Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan készítitek a fokhagymakrém levest? fórum

Ti hogyan készítitek a fokhagymakrém levest? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 24. 18:49
Köszönöm mindenkinek, ki fogom próbálni, nálunk vajon melyik válik majd be!
2015. ápr. 24. 18:04
Én először megpirítok 5-6 jó nagy gerezd lereszelt fokhagymát(ki mennyit,lehet többet is),rászórok 2 evőkanál lisztet és még egy picit összepirítom.Felöntöm 1,5 liter húsleves alaplével,leveskockából is jó.Sózom,borsozom,én őrölt feketeborssal szoktam és főzöm míg szétfőnek a fokhagyma darabkák.A végén pedig hozzálöttyintek főzőtejszínt olyan 2 dl-t.Vagy ízlés szerint.Aztán eszem natúr kölesgolyóval vagy pirított kenyérkockával.
8. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2015. ápr. 24. 17:57
Asszem', rántásosat választok. :)
2015. ápr. 24. 17:45
Egy kis olajon megpirítok kb. 2 ek lisztet, belenyomok egy közepes fej fokhagymát,így pirítom kicsit, majd felöntöm fél liter tejjel, és 1,5-2 dl vízzel. Sózom, picit fehérborsozom, egy pici cukrot is teszek bele.Amikor egyet rottyant, akkor 1-1,5 dl tejfölt elkeverek egy kis forró levessel és ezt beleöntöm a kész levesbe. Egyet hagyom forrni és lezárom. Pirítós kockákkal tálalom, vagy ha több időm van, akkor sajtos pirítóst adok mellé. Isteni.
2015. ápr. 24. 17:38

1 fej fokhagyma

2 szem krumpli

1 fej vöröshagyma

kevés olaj

tejszín

zöldségleves alaplé

szerecsendió

a hagymár megdinsztelem az olajon, rádobom a megpucolt foghagymát, felöntöm az alaplével, bele teszem a krumplit és sózom. ha megfőtt a krumpli meg a fokhagyma, akkor összeturmixolom botmixerrel az egészet, felöntöm a főzőtejszínnel, megreszelem rá a csipetnyi szerecsendiót és kész is.

Ez a recept nálunk mindent visz.

2015. ápr. 24. 17:26
húsvétkor is volt vasaárnap és akkor cipóba tettem :)
2015. ápr. 24. 17:25

Én így szoktam készíteni


Fokhagymakrémleves


Hozzávalók:


12 gerezd fokhagyma

2-3 evőkanál olívaolaj

2-3 evőkanál liszt

0,5 liter erőleves

3 dl tej

bors

A tetejére:

2-3 szelet pirítós kockára vágva

1 db lilahagyma csíkokra vágva

15 dkg sajt reszelve


Elkészítés:


Megpucoltam 12 gerezd fokhagymát, és bedobáltam őket az aprítógépbe. Egy fazékban alig 2 kanál olívaolajon megpirítottam a fokhagymát, majd rászórtam 2-3 evőkanál lisztet, végül felöntöttem fél liter erőlevessel. Hozzáöntöttem még vagy 3 deci tejet, megsóztam, borsoztam és addig kevergettem, amíg szép homogén, krémlevest kaptam. Megpirítottam és felkockáztam 2 szelet korpás kenyeret, és reszeltem egy csomó sajtot, plusz összevágtam egy kis lilahagymát és ezekkel szervíroztam a levest.

3. mkjudit (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2015. ápr. 24. 17:17
Én is erre készülök :-)
2015. ápr. 24. 17:14
Ha leírják ide, vasárnap csinálok. :)
2015. ápr. 24. 17:13
Ti hogyan készítitek a fokhagymakrém levest?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook