Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás fórum

Magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 2. 07:26

Co - Valsacort szed valaki ? milyen a mellékhatása ? engem nagyon megvisel.

Ha nem szedem, 200/100 Hgmm.

2015. szept. 29. 19:50
Érdemes elolvasni: [link]
2015. szept. 29. 19:28
Talán a nyugis élet a legnehezebb.Nekem legalábbis.Jó lenne lazábbnak lenni és nem a szívére venni a dolgokat.Na igen..már azt is megszokni,hogy gyógyszert kell szedni folyamatosan..az sem egyszerű
2015. szept. 28. 16:28
Én is hypertóniával küszködök, csak sajnos sz...rok rá. :( Akkor kapkodom be a gyógyszereimet amik be lettek állítva, amikor az agyvérzés szélén állok!
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - Cleo-26)
2015. szept. 28. 16:23

Nekem is magas a diasztolés...

A szisztolés is.

Szedni kell a gyógyszereket, mozogni és egészségesen táplálkozni és nyugiba lenni. És akkor azt gondolná az ember lánya, hogy minden oké lesz, de ez nem feltétlenül és nem mindenkinél ilyen marhára egyszerű.

2015. szept. 28. 14:25
Én figyelek rá..sajna tul sokat is.ma már sikerült 180ra feltornáznom itthon..orvosnál meg 200 volt :( páe napja még 130-140 volt..igaz magas diasztoléval..de már visszasírom.kaptam új gyógyszert is.este veszem be az 1. Szemet.Volt már valaki így hogy magas a per értéke?csinálhatja a stressz?
2015. szept. 26. 17:26

30 éve hypertóniás vagyok. Sajna sok gyógyszert kell szednem. Mérem is rendszeresen.

A magas vérnyomás alattomos betegség, mert kezdetben nem okoz tüneteket. Nem szabad mellette elmenni, figyelni kell rá. Gyógyteákat lehet inni a gyógyszer mellett, ártani nem árt.

2015. szept. 26. 17:03
Sziasztok.jön még valaki? Hogy vagytok? Nekem most hónapokon át beállt gyógyszer nélkül 130-ra.Viszont hetek óta (mondjuk úgy 1,5hónapja)mindig van valami gond a családban.A lényeg az,hogy már feltűnt,hogy 130-140 felső érték mellett 100-105 a diasztolés.És a hab a tortán ..reggel veszekedés férjjel..azóta 150-160/120.Na ettől már teljesen stesszelek.Nagy nehezen megbarátkoztam a vérnyomásmérővel..és most megint rettegek.Felhívtam az ügyeletet-azt mondták,hogy ahogy emelkedik a vérnyomás-úgy emelkedik a diasztolés is.mindegy..nem nyugodtam meg :((( utálom az egészet
20. cimpi (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 3. 15:23

Igy van, sajnos én imádom a halat,nemcsak

balatonit vagy hazait szoktam venni. De garancia semmire sincs. A húsokkal se jobb a helyzet.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Cimpi)
2015. ápr. 30. 20:42
Igen,igazad van. Sajnos agyon szennyezett minden, a halak is. :( Én a Parajdi sót használom.
18. cimpi (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 30. 20:38

Igen, minőségi sót kell használni,de csak

bányából valót. Úgy olvastam, a tengeri, bármily népszerű.,tele van méreganyaggal. Rengeteg szennyeződést, vegyszert beleöntenek a tengerekbe, szépen felszívódik.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Cimpi)
2015. ápr. 28. 16:05

Erre azt mondta egy orvos, hogy amikor az állatoknak kiteszik a sót, nem írják oda, csak 1-2 nyalás engedélyezett, mert az állatok érzik mennyi só hiányzik a szervezetükből.

Az nem mindegy milyen sót használunk. Bánya, vagy tengeri sót kell venni, abban nagyon sok a nyomelem is.

Tehát nem ördögtől való a só sem, csak minőségit kell használni belőle.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Aranylaz)
2015. ápr. 28. 15:58
Mindenkinek más a szervezete,nem egyformán reagálunk dolgokra, én ehettem a fokhagymát, nem ért semmit vérnyomásügyben. Aztán magamtól kezdtem csökkenteni a tablettákat és lőn csoda egy éve normális a vérnyomásom. Megesett, hogy 240/150 volt. Mivel előtte 90/60-as vérnyomással éltem, úgy gondoltam a 240/150-s vérnyomást ember nem éli túl. Megmaradtam. :)
15. cimpi
2015. ápr. 28. 15:30

Minimális sót kell használni az ételek elkészítésekor. Külön sózni tilos!! (sajna , se a lángost, se a paradicsomot stb....)

Orvosi tanácsra.

14. 4b92daccda (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2015. ápr. 28. 12:17

Miért nem kérsz másik gyógyszert, ha ilyen súlyos mellékhatásai vannak?

Nekem száraz köhögésem volt a Coverextől, de szerencsére megszűnt, így nem kellett váltani.

2015. ápr. 28. 07:03
Nekem is 200 körüli a felső érték, most minden reggel Co-Valsacort kell szednem, de rosszul vagyok tőle egész nap, néha - ha olyan programom van- okosabb dolog be sem venni a mellékhatások miatt.
12. d41005143d (válaszként erre: 10. - Cleo-26)
2015. ápr. 28. 06:36
en is mertem naponta egyszer mikor volt vernyomasmerot,s aztan meg elemcsere utan sem mutatott pontos eredmenyt igy a mashinat kidobtam/cask idegesitett/,s mar tudom anelkul is ha megugrik a vernyomasom.
11. ca43169457 (válaszként erre: 10. - Cleo-26)
2015. ápr. 28. 05:52
Igen, sokszor maga a vérnyomásmérő látványa is feltolja a vérnyomást...
2015. ápr. 27. 16:26

Sziasztok.

Köszi a válaszokat

Co-Dalnessát szedek 4mg+...több összetevőből áll,reggel kell bevenni 1szemet.Nekem teljesen normális volt eddig,de egy reggel fájt a fejem,megmértem 140volt..utána addig méregettem,hogy este az ügyeleten már 200/120 volt.Eddig is utáltam a vérnyomásmérést (orvosnál mindig 160volt),de most már egyenesen rettegek tőle itthon is.Még mindig mérek 150-160-kat-igaz 2hete kezdtem a gyógyszert szedni.Sajna rányomja a bélyegét az egész napomra ez,hogy tudom,hogy este már mérni kell (annyira azért eljutottam,hogy max reggel és este mérem).Már a férjem azt mondta kidobja a vérnyomásmérőt :) Nagyon szokatlan a helyzet is,hogy egyáltalán gyógyszert kell szednem :( nehezen tudom elfogadni (bár a háziorvos azt mondja,hogy szerinte a stessztől van az egész hercehurca és majd csak ideiglenesen kell szedni...de egyelőre ez nem úgy tűnik,hogy igaza lesz)

9. aranylaz (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. ápr. 27. 15:42
Napi ket gerezd fokhagyma nekem segitett. Evekig eltem gyogyszereken, a vernyomasom allando 200/110/85 volt. Az orvossagok annyit ertek, mint halottnak a csok. Amiota fokhagymat eszem, mar tobb, mit fel eve, allando 140/90/75. A gyogyszerek altalaban csak a gyartoknak hasznalnak,a betegeknek nemigen.Probald ki, artani nem art meg, es ha nem szereted a szagat, igyal utana egy pohar tejet. Akkor meg a borodon sem lehet erezni.
2015. ápr. 27. 14:57
2015. ápr. 27. 14:38
Nekem a dokim most a vízhajtó teát javasolta, abban a vérnyomáscsökkentőben nincs, amit szedek. Ma kezdtem el inni, kíváncsi vagyok lesz-e hatása.
2015. ápr. 27. 14:01

Szia!

Itt a Hoxán baloldalon van egy reklám, a címe: Vérnyomás szabályozás.Én rákattintottam , és ott egy könyvet ajánlanak, meglátod, ha megnézed.

Nekem is magas a vérnyomásom, de most nincs időm ezzel foglalkozni - szedem a gyógyszert.

2015. ápr. 27. 13:57

Galagonyavirágból, galagonyavirág hajtásvég teákat ajánlatos inni naponta reggel este.

Nővéremnek segített levinni, nem szed gyógyszert, igaz őneki "csak" 150 körül volt a vérnyomása.

4. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - 4b92daccda)
2015. ápr. 27. 13:49
kapszulában szedd annak nincs szaga.
2015. ápr. 27. 13:48
milyen sót használsz? a legjobb lenne a patikai tisztaságú sóra lecserélni ha nem azt használsz, sokaknak már ez segit abban hogy rendezödjön és akár elhagyják a gyogyszert. Kardiologus ismerös mesélte sajnos van olyan konyha só amit nagyon apro kis üvegszilánkokkal kevernek, (ezek kisebbek sokszor mint maga a só szem) ezek a kis szilánkok felsértik az érfalat kis mikro sérüléseket okozva és ezek gyogyitásához meg melkedik a vérnyomás, sajnos tipikus népbetegséget okozva ami ugymond nem életveszélyes csak szedj rá gyogyszert életed végégig havi x ft-ért és akkor rendben leszel. Ez nagy gyógyszer lobbi. gondolj csak bele havonta mennyi bevételük van a magas vérnyomásosokból. A tulzott jód bevitel pedig a magas koleszterin szintet okozhat. sok mindenbe van plusz jód aminek a lebontásához több koleszterint termel a szervezet. Ráadásul rengeteg embernek lesz pajzsmirigy gondja is a tulzott jód bevitel miatt (modern tanulmányok szerint a jód nem javitja a pajszmirigy gondokat csak elfedi mert a TSH-t rendben tartja de a többi pajzsmirigy hormon attol még nincs rendben és tovább kárositja a szervezetet). a tengeri só, himalája só is sok jodot taralmaz akinek van iylen gondja annak ezek sem jók sajnos.
2. 4b92daccda (válaszként erre: 1. - Cleo-26)
2015. ápr. 27. 13:39

Szia,

nekem is nemrég derült ki, egy véletlen vizsgálat során, én 28 éves leszek.

Lazán elvoltam a 190/120-as vérnyomással, aztán mikor megmérték, leesett az állam.

Én édesapámtól örököltem.

Te milyen gyógyszert szedsz?

Én reggel 5 mg Coverex-AS Komb-ot, este 10 mg Coverex AS-t.

Viszont gyakran így is magas a vérnyomásom, igaz hogy 155/95 fölé nem megy már.

Ezek szerint neked sem segít 100%-ban a gyógyszer?

Nekem egyszer írtak fel másikat, azt hiszem Tenox volt a neve, de az semmit sem használt.

Természetes módszert csak a fokhagymát tudom, szeretem is, de a férjem szerint ha eszek akkor még a bőrömből is árad a szag :D

2015. ápr. 27. 13:24

Sziasztok.

Nemrégen derült ki,hogy magas a vérnyomásom.36éves vagyok.Szeretnék természetes módszereket keresni (sajna gyógyszer mellett) és kibeszélni a problémákat :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook