
2015. máj. 2. 13:08
Temetőbe szeretném kivinni, de nem vagyunk helyben, hogy tudnánk locsolni...
2015. máj. 2. 13:07
A törperózsa mennyire strapabíró növény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook