Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véleményt szeretnék PCOS és pm. alulműködőktől. fórum

Véleményt szeretnék PCOS és pm. alulműködőktől. (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 28. 18:41
:)
2015. ápr. 28. 13:32

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Ma kaptam időpontot a MensMentisbe. Nem mondom, hogy nem hosszú a várólista, de legalább még idén sor kerül rá. :) Addig pedig megpróbálom betartani a facebook csoportban olvasott tanácsokat.

24. Manikácska (válaszként erre: 19. - Szlilla5)
2015. ápr. 25. 13:49
Én aztán jó példa vagyok a PCOS-t utánzó betegség témában. 3 évig azzal is voltam kezelve, megvolt a szokásos tünetek (ciszták, IR, majdnem nem is létező menstruáció, hajhullás, szőrösödés). Szedtem gyógyszert, diétáztam, sportoltam, semmi eredmény. Aztán kiderült a pm. amulműködés is, arra is kaptam gyógyszert, eredmény nuku. Aztán egy éve sikerült kinyomozni, hogy nem az IR az ok nálam, hanem egy mellékvese probléma, aminek csak gyógyszeres kezelése van.
23. erolin88 (válaszként erre: 22. - Szlilla5)
2015. ápr. 25. 06:55

Háziorvos nem tud beutalót adni inzulinra általában. De ha nőgyógyásznak nagyon vered az asztalt, ő ki tudja írni. A legtöbben magán úton járunk legalább dokihoz, de sokan még laborba is.

És mivel vékony vagy neked az 5 pontos terhelés ajánlatos, mert vékonyaknál 30 percnél szokott lenni az inzulincsúcs. Figyi a pcos.hu fenn van a fészen is, ott is kérdezhetsz, vagy van egy csoport a táplálkozás részéhez, én ott kaptam sok segítséget. Ha gondolod beaplikállak.

22. szlilla5 (válaszként erre: 20. - Erolin88)
2015. ápr. 24. 20:00

Rendben, köszönöm!

Egyébként háziorvos is végezheti? Vagy ő csak beutalót tud adni?

21. erolin88 (válaszként erre: 19. - Szlilla5)
2015. ápr. 24. 19:49
A PCOS alapítvány fenn van fészen is, ott is érdeklődhetsz, segítőkészek.
20. erolin88 (válaszként erre: 19. - Szlilla5)
2015. ápr. 24. 19:48

Érdemes, mert ez a két betegség sajnos szeret együtt jelentkezni. Nekem PCOS- t diagnosztizáltak először, majd letojtak, hogy amíg nem akarok gyereket addig kuss. Majd az IR-t és szülés után jött az alulműködés is. És a vékony IR- es sajna a rosszabbik eset. Anno én is 52 kg- val kezdtem, aztán egyszercsak minden elromlott és 3 évig nem menstruáltam és híztam 20 kg- t. :P

Szerintem érdemes elkezdeni.

2015. ápr. 24. 19:17

Halihó! :)

Én vagyok az a 22 éves lány, akiről szó van az első bejegyzésben. Anyukám szabot.88 :)

Először is köszönöm a megosztott tapasztalatokat!

A napokban olvasgattam a témában és épp most találtam rá erre: [link]

Itt azt írják, hogy a PCOS tüneteket utánozzák bizonyos "betegségek". Köztük van a pm alulműködés is, amivel éppen ma voltam szakrendelésen. (Megcsapoltak és ultrahang képet is csinált a nyakamról.) Ennek várható eredménye 10-14 nap, mivel postán fog érkezni.

Addig érdemes lenne egy IR vizsgálatot elvégeztetni? Mert mégis csak majd 2 hét... és jó lenne valamiképpen haladni az ügyben. Mert az egészben a bizonytalanság a legrosszabb.

2015. ápr. 24. 13:24

Akkor a Mens Mentis közelebb van Bp- en. Vagy Kecskeméten van még jó doki ezügyben.


[link]


Esetleg itt érdeklődj egyéb lehetőségekről.

2015. ápr. 24. 13:20
Heves megye, Hatvan mellett
16. erolin88 (válaszként erre: 15. - Khajni87)
2015. ápr. 24. 13:10
Sajnos ez az általános sztori PCOS, IR terén. És szülés után ugyan ezt tapasztaltam PM alulműködés terén is :/
15. khajni87 (válaszként erre: 11. - Szabot.88)
2015. ápr. 24. 13:07
nem azt irtam hogy egészségtelen...nekem el kellett osztani a naponta meghatározott ch mennyiséget ez lehet 160-180 gr ch és ezt 5-6 evésnyire elosztva és az sem mindegy mikor eszik lassan és mikor gyorsan felszivódó szinhidrátokat és az sem mindegy ezeket milyen elosztásban, ebben tud segiteni egy endokrinológus-diabetológus szakorvos , ebben ők a legjobbak....ha valóban van pco-ja akkor azt terheléses cukorvizsgálattal és egy normális uh -val kell kideriteni , normális orvosnál, nem ilyeneknél...én vagy 50-60 ilyen gáz orvosnál voltam 5,5 év alatt és hiába mondtam hogy mi bajom lehet senki nem figyelt oda...félrekezeltek egy rakat hormonnal...Egyébként hol laktok ?
14. erolin88 (válaszként erre: 11. - Szabot.88)
2015. ápr. 24. 13:05
Ha inzulinrezistens (márpedig a leírtak alapján az) akkor a kevés ch ront a dolgon. Meg neki az is segítene, ha kondizna (több izom "kellene" rá).
13. erolin88 (válaszként erre: 12. - Szabot.88)
2015. ápr. 24. 13:04
3 vagy 5 pontos vércukor és inzulin terheléssel.
12. szabot.88 (válaszként erre: 10. - Manikácska)
2015. ápr. 24. 13:03
Az IR-t hogyan lehetne kideríteni??
2015. ápr. 24. 13:01

Hogy hogyan eszik?

Reggelire kb 1-2 tükörtojás zöldségekkel (uborka, hagyma ,retek, stb) eddig kb 1 szeletke kenyérrel (most azt is elhagyta) vagy tea hozzá, vagy kávé. Ha iskolába ment, vitt 1-2 szendvicset vagy főtt kaját, almát. Ebéd általában itthon egy fél adag, mindenevő. A vacsora megint vagy tojás, vagy virsli, főtt zöldségek valamilyen majonézes öntettel. Szóval azt gondolom nem eszik túl sok CH-t. Persze néha van 1-1 süti vagy csoki, de nem mindennapos...eddig azt gondoltam, h egészségesen eszik....

2015. ápr. 24. 12:59
Én 42 kiló voltam 165 cm-hez, mikor kiderült, hogy IR-em van. Igenis kell a diéta, de nem feltétlenül 160 g CH-os, attól függ, kinek mit igényel a szervezete. A diéta nem fogyókúra, nagy hülyeség, hogy egyesek még mindig itt tartanak. Én is nemsokára leszek 22 éves, PCOS-nek diagnosztizált egyéb problémával, pajzsmirigy alulműködéssel (50-es gyógyszerrel rendbejött az érték), vékonyan és sok béna orvossal magam mögött.
2015. ápr. 24. 12:56
Köszönöm a válaszokat.
8. khajni87 (válaszként erre: 1. - Szabot.88)
2015. ápr. 24. 12:42
ténleg másik orvost, de nagyon hamar....nekem pm alulmüködésem ugyan nem volt de nagyon durva cisztás petefészkeim (pcos), kaptam rá gyógyszert (nem l-thyroxint)amitől 2 hónap alatt helyrejöttem....ha meg ilyen sovány akkor nem is diéta kell hanem másképp kell ennie ( nem tudom most hogy csinálja) de ehhez egy endokrinológus-diabetológus kell és vérvétel első körben hogy van e hajlama a pcos-ra mert akkor talán merckformitn ir fel neki ( de nem mondom biztosra, nekem irták és ez segitett, de nekem kimondottan ez a betegségem volt, amihez kellett a tabletta)
7. erolin88 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2015. ápr. 24. 12:42

oh köszi. Borzalmas, hogy itt nem lehet javítani. Még majd azt hiszik ápdét fan vagyok :O


160!!!

6. youlcsi (válaszként erre: 3. - Erolin88)
2015. ápr. 24. 12:40
160, még mielőtt valaki rosszra gondol. nem kellett volna a shift ;)
2015. ápr. 24. 12:39

1. a nőgyógyász tök hülye... mi az, hogy "enyhe" pcos. vagy van, vagy nincs. a hüvelygyűrű baromság, köze nincs a betegséghez... a paleo pedig... inkább hagyjuk.

2. az endokrinológus sincs nagyon topon, ha szerinte a diéta = a fogyókúrával. nem egymás szinonímái, így azt mondani, hogy a súlya miatt nem javasol diétát (tök mindegy, hogy milyen betegés, vagy állapot miatt is), nem sok jót ígér...

2015. ápr. 24. 12:38
Vannak jó csoportok a fészen, ahol sokat tudnak segíteni doki, életmód terén.
3. erolin88 (válaszként erre: 1. - Szabot.88)
2015. ápr. 24. 12:37

Másik orvos. No fogigátló. '60 g ch "diéta". Egy alapos IR kivizsgálás.


Ha kell segítek priviben. Üdv: egy évek óta pcos, ir- es, szülés után pm alulműködéses anyuka :)

2015. ápr. 24. 12:34

másik orvost.

mindkettő helyett.

2015. ápr. 24. 12:21

A lányom 22 éves már pár éve szedi pm. alulműködésre az L-Thyroxin 50-t. Egyetemista, vizsgaidőszak, kerge menstruációval ment el nőgyógyászhoz. Eddig nem szedett fogamzásgátlót. Az orvos megvizsgálta UH-gal, és enyhe PCOS-t diagnosztizált. Írt fel hüvelygyűrűt és javasolta a Paleolit diétát.

Ma elment egy Endokrinológushoz, aki viszont azt mondta, fölösleges a diéta, mert a lány ígyis kb 45 kg vaságyastól (155cm), szóval nem kellene fogynia. (tényleg nem) Vérvétel volt és nyaki UH. A hormont valszeg emelni kell, mert a TSH az utolsó házi orvos által csináltatott vérvételen 3 valamennyi volt, a doki szerint minden szülés előtt álló nőnek 2 alatt kell lennie.

Mit tanácsolnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook