Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétázom és híztam fórum

Diétázom és híztam (beszélgetős fórum)


1 2
44. malakismeni (válaszként erre: 43. - 077da21e83)
2015. máj. 31. 23:54

Nem tudom. Anno probáltam én minden féle marhaságot, mint pl gyümölcsnap, vagy egész egyszerűen nem ettem 3 napig, mert miért ne. ( "Jó" ha az embernek az egyik legközelibb barátnője súlyos étkezési zavaros, mindig van hova menni idióta tanácsért...

Persze ilyenkor rólam is leolvadtak a kilók, megindultam lefele, de nekem ezek mindig azonnal visszajöttek sajnos. Most zöld teával próbálok dobni egy kicsit az ügyön...

43. 077da21e83 (válaszként erre: 41. - Malakismeni)
2015. máj. 7. 15:20
Próbáltál már fehérjenapokat? Pár napig csak fehérjét eszel (vagy iszol, lsd. fehérjeturmixok), egészen biztosan meglódul a mérleg lefelé! Nekem se mozdult jó sokáig, aztán belevágtam egy intenzív fehérjediétába, esk, naponta fél kiló csusszant le az elején... és nem jött vissza, ami a lényeg:)
42. 077da21e83 (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. máj. 7. 15:18
Simán lehet, hogy "bedurrantak" az izmaid, kiteltek. Plusz, ha eddig nem ettél sok zöldséget, a rostok felfújnak először, míg hozzá nem szoksz. Ezektől simán lehetsz több kiló, pedig valójában már elkezdtél fogyni, csak még nem látszik a mérlegen.
2015. ápr. 30. 22:34

Ne add fel!!!


Mindenki azt mondja, hogy nagy súlyból, hirtelen, rohamosan elvileg le kéne adni sokat, de nem feltétlenül. Nálam sem így működött. 110kg-ról, 95-re 5 hónap alatt fogytam le! Volt olyan hónap mikor csak 1-2 kiló ment le. Sőt olyan is mikor 100ról visszaugrott 102-re. viszont ennek már két éve, azóta lementem 85-re (sőt, voltam kevesebb is), és azóta is tartom. Szerintem azért, mert tényleg, szépen lassan, komótosan, de biztosan fogytam.


Amúgy nekem a 80 alá menni egész egyszerűen lehetetlen már másfél éve. Nem tudom miért. Ha valaki tudna adni tanácsot, fogadnám szívesen.

2015. ápr. 30. 18:38

A hízást 2 oldalról közelíthetjük meg.

1. Túl sok a kaja

2. Ha már sok nem a megfelelő.


Azzal, hogy lecseréljük a sok kalóriagazdag ételt light, update, teljes kiörlésű stb. vacakra még ugyanannyit kalóriát viszünk be és nem lesz belőle fogyás. Akkor már inkább a jó öreg zsemle csak a reggeli 3 helyett elég lesz maximum 1 db. Rizsből és krumpliból se kell púpozott tányérnyi adag. De ezt a mennyiséget a fogyás után is tartani kell.

Másik lehetőség, hogy marad a sok kaja, de akkor felejtsük el a kenyeret, krumplit és azok helyettesítését kalóriagazdag vacakkal. Akkor marad a zöldség+hús különböző variációkban. Persze ez is tartandó az álomsúly elérése után is.

Áldozatok nélkül nincs siker. Nagyszájú én bármit megehetek 50kg-os meg negyede olyan mennyiséget eszik, mint egy 100kg-os tk kenyeret evő.

39. kisj (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 30. 14:50

A kitartás és a figyelem mellett számolj is.

Számold a kalóriákat és a szénhidrátot.

Ne csak sacc/kb, hanem kapj elő egy konyhai mérleget is.


Az uppdate alapanyagokról meg nem nyilatkozom, mert egy úrinő nem mond nyilvánosan trágárságokat.

38. Hedi13 (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 30. 12:45
Ne egyél boltban vásárolt, kimondottan Update kajákat. Nézd meg, tele vannak adalékanyagokkal, szójával! Nem egészségesek!
37. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. ápr. 30. 11:28

Egyetértek!

És azért is jó írogatni, hogy mikor mit ettél, hogy később, amikor éppen fogalmad sincs, mit kellene aznap-másnap enned, akkor van mit visszalapozni.


Ha valami olyan recepted-kajád lesz, ami kifejezetten fogyós, tehát elkészítése, összetevői eltérnek az általánosan megszokottól, szóval azoknak pedig nyithatsz (ha akarsz) egy külön u.n. receptes naplót.

Szintén jó szolgálatot tesz nem csak neked, másoknak is sokat tudsz vele segíteni!!!

36. kkrisztina72 (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2015. ápr. 30. 10:46
Én is épp így jártam tavaly
35. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 30. 07:59

Hát akkor hajrá! :)


Végülis azt is nézd, hogy nem 10 nap alatt jött fel a plusz súly és azt is, hogy mindenek ellenére (ami még pluszban jött) biztos jobb közérzeted van a mozgás mellett és a finomított cuccok nélkül! Ez a lényeg, a többi majd beindul!


Te menj előre mint egy tank, és azért írogasd is magadnak, hogy miket ettél, így tudod ellenőrizni, hogy túl sok, vagy túl kevés, ne csak úgy kábéra eszegess!:)))

34. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 30. 07:40

Szia!

Ne légy türelmetlen, csináld csak tovább.

Valóban lehet oka, hogy egy kicsit esetleg sósabban eszel, vagy sósabb valamiket ettél, és ez miatt a szervezet vizet tartott vissza!

Természetes vízhajtók a zeller, és a karalábé. Illetve naponta a bevitt folyadékban legyen minimum 1 liter tea, amely (úgy mondjuk) átmossa a vesét. Meglehet, hogy a vese működésedben is van egy kis pangás, lazaság, csak eddig nem tűnt fel. Igyál hársfateát, kamilla teát és hasonlókat, nem pedig a divatos gyümölcs-teákat!!!

33. bibity (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 21:18

Milyen update termékeket ettél? Néhányban brutál mennyiségű kalória van! Én erre tippelek, mint bibire!

Milyen zöldségeket ettél? Pl. a sütőtökkel meg néhánnyal csínján kell bánni...

Gyümölcsök voltak? Néhányan azon csúsznak el...

32. 6b006fc769 (válaszként erre: 31. - Mirea)
2015. ápr. 29. 16:28
:)
31. mirea (válaszként erre: 12. - Málnababa)
2015. ápr. 29. 16:20
Volt már pajzsmirigy problémád?
30. L.Ann (válaszként erre: 1. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 15:44
illetve ha van okostelefonod, ajánlom figyelmedbe a "súlypont" applikációt. ha naponta berögzíted a súlyodat, diagramon követheted a tényleges leadott kilókat.
29. L.Ann (válaszként erre: 1. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 15:40
ugyanabban a napszakban mérted a súlyodat? mert 1,5 kg 100 kg felett nem biztos, hogy hízást jelent. nálam a reggeli és esti súly különbözete egy-egy normál napon is simán eléri az 1 kg-ot, ünnepekkor a 2-t is... (pedig én 55 kg körül mozgok). 100 kg felett 1,5 kg elhanyagolható. emiatt ne szakítsd meg a diétát, folytasd tovább mert el fog kezdődni a fogyás. ha teheted, igyál meg naponta 1-2 csésze zöld teát napközben.
2015. ápr. 29. 15:37

hát, ha tényleg nagy súlyról indulsz, akkor rohamosan kéne fogynod az első pár hétben. Szerintem nyiss egy naplót, írd, hogy mit étkezel, mit mozogsz, és ha nem is pontosan, de nagyjából számold ki a bevitt értéket.


Most mérted magad először? Lehet csak sós volt a tegnapi kajád, és éppen megfogta a szervezeted a vizet. Sokminden lehet, maradj kitartó, és jegyezz fel mindent az első 2 hónapban, hogy mit ettél, ez segíthet.


Fizikailag képtelenség zsírt felszedni, ha a bevitt érték normális.

27. 31bc25d879 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2015. ápr. 29. 15:30
Hát ne tudd meg....szentségeltem, káromkodtam....még basz is volt benne:))
26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2015. ápr. 29. 15:18

:DDDD


Bocs, nem rajtad nevetek, csak elképzeltem, qrva idegesítő lehetett.

2015. ápr. 29. 15:11

Ismerem az érzést:)

Én tavaly nyáron számoltam vadul a kalória bázis.hun a kalóriákat. Najó nem voltam olyan nagyon kitartó, de mikor ráálltam a mérlegre és többet mutatott mint mikor elkezdtem, úgy elkapott a harctéri ideg, hogy azonnal töröltem magam onnan:))

24. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2015. ápr. 29. 14:14
Sztem pedig az esetek 99%-ában arról van szó, hogy nem tartják be a diétát, semmilyen egészségügyi probléma nem áll a háttérben.
23. andi6020 (válaszként erre: 22. - 6b006fc769)
2015. ápr. 29. 13:49
+ gribedli*** is elmondta, hogy még miért lehet.
22. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2015. ápr. 29. 13:29

Ez nem mindig van így.

Nekem pl. terhesség alatt kellett komolyan diétázni, át is lendült a szervezetem ketogén üzemmódra, a vizeletvizsgálat kimutatta az acetont, viszont "híztam", nehezebb voltan a vízvisszatartás miatt.

21. eandi78 (válaszként erre: 20. - Cucicsillag)
2015. ápr. 29. 13:20
Magyarul azonos térfogatú zsír és izom közül az izom a nehezebb:)
20. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Tejkaramella)
2015. ápr. 29. 12:49

Itt sztem a tobbseg erre gondol:

[link]

Mint ahogy a vas kontra toll :)

19. 388b941089 (válaszként erre: 18. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 12:40
Ha mindent betartanál és tényleg diétáznál, nem híztál volna.
2015. ápr. 29. 12:31

Nagyon köszönöm a válaszokat :-) sok hasznos és elgondolkodtató magyarázatot kaptam :-)


a folyadék az egyértelműen a víz szénsav mentes ásványvíz .


általában az alapanyagok Uppdate 1


Igaz hogy nem írtam le a mennyiségeket de szinte biztos hogy kevesebb az adag és a minőség is ,mint korábban ,de erre is megkaptam Kb a választ

.

Szóval kitartok és figyelek :-)

17. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Vacsa)
2015. ápr. 29. 12:21
Egyetértek, nem lehet csak úgy kábéra kajálni, le kell írni, amíg nem lesz automatikus, lehet, hogy nagy meglepetések lesznek:D
16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 12:19

Van, akinek ellenkezőleg, nemhogy azonnal lemenne valami, hanem elkezd tartalékolni a szervezet. Nem akarlak elkeseríteni, de van, hogy ezt az üzemmódot képes 2 hónapig is tartani. 2 hónap pedig olyan sok idő, hogy ezalatt már-már el fogod hagyni a módszert, mondván, nem sikerül, nem jól csinálod, stb. és csak visszajön.


Ha már megvan benned az elhatározás, csak így folytasd, akkor is, ha eleinte nem látsz változást, edzeni járni továbbra is, és ne vedd vissza a finomított ch-kat, amiket elkezdtél megvonni. Egy idő után a tested feladja a tiltakozást. Amúgy is, más választásod nem nagyon van.


Egyébként ha vízvisszatartásról van szó, általában ezek a kaják, összetevők vízvisszatartóak, szóval ha látszólag kevesebb ch-t is viszel be, lehet, hogy annyira sós dolgokból, vagy vízvisszatartó összetevőkből, hogy sajnos az a vége, hogy neked úgy tűnik, híztál.


Minden gramm só visszatart majdnem 2dl vizet, vagyis ha kimondottan sós husikat, tejtermékeket eszel (sajtok), fehérjében gazdagok de mondjuk napi 5-8 g sót is beviszel, gondolhatod, majdnem 1-1,5 kg víz van rajtad pluszban.


Tehát sok fehérje de sótlanul és sok zöldség, amiben pedig legyen elég kálium és magnézium.


A vízvisszatartók egyébként:

-só (lecserélheted tengeri sóra, de az is só)

-édesítőszerek (limonádék helyett víz, víz)

-tejtermékek (mert a tejben lévő kazein a hibás, szóval akár sovány, akár zsíros tejtermékről van szó, nem érdemes vele vesződni)

-glutén (ha elhagytad a fehér lisztet, attól még a "jó" kis ch-szegény lisztekben is lehet glutén, mint a legtöbb gabonában a rizsen kívül), még a zabban is van egy minimális.

15. Tejkaramella (válaszként erre: 1. - Móriczka)
2015. ápr. 29. 12:00

Az elraktározott víztől. Én reggelről estére "hízok" 1,5 kgt. (Reggelre eltűnik.)


Tisztázzunk valamit: Az izom nem nehezebb mint a zsír. (1 kg izom vagy 1 kg zsír a nehezebb?) :)


A mozgások közül a súlyzós edzések építenek izmot, a kardió jellegűek zsírt égetnek. Javaslom az intervallumedzéseket, youtubon rá tudsz keresni, otthon is tudod csinálni, nekem ez volt a leghatékonyabb :)


Ahhoz hogy a bőröd később ne lógjon, a súlyzós és az aerob eedzésekre is szükség van.


Heti 0,5-1 kg fogyás az ideális. Centiben mérd magad, úgysem a mérleget hordod a fejed tetején :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook