Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Feltétlen szemüveg lesz belőle? fórum

Feltétlen szemüveg lesz belőle? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 2. 10:00
Nem hiszem, hogy a latasaval van gond, ha pici szoszoket is meglat. En is inkabb valami allergiara gondolok.
2015. máj. 1. 20:44

Szia, ha a pici szöszöket is észreveszi, nem gondolom hogy szemüvegre lenne szüksége. Hadd mondjam el a mi példánkat. Én szemüveges vagyok. Kb. 2 éves volt a kisfiam (nem volt még annyi) menni kellett kötelező látásvizsgálatra. Doktornéni kedves meglátta hogy Anyuka szemüveges, belecsöppentettek a gyerek szemébe kitágítandó a pupilláját... megvizsgálták, nem láttak semmit, mondta a doktornő vigyem vissza x nap múlva, amikor újra kitágítják a pupilláját, úgy kell lennie egy hétig (most hogy írom már emlékszem, alig múlt egy éves, mert még nem régóta járt)... utána vigyem vissza és idézem: "bemérik a dioptriát"... mindezt azért mert látta rajtam a szemüveget. Úgy eldurrant az agyam, úgy kiosztottam a doktornőt, hogy hová tegye a doktorátusát, hogy köpni-nyelni nem tudott. Tehát azért lesz a gyerekem szemüveges, mert én az vagyok. Mondtam, hogy a gyerekem semmilyen tünetet nem produkál, születése óta figyeljük, és - ahogy te is írtad - messziről az apró szöszöket is észreveszi. Mindezen kívül micsoda ötlet egy épp járó babának egy hétre a pupilláját kitágítani hogy alig lásson, és visszavessék a mozgásfejlődésben.....

Mondtam a doktornőnek, köszönjük szépen a vizsgálatot, el fogom vinni újra szemészetre a gyerekem, amikor már beszél, és konkrétan meg tudják vizsgálni - de persze nem oda. Így is lett, most 7 éves, 100 %-os a látása. Ha engedek annak a szakbarbárnak, elrontotta volna a gyermekem szemét. Szerintem várj a szemésszel amíg nagyobb lesz, ha egyébként nem látod hogy a látásával problémák lennének.

2015. ápr. 22. 20:58
Akkor az + szemüveg ?
8. evid
2015. ápr. 22. 20:53
Az én lányomnál is így volt, pislogással kezdődött. Repülőt simán kiszúrta mindig, mégis szemüveg lett a vége.
2015. ápr. 22. 20:53
az is lehet, hogy valami megsértette a szaruhártyáját, és nem gyógyul neki.
2015. ápr. 22. 20:47
Okés :) hátha nem lesz ott gond!
2015. ápr. 22. 20:44
Nem, ágyból nézi, ezt a repülőst holnap kipróbálom
2015. ápr. 22. 20:41
A tv-t nem nézi közelről? Vagy az égen a repülőt látja e?
2015. ápr. 22. 20:30
Allergiára nem is gondoltam, de szerintem nem rövidlátó, olyan pici szöszöket is észrevesz amit még én se.
2015. ápr. 22. 20:26
Lehet rövidlátás de lehet allergia is.
2015. ápr. 22. 20:21
Kislányom 2 éves, pár napja észrevettem, hogy sokat pislog és néha hunyorít is, először azt hittem a nagy szelek miatt, de ma is csinálta, holnap kérek időpontot szemészetre, de kíváncsi lennék volt-e valaki így. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook