Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinek szoptatás alatt egyáltalán nem jött meg a havi fórum

Akinek szoptatás alatt egyáltalán nem jött meg a havi (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 28. 14:59
Mindenkinek köszönöm a sok hasznos infót !:)
15. bmaya1986 (válaszként erre: 12. - MilKit)
2015. ápr. 28. 14:17

Köszönöm neked is:)meg várok vele,próbálom két éves koráig kihúzni,csak azért érdeklődok,hogy tudjunk tervezni...

Igen mar nekem is csak este reggel,de mostanában időnként csak úgy is kéri nekem is de csak egy pár kortyra...de ez nem rendszeres....viszont nagyon tudatos,lehúzza a zipzart felhúzza a pólóm...buszmegállóban,vendégségben,akárhol...:)meztelenül jobb ha nem lat mert rögtön felismeri és azonnal tapad:)

De ez csak pár hónapja áll fenn és nem rendszeres,bar egyre gyakrabban,de ahogy te is írod csak pár korty és megy tovább:)

2015. ápr. 28. 14:09

Hat igen ez egy csodás dolog.igen gondolom hogy megviseli a szervezetet de jövőre mar 30 leszek és anyagilag meg biológiailag sincs idom örökké várni...bő

Ahogy itt olvaslak titeket szerintem 2 éves koráig próbálom szoptatni és akkor elvileg meg jövő évre (okt lesz kettő) belefér egy terhesség babával:)

Ne foglalkozz senkivel,nekem is annyit okoskodnak....

De senki nem bírt ennyi ideig szoptatni mint en,akkor csak jól csinálunk vmit nem?

Nekem azt mondtak satnya lesz a gyerek és semmilyen ételt nem fog elfogadni a hosszú szopi miatt...

Semmit nem ehetünk előtte,úgy kell dugdosni a kaját ha nem neki való,mindenki kajajaba bele eszik akkor is ha előtte lett megetetve...:)ennyit erről...:)

13. algea (válaszként erre: 7. - Bmaya1986)
2015. ápr. 28. 14:01

Az az igazság, hogy én kezdeményeztem az elválasztást, előbb ugye a teljesen igány szerintit csökkentettük csak altatásira (meg éjjelre), mert egyszerűen már nem bírtam, hogy egy rántást nem tudok elkészíteni, mert le kell húznom az ételt a tűzről, egész nap cicizett volna, de csak pár kortyig, aztán szaladt tovább, 5 perc múlva újra, és így tovább. 22 hónapos volt ekkor, és egyik nap elmondtam, hogy mostantól csak a hálószobában lesz cici, alváshoz. Aznap kicsit nyekergett érte (nem sírt), másnaptól elfogadta és értette az új rendet, nem viselte meg, nem hiányzott neki, az alvásos szopik számomra is meghittebbek voltak.


A teljes elválasztásról akkor döntöttem, amikor az első pozitív teszt után kiderült, hogy nem tudott megtapadni a baba (biokmiai terhesség: elkezdődik, van pozitív teszt, de mégsem lesz sikeres a beágyazódás, UH-n nem igazolható, így orvosilag sem, mert megszűnik, mielőtt orvos bármit is látna). Eredetileg azt akartam, hogy maga hagyja abba, de elmúltam 35, ő időközben elmúlt kettő éves, és elkezdte a bölcsit, ahol gond nélkül elaludt cici nélkül. Otthon is voltak jelei, hogy már inkább a szokáshoz ragaszkodik, nem annyira elemi igénye már a szopi (próbált volna már egyedül elaludni, csak még nem sikerült, stb.).


Mivel ekkor már nagyon keveset szopott, fokozatosságnak már nem láttam értelmét, egy vasárnap elmondtam neki, hogy ez lesz az utolsó szopi, értette is, nem is, nappali alvásnál nem hiányzott neki, éjjel sírt, a szívem majdnem megszakadt, de már nem akartam visszavonni a szavam. Mindketten megtanultuk, hogyan lehet másképp megnyugtatni, ha megébred éjjel, és második naptól már nem volt gond, nem kérte.


Szerencsém volt, mert jó volt az időzítés, már készen álltunk rá mindketten. Pár hónappal ezelőtt én sem tudtam volna kitartani, és őt is jobban megviselte volna szerintem.

12. MilKit (válaszként erre: 1. - Bmaya1986)
2015. ápr. 28. 13:58

Szia!

Én teljesen megértelek. 3 gyerkőcöm van, a legkisebb 9 hónapos, aktívan szopizik. A legnagyobbat 2 évig szoptattam, nem volt menstruációm egyáltalán, mégis mikor belekezdtünk a tesóprojektbe, azonnal összejött.

A középső 2,5 évig szopizott, két éves kora körül megjött az első menzim, de hiába próbálkoztunk, nem sikerült a harmadik babát összehozni. Fél év múlva abbahagytuk a szopit, akkor az első hónapban sikerült a kisöcsi. :)

Szóval egyszer sikerült menzi nélkül, szopi alatt teherbe esni, másszor meg hiába volt menzesz, szopi alatt akkor sem. Ennyire nem lehet ezt tudni!

Én is mindig előre féltem, hogy fogom majd tudni leválasztani őket, de kár volt, mert annyira egyszerűen ment! 2-2,5 éves korban már nem olyan nehéz, nálunk sírás nélkül ment szerencsére, pedig nagyon-nagyon függők voltak. :)

Neked nehezebb ügy, hiszen még csak 1,5 éves. És megértelek, én mindig azt mondom azoknak, akik furán néznek, hogy az anyatejet csak most kaphatja, egész életében ehet még mindent, de ez csak most van! A legegészségesebb, legjobb dolog egy babának! Kisfiam 9 hónaposan 11 kg. :))

11. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Bmaya1986)
2015. ápr. 28. 13:40
Egy hétig bőgtem... aztán utána is akárhányszor kérte... De! mikor a kicsi megszületett, annyi tejem volt, többször volt tejlázam, és a nagy (akkor már több mint három volt, majdnem három és fél) segített megoldani a dolgokat! A mai napig kéri a cicit, és ha nem látja senki (már a családom is rosszall érte... sajnos) szokott Ő is még cicizni, persze, csak akkor, ha a Kisebbik nemrég szopizott. Nekem is 2,5 kg-mal született a Nagyobbikom, nagy küzdelem volt, de megérte!!! Aki nem szoptat ilyen sokáig nem érti, hogy milyen egy nem magatehetetlen babát, hanem egy értelmes gyereket szoptatni...
10. bmaya1986 (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2015. ápr. 28. 13:35

Köszi asszem mar értem ezt a biokémiai terhesség dolgot:)

Gratulálok legyél büszke a hosszú bőséges szoptatásaidra:)

Sok tejet kívánok:)

Épp alszik rajtam,olyan cuki:)

Hogy fogom en bírni leválasztani?mindig azt mondtam nem akarok másik gyereket az egyik kárára,de mar látom hogy le kell majd választanom.pedig reméltem magátol megoldódik. :(

2015. ápr. 28. 13:34
Nem okoskodásból írom, csak saját tapasztalat, hosszú szoptatásból rögtön teherbe esni nagyon megterhelő. Végigkínlódtam a második terhességemet, a második immunrendszere ezerszer gyengébb, hiába szoptatom, mert én magam is folyton beteg vagyok, már a harmadik fogamat húzzák ki szülés óta, állandó arcüreggyulladásom van... Én ha tehettem vártam volna, de egyrészt az anyagiak, másrészt a korom miatt sem akartam már várni és tolni az újabb teherbeesést.
8. c9f9b53798 (válaszként erre: 7. - Bmaya1986)
2015. ápr. 28. 13:32
Valószínű uh sem látja ezeket, csak a hcg hormon emelkedett, és vérvizsgálat, vagy a tesztcsík mutatja. Ötödik hétnél nem tartanak tovább, megjön rendesen a vérzés, max. picit erősebb.
7. bmaya1986 (válaszként erre: 4. - Algea)
2015. ápr. 28. 13:28

Szia

Köszi mar reggel és este csak ill ha bent alszik a deli alvás hoz van szopi.ill. Esetenkent kifejezetten kéri akkor persze kap de ez csak pár korty és meg mindig semmi.szoval nekem teljes elválasztás kell:(

Bar így is úgy néznek rám mint E.T.re másfél éves és meg szopik????mondom igen és büszke vagyok rá!!!azt elfelejtik hogy alig beteg az ilyen gyerek,stb...ill nem véletlen hogy a 2,5 kg gyerekem majdnem 11 kg.

Szeretem is vna ha magátol válik le de a gyedemhez jövőre szulnom kene.hogy ment a levalasztas magátol v te kezdeményezted?megviselte?hogy érted h biokémiai terhesség?

2015. ápr. 28. 13:26
Elsőt 25 hós koráig szoptattam, az első vérzés akkor féléves korában jelentkezett, kb. egyéves korára berendszereződtek, de peteérést csak akkortól éreztem, hogy átaludta az éjszakákat kb. 17 hós korától. Mi is próbálkoztunk szoptatás alatt, de nem jött össze a baba, végül leválasztottam, és rá négy hónapra fogantam csak meg, Csatlakozom algea-hoz, volt előtte többször halvány pozitív tesztcsíkom, de megjött mindig vagy időre, vagy egy-két nap késéssel. Most a másodiknál héthónaposan volt először vérzésem, de azóta is hat-héthetente jön meg, és nincs peteérésem, csak "tisztulásos" vérzések ezek még, nagyon várom, hogy beálljanak a ciklusaim, de nagyon sokat cicizik még, és rengeteg a tejem is, pedig egyéves már.
2015. ápr. 28. 12:36
Nekem a harmadik hónap után jött meg!
2015. ápr. 28. 12:28
Igaz, külön kérted, hogy akinek végül megjött szoptatás alatt, az ne írjon, de hátha ez is hasznos info: amikor nálunk drasztikusan lecsökkent a szopik száma a napi számtalanról, és már csak a nappali és esti alváshoz kapta a kisfiam, azonnal meg is jött, ekkor 22 hónapos volt. Mi is kistesó miatt voltunk már türelmetlenek. Peteérésem azonnal lett, a ciklus hossza is azonnal normálisan beállt, de míg szoptattam, csak biokémiai terhességig jutottam.
3. bmaya1986 (válaszként erre: 2. - Tamtamano)
2015. ápr. 28. 12:24

Szia

Köszönöm

A védőnő 3 hónapot mondott de jobban érdekelnek "megtörtént esetek":)

Egyenlőre nincs szívem leválasztani és szeretnem a lehető legtovább szoptatni, azért kérdeztem hogy mennyi idő kell a dolognak,hogy a lehető legtovább szoptathassam.de sajnos gondolnom kell a kisteso anyag ellátottsága rá is (GYED)

Köszönöm megeszer

2. tamtamano (válaszként erre: 1. - Bmaya1986)
2015. ápr. 28. 12:07

Szia!


nekem a lányom majdnem 3 éves koráig szopott, a vége felé már csak alkalmanként meg este kérte, végig nem jött meg, ahogy abba hagyta a szopizást, rá 2 hónapra megjött!

2015. ápr. 28. 11:42

Sziasztok

1,5 éves a kisfiam és meg mindig szoptatom,és ez idáig nem jött meg.a doki azt mondta mar nem is fog meg szoptatom.kisteso tervezés miatt kérdezném GYED GYES miatt hogy aki hasonló cipőben járt levalasztas után mennyi idő kellett a ciklus hoz?

Kérem csak az írjon akinek szoptatás alatt végig nem jött meg akinek alatta megjött az nekem nem segít,viszont fontos lenne tudnom h aki levalasztas után menstrualt mennyi időbe telt?

Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook