Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mammográfiai vizsgálat mennyire fájdalmas? fórum

A mammográfiai vizsgálat mennyire fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


20. Icuska538 (válaszként erre: 18. - Shisha)
2015. máj. 2. 12:30
Nem fáj, nekem aznap sem volt fájdalmam, de ez egyénfüggő is lehet. Légy erős, én megcsináltatnám a helyedben, úgy gondolom igy tudják megnézni mi az ami ott baj van...
2015. máj. 2. 07:56

Aznap nem nagyon kellene "mindeneskedned".

Nem fáj utána, de kímélned kell magad.

Csak mélyre nyúlnak, és csípnek onnan ki valamit.


Ha valamit találnának, a lányodnak és az unokáknak akkor is ki kell jönniük nélküled egy ideig, és neked is meg kell tanulnod kímélni magad.


Egyrészt az a nézet, hogy lehet, hogy biopszia esetében "kiszabadulnak" a rosszindulatú sejtek, viszont ha nincs biopszia, és a csomó nem rosszindulatú, és mégis megműtenek feleslegesen, az sem jó, ha meg mégis rossszindulatú, akkor az a jó, ha minél előbb eltávolítják.


Ha kérdésed van, nyugodtan írj priviben, én három éve ezt végigcsináltam már.

Ma már minden rendben.

18. Shisha
2015. máj. 2. 00:04

Mindenkinek köszönöm szépen, hogy leírta a kérdésemre atapasztalatát!

Az ismerőseim között, voltak, akik nem menének el a helyembe biopsziára!

Igen tanácstalan vagyok!Sajnos nem tudom mivel ártok,vagy kedvezek magamnak?

Bocsánat,hogy kérdezem továbbra is, hogy mennyi ideig fáj utána? Ez azért fontos, mert fontos a személyem mivel pici unokáim vannak, és én nem csak a nagyi,hanem mindenes vagyok a lányomnál, és az unokáknál.Tehát a minta vétel után, tudok menni hozájuk, vagy pihennem kell? Aznap fáj, vagy tovább? Ja és mennyi idő múlva szokott lenni eredmény? Köszönöm szépen válaszaitokat. :)

17. 4b92daccda (válaszként erre: 1. - 97b428f1ba)
2015. máj. 1. 19:43
En eddig csak ultrahangon voltam, de ha arrol lenne szo, csak ct mammografiara mennek, ha felsz javaslom neked is.
2015. máj. 1. 19:36

Egyébként máig nem tudom, hogy mennyire bolygatja a biopszia az esetleg betokosodott csomót - és nem kezdődik-e akkor egy reakció.

Nálam lehet, hogy ez volt.

2015. máj. 1. 19:36
Sziasztok! 2014 májusában találtak nálam egy csomót, mamo. Uh, cito után műtét volt ....majd sugárkezelés...azóta kontroll negyedévente....a megszúrástól úgy féltem, hogy a világból kimentem volna...de én is azt irom hála a dr nőnek nem éreztem...utánna nagyobb tűvel de az is birható....ne félj ill idegeskedj_ tudom hiába irom mert természetes , hogy ideges vagy és félsz....ki birható..... hisz annyi mindenene átmegy az ember és tovább kell menni ...ha esetleg baj van utánna az esetleges műtét sem semmi ....de ki kell birni...a gyógyulásért mindent .....amire tudok, szivesen válaszolok.......minden jót nektek.....
14. ericika2 (válaszként erre: 13. - Shisha)
2015. máj. 1. 19:34
Nekem már volt biopsziám, hát nem egy leányálom. de a fájdalom a legkevésbé aggasztja akkor az embert.
13. Shisha
2015. ápr. 30. 22:30

A vizsgálat kicsit kellemtlen, de nem fájdalmas,elviselhető!Olyan gyorsan történik a vizsgálat, hogy nincs is idő arra, hogy fájdalomra figyeljen az ember.

Sajnos engem visszahívtak ultrahangra, vett a doktornő cytológiát, de kevés lehetett amit kivett.Voltam MRI-n, ahol rosszindulatúságot nem láttak, de szövettan vétele javasolt! Na ez már kellemetlen, és nagyon aggaszt.Ezt már vastagabb tűvel veszik ki, és fájdalmas. Tud valaki erről valamit írni?

2015. ápr. 30. 11:09
A cisztát nekem az onkológián leszívták.Elküldték a mintát laborba. Pillanatok alatt készen volt és a mammogáfián és az onkológián is nagyon kedvesek voltak az ott dolgozók. (Flór Ferenc kórház Kistarcsán)
11. Welker Melinda (válaszként erre: 8. - 97b428f1ba)
2015. ápr. 27. 09:24

Szia,


a mammo után (elmúltam 35) egyből csinálnak ultrahangot. Ott is igazolódott a csomó így vettek belőle mintát aminek egy hét múlva megjött az eredménye, de sajnos kevés volt a vizsgálathoz így meg kell majd ismételni. Az eredményt én akkor azonnal megkaptam, csak a szövettan eredményéért kellett egy hétre rá bemennem. Most júliusra van időpontom a következő biopsziára. A doktornőnek aranyba foglalnám a kezét mert a szúrásból az ég egy adta világon semmit nem éreztem.

10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 97b428f1ba)
2015. ápr. 26. 14:46

Nem mondanám fájdalmasnak, inkább kellemetlen. Két irányban készülnek felvételek. Függőlegesen és kereszt irányban. Ahhoz, hogy megfelelően át tudjanak világítani össze kell lapítani, ez a kellemetlen, de nem fáj. Ha bármiféle eltérést tapasztalnak, újból berendelnek és ultrahanggal is megnéznek.

Ha kéred postázzák, ha be tudsz menni érte, akkor személyesen is átveheted az eredményeid.

Maga a vizsgálat rövid ideig tart, de persze előtte a várakozás, még akkor is ha időpontra mész, elhúzódhat. Ne aggódj, nem vészes, kibírható! :)

2015. ápr. 26. 13:45

Nekem sokszor volt már csomóm és van is:((

Ha egyértelműen jónak itélték,akkor semmit nem csinálnak.Évente vissza kell menni.Ha gyanus volt,akkor vettek tűvel mintát belőle.Amikor nőtt(az előbbi),akkor fél év múlva UH kontroll és miután ekkorra is nőtt,kivették a kórházban.

8. 97b428f1ba (válaszként erre: 6. - Welker Melinda)
2015. ápr. 26. 13:31
es mit csinaltak a csomóval?
2015. ápr. 26. 13:19

Az elváltozás esetleg már a "tapogatással" érezhető.De mélyebben fekvő csomót csak a gép mutat ki.Ahová én járok ott a mammo után UH-gal is megnéznek.

Én kézbe ott rögtön megkapom az eredményt.

Nekem elég kellemetlen szokott lenni,de ez egyénenként változó.Felülről,aztán oldalról is összelapítják mindkettőt és így röntgenezik.De nálunk olyan ügyesen és gyorsan dolgoznak,h a kellemetlenség nagyon rövid ideig tart.

2015. ápr. 26. 13:18
Egyáltalán nem fáj, nekem pl most márciusban mutatta ki hogy van egy 4 cm-es csomó a mellemben. Eddig sem fájt, azóta se fáj és mégis ott van. Szóval nagyon örülök hogy elmentem mert így kiderült. Ne félj tőle hamar megvan:)
2015. ápr. 26. 13:13

ha valami elvaltozäs van azt nem lehet érezni észre

venni? csak ez a vizsgalat mutatja ki?

2015. ápr. 26. 13:12
egyáltalán nem fájdalmas,
3. Maruszja (válaszként erre: 1. - 97b428f1ba)
2015. ápr. 26. 13:05
Kb. 5-6 percig tart. Nem fájdalmas azonban nem kellemes. Összelapítják mindkét mellet egyenként egy géppel. Jövő hónapban megyek éppen, mert 2 évente járok.
2015. ápr. 26. 13:04
Nem sokáig, 10 perc a felvétel különböző oldalról mindkét mellről. Aztán az orvos áttapogatja. Kicsit kell várni, hogy jó lett-e a felvétel. Az eredményt levélben küldik.
2015. ápr. 26. 13:01
mennyi ideig tart?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook