Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fizetni a szülész orvosnak - Mindenképp? Mennyit? Mit kapok cserébe? fórum

Fizetni a szülész orvosnak - Mindenképp? Mennyit? Mit kapok cserébe? (beszélgetős fórum)


1 2
33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - 5bcf1b7c01)
2015. máj. 5. 15:36
Na, megy ez gyorsan....2007-es dologért 2015-ben már ítélet is van. És mily kemény! :((
2015. máj. 5. 14:56
2015. máj. 5. 11:43

Nekem csak orvosom volt fogadott, szülésznő nem.

Az orvos egy fillért nem kért, igaz: végig magánba jártam, alkalmanként 7 e-ért (az első 10).

Nem is volt kérdés, hogy nála szülök, mert évekkel korábban ő oldott meg egy olyan problémámat, amit mindenki elnézett, és félrekezelt előtte. Azóta mindig csak magán úton járok hozzá, másban nem bíztam, nem bízok.


Ajándékot vittem neki a hathetes kontrollra, és 10.000 Ft-ot, jelképesen. Még azt sem akarta elfogadni.


Viszont az ellenpélda: a mellettem szülő kismamának nem volt problémamentes a terhessége, volt orvosa is, aki b.szott bejönni a szülésre. Az én dokim repesztette a burkot, és az ügyeletesnél szült.

A fogadott orvosa meg tartotta volna utána a markát, mikor bejött másnap meglátogatni.

2015. máj. 2. 17:00
Itt van az a bizonyos cikk: [link]
29. viva70
2015. máj. 1. 20:42

Én azt nagyon felháborítónak tartom, amikor előre megmondja az orvos, hogy mennyi pénzt vár el a szülésért, vagy bármiért. Annak idején nekem is volt fogadott orvosom, de szó nem volt ilyenről. Adtam, amennyit gondoltam... Sokkal előrébb mondjuk nem jutottam attól, hogy volt orvosom. Az ügyeletesnél sem lett volna probléma úgy gondolom.

Olyan nőgyógyászom nekem is volt, aki tett rám nagy ívből annak ellenére, hogy fizettem neki maszekban is, meg borítékban is. Ez nem szüléssel kapcsolatos dolog volt, de a tényen nem változat semmit. Le is cseréltem...

28. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Syria)
2015. máj. 1. 08:21
Ahogy mondod. DD
27. syria (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. ápr. 30. 21:34

Ha jól tudom, most ott tartunk, hogy el lehet fogadni, de be kell(ene) írni az adóbevallásba. :)

Amilyen szinten folyik az ötletelés, elég pár órát kihagyni. :)

2015. ápr. 30. 09:10

Nekem a lányom életét mentették pár hete a Péterfyben: EGY FILLÉRT nem fogadtak el az orvosok, okos, felkészült doktorok, doktornők éjjel-nappal a lelküket tették ki érte. És utána SEM fogadtak el pénzt.

(ez nem szüléses dolog, csak mondom ilyen is van, nekem megdöbbentő volt, a felkészültség, a felszereltség, az emberi hozzáállás, ha nem így lett volna, ma nem ballag a lányom.)


Szülésnél (19 éve): volt fogadott dokim, annyi előny volt, hogy hamar ott volt éjszaka, sittysutty megszülesztett, nem kellett kínlódnom, valami szurit adott, gyorsította, amúgy a modora nem volt valami jó, de nekem ennyit megért.

25. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. ápr. 30. 09:07
De. Viszont úgy látszik nem kapott akkora hírverést, mint az ittas vezetés szigorítása. Pedig nem ártott volna.
2015. ápr. 30. 09:00

Fogadott orvosom és szülésznőm volt,sokba került,de nekem megérte,ma se tennék másképp.Egy ágyas szülőszobában voltam,és mindennek meg voltam elégedve.Sok ismerősöm szült ügyeletesnél,nagyon sok negatív tapasztalatról hallottam,én nem mertem kockáztatni,ráadásul az sztk-s terhesgondozás egy nagy kalap ....t nem ér.


Osztályra felkerültünk,ott már nem fizettem senkinek egy ft-ot sem,meg is látszott...

23. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. ápr. 29. 20:57
De most nem az a varia van éppen, hogy el szabad fogadni? Vagy 1 napot kihagytam? DD
22. betti.csoka (válaszként erre: 21. - Syria)
2015. ápr. 29. 20:26
En ezt ugy tudom elkepzelni, hogy az ellenorzo szerv megkeri a beteget, hogy probaljon benzt adni. Amennyiben a doki elfogadja, kozlik vele, jogy ellenorzes volt es buntetest kap. Elterjed az orvosok kozt, hofy ezt igy csinaljak es ezekutan nem merik majd elfogadni a penzt. Egyebkent ismerek olyan tortenetet, ahol a beteg a boritekot nyujtotta, a doktor pedig teljesen felhaborodva visszautasitotta. Csak hogy ne csak a rossz tapasztalatokrol beszeljunk.
21. syria (válaszként erre: 13. - Tavasz007)
2015. ápr. 29. 15:35
Én meg arra leszek kíváncsi, hogy ha bevezetik a hálapénzt tiltó törvényt, hogyan fogják ellenőrizni, hogy mi történik a páciens és az orvosa között?
20. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - Maya80)
2015. ápr. 29. 13:02

Teljesen egyetértek!

Ügyeletes dokinál szültem ügyeletes szülésznővel.Precízek voltak,kedvesek!

Hozzám szülés után többször be is jött a doki akinél szültem,akinek fogadott orvosa volt az meg csak varratszedésnél látta a dokija,de csak borítékkal a kezébe!!!

Egy fillért nem adtam senkinek,így is mindenki kedves volt és van egy gyönyörű kiscsajom!!

Ha szülnék neki tesót akkor is így tennék!/Már ha beérnék a kórházba,mert bezárták ami hozzánk közel volt!/

19. ab61752c45 (válaszként erre: 14. - Maya80)
2015. ápr. 29. 11:01
csak egyetérteni tudok,én már régen szültem 35 éve,de az ügyeletes orvos mindent megtett.igaz nem voltam külön szobában,de már akkor sem adtam senkinek pénzt.
18. mgesa
2015. ápr. 29. 10:53

Nekem magandokim volt, mert:


1. Adtam esélyt az SZTK-nak, ahol azzal indított a doki, hogy "és, megtartja?"

2. Állami terhesgondozasra és dokihoz vagy órákat vártam, vagy napközbeni lehetetlen időpontokat kaptam, közben én dolgoztam (és amikor említettem, hogy nem tudok du. 3-rá jönni, akkor úgy neztek rám, mint egy ufora).

Ezért kerestem egy dokit, ahol munka utan, este volt idopontom, minden vervetelt, uh-t és ctg-t helyben csináltak. Nálam elvi kérdés volt, hogy ne mondjon előre összeget és ne legyen pénzéhes.

Eleinte 6 hetente kellet csak mennem, 1 alkalom 10e forint volt, amiről számlát kaptam, sőt egészségpenztari szerződésük is van. Maximális odafigyelést kaptam, és nekem akkor az idő is pénz volt. Nem mondom, hogy olcsó volt, de ha azt is belekalkulalom, hogy az állami rendelésre minden alkalommal betegallomanyba kellett volna mennem, akkor az sem lett volna ingyenes.


Mivel végig maganrendelesre jártam és fizettem neki, fel sem merült, hogy pénzt kérjen a doki, pláne előre!!! Én ezt roppant etikátlannak tartom.

Ha már létezik a hálapénz, akkor az valóban legyen HÁLApénz, tehát akkor adók, ha valami pluszt teljesitett a doki vagy nagyon meg voltam elégedve.


Kettőt szultem nála, maximálisan meg voltam elégedve, ezért mindkétszer adtam még pénzt, mert AKARTAM, de közel sem 100ezres nagysagrendben. A masodiknal volt komplikáció is, de azt is nagyon profin és emberséges kezelte.

Egyébként a szulesznokkel, csecsemosokkel is totál meg voltam elégedve, nem vartak pénzt és nagyon rendesek voltak. A szulesznoknek (nem valasztott) is utólag adtunk egy minimális összeget.

2015. ápr. 29. 10:23
Nekem terhesség előtt is volt fix dokim, akihez jártam. Innen már nem volt kérdés, kiben bízok és kinél szeretnék szülni. Én elsősorban azt tartottam fontosnak, hogy ismerjen engem, és bízzak benne, abban az ismeretlen helyzetben tudjam, hogy jó kezekben vagyok. Szükség is volt erre... Emellett pedig, konkrétan egyszerre nyomtam egy másik lánnyal, akinél az ügyeletes volt, nálam meg a saját fogadott dokim. Nem tudott kétfelé szakadni. Szimpatikus volt az ügyeletes is, de a sajátomban bíztam. Ennyi. A másik, ami ugyanolyan fontos! A szülésznő! Volt és van szülésznő ismerősöm, aki elvállalt. Az ő munkájuk több mint amire szülés előtt gondolhatunk. Az ügyeletes szülésznőt ki tudtam volna ütni olyan bunkó volt velem, és a másik anyával is. Borzasztóan megkeserített volna, ha vele kell eltöltenem azokat az órákat. Tényleg. Szerencse kérdése, kit fogsz ki aznap... Úgyhogy úgy gondoltam az általa nyújtott szaktudást és biztonságot nem bízom a véletlenre.. Örülök hogy megtehettem. (Az orvos 60-at, a szülésznő azt mondta semmit nem kér. Az orvosnak 80-at, a szülésznőnek 50-et adtunk.)
2015. ápr. 29. 09:26
azért mondjuk gáz, h ilyen keveset keresnek hivatalosan az orvosok. Jó, ez a munkájuk, de életeket hoznak világra. Ha valami nem jól sikerül, akkor oda a gyerek egészsége, a szülő meg őrjöng. Az asztalos elvéti a munkáját, csinál egy másik asztalt, a szülész ezt nem tudja megcsinálni. Nem fog tudni neked világra hozni egy új, egészségesebb gyereket.
15. manó2000 (válaszként erre: 6. - Betti.csoka)
2015. ápr. 29. 07:52
Miben jött jól? Hazaküldtek amikor bementem a kórházba, h valami nem jó. Ez az ügyeletes orvos volt. A saját orvosomat sajnos csak utána hívtam.
14. maya80
2015. ápr. 29. 07:27

SZia!


Nekem három gyermekem van, és mindhármat ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem, valamint állami terhesgondozásra jártam. Tehát egy fillért sem adtam senkinek, és van három gyöngyörű egészséges gyermekem. A baba és mama egészsége nem azon múlik, hogy fizetsz-e , az orvosok rendesen elvégzik a dolgukat. Ha meg komplikáció merül fel, az van akkor is, ha fogadott orvos mellett szülsz. Nem ez határozza meg a szülést.

És egyébként láttam sok rosszat olyannál, akinek volt fogadott orvosa, feküdtek mellettem olyan kismamák, akik bizony nagyon rosszul jártak a fogadott orvosukkal, mert nem akart azonnal bemenni, vagy mikor ügyeletben volt, megindította a szülést stb.

Viszont tény, hogy a mai világban sajnos ciki fogadott orvos nélkül szülni. Engem is sok más kismama nagyon megbámult, mikor megtudta, és úgy gondolták, biztos nagyon csóró vagyok. Pedig nem a pénzen múlott. Biztonságosabbnak láttam ügyelet orvosnál szülni, és jól döntöttem!

13. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Betti.csoka)
2015. ápr. 28. 23:00
Baratnod helyebe nem adtam volna egy lukas garast sem. Kivancsi vagyok, h mi lesz, ha bezetik a no kenopenz vagy minek nevezik torvenyt...
2015. ápr. 28. 22:48

Én nagyon bátor voltam.

Állami terhesgondozásra jártam, gyakorlatilag csak a 4D UH-ért fizettem, de ez egy szabadon választott program:)

Végig szakszerűen elláttak, pedig toxémiám lett, tehát nem volt problémamentes terhesség.

Három héttel a szülés előtt kerültem kórházba, majd egy elég fos NST után megcsászároztak.

Nem fizettem. Nem is várták el.

Normális volt mindenki. Én nem várom el a különleges odafigyelést.

Azt nem tehetik meg, hogy ne megfelelően lássanak el. Azt igen, hogy nem udvarolnak körbe.

2015. ápr. 28. 21:40
3at szultem 10, 8 es 1 eve, 3 korhazban. Mindenhol maximalisan odafigyeltek ram es kedvesek voltak. A vicc az, h mas szazezret fizet azoknak a dokiknak, akiknel en szultem... :)
10. Cessi
2015. ápr. 28. 21:36

Fogadott orvosom volt, és viszonylag problémamentes a terhességem. Nagyon elégedett voltam a dokimmal, őt szeretném legközelebb is.

Ami miatt így döntöttem:

- voltam állami uh-n, órákat kellet várni, és úgy beszéltek velem, mint egy kutyával

- a körzetis doki az első alkalommal úgy vizsgált meg, hogy elkezdtem görcsölni és vérezni. 9 hetes terhes voltam.

- uh-ra nem akarta beengedni a párom

- mikor mondtam, hogy sokat görcsölök, megkérdezte, hogy ő ezzel mit csináljon? :O


A legrosszabb az egészben az volt, hogy amikor szültem, a mellettem lévő szobában egy csaj szült az ügyeletes dokinál, aki nem vette észre, hogy farfekvéses a baba. Úgy szülte meg a csaj. Senkinek se kívánom azt, hogy végig hallgassa. Mint akit nyúztak, úgy üvöltött. És főleg nem egy olyan nőnek, aki akkor szült.

9. betti.csoka (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. ápr. 28. 21:23
Igazad van. hiszen az anyukák mindent hajlandóak megtenni, hogy a kisbabájukat egészségesnek és jó kezekben tudják. Erre épül ez az "iparág", ezzel visszaélve gazdagszik meg sok olyan szülész, akinek csak a pénz számít. Remélem és hiszem, hogy ők vannak kevesebben azokkal szemben, akik tisztességesen, emberségesen végzik a munkájukat és a plusz pénznek pusztán örülnek, de nem elvárják.
2015. ápr. 28. 21:18

Nekem nem volt fogadott orvosom. Besétáltam a kórházba az engedéllyel anélkül, hogy valaha is láttak volna.

A két orvosra és a szülésznôre, a bánasmódra egy rossz szót nem mondhatok.

Egy díszcsomagolású Napoleon konyakot kapott a fiatal orvos. Ennyi...

7. syria (válaszként erre: 1. - Betti.csoka)
2015. ápr. 28. 21:18

Azt gondolom, hogy a barátnőd orvosához hasonlóan markukat tartók határtalanul pofátlanok.

Visszaélnek a kismamák félelmeivel, helyzetével.

6. betti.csoka (válaszként erre: 4. - Manó2000)
2015. ápr. 28. 21:17
Miben jott nagyon jol? Allamilag nem kaptad volna meg, amit akkor penzert?
5. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2015. ápr. 28. 21:16
na, jó lenne figyelni; mi lesz a vége.
4. manó2000 (válaszként erre: 1. - Betti.csoka)
2015. ápr. 28. 21:13

Tényleg nagyon gáz ez az egész borítékos megoldás.Engem megnyugtatott, hogy van fogadott orvosom, bár egyszer nagyon nem voltam megelégedve. Viszont volt amikor nagyon jól jött, h volt orvosom. ( Több szülésem volt)

Mindezek ellenére nem értek egyet vele, ráadásul nagyon magasak a tarifák.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook