Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha gyes alatt esek teherbe, érdemes szülés előtt még kivenni a bent maradt szabadságot, hogy jobb legyen a gyed összege majd? fórum

Ha gyes alatt esek teherbe, érdemes szülés előtt még kivenni a bent maradt szabadságot, hogy jobb legyen a gyed összege majd? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 27. 10:23
2012-re tervezzük a 2. gyereket. Véletlenül rosszul írtam.
2011. júl. 27. 10:21

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni.2009 02-töl dolgozok.2009 Szeptemberben született meg a fiam. Most Gyed-en vagyok. Szeptembertöl Gyes en. 2010-re tervezzük a 2. gyerek megszületését.Határozatlan idejű munkaszerződésem van. Ha gyes allatt születik meg a 2. gyerek akkor a 2011-es év átlag jövedelmét veszik alapul???Ha azt szertném, hogy ne legyen alacsony a gyed-em akkor érdemes- e visszamenni 6 órában gyes mellett??

14. mgagi
2010. ápr. 16. 13:55
Én is GYES alatt estem teherbe. A munkáltatóm kiadta a bent maradt szabimat és most azt töltöm. Május 20-ig.
2010. ápr. 16. 13:01
hát ez érdekes,mindenki máskép ir mindent,szerintem jobb ha egy szakértot kérdezel meg!
12. 6b91894fae (válaszként erre: 11. - Encike 2)
2008. máj. 28. 20:58

Szia!

Lehet, már egy kicsit későn reagálok és azóta már kiokosottál. Azért leírom. A két gyermek után úgy tudod kiszámítani a szabikat, hogy abban az évben amikor az elsővel terhes lettél mennyi szabit vettél ki? a maradékhoz hozzáadod a pici két éves koráig járót, vagyis a gyed alattit, plusz ugyan így a második gyermek utánit. Kb 55-70 nap között, de ehez egy kicsit több infó kell, hogy pontosan ki lehessen számolni. Ha a 2. és 3. gyerkőc között nem akarsz visszamenni dolgozni akkor azt javaslom ne vedd ki a szabikat, mert ha a szülést megelőző 180 napra nincs bér akkor a minimálbér alapján számolják ki, és ha az átlagos magyar középkategóriás a béred, vagyis havi bruttó 130.000 alatt van akkor nem tanácsolom mert a minimálos számítással jobban jársz. Remélem nem volt túl kínai amit írtam és tudtam segíteni.

2008. máj. 4. 18:36

Sziasztok!

Ti tudtok nekem segiteni?

Jelenleg gyesen vagyok a 2 és fél éves 2. lányommal. Mivel még nem vettem ki az 1. gyerek után járo szabikat, egyben szeretném a 2 gyerek után járo szabit kivenni. Tervezzük a 3. babát. Nov. 1.-jén jár le a gyes, eddig tuti nem születik meg.

Mit csináljak?

2 gyerek után hány nap szabi jár?

Köszönöm

2008. ápr. 28. 10:41
Így is a maximumot kapnád, de megmaradna a szabid akkorra amikor tényleg szükséged lesz rá, mikor a picúr oviba megy és be kell szoktatni. Két gyerek között nem érdemes kivenni, még az alacsony bérűnek sem. De ez mindenkinek a maga döntése, kérdezd meg a munkahelyeden is azért a tb-s kollégát, hogy neki mi a véleménye, valamint a főnöködet ugyanis nem köteles visszavenni gyes mellett. Felmondani nem mondhat fel a szabi alatt ugyanis a védetség annál sokkal tovább tart.
2008. ápr. 28. 10:27
Nekem is azt mondták, hogy ilyen esetben érdemes a szabit kivenni. De szerintem kérdezz meg szakembert, az a biztos.
2008. ápr. 28. 10:16

Köszönöm, megpróbálom átgondolni.

Elég magas volt a fizetésem, ezért a max gyedet kaptam. Ez számít?

A kisbabám pedig pont a gyes lejárta előtt fog megszületni, ha minden jól meg.y

2008. ápr. 28. 10:12
Szerintem kérdezd meg az" Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb." nevű fórumon! De egyéb kérdéseidre is választ kaphatsz ott.
2008. ápr. 28. 10:12

Szia!

Én azt javaslom ne vedd ki a szabijaidat. Ugyanis a gyermekek utáni járandóságok alapja a megelőző év bére, amennyiben annyi nincs úgy a megelőző 180 nap. A kivett szabi nem lesz 180 nap, így kreálnak egy átlagbért. Amenyiben nem veszed ki a szabid, úgy mivel nincs mér a megelőző két évben, a minimum bér 2szeresébek 30ad része az alap, (69eX2/30=4600Ft) a juttatás ennek a 70%a, 4600X0,7=3220. Így egy 30 napos hónap járandósága 96.600 Ft. Ez lesz a terhes gyerekágyi összege. A gyed nem haladhatja meg a 96e ft-ot így az valamivel kevesebb. A szabidat meg ha min. 3 év múlva veszed ki egybe akkor a két gyerek után lesz kb. 50-60 nap az emelések még pluszban rájönnek így akkor könnyebb lesz oviba szoktatni és még többet is fog érni a szabid mint most.

Remélem tudtam segíteni. Sok boldogságot a gyerekekhez :)

5. Serry (válaszként erre: 3. - Ájrin)
2008. ápr. 28. 10:10

Én nem így tudom: 180 biztosítási napnak kell meglennie, de a GYED számításakor alapul az elmúlt 12 hónap átlag keresetét veszik figyelembe. Így a magasabb szabis időszak sokat jelenthet.

Legalábbis nekem így magyarázták.

2008. ápr. 28. 10:09

Mindenképpen vedd ki, de arra figylej h a munkáltató 10 nap összefüggő szabi után bármikor felmondhat. Tehát érdemes megszakítani mondjuk 1 hét táppénzzel. Igaz ezt én akkor csináltam a munkaügyisünk tanácsára amikor már nem voltam GYES-n és vissza kellett volna menjek dolgozni, de már tudtuk ismét babát várunk.

Szóval summázva érdemes kivenni.

3. ájrin (válaszként erre: 2. - Kismamó)
2008. ápr. 28. 10:08
Nem érdemes, mert csak 180 nap jövedelmét vehetik figyelembe az újabb szülésedkor.
2008. ápr. 28. 09:57
nem a szülési, hanem a felgyűlt normál szabadságra gondolok.
2008. ápr. 28. 09:56
Ha gyes alatt esek teherbe, érdemes szülés előtt még kivenni a bent maradt szabadságot, hogy jobb legyen a gyed összege majd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook