Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatalabb férfi, idősebb nő fórum

Fiatalabb férfi, idősebb nő (beszélgetős fórum)


1 2
2015. szept. 12. 07:09
Titanilla hozzászólásának az első részét szerettem volna bemásolni (addig, hogy "ha egy korombeli férfi...), de nem megy. Sokat voltam társkeresőn és 40 körüli férfiak NEM keresnek 40 körüli nőt. Nő létemre én kezdeményeztem 40 és 50 közötti férfiaknál (na jó, annyiban, hogy írtam nekik) és nagyon nem megfelelő emberekkel találkoztam. Aztán jött egy nálam jóval fiatalabb férfi az életben és most vele vagyok együtt.
30. 15b446b8b5 (válaszként erre: 29. - Tamtamano)
2015. szept. 12. 07:03
Valószínű nem akar dicsekedni.
29. tamtamano (válaszként erre: 13. - Cyrano12)
2015. szept. 11. 13:01
Hát a " megvagyunk " az nem épp boldogságról mesélő megnevezés...
28. 15b446b8b5 (válaszként erre: 27. - Nünüke :))
2015. szept. 11. 12:59
Felkutattam, itt van az egész pontos lelőhelye: [link]
27. Nünüke :) (válaszként erre: 26. - Nünüke :))
2015. szept. 10. 07:13

javítanám a bejegyzést és megnevezném a hiteles forrást :-)

forrás: parbeszelo.hu

2015. aug. 19. 06:17

ez egy facebookos magyarázat cikk HOgy igaz vagy nem mindenki döntse el,nekem nem volt ilyen esetem...



Mit keres a 40 feletti nő a harmincas pasi mellett?


Fiatal pasi, idősebb nő. Szaporodni látszik a jelenség. Nem véletlen! – mondja Eri, a negyven feletti hölgy, aki saját bőrén tapasztalva vált illetékessé az ügyben. Párja egy jó tízessel fiatalabb nála. Szívesen kidobta volna a horgonyt korabeli férfi mellett, csakhogy klasszisokkal jobbat talált egy fél generációval lejjebb.


Milyen egy egyedülálló negyven feletti nő?


Először is dolgozik, tehát el tudja tartani magát. Valószínűleg már van gyereke és (akár többször is) elvált.


Mivel manapság magasak az elvárások a női nem felé, ezért jól néz ki. Nincs elhízva, öltözködik, ápolt. A lelke edzett, végigcsinálta a válást és nem rokkant bele. Nevelte/neveli egyedül a gyerekeket, nem riad meg a kihívásoktól, mert az élet már számtalan próbatétel elé állította, amit magának kellett megoldania.


Helyt áll minden fronton. Megszokta, hogy mint nő, mint anya, mint háziasszony, s mint munkaerő is topon legyen. Egyszerre.

Harmincas éveinek csatái után remekül tudja irányítani és élvezni az életét.


Biztos, hogy sokáig próbált társat találni a saját korosztályában és nem torzulásból bukik a harmincas pasikra!


Belefutott jó néhány 40+-os férfiba, sok a nős, aki csak mellékutat keres, szexet, másodikat (harmadikat). Nem társat.


És most nézzünk meg egy egyedülálló negyven feletti férfit!


Kiégett, le van harcolva. Az igényesség nem jellemző, inkább az elhanyagolt külső. A sörhas a minimum. Az öltözködést hagyjuk is… A lelke össze van törve, vagy alkoholista lett a válás után, vagy (újra) anyuci kisfia. Nem edződött meg a gyerekneveléstől, mert sohasem volt az ő dolga. Akárcsak a háztartás. Nem tudja, mi fán terem. Tehát nem akar gyereket nevelni és porszívózni sem. Kapni szeret, adni kevésbé.


És: a 40+-os pasi a 20-as, 30-as nők között keresgél! A negyven feletti nőben saját öregedését látja, és ettől retteg!


És most lássuk a mai 30-as pasit!


Illetve, hogy miben különbözik az idősebb férfiaktól. Életerőtől duzzad. Abban a világban, amiben ő nőtt fel, egyenlő munkamegosztás van. Ezért a mai harmincas férfi nem hátrál meg a feladatoktól, akkor sem, ha háztartási munkáról van szó és akkor sem, ha a gyerekekről. Vannak tervei, céljai, álmai. Ad a külsejére. És a legfontosabb: nőként bánik a negyven feletti nővel! Képes csodálni és elismeri az élettapasztalatát.


Habitusában inkább egy hullámhosszon van a negyven feletti nővel, mint ősz(ülő) társai.


Tehát mit keres a negyven feletti nő a harmincas pasi mellett?


Pont azt, amit a negyvenes, ötvenes pasitól nem kap meg.


Ne sértődjenek meg a negyvenes, ötvenes férfiak! Megküzdötték a magukét, elismerés érte. De ha csinos, fitt nőt akarnak, aki tele van tűzzel és életkedvvel, akkor hasonló jellemzőkkel kellene büszkélkedni…



Kiegészítés – a hozzászólásokban tapasztalt – félreértések további elkerülése érdekében. A „cikkíró” szereti a férfiakat és boldog lenne, ha mindenkinek jutna belőle egy otthonra… Nem a saját életéről ír, hanem egy aktuálisan szaporodó jelenségről. Utánajárt, megkérdezte az illetékeseket, s Eri (lásd bevezető), mint véleményvezér (ha úgy tetszik) összegzésében megfogalmazta a legjellemzőbb tapasztalatokat.


Az írás AZOKRÓL a 40+-os pasikról szól, akiket a nők NEM választanak, mert olyanok, amilyenek. És AZOKRÓL a 30-as pasikról, akiket INKÁBB választanak.


Nem vonatkozhat minden 40-es nőre, 40+-os és 30-as pasira.


Mert ha arról szeretnénk írni, ami mindenkire vonatkozik, akkor nem írnánk semmiről sem… (Vajon melyik nyomtatott, elektronikus sajtó, vagy blog írása vonatkozik mindenkire?)


Ezért akinek nem inge, hagyja nyugodtan a vállfán…


Mindezt félretéve, igazán remek, hogy sokaknak van véleménye! :)

2015. aug. 19. 05:35
Csudálatos.
24. pzuzu
2015. máj. 6. 22:17
40 vagyok, férjem 33 és van egy 2 éves kislányunk. 6 éve vagyunk együtt :-)
2015. ápr. 30. 16:50
Én 27 éves vagyok,de én még a 30-as korosztállyal sem állok szóba,egyszerűen a 40-es korosztály vonz, túl gyerekesek talán azért, a férjem 6 évvel volt idősebb!
2015. ápr. 30. 16:15
Köztünk csak 9 év van a kedvesem javára. De én mindig is 40es pasira vágytam! Biztos ez is egy betegség, de legalább boldog vagyok ;)
2015. ápr. 30. 16:07
Támogatom:)
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - Ceylon)
2015. ápr. 30. 15:58

Pedig még van pár dolog.


Az alábbi szösszenet ismeretlen férfi tollából:


" Ahogy öregszem, egyre inkább a 40 feletti nőket értékelem.


Csak néhány példa, hogy miért:


– Egy 40 feletti nő sosem ébreszt fel az éjszaka közepén, hogy megkérdezze: “Mire gondolsz, drágám?” Fütyül rá, mire gondolsz.


– Ha egy 40 feletti nőnek nincs kedve meccset nézni veled, nem ül oda melléd nyavalyogni. Csinál helyette valami olyat, amihez kedve van. Általában valami sokkal értelmesebb dolgot.


– Egy negyvenen túli nő már elég jól ismeri önmagát ahhoz, hogy tudja, ki ő, mi ő, mit akar és kitől. Kevés olyan 40 feletti nő akad, akit érdekel, hogy mit gondolsz róla vagy arról, hogy mit teszel.


– A nőknek 40 felett tartása van. Ritkán fordul elő, hogy jelenetet rendeznének az operában vagy egy elegáns étterem kellős közepén. Na persze, ha megérdemled, gondolkodás nélkül lelőnek, főleg ha esélyt látnak arra, hogy megúszhatják.


– Az idősebb nők nem bánnak szűkmarkúan a dicséretekkel, gyakran akkor sem, ha nem érdemled meg. Tudják, milyen érzés, amikor az ember nem kap elismerést.


– 40 felett egy nő elég magabiztos ahhoz, hogy bemutasson téged a barátnőinek.


– Egy fiatalabb nő gyakran még a legjobb barátnőjét is hanyagolja, ha partnere van, mert nem bízik meg a fickóban.


– Egy negyvenen túli nőt abszolút nem érdekel, hogy tetszenek-e neked a barátnői, mert tudja, hogy azok sosem árulnák el őt.


– A nők a korral természetfeletti képességekre tesznek szert. Egy 40 feletti nőnek sosem kell meggyónnod a bűneidet. Úgyis mindig tudja.


– Egy 40 feletti nőnek jól áll a tűzpiros rúzs. Ugyanez már nem mondható el a fiatal lányokról vagy a transzvesztitákról.


– Ha eltekintesz attól a néhány apró ránctól, egy 40 feletti nő sokkal szexisebb, mint fiatalabb nőtársai.


– Az idősebb nők egyenesek és őszinték. Azonnal a szemedbe mondják, hogy mocsok disznó vagy, ha úgy viselkedsz! Nem kell törnöd a fejed, hányadán is állsz velük. "

2015. ápr. 30. 15:47

Nagyon sok ilyen kapcsolat van hogy nagyon nagy a korkülönbség,és boldogok!

Én nem hiszem,hogy jól tudnám érzeni magam akár egy idősebb akár egy fiatalabb férfi mellett.

De ez én vagyok.

2015. ápr. 29. 16:23
Az tök jó! Imádom az anyukás popsikat, ami szép kerek feszes és nem olyan, mint egy gebe :)
17. 31bc25d879 (válaszként erre: 16. - F3000dc5ef)
2015. ápr. 29. 16:18
Pontosan, a hasonló korosztálynál sincs garancia a holtomiglan-holtodiglanra.
16. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - Bajko Zsuzska)
2015. ápr. 29. 16:08

Ahol nem ez a felállás van, ott is szétmehetnek akárhány év után. Semmi különbség.

Lesz jó pár boldog évetek, évtizedetek együtt :D Nem úgy kell összejönni, hogy rögtön a végén gondolkodsz :)

2015. ápr. 29. 16:01
Köszönöm,hogy írtatok! működhet persze, de úgy érzem nagyon ritka, hogy hosszú távon.
2015. ápr. 29. 15:57

En nem tudom,h mi a divat mostanaban ezen a teren ,de van egy ismerosom 35 korul van (no) es egy 18 eves fiuval kezdett...illetve lattam mar flortolni probalkozni egy nala joval fiatalabb ffnel,de szamomra taszito volt,bar lehet azert mert nekem a no sem tetszik...ha ffi lennek sem kellene.


De ez a tema mar olyan lejart,vannak peldak akik igazoljak h a no javara levo korkulombseggel is lehet jo kapcsolatban lenni.

Valahol van egy hatar szerintem,h mi az ami meg belefer es mi az ami mar nem,akar a no akar a ffi javara. Es az eletkorbeli szakasz sem mind1 ,h egy 40 es no egy 20 as pasival vagy egy 60 eves no egy 45 eves ffival.

2015. ápr. 29. 15:26
Az én párom (férjem) 13 évvel fiatalabb nálam... megvagyunk :D
12. Tünde0101 (válaszként erre: 11. - Latyak1971)
2015. ápr. 29. 15:25
Sok boldogságot nektek ;)
2015. ápr. 29. 15:17
Az én férjem 8 évvel fiatalabb tőlem.Nekünk találkozni kellett szlogennel éljük az életünket 16 éve.
2015. ápr. 29. 15:15

Én azt látom, hogy a fiatal srácok az idősebb nőket keresik, a fiatal csajok meg az idősebb pasikat. És valami olyan indokkal, hogy az idősebbek érettebbek. Ezek szerint akik idősebb nőt/férfit keresnek, azok érettebbek a koruknál?

Lehet, hogy ezeket az érettebb fiatal srácokat kellene összehozni az érettebb fiatal lányokkal...


Bocsi, az okfejtésért - én erre tippelnék.

9. Tünde0101 (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2015. ápr. 29. 15:06
Köszi ;)
2015. ápr. 29. 15:06
Engem inkább az rémiszt,hogy de ők házasodni akarnak. :/
2015. ápr. 29. 15:06
Nos mi ezzel a probléma?
6. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - Tünde0101)
2015. ápr. 29. 15:03
Isten éltesse sokáig!:)
2015. ápr. 29. 15:02
Az én férjem 39 évvel idősebb nálam !!
2015. ápr. 29. 15:00
Majd lesz az a kor nekik is, mikor a fiatalabb kell.
2015. ápr. 29. 14:58
Nincs ezzel bajom. Most tényleg ez a trend. Számtalan oka lehet.
2015. ápr. 29. 14:53
Addig üsd a vasat, amíg lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook