Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés preeklampsziával fórum

Szülés preeklampsziával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés preeklampsziával

2015. máj. 27. 13:55

Nagyon szerencsès vagy, nekem 24hètől volt magas a vèrnyomàsom de hànyingerem rossz közèrzet nem is is volt.

Rögtön be is fektetett a dokim pedig 10 perce lakom a korhàztól. majd a 33hèten kikaptàk a picit 1380grqmm 37cm volt. Szerencsère màra egy èves rossz csont semmi baja...

De nem merek kistesòt vàllalni...ès hihetetlenül fèltèkeny vagyok minden terhes nőre!! Nagyon vàgyom rà, de rettentően fèl2k, nem is adtól hogy nekem bajom lesz hanem hogy a kicsinek!

8. k_nm (válaszként erre: 7. - Gabivagyok)
2015. máj. 4. 17:28
Ma mar en is tudom, ezert is irtam meg a cikket. En nem vettem komolyan, a kotelezo koroket lefutottam, amiket mondtak, azzal reszemrol tovabb nem foglalkoztam vele....de ahogy irtam, egy ismerosom ugyanabba a "pocsolyaba lepett bele", es aggodtam miatta....ekkor dobbentem ra, hogy basszus, en ugyanezt csinaltam vegig....(es amirol nem irtam, hogy a 30. heten mar egyszer bekerultem a korhazba, ugyanigy magas vernyomassal, hanyassal, kiszaradas kozeli allapottal, de akkor sajat felelossegre hazajottem....7 hettel kesobb mar nem voltam ilyen nagylany)
2015. máj. 4. 09:00

Ismerős téma, nekem az elsőnél vették túl lazára, aki a második gyermek volt a sorban, majd a negyediknél is visszakacsingatott, de ott jó dokim volt, nagyon vigyázott ránk, nekünk nem lett bajunk.

Remélem sokan olvassák ezt a cikket, mert ez nagyon nem játék és nem szabad félvállról venni!

6. k_nm
2015. máj. 3. 16:22

Koszi nektek :-)

ikebana, igen, a vesemet nekem is szigoruan ellenoriztek, de ebbol en csak az otthoni vizeletvizsgalatot vettem eszre, meg azt, hogy minden reggel vert vettek, de az 3redmenyt nem kotottek az orromra.

2015. máj. 3. 12:29
Nagyon jó, hogy ezt leírtad, én is csak érintőlegesen hallottam erről, pedig már két gyermeket szültem. Az 5 és a 15% nagyon nem kevés!!
4. unom
2015. máj. 2. 16:37
Örülök, hogy megúsztátok. Nekem sürgősségi császár lett a vége a 30. héten.
2015. máj. 2. 16:30
Gratulálok az egészséges picihez! És, hogy te is jól vagy! Jó, hogy vannak lelkiismeretes orvosok, nővérek!
2015. máj. 2. 15:10

Örülök, hogy végül is egészségesen jöttetek ki ebből a dologból. Sajnos én is így voltam, bár én remekül éreztem magam és még a 150-es vérnyomás sem hangolt le. 10 nappal a szülési időpontom előtt mentem ellenőrzésre és azonnal be is utaltak. Alig pakoltam le a cuccom a felvétel után, máris orvosi konzílium dugta össze a fejét és úgy döntöttek megindítják a szülést. De nem történt semmi.Egész éjszaka rám kapcsolva a fájásérzékelő, a baba szívhang kihangosítva, az EKG, szóval megfordulni sem tudtam. De minden próbálkozás ellenére nem indult meg a szülés és a vérnyomásom sem ment 150 alá. Végül császár mellett döntöttek és délután 3 körül meg is lett a kisfiam. (ennek 24 éve) Mielőtt hazajöhettünk szemész, nefrológus is megnézett. Ez utóbbi azért fontos, mert bizony a vesém megsínylette a történteket. A laborleleten a GFR-EPI értéke mutatja. (Csak a szemléltetés kedvéért, ez az érték 90 fölött kell legyen az enyém 61) Sok folyadék és vigyázni a fehérjékkel.

Minden jót és jó egészséget kívánok nektek! :)

1. k_nm
2015. máj. 2. 09:08
Van a terhesség alatt egy sunyi, alattomos betegség. Tünete nincs, vagy csak nagyon ritkán van, de egy pillanat alatt teheti a családot csonkává... Preeklampsziának hívják.
Egyetlen tünete a magas vérnyomás és a megemelkedett fehérjeszám. Kezeletlen esetben szövődményeket hagy maga után, látásvesztést, veseelégtelenséget. A terhességek 5%-át érinti csupán, de ennek az 5%-nak a 15%-a végződik tragédiával.

Ugrás a teljes írásra: Szülés preeklampsziával

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook